Η ΙΣΤΟΡΙΑ ΕΝΩΣ ΑΤΙΜΑΣΜΕΝΟΥ

Σας απασχολεί κάτι και θέλετε να το συζητήσετε; θέλετε γενικώς να μας πείτε την αποψή σας για οτιδήποτε;
svensk

Η ΙΣΤΟΡΙΑ ΕΝΩΣ ΑΤΙΜΑΣΜΕΝΟΥ

Δημοσίευσηαπό svensk » Παρ Δεκ 13, 2013 4:18 pm

Ξαπλωμενος πανω σε ενα γυαλινο ραφι με στεγνωμενα σωθικα, και ραγισμενο κορμι,
εχοντας διπλα μου μια οδοντοκρεμα με τα δικα τη σωθικα να της εχουν βγει απο τον λαιμο,
και παραδιπλα μια σχεδον φαλακρη οδοντοβουρτσα με το ονομα της να εχει σχεδον σβησει απο τα δακτυλα του αφεντη.

Του καινουργιου μου αφεντη!

Ναι του καινουργιου.
Αλλα ας τα παρω τα πραγματα απο την αρχη.
Χωρις υπερβολες και συναισθηματισμους. Εγω εξαλλου ειμαι τελειωμενος και το ξερω! Δεν προκειται ποτε να εκπληρωσω τον σκοπο της υπαρξης μου. Ο μονος λογος που θα σας πω την ιστορια μου, ειναι για να σας ανοιξω τα ματια, για να καταλαβετε οτι μια πραξη οσο καλοπροαιρετη και αν ειναι αν δεν την εχουμε μελετησει η ζυγισει επαρκως μπορει να εξελιχθει σε τραγωδια!

Ας συνεχισω ομως την αφηγηση μου.

Το μοιραιο βραδυ, εγω και οι οικογενεια μου, αλλα και και πολλοι αλλοι συντοπιτες απο αλλες φαρες μεσα απο το σκοτεινο μας σπιτι ακουσαμε φωνες και γελια απο πολυ κοσμο. Σπανιο αυτο, διοτι το παλιο μου αφεντικο εργαζονταν πολυ και σπανια εφερνε κοσμο στο σπιτι του.
Την απορια μας την ελυσε ενας ηλικιωμενος απο τον πανω οροφο, ενας ψιλομητης - παλια αυτος και φαρα του ηταν τα χαιδεμενα του αφεντη -απο την φαρα τον Κοχιμπα. Γιορταζει ο κυρης μας, μας ειπε, με υφος ξεπεσμενου αριστοκρατη.

Οντως ο αφεντης γιορταζε και καπως ετσι κυλουσε το βραδυ ως την στιγμη που ακουσαμε μια ξενη φωνη να μας πλησιαζει και ξαφνικα....... ξαφνικα το σπιτι μας ανοιξε!
Ανοιξε και ολοι μας ειδαμε τον αφεντη να εξηγει σε εναν αγνωστο το ποιον του καθενος μας. Δεν το ειχε ξανακανει αυτο ο αφεντης και αν κρινω απο την φωνη του μαλλον απροθυμα απαντουσε στης ερωτησεις του αγνωστου.

Ξαφνου βλεπω τον αγνωστο να με δειχνει, κατι να λεει και ο αφεντης τον αφηνει να με σηκωσει.
Μεσα σε δευτερολεπτα βρεθηκα αποκεφαλισμενος μεσα σε ενα σακουλακι παρεα με ενα κομματι κεδρο, και μετα στην τσεπη ενος μπουφαν.

Ακουσα τον αφεντη να λεει <να το καπνισεις μεσα σε δυο μερες.............................

Εχθες μετα απο εναν χρονο ξανακουσα την φωνη του παλιου αφεντη. Με ειδε στο μπανιο που με ειχε ο ξαδερφος του και πριν κλεισει την πορτα τον ακουσα να λεει > μα δεν σου ειπα.....................

Το ονομα μου ειναι Σιμον Μπολιβαρ ρογιαλ κορονα απο την ενδοξη φαρα τον Μπολιβαρ και αυτο το τελος δεν μου αξιζε μονο και μονο για να μην δυσαρεστησει ο αφεντης τον ασχετο ξαδερφο του.

Υ.Γ κουβανεζικο σε μαλακα δεν ξαναδινω!

(
Τελευταία επεξεργασία από svensk σε Κυρ Δεκ 15, 2013 8:04 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Άβαταρ μέλους
Τάκης

Re: Η ΙΣΤΟΡΙΑ ΕΝΩΣ ΑΤΙΜΑΣΜΕΝΟΥ

Δημοσίευσηαπό Τάκης » Παρ Δεκ 13, 2013 4:48 pm

φίλε "Σουηδέ" svensk, ΕΥΓΕ!

αβλεπί το δημιούργημα σου χτυπάει υποψηφιότητα για oscar σεναρίου ταινίας μικρού μήκους
τόσες συμπυκνωμένες εικόνες με τόσο λίγες λέξεις
και υποτίθεται, όπως έχεις δηλώσει ο ίδιος, πως δεν "κατέχεις" τον ελληνικό γραπτό λόγο
(μην κολλάς στα ορθογραφικά, είναι η "δύναμη" σου και το προσωπικό σου ύφος) :wink:

έξοχο και σαν σύλληψη-ιδέα, με το δράμα του ορφανού Όλιβερ Τουίστ-πούρου
που ποτέ δεν εκπλήρωσε το σκοπό της δημιουργίας του
και θυσιάστηκε άδοξα σε μία συμβατική πράξη αβροφροσύνης
η ευαισθησία που το παρουσιάζεις, κατά τη γνώμη μου δείχνει την αγάπη και το πάθος σου
για τα πούρα, και όχι μόνο 8)

μπράβο σου ειλικρινά, τα συγχαρητήρια μου!
Άβαταρ μέλους
v_panos

Δημοσίευσηαπό v_panos » Παρ Δεκ 13, 2013 5:25 pm

φανταστικό οντως συγχαρητήρια. Εγώ το διάβασα 2 φορές γιατί το βρήκα ταξιδιάρικο, σχεδόν φανταζόμουν την φάτσα του bolivar. Πιστεύω οτι εκφράζεις με καλλιτεχνικό τρόπο το πρόβλημα που πολλοί μας είχαν στο παρελθόν με φίλους και γνωστούς...και άντε αν έχεις και μεγάλη σχετικά συλλογή θα παει κανένα ξεχασμένο tubos κανένα RGPE αν έχει ολο αστέρια η λίγα και καλά singles αιντε να διαλέξεις τι να δώσεις όταν σε φέρνει κάποιος μπροστά στο δίλημμά.
"it doesn't have to be a special moment to enjoy a cigar, you can make it special by enjoying one!"

τα πούρα μεταξύ των εραστών του γαλάζιου καπνού δωρίζονται , ανταλλάσσονται αλλά δεν πωλούνται.

www.instagram.com/panos_vsl/
Άβαταρ μέλους
jimbo

Δημοσίευσηαπό jimbo » Παρ Δεκ 13, 2013 7:02 pm

Τρομερό πραγματικά.
Δίνεις αρτίστικη μορφή.
Μου άρεσε πάρα πολύ.

ΥΓ. Ο Ξάδερφος αξίζει στουμπωμένο RGPE 8)
ο bimbo θυμωμένος ντηλιτάκιας γκρινιάρης γκαντεμόσαυρος ντίρλας τζαζίστας ιεροεξεταστής.
-----------------------
Σήμερα έκλεισε ΑΚΡΙΒΩΣ ένας χρόνος από πέρσι τέτοια μέρα. Θα πιω.
svensk

Δημοσίευσηαπό svensk » Παρ Δεκ 13, 2013 10:48 pm

Ευχαριστω παιδια.
Ειμαστε μια ωραια, εστω και ιντερνετικη πουροπαρεα.
Το γεγονος οτι αφιερονουμε χρονο για να γραψουμε κατι που ξερουμε οτι θα διαβαστει απο μια ντουζινα ανθρωπους, καταδειχνει την αλληλοεκτιμηση που εχουμε για την <φαρα> μας, οπως θα ελεγε και ο ατιμασμενος!
Άβαταρ μέλους
Nickos H

Δημοσίευσηαπό Nickos H » Σάβ Δεκ 14, 2013 6:30 pm

Φίλε Σουηδέ και από μένα θερμά συγχαρητήρια !! Μ άρεσε πολύ και το ύφος και το νόημα του post σου. ΓΙα κάτι τέτοιους έχω βρει κάτι non ευτραφή μεγάλα σε μέγεθος και ring και τα πασάρω. Γιατί και εγώ ενώ δεν λυπάμαι το να χαρίσω ένα πούρο λυπάμαι όταν το βλέπω να γίνεται αντικείμενο είτε επίδειξης είτε να χαραμίζεται στα χέρια ενός άσχετου.
cigarsforum.gr
Άβαταρ μέλους
nikos doc

Δημοσίευσηαπό nikos doc » Σάβ Δεκ 14, 2013 6:48 pm

Εξαιρετικό διάβασμα, ευχαριστούμε πολύ!

Η μόνη χρήση που έχουν τα bundles απο την Νικαραγουα είναι αυτή ακριβώς. Να μοιράζεις σε άσχετους γενικώς και ειδικώς!
cigarsforum.gr

Δεν το καταλαβαίνω....γιατί οι γυναίκες με ωραίο κ@λο βάφονται;;; :roll: :roll:
ocelot

Δημοσίευσηαπό ocelot » Σάβ Δεκ 14, 2013 7:01 pm

Εγώ πάλι δεν έχω χειρότερο απ το να ανοίγει ένας άσχετος τον υγραντήρα μου , χωρίς λόγο και αιτία απλά
για να σιγουρευτεί ότι όλα είναι καλά . Και μετά να ακολουθεί η κλασική απαξιωτική ερώτηση : " Πόσα έσκασες
γι αυτά ; " Το απολαμβάνω πάντως όταν του δίνω κανένα μπαρούτι από τη Νικαράγουα και νομίζει ότι το
καπνίζουμε όπως το τσιγάρο με αποτέλεσμα να καταπίνει τον καπνό και να βήχει σαν τρελός μετά :lol:
songs of darkness words of light
Rigelianos

Δημοσίευσηαπό Rigelianos » Κυρ Δεκ 15, 2013 8:06 pm

Τον δικό μου υγραντήρα δεν τον ανοίγουν άσχετοι φίλοι μου._
Άβαταρ μέλους
alex46

Δημοσίευσηαπό alex46 » Δευ Δεκ 16, 2013 4:29 pm

φιλε σουηδε εδωσες ρεσιταλ ....
στην αρχη οταν ξεκινησα να το διαβαζω λεω οχι ρε γ@μ#$^ τι επαθε το παιδι ...
μετα ομως που μπηκα στο νοημα γελασα καλα ...

κατι παρομοιο ειχα παθει και εγω με ενα γνωστο και πουρα που ειχα φερει απο κουβα ... το ειχε τυλιγμενο με χαρτοπετσετα σε ενα συρταρι για μερικους μηνες ... :evil:

@rigeliaons τους δικους μου υγραντηρες δεν τους ανοιγει κανεις ... ουτε σχετικος ουτε ασχετος ...

@ocelot ειναι κλασικη ερωτηση αυτη "ποσα εχεις σκασει για ολα αυτα? "
και μολις απαντησω τους πεταγοντε τα ματια :shock:
:lol: :lol: :lol: :lol:
http://cigarsforum.gr/

οὔτε γὰρ ἄρχειν οὔτε ἄρχεσθαι ἐθέλω

αναρωτιέμαι γιατί βάφονται οι γυναίκες με μεγάλα βυζΓια
Άβαταρ μέλους
trendy

Δημοσίευσηαπό trendy » Σάβ Φεβ 08, 2014 2:45 pm

Πολύ καλή ιστορία! :!:
svensk

Δημοσίευσηαπό svensk » Τρί Απρ 28, 2015 2:32 pm

Πριν λίγο με επισκέφτηκε στο γραφείο ένας πρώτος μου ξάδελφος για να μου πει λίγο τον πόνο του. Τραβά ζόρια με την πρώην του (σώθηκε η ερμη!). Μου φάνηκε όμως πολύ περίεργη η επίσκεψη του δεδομένου πως η διαφορά στους χαρακτήρες μας καθιστά την οποιαδήποτε επαφή μεταξύ μας άκρως υποκριτική.

Χθες μάλιστα έτυχε να αναφέρω την περίπτωση του μιλώντας με τον Don Takis για τις δυνατότητες παλαίωσης τον Bolivar.

Με πέτυχε λοιπόν να καπνίζω ένα Vengueros Tapados, και ενώ εγώ ζητούσα συγγνώμη που δεν έχω υγραντήρα στο γραφείο για να τον κεράσω, αυτός μου την είπε κανονικότατα.

«Κουβανεζκου?» ρωτα κλεινωντας μου το ματι.
«Ναι!» απαντω.
«Ελα ριε, σαν του άλλου που μ’εδουσις τοτι? Του καπνισα χθες, σα σκατα ηταν, ετσ είν’τα Κουβανεζκα!? Πουλύ παραμυθ πλας μι φαινιτη ξαδηρφε»
«Ποιο ρε!» :idea: :shock: του λέω εκνευρισμένος «αυτό που σου έδωσα στην γιορτή μου πριν χρόνια? (Bolivar R.C.) Το είχες ακόμη??» :shock:
Μετά του είπα και άλλα ΠΟΛΑ :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

Υ.Γ. Στο τελος μου ζητησε και δανεικα! 8)
Άβαταρ μέλους
alex46

Δημοσίευσηαπό alex46 » Τρί Απρ 28, 2015 3:05 pm

αυτα ειναι
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

ξαναδιαβασα την ιστορια απο την αρχη και παλι γελαγα αλλα ταυτοχρονα νευριαζα με το πως "προσεχουν" αυτα που τους χαριζουμε.

και εδω θα μου επιτρεψετε να πω και εγω μια ιστορια σχετικα καινουργια.

το καλοκαιρι του 14 ηρθε ενας νεος στο "καμπινγκ" που παραθεριζω . μιας και ειναι κλειστο καμπινγκ ( ιδιωτικο και δεν μπαινει ασχετος μεσα ) καθενας που ερχετε ειναι γνωστος καποιου μελους και μαλιστα πρεπει να παρει και την εγκριση απο τους υπολοιπους ωστε να εγκατασταθει .

αρα πρεπει να εχουμε και μια στοιχειωδη ευγενια απεναντι του μιας και θα τρωει ο ενας τον αλλο στην μαπα για καιρο - χρονια.

συμπτωματικα το ζευγος αυτο εχει και μια κορη στην ηλικια της ανηψιας μου με αποτελεσμα οι μικρες να παιζουν καθε μερα , ολη μερα μαζι . και οι γονοι της να ερχοντε να αραζουν στο τροχοσπιτο μου ή της αδερφης μου που μοιραζομαστε την ιδια κουζινα και "βεραντα" .
καπνιζω το πουρακι μου λοιπον , πινω το μοχιτο μου ερχοντε και ρωταω να κερασω κατι τις.
ναι αμε φυσικα μου λενε , φτιαχνω 2 μοχιτακια και αραζουμε.
και σκαει η ερωτηση: τι καπνιζεις?
του απανταω και ρωταω εαν θελει να κερασω ενα , απανταει θετικα και βγαζω μια κορονιτα σε κεδρο . την κοβω και την δινω.
την αναβει και μπλα μπλα μπλα και στην υγεια μας και μπλα μπλα μπλα περναει το απογευμα και φευγουν .
την επομενη μερα το πρωι προς το μεσημερακι που εχω αρχισει τους μεζεδες και τα τσιπουρα μου ερχετε ο πατερας με την κορη . η κορη παει και παιζει με την ανηψια μου και ο πατερας μενει μαζι μου.
και βγαζει απο ενα σακουλακι μισο πουρο :o με πηρε η βρωμα αλλα ο Θεος το αναψε :shock:

τι ειναι αυτο τον ρωταω και η απαντηση ηταν αυτο που με κερασες εχθες :!: :!:
καλα ρε φιλε ακομα το εχεις απο εχθες ? δεν το καπνισες?? αυτο βρωμαει τωρα. πεταξε το και θα σου δωσω αλλο.

ΟΧΙΙΙΙΙ γιατι να το πεταξω? μια χαρα ειναι θα με βγαλει μεχρι και αυριο :? :o :shock:

ε παιδια ειναι αληθεια . ο τυπος κραταει τα πουρα και τα καπνιζει 3 μερες το ιδιο πουρο . πλεον (βρισκομαστε συχνα λογο των μικρων) οταν ειναι να βρεθουμε εχω φροντισει να εχω μαζι μου πετιτ καζαντορες ωστε να του βγαζουν 2 μερες και οχι 3

το πασχα ειχαμε παλι το ιδιο σκηνικο ... σαββατο βραδυ μετα την ανασταση καθομαστε να φαμε την μαγειριτσα και μολις τελειωσε με ρωταει :εχεις τπτ να κερασεις? χαμογελαω και προσφερω το πετιτ.
το αναβει και μετα απο λιγη ωρα φευγει ο καθενας για το τροχοσπιτο του.

κυριακη πρωι εχω αναψει φωτια , εχω αναψει την dc hoyο οταν τον βλεπω να ερχετε με το μισο πετιτ που εχει απο εχθες και μου πεταει την ατακα :
εγω με αυτο που καπνιζεις βγαζω σχεδον εβδομαδα ...
http://cigarsforum.gr/

οὔτε γὰρ ἄρχειν οὔτε ἄρχεσθαι ἐθέλω

αναρωτιέμαι γιατί βάφονται οι γυναίκες με μεγάλα βυζΓια
svensk

Δημοσίευσηαπό svensk » Τρί Απρ 28, 2015 3:19 pm

Ο πεθερός μου την πάτησε έτσι κάπνισε ένα μισό Μανανιτας και το άλλο μισό πήγε να το καπνίσει στο καφενείο Μέτα από 2 μέρες. Τον πήραν σβάρνα η ζαλάδες και έφυγε.
Άβαταρ μέλους
master yoda

Δημοσίευσηαπό master yoda » Τρί Απρ 28, 2015 4:35 pm

Ωραίες περιγραφές παιδιά,φχαριστήθηκα να διαβάζω.Αυτό πάντως με τα πούρα να τα καπνίζουν μερικές μέρες αφού τα ανάψουν είναι συχνό θα έλεγα, ανάμεσα βέβαια στους καπνιστές πούρων που ή δεν είναι γνώστες ή απλά είναι περιστασιακοί καπνιστές.
Ουδεις αχαριστοτερος του ευεργετηθεντος!!

Επιστροφή σε “Ελεύθερες απόψεις”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 11 επισκέπτες