ΣΦΑΙΡΕΣ ΚΑΙ ΠΟΥΡΑ ΣΤΗΝ ΑΒΑΝΑ

Σας απασχολεί κάτι και θέλετε να το συζητήσετε; θέλετε γενικώς να μας πείτε την αποψή σας για οτιδήποτε;
svensk

Re: ΣΦΑΙΡΕΣ ΚΑΙ ΠΟΥΡΑ ΣΤΗΝ ΑΒΑΝΑ

Δημοσίευσηαπό svensk » Κυρ Μάιος 17, 2015 4:52 pm

Τάκης έγραψε:ελπίζω, εύχομαι, ζω (και προσεύχομαι)
όταν έλθει εκείνη η ώρα, να μου επιτρέψει ο Βίκινγκ να προλογίσω το βιβλίο του 8)

It's a deal man :!: . :D
(δηλαδη ηταν απο πριν) 8)
Το πουρο ειναι η θεραπεια μου
Άβαταρ μέλους
Τάκης

Δημοσίευσηαπό Τάκης » Κυρ Μάιος 17, 2015 5:02 pm

Εικόνα

Υ.Γ.
η φθορά και η διαφθορά είναι αναπόφευκτες

Υ.Γ. (2)
φτιάξε Avatar, ζω για να το δω 8)
Μετανοείτε...
Άβαταρ μέλους
Haris_g

Δημοσίευσηαπό Haris_g » Κυρ Μάιος 17, 2015 7:38 pm

Η παρουσιαση του βιβλιου πρεπει να γινει σε μια gallery.... Μια μεγαλη open plan gallery... :!: Μπρος στην μεγαλη εισοδο θα υπαρχει ενα πανο με τιτλο... "Svensk - the artist" (αν και μετριοφρων και ταπεινος ειναι ο δημιουργος ο τιτλος καλλιτεχνης ισχυει) :oops: ... Δεξια και αριστερα απο την εισοδο θα ηπαρχει το προγραμμα και η παρουσιαση της βραδυας. Γυρω γυρω στους τοιχους θα υπαρχουν ζωγραφιες και πινακες, εργα του καλλιτεχνη με χρονολογικη σειρα !! Οποιος ενδιαφερετε μπορει να αφορασει (να βγαλουμε και απ εδω κατι!! 8) ) Μπροστα.. Απεναντι απο την εισοδο θα υπαρχει ενα μπαρ οπου ο καλεσμενος θα μπορει να απολαυσει ενα ποτηρι ρουμι σε διαφορους συνδιασμους, ντακιρι, κουμπα λιπρε, μοχιτο κτπ... Ενω καπου εκει διπλα διημετρες σκανδιναβες :idea: με τον δισκο ανα χειρας θα σερβιρουν ελληνικο μεζε, συνοδια του ποτου. Καθως προχωρα ο καλεσμενος χαζευοντας τους πινακες του καλλιτεχνη, εκει στην αριστερη γωνια, υπαρχει ενας μεγαλος υγραντηρας με πουρα Αβανας διαφορων διαμετρηματων, οπου ο καθεις μπορει να καπνισει. Εκει ο καλεσμενος θα απευθυνετε στον υπευθυνο, λεγοντας του, το πουρο της επιλογης του, τοτε με ευλαβια και μαεστρια ο αρμοδιος θα πιανει το πουρο, θα το κοβει, θα το αναβει και θα το δεινει στον καλεσμενο (μην το αφησουμε ετσι, φορα παρτιδα και τελειωσουν τα πουρα του Τακη απο τον καθε ενα... Ναι ναι... Του Τακη θα ειναι τα πουρα :mrgreen: :mrgreen: ) ... Το συστημα αερισμου- εξαερισμου του χωρου ειναι ιδανικο για αποφηγη εντονου καπνου που ισως ενοχλησει καποιος (μην μας πουν και αγενεις)...
Απεναντι απο τον μεγαλο υγραντηρα, μια μπαντα θα παιζει παλαιες και νεες επιτυχιες του καλλιτεχνη καθολη την βραδυα... Υπενθυμιζοντας σε ολους του παρεβρισκομενους τις ιδιοτητες του οικοδεσποτη σαν καλλιτεχνη!! Και εκει.. Στο βαθος ακριβως στην δεξια γωνια απο την εισοδο, σε χαμηλο αλλα επιβλητικο βαθρο, ο Τακης θα παρουσιαζει το βιβλιο του Svensk! Κρατοντας καποια σκορπια χαρτια σαν σημειωσεις αλλα χωρις να διαβαζει απο μεσα... Θα τα ξερει απο πριν... Θα παρουσιαζει την ιστορια του βιβλιου, ενω με την ακρη του ματιου του θα περνει ματι το υγραντηρα !! (Το γιατι το αφηνω σε εσας) ... Και καποια στιγμη μετα απο ενα μεγαλο χειροκροτημα, ανεβαινει στο βαθρο αυτος... Αυτος ο μεγαλος καλλιτεχνης συγραφεας, μουσικος, ζωγραφος, γλυπτης και πολλα αλλα... Χωρις να μπορεσει να κρυψει την συγκινηση του στεκει λιγη ωρα σιωπηλος κοιταζοντας τον Τακη που με το χερι του δειχνει το μικροφωνο!!!
Μια Slenderella την ημέρα, τον γιατρό τον κάνει πέρα!!!
Άβαταρ μέλους
Τάκης

Δημοσίευσηαπό Τάκης » Δευ Μάιος 18, 2015 7:10 am

πολύ καλά το πας 8) συνέχισε το :arrow:

(??? είναι και ΓΛΥΠΤΗΣ :shock: :!:)
Μετανοείτε...
svensk

Δημοσίευσηαπό svensk » Δευ Μάιος 18, 2015 9:03 am

Μπραβο Χαρυ! 8) 8) 8) 8)

Τάκης έγραψε:πολύ καλά το πας 8) συνέχισε το :arrow:

(??? είναι και ΓΛΥΠΤΗΣ :shock: :!:)

:lol: :lol: :lol: :lol:
Δεν νομιζω. Παντως καποτε οταν η γυναικα μου, μου εκανε καμακι αποκαλεσε το κορμι μου αλαβαστρινο. Τωρα αν αυτο με με κανει (πρωιν) γλυπτη........ :lol: :lol:
Άβαταρ μέλους
v_panos

Δημοσίευσηαπό v_panos » Δευ Μάιος 18, 2015 9:48 am

svensk έγραψε:Δεν νομιζω. Παντως καποτε οταν η γυναικα μου, μου εκανε καμακι αποκαλεσε το κορμι μου αλαβαστρινο. Τωρα αν αυτο με με κανει (πρωιν) γλυπτη........ :lol: :lol:

αυτα ειναι... 8) birth of cool.

Οταν σου έκανε καμάκι...εσυ ήσουν ανετος χαλαρος δεν εκανες. Καλημέρα καλη εβδομαδα να έχουμε. Καλη συνεχεια με το βιβλιο svensk.
"it doesn't have to be a special moment to enjoy a cigar, you can make it special by enjoying one!"

τα πούρα μεταξύ των εραστών του γαλάζιου καπνού δωρίζονται , ανταλλάσσονται αλλά δεν πωλούνται.

www.instagram.com/panos_vsl/
Άβαταρ μέλους
Haris_g

Δημοσίευσηαπό Haris_g » Δευ Μάιος 18, 2015 12:51 pm

Ναι ναι ΚΑΙ γλυπτης και μαλιστα απο τους παλαιους, με σφυρι και σκαρπελο!!! Ασε τωρα που μας το κρυβει!!! Το τελευταιο εργο του ειναι "η κουβανεσα και το πουρο"....

:mrgreen:
Άβαταρ μέλους
harmonica

Δημοσίευσηαπό harmonica » Δευ Μάιος 18, 2015 11:09 pm

svensk διαβασα απο την αρχη το μυθιστορημα και πραγματικα μου εδωσες το εναυσμα να ξεκινησω να διαβαζω γιατι το ειχα παραμελησει το σπορ για χρονια
οντως συνεπαιρνεις το κοινο και το μεταφερεις εκει που θες στην κουβα στην ζουγκλα στο διαστημα :!: :!:
περιμενω να υλοποιησης και το στορυ στο χαρτι για να μεινει ζωντανω.

οσο αναφορα τον Χαρυ τον βλεπω εκπροσωπο του μαρκετινκ.
γελασα πολυ για πως θα λαβει χωρα η πρωτη παρουσιαση του βιβλιου,με τον ρολο του Τακη αλλα ετσι θα κινησει τα βλεματα
και θα απογειωσει τις πωλησεις :lol:

συνεχιστε και οι 2 την συνεργασια θα σας στηριξουμε :wink:
"Τhere are two things
a man never forgets-
his first love and his
first cigar."
Άβαταρ μέλους
goutsou

Δημοσίευσηαπό goutsou » Πέμ Φεβ 18, 2016 8:32 pm

Μολις τελείωσα την ανάγνωση svensk και δεν μπορώ παρά να συμφωνήσω με τους ... προγραφήσαντες. Καταπληκτικό και εκπληκτικό! Για δώσε μας ένα στίγμα για το πως πάει η συγγραφή, έχεις φτάσει τις 200 σελιδες; Πόσο κοντά ή πόσο μακριά είσαι από την ολοκλήρωση;
“The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge.”
Stephen Hawking
Άβαταρ μέλους
Τάκης

Δημοσίευσηαπό Τάκης » Πέμ Φεβ 18, 2016 9:06 pm

goutsou έγραψε:Πόσο κοντά ή πόσο μακριά είσαι από την ολοκλήρωση;

ΔΕΝ ΦΑΝΤΑΖΕΣΑΙ 8) 8) 8)
Μετανοείτε...
Άβαταρ μέλους
goutsou

Δημοσίευσηαπό goutsou » Πέμ Φεβ 18, 2016 9:37 pm

Εικόνα

:!: :!: :!:
“The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge.”
Stephen Hawking
Άβαταρ μέλους
Haris_g

Δημοσίευσηαπό Haris_g » Πέμ Φεβ 18, 2016 10:33 pm

:!: :!: :!: αληθεια;;;;;
Φίλε Σουηδε , εχεις κατι να μας πεις;;; :shock:
Άβαταρ μέλους
Τάκης

Δημοσίευσηαπό Τάκης » Παρ Φεβ 19, 2016 7:02 am

η έννοια "ολοκλήρωση" επιδέχεται διάφορες ερμηνείες...
Μετανοείτε...
svensk

Δημοσίευσηαπό svensk » Παρ Φεβ 19, 2016 4:48 pm

Ειμαι στην σελιδα 156. Το εχω γραψει απτην αρχη καπου 596284562856 φορες. Παω για 320-350 σελιδες με μελλοντικη ταχυτητα γραψιματος ελπιζω 25 σελιδες τον μηνα.

Σκεφτηκα να αφησω ''ενα δειγμα'' αλλα το μετανιωσα. Ειναι αρκετοι αυτοι που διαβαζουν και ποτε δεν ξερεις... :!:
svensk

Δημοσίευσηαπό svensk » Παρ Φεβ 19, 2016 4:57 pm

Τάκης έγραψε:
goutsou έγραψε:Πόσο κοντά ή πόσο μακριά είσαι από την ολοκλήρωση;

ΔΕΝ ΦΑΝΤΑΖΕΣΑΙ 8) 8) 8)

Αυτον τον διαλογο θα τον κανω κορνιζα.

Φιλοι μου δεν φανταζεσται ποσο καλα με περιγραφει ως (ανορθογραφω) ανθρωπο. Μα τον Δια δεν νομιζω να ενιωσα ποτε πως ολοκληρωσα...κατι. Ειμαι τελειομανεις και παντα εχω την αισθηση πως....θα μπορουσα και καλυτερα.

Επιστροφή σε “Ελεύθερες απόψεις”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 4 επισκέπτες