Η ΙΣΤΟΡΙΑ ΕΝΩΣ ΑΤΙΜΑΣΜΕΝΟΥ

Σας απασχολεί κάτι και θέλετε να το συζητήσετε; θέλετε γενικώς να μας πείτε την αποψή σας για οτιδήποτε;
Άβαταρ μέλους
petran

Re: Η ΙΣΤΟΡΙΑ ΕΝΩΣ ΑΤΙΜΑΣΜΕΝΟΥ

Δημοσίευσηαπό petran » Τετ Απρ 29, 2015 12:27 am

Alex το βλέπω το έργο συχνά από ένα φιλαράκι μου...
Πούρο με δόσεις ''ο Θεοδόσης'' :lol:
Πολύ φοβάμαι μήπως ξεπερνάει και τις 3 ημέρες(δεν ρωτάω,τρέμω στη ιδέα :shock: )
Η πλάκα είναι ότι ο συγκεκριμένος με μύησε στα πούρα :shock:
αλλά δε λέει να βάλει μυαλό παρά την μπρίζα μου...:mrgreen:

Όσο για την ερώτηση ''τι,δε θα το καπνίσεις το υπόλοιπο???''
όταν για χ-ψ λόγους το αφήνω να ξεκουραστεί νωρίτερα
είναι all time classic απορία απ' όλους... :lol:

Τι να κάνεις...κι ο Λουμίδης στους καφέδες 8)
''SOMETIMES THERE ARE THINGS
YOU JUST CAN'T RESIST DOING
''
NIC

Δημοσίευσηαπό NIC » Δευ Αύγ 17, 2015 10:56 am

Όντως ωραίο θέμα svensk και μπράβο !!!!!
Τα στραβά πάντα θα υπάρχουν,αλλά υπάρχουν και οι περιπτώσεις που σε κάνουν να χαίρεσαι,ιδιαίτερα όταν η δική σου αγάπη γιά τα πούρα πιάνει τόπο ..... ένα περιστατικό τέτοιο είναι και το πιό κάτω.
Ο νεαρός φίλος της κόρης μου,που αν αυτή η γ@μ-μένη κρίση τους απαλλάξει από την αβεβαιότητα καί αποφασίσουν να φτιάξουν οικογένεια, με ρωτούσε τακτικά τις συνηθισμένες ερωτήσεις περί του τι κάπνιζα την στιγμή εκείνη, πως το εύρισκα , αν ήταν βαρύ κλπ..... πρόσεξα δε,ότι άκουγε,μάθαινε και θυμόταν αυτά που λέγαμε.
Σε μιά οικογενειακή συνάντηση στο σπίτι του πατέρα μου που δυστυχώς μας άφησε πριν μερικούς μήνες, και ενώ είμασταν στην διαδικασία τού κάρβουνου και της σούβλας, τον έστειλα να φτιάξει 1-2 ποτά για να ξεκινήσουμε την ιεροτελεστία του πάσχα.Όταν επέστρεψε, του έδωσα ένα partagas corona senior, κάτι που πάντα μου έλεγε ότι του άρεσε η μυρωδιά όταν το κάπνιζα όταν ήταν παρών.Για να μην μακρυγορώ , το παιδί το απόλαυσε αλλά για κάποιο λόγο τον πείραξε στο στομάχι.Του εξήγησα ότι μερικές φορές συμβαίνει και αυτό ειδικά αν είσαι νέος στο σπορ ,και ότι αν θα συνέχιζε την αναζήτηση οι καλες στιγμές σίγουρα θα ήταν πολύ περισότερες.Έκτοτε του πρόσφερα διάφορα και όντως εκτιμά ένα καλό πούρο,συν το ότι μόνος του κατάλαβε ότι το περιστατικό του πάσχα δεν αποτελούσε "κανόνα" , μέχρι σήμερα του αρέσει το corona senior,το οποίο παρεμπιπτόντως να πω ότι ήταν το πρώτο πούρο που κάπνισα στα νειάτα μου :)
Ο μικρός καπνίζει κάπου κάπου ένα καλό πούρο,του πήρα και ένα μικρό υγραντήρα και μερικά πούρα και αξεσουάρ.
Και πως εκδηλώνεται η αγάπη και το μεράκι? έρχεται την ημέρα των γενεθλίων μου με το δωράκι του , ένα trinidad robusto extra !!!! Toν ευχαρίστησα πολύ,αλλά εκείνο που χάρηκα περισότερο είναι ότι θέλει και μαθαίνει, εκτιμά και ανταποδίδει όσο μπορεί,διότι το παιδί μόλις πρόσφατα βρήκε δουλειά,και φαίνεται να κινείται στον σωστό δρόμο του "λάτρη" των πούρων.Βέβαια το θέμα δεν είναι τι μου έφερε,την ίδια χαρά θα ένιωθα και με ένα μικρότερο η φθηνότερο η καθόλου πούρο,αλλά η χειρονομία και η αγάπη είναι που με συγκίνησε πολύ.Ανακαλύπτει μόνος του τα γούστα του, πειραματίζεται, αλλά επίσης προσφέρει και ασφαλώς δέχεται δωράκια.Μπήκε πιστεύω και γι αυτό το είπα πιό πάνω στον σωστό δρόμο του "σπορ" και όχι στον δρόμο της "επίδειξης" η της "αρνητικότητας" με ότι αυτή μπορεί να φέρει μαζί της.
Θα συνεχίσει την αναζήτηση? Δεν ξέρω.Αυτό που ξέρω είναι ότι αναφορικά με το θέμα μας,υπάρχουν και οι καλές στιγμές.
Για πιό "κακές" στιγμές θα επανέλθω σύντομα,διότι όντως είναι αρκετές.
svensk, ευχαριστώ ξανά για το ωραίο θέμα, μην το αφήσουμε να αραχνιάσει, να τα λέμε όταν συμβαίνουν, να το διασκεδάζουμε κιόλας :P
Άβαταρ μέλους
Haris_g

Δημοσίευσηαπό Haris_g » Δευ Αύγ 17, 2015 11:37 am

Πανο... Μια χαρα προετοιμαζεις το μελλοντικο μελος της οικογενιας σου.... Τον αρχισες απο τα παρτακας τα πιπερατα για πρωτο πρωτο πουρο και επαθε με το στομαχι του 8) ε μετα απο αυτο τα άλλα.. Θα ηταν παιχνιδακι....
Αστεια αστεια... Αλλα στις αρχες προσεξα και εγω οτι καποια πουρα οταν καπνιζα με αδειο στομαχι με εκαναν και εμενα κομματια!! 8)
Μια Slenderella την ημέρα, τον γιατρό τον κάνει πέρα!!!
NIC

Δημοσίευσηαπό NIC » Δευ Αύγ 17, 2015 12:03 pm

Γειά σου Χάρη,ουσιαστικά του πρόσφερα αυτό που έλεγε ότι του "άρεσε" λόγω μυρωδιάς και τον άφησα να κρίνει σιγά σιγά από μόνος του.Σίγουρα σαν αρχάριος με άδειο στομάχι,έπαθε με το partagas :mrgreen: αλλά "έμαθε" χαχαχα...
Μετά που του έδωσα μερικά άλλα και δοκίμασε , μου δείχνει πρόσφατα στο υγραντηράκι του ενδιαφέρουσες επιλογές !!!
Πλάκα πλάκα, προσπαθώ να τον πείσω να δοκιμάσει ένα HUHC και τρέμει :mrgreen: ......του αρέσει λέει (πάλι) η μυρωδιά χαχαχα

Επιστροφή σε “Ελεύθερες απόψεις”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 8 επισκέπτες