ΠΟΥΡΟΑΝΕΚΔΟΤΑ

Σας απασχολεί κάτι και θέλετε να το συζητήσετε; θέλετε γενικώς να μας πείτε την αποψή σας για οτιδήποτε;
svensk

ΠΟΥΡΟΑΝΕΚΔΟΤΑ

Δημοσίευσηαπό svensk » Πέμ Απρ 09, 2015 8:24 pm

Πιστεύω πως είναι μια ενότητα που έλειπε από το Φόρουμ!

Ανέκδοτα με πούρα λοιπόν! Ανέκδοτα που έχουμε διαβάσει η που μας έχουν συμβεί. Είμαι βέβαιος πως θα πέσει αρκετό γέλιο που δεν αποκλείεται να έχει και κοινονικοψυχολογικες διαστάσεις, προεκτάσεις και σίγουρα διατάσεις*. :arrow:

Αρχίζω με το πρώτο πουροανεκδοτο. Το άκουσα όταν ήμουν πολύ μικρός, δεν ξέρω πως απλά το θυμήθηκα εν ώρα εργασίας.Σας το παρουσιάζω με μια ανάλαφρη αλλά θέλω να πιστεύω ουσιαστικότατη προσωπική πινελιά.

Ένας κύριος ταξίδευε με τραίνο. Ήταν μόνος του στο κουπέ και τον έπιασε απότομο χεσιμο. Με φρίκη διαπιστώνει πως για την μοναδική τουαλέτα του βαγονιού υπήρχε τεράστια ουρά. Έτσι επιστρέφοντας στο βαγόνι δεν άντεξε και κατέβασε το παράθυρο, πάτησε στο πτυσσόμενο τραπεζάκι και ισορροπώντας έβγαλε το κωλο του έξω από το παράθυρο.
Είχε αρχίσει η ‘’εκπαραθυρωσει’’ όταν ο οδηγός της αμαξοστοιχίας που ήταν και φανατικός Αφισιοναδο κοίταξε έξω, και δυο βαγόνια μακριά είδε το σκηνικό.
Με ένα χαμογελο οικειότητας και συγκίνησης (τον καταλαβαίνουμε απόλυτα ε? :wink: ) φωνάζει.
«Ε, εσύ φαλακρέ μου αδελφέ με το Σαλομονες πρόσεξε βρε καρνταση διότι σε λίγο μπαίνουμε σε γαλαρία.»

:arrow: Υπό φυσιολογικές συνθήκες μόνο της στοματικής κοιλότητας, για οποιεσδήποτε άλλες διατάσεις αποδέχομαι ευθυνες και αναλαμβάνω… ναι , ναι , καλά διαβάσατε Φίλοι μου ΑΝΑΛΑΜΒΑΝΩ την αποκατάσταση.
Το πουρο ειναι η θεραπεια μου
Άβαταρ μέλους
Nickos H

Re: ΠΟΥΡΟΑΝΕΚΔΟΤΑ

Δημοσίευσηαπό Nickos H » Πέμ Απρ 09, 2015 9:54 pm

:lol: :lol: :lol:
Άλλαξα υπογραφή. Μυαλό δεν άλλαξα..
Άβαταρ μέλους
Τάκης

Δημοσίευσηαπό Τάκης » Πέμ Απρ 09, 2015 10:40 pm

Εικόνα
M a l i b u a n a n a
Άβαταρ μέλους
Haris_g

Δημοσίευσηαπό Haris_g » Πέμ Απρ 09, 2015 11:22 pm

Ένας άντρας που του αρεσαν τα πουρα αβανας βγαίνει με τρεις κοπέλες και θέλει να αποφασίσει ποιά από τις τρεις θα παντρευτεί. Τους δίνει λοιπόν από 200.000 για να δει τι θα κάνει η κάθε μια.

Η πρώτη πάει στις μπουτίκ και στα παπουτσάδικα και τα ξοδεύει όλα. Μετά πάει στον άντρα που του αρεσαν τα πουρα αβανας και του λέει:
- Αγάπη μου φτιάχτηκα και στολίστηκα για να με απολαμβάνεις, γιατί σ αγαπώ πολύ. Ο άντρας ευχαριστήθηκε πολύ!

Η δεύτερη πάει στα αντρικά είδη και του ψωνίζει μεταξωτά πουκάμισα, γραβάτες και πούρα. Μετά πάει και του λέει:
- Aγάπη μου σου ψώνισα αυτά τα δώρα για να ευχαριστηθείς και να είσαι καλά, γιατί σ αγαπώ πολύ. Ο άντρας που του αρεσαν τα πουρα αβανας ευχαριστήθηκε πολύ!

Η Τρίτη πάει στο χρηματιστήριο, τα επενδύει και κερδίζει τα τριπλά. Του επιστρέφει τα 200.000, ξαναεπενδύει τα υπόλοιπα, κερδίζει 40 εκατομμύρια και τα καταθέτει σε κοινό λογαριασμό. Μετά πάει και του λέει:
- Αγάπη μου επένδυσα τα χρήματα που μου έδωσες γιατί θέλω να φτιάξουμε το σπίτι μας και να περάσουμε την υπόλοιπη ζωή μας μαζί και άνετα, να μεγαλώσουμε τα παιδιά μας χωρίς να χρειάζεται να πεθαίνουμε στη δουλειά.

Ο άντρας που του αρεσαν τα πουρα αβανας ευχαριστήθηκε πολύ.
Μετά ο άντρας κάθισε και σκέφτηκε πολύ σοβαρά και για πολλές μέρες ποιά να πάρει από τις τρεις και στο τέλος αποφάσισε να παντρευτεί αυτή που είχε τα μεγαλύτερα βυζιά!!!!!!
Μια Slenderella την ημέρα, τον γιατρό τον κάνει πέρα!!!
svensk

Δημοσίευσηαπό svensk » Κυρ Ιουν 28, 2015 3:31 pm

Μου λέει σήμερα ο πεθερουκλος μου εν μέσο κρεπαλης.

«Ειση αν γεν κανα καλο μπαμ θα φιγς για τς’ Σουηδία ε?»
«Δεν είναι τόσο εύκολο! Τα πούρα και τα κρασιά μου τι θα τα κάνω. Δεν κουβαλιούνται αυτά!» Απαντώ φλεγματικά χωρίς ίχνος χιούμορ (γουστάρω πολύ :twisted: όταν το κάνω αυτό).
Με κοιτά ο Γιάννης με απορία. Μετά από 8 χρόνια γνωριμίας ακόμη δεν μπορεί στο ελάχιστο να καταλάβει το χιούμορ μου.
Και πετάγεται η πεθερά μου που σαφώς και έχει χιούμορ και λέει το εξής θεϊκό.
«Να τα δωεις στου Γιανν να τα καπνιηζ στου καφενιου!!!!!»

Πνίγηκα παιδιά. Ακόμη γελώ. Φαντάζεστε τώρα αν όντως γίνει το μπαμ και με την αγωνία διάχυτη στον αέρα, τον βιοπαλαιστή πεθερό μου να καπνίζει πουρακλες στο καφενείο του χωριού.
Άβαταρ μέλους
Τάκης

Δημοσίευσηαπό Τάκης » Κυρ Ιουν 28, 2015 5:13 pm

:D :lol:
M a l i b u a n a n a
Άβαταρ μέλους
alex46

Δημοσίευσηαπό alex46 » Κυρ Ιουν 28, 2015 6:14 pm

aex0aex00xaexae0xae0xae0xeaxea

ο αγροτης πεθερος με τις κοχιμπες στο καφενειο ...
αν τον δει κανενας γερμανος να δω πως θα του το εξηγησει ...
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
οὔτε γὰρ ἄρχειν οὔτε ἄρχεσθαι ἐθέλω

αναρωτιέμαι γιατί βάφονται οι γυναίκες με μεγάλα βυζΓια
kostashabanos

Δημοσίευσηαπό kostashabanos » Κυρ Ιουν 28, 2015 9:30 pm

ωραίο Σουηδέ αφισιονάντο!
svensk

Δημοσίευσηαπό svensk » Πέμ Αύγ 13, 2015 11:56 am

Πραγματικό γεγονός.
Έκανα φέτος τις διακοπές μου για πρώτη φορά σε ένα μέρος κοντά στην πολη μου 1.5 ώρες και όπου υπάρχουν πολλοί συμπολίτες μου.

Ένα πρωί και με την παραλία άδεια ακόμη, συναντώ ενώ καπνίζω ένα υπέροχο Epicure 2 την Οπρα Γουιφρι (Συνομιληκος βεβαια) της πολης μου.Ο συγκεκριμένος τύπος γόνος συνταξιούχων από τα 45 τους, (η μάνα του ήταν εφοριακός) έχει του κόσμου τα ακίνητα και έχει βγάλει χρήματα έξω. Το παίζει άπορος και παίρνει τρόφιμα από την Εκκλησία.
Ακολουθει ο διάλογος όπως τον θυμάμαι.

«Για σου ρε Σουηδε…Φιντελ! Αχ…εμ.. τη αναγκ εχς ιση…για σενα εινη ουλα.»
Τον χαιρετώ ευγενικά.
«Είχα ακους’ι οτ’ καπνιηζ πουρα! Απου που τα φερνς ρε?» Γελά πονηρά και στέκεται από πάνω μου.
«Μη μη πεις μονου ότι εινει Κουβανεζικα, θα σει στηλω την ΣΔΟΕ μπαγασα.» Χαμογελά πονηρά.
Καθόλου αστείο το αστειάκι του διότι το καθικη είναι ο βασικός ύποπτος για το καρφί που οδήγησε στην προτελευταία φορά που μου ήρθε η ΣΔΟΕ.
«Θέλεις ένα?» Του λέω. «Νιε αμε!» Απαντα. «Μην σου πέσουν βαριά όμως βρε Ν, τα Κουβανέζικα δεν είναι για όλους.»
«Βρε φερι μι ειση κι μια χαρα θα εινει». «Εντάξει Απαντώ «Αύριο αφού είσαι πρωινός τύπος θα κάνουμε μαζί».
Φεύγει.

Το ίδιο βράδυ παίρνω ένα Vengueros Tapados και το εμποτίζω με ξύδι, λίγες σταγόνες απορρυπαντικό πιάτων και το μισό κορμί μιας στον τοίχο ψόφιας πεταλούδας. Το αφήνω έξω όλη την νύχτα για να στεγνώσει.

Το επόμενο πρωί παίρνω μαζί μου ένα ακόμη Tapados αφού όμως προηγουμένως το έχω κοντύνει λίγο.
Το σίχαμα είναι στην παραλία πριν από μένα.

«Ιελα ρε, που ιση?» Λέει το γίδι. Τον χαιρετώ και παραγγέλλουμε καφέδες. Με κοιτάζει ενώ εγώ κοιτάζω τον ορίζοντα.
«Πουντου πουρου?» Λέει με το βλέμμα του γιου της εφοριακού που έμαθε στο τζάμπα.
«Α…ναι ρε συ λεω και βγάζω από την ‘’μπανανα’’ μου την μικρή ξύλινη κασετίνα από 3-αδα Belike. Tην ανοίγω και του προσφέρω.
«Γαματ’η κασσετινα…ε κουβανεζικα εινη αυτά.» λέει και παίρνει αναμενόμενα το πιο μακρύ (εμποτισμένο) από τα δυο Tapados.
Τα ανάβουμε. «Δυνατό το ρημάδι αλλά το γουστάρω τρελά.» Λέω με καυλα. Δεν απαντάει. Με κοιτάζει και σφίγγεται.
Αν και δεν κάνω σχεδόν ποτέ ρετροχαλι, κάνω επίτηδες και τον κοιτάζω με απορία.
«Μαλακα αυτό το πούρο είναι πανάκριβο, δεν είναι μόνο για μέσα-έξω! Τράβα βαθειά να δεις πως η δύναμη του γίνεται αρωμα…τι με κοιτάς, δοκίμασε. Ξανακάνω ρετροχαλι.
Πιάνει το μέτωπο του, και κοιτάζει κάτω. Ξαφνικά επειδή ξέρει πως τον κοιτάζω, κάνει και ρετροχαλι.
«Καπάκι άλλο ένα για βγουν ΟΛΕΣ οι γεύσεις!" Tον παροτρύνω έντονα, και ο νομπελίστας με υπακούει.
Ξαπλώνει στην ξαπλώστρα και φτύνει.
«Φτύνεις όταν καπνίζεις Κουβανέζικο ρε συ!» Λέω με ύφος.
«Τι γεύσεις σου βγάζει?» Ρωτώ με ενδιαφέρον.
«Εινη λιγο…συγουρα ινει κορυφαιου δεν του συζηταου αλλα δεν εφαγα κι καλα ρε γαμωτ. Να του σβησου κι να του συνιχησου αργότερα?»
«Έλα ρε Ν…τωρα θέλεις να πω ότι με προσβάλεις? 2 χρονια το ‘’μεγαλωνα’’ στον υγραντήρα.

Τέλος πάντων, παιδιά το έκανε μέχρι τέλους. Το υπόλοιπο της ημέρας το πέρασε βιδωμένος στην ξαπλώστρα παραδίπλα με τα μάτια κλειστά, και πεινωντας διαρκώς νερό.
Άβαταρ μέλους
alex46

Δημοσίευσηαπό alex46 » Πέμ Αύγ 13, 2015 12:23 pm

μλκ σουηδε εχω πεθανει απο τα γελια ...
ειναι λες και εχω μπροστα μου ολη την φαση .

κλαισκοι τυποι οι εφοριακοι ... οπως και οι γιατροι εδω στην γειτονια μας
εχουν μαθει στο τσαμπα ...
οὔτε γὰρ ἄρχειν οὔτε ἄρχεσθαι ἐθέλω

αναρωτιέμαι γιατί βάφονται οι γυναίκες με μεγάλα βυζΓια
Άβαταρ μέλους
Τάκης

Δημοσίευσηαπό Τάκης » Πέμ Αύγ 13, 2015 5:12 pm

:mrgreen: χ 1000
M a l i b u a n a n a
NIC

Δημοσίευσηαπό NIC » Παρ Νοέμ 13, 2015 5:46 pm

8 X 80 :mrgreen:

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Haris_g

Δημοσίευσηαπό Haris_g » Παρ Νοέμ 13, 2015 11:10 pm

Φανταζεσε αγαπητε Σουηδε αυτος ο Ν. , μετα απο αυτο που συνεβηκε να μπει εδω μεσα, να αρχιζει να γραφει και να ρωταει εαν οοοοολα τα κουβανεζικα εχουν αυτη την dettol μυρωδια και την σαπουνενια γευση!!!!!!
:mrgreen: :mrgreen:
Αληθεια ομως καλη φαση!!!!
Μια Slenderella την ημέρα, τον γιατρό τον κάνει πέρα!!!
svensk

Δημοσίευσηαπό svensk » Σάβ Νοέμ 14, 2015 1:09 am

Haris_g έγραψε:Φανταζεσε αγαπητε Σουηδε αυτος ο Ν. , μετα απο αυτο που συνεβηκε να μπει εδω μεσα, να αρχιζει να γραφει και να ρωταει εαν οοοοολα τα κουβανεζικα εχουν αυτη την dettol μυρωδια και την σαπουνενια γευση!!!!!!

:shock: :shock:
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
NIC

Δημοσίευσηαπό NIC » Τρί Νοέμ 17, 2015 2:33 pm

Haris_g έγραψε:Φανταζεσε αγαπητε Σουηδε αυτος ο Ν. , μετα απο αυτο που συνεβηκε να μπει εδω μεσα, να αρχιζει να γραφει και να ρωταει εαν οοοοολα τα κουβανεζικα εχουν αυτη την dettol μυρωδια και την σαπουνενια γευση!!!!!!

"Καθαρά" καπνά. :mrgreen:

Επιστροφή σε “Ελεύθερες απόψεις”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες