Πως αισθανεστε μετα απο ενα καλο πουρο?

Σας απασχολεί κάτι και θέλετε να το συζητήσετε; θέλετε γενικώς να μας πείτε την αποψή σας για οτιδήποτε;
Άβαταρ μέλους
Doukas J.

Re: Πως αισθανεστε μετα απο ενα καλο πουρο?

Δημοσίευσηαπό Doukas J. » Παρ Φεβ 10, 2017 11:39 am

Για εμένα το κάπνισμα ενός πούρου δεν είναι μόνο το μετά την φούμα,αλλά πριν,κατά την διάρκεια αλλά και μετά... Έτσι λοιπόν καθόλη την διάρκεια της διαδικασίας το συναισθήματα είναι αναμικτα. Για αρχή,το ψάξιμο του κατάλληλου πούρου,εκεί αρχίζει να βράζει το καζάνι αφού ψάχνεις κριτικές σε φόρουμ,youtube και τα λοιπά. Ύστερα η επίσκεψη στο κατάστημα μας βρίσκει το άγχος μήπως και δεν το προλάβουμε ανοιχτό το μαγαζί η μήπως δεν έχει το συγκεκριμένο πούρο,η ακόμα και να το έχει μην πέσουμε σε στουμπα η "κακό" κουτί.. Και όλα αυτά για την συνάντηση μας με την "φίλη" μας γιατί εδώ μιλάμε για "έρωτα μεγάλο" :lol:. Πρέπει να βρεις την κατάλληλη στιγμή και το κατάλληλο μέρος για "να βγεις" μαζί "της". Να "της" συμπεριφερθεις με τους καταλληλους τρόπους.. Άμα λοιπόν το ραντεβού πάει καλά,τότε και εσύ θα φύγεις με το χαμόγελο ως τα αυτιά,δεν θα λυπηθεις τα χρήματα που έδωσες να την κεράσεις,ούτε το χρόνο που χάλασες μαζί της. Έτσι λοιπόν θα νιώσεις την ευχαρίστηση και την ικανοποίηση. Βέβαια θα σε κάνει κάπως απλιστο γιατί θα θες να βγεις πάλι μαζί της ακόμα και την επόμενη μέρα... Έτσι λοιπόν θα σου αφήσει ένα αίσθημα κενού,μέχρι την επόμενη συνάντηση σας...
Στο διαταυτα λοιπόν έχεις το άγχος αν θα ανταποκριθεί η κοπελιά στο κάλεσμα σου και αν τα χρήματα του πρώτου ραντεβού πάνε χαμένα,αλλά άμα έχουμε ένα κοριτσι από σπίτι,τότε το εισιτήριο για το ταξίδι μαζί της στην ευχαρίστηση θα έρθει να σβήσει τα αγχοι ανταλλαζοντας τα με την απλιστια. Πολλές φορές θα έρθει και η απιστία βέβαια στην σχέση αυτή αφού θα επιλέξουμε άλλη κοπελιά :D
"It is not what you wear,it's how you wear it"
Άβαταρ μέλους
Matchoman

Δημοσίευσηαπό Matchoman » Παρ Φεβ 10, 2017 12:17 pm

svensk έγραψε:Ωραιος κωστα.
Σκεπτομαι να γραψω και εγω μια καραγκουνομαντιναδα :P

Καθολου ασχημη ιδεα φιλε μου!!!!! Αν χρειαστεις βοηθεια κατα την στιχοσυνθεση μου λες Κατι σκαμπαζω και απο την δικη σας μουσικη!!!!!!! :lol: :mrgreen: :lol:
Το ιδανικο θα ηταν σε μια συναντηση να φτιαξουμε ενα ποτ πουρι μια κρητικοκαραγκουνομαντιναδα :lol :lol: :lol:
Aut viam inveniam aut faciam. Αννίβας, 247 - 183 π.Χ
Άβαταρ μέλους
GregV

Δημοσίευσηαπό GregV » Κυρ Φεβ 12, 2017 12:51 pm

Μετά από ένα καλό πούρο με κατακλύζουν πολλά συναισθήματα ταυτόχρονα.
Συνήθως μια υποψία ολόσωμου αλλά και εγκεφαλικού μουδιάσματος, ο νους μου συνήθως ταξιδεύει ακόμα στα μέρη που γύριζα όσο απολάμβανα το πούρο. Επίσης κάποιες φορές έχω κολλημένο στο πρόσωπό μου και ένα "χαζό" χαμόγελο, όχι έντονο, έτσι ίσα-ίσα να σκάει το χείλος μου :lol:

Κάποιες από αυτές τις φορές αισθάνομαι ότι θέλω να ανάψω κι άλλο ένα, που άλλες φορές το κάνω και άλλες όχι.
Συνήθως, μετά από ένα πούρο είμαι πιό "ευαίσθητος" να το πω? Ρομαντικός να το πώ? Πάντως, το δεξί μέρος του εγκεφάλου μου παίρνει τη σκυτάλη και το αριστερό υπολειτουργεί. Ίσως πατερούλη :lol: να είναι αυτό που λες και εσύ, ότι δηλαδή πάντα μα πάντα θέλεις να πάρεις αγκαλιά την οικογένειά σου.

Αν για κάποιο λόγο χρειαζόταν να απομακρυνθώ από αυτό το κόσμο θα μου έλλειπαν πολλά πράγματα. Κυρίως η σκέψη και η προετοιμασία του όλου θέματος. Αυτό που λέει και ο Doukas. Το να σκεφτώ τι έχω, πότε θα βρω το χρόνο να το ανάψω, πώς, πού,με τι μουσική, με τι ποτό θα το συνοδέψω, μόνος μου ή με παρέα (πλέον μονος :cry: ) αν θα μου κάτσει τελικά το όλο σκηνικό.

Μετά θα μου λείψει επίσης η στιγμή που το πιάνω και αισθάνομαι σαν παιδί που πήρε το γλειφιτζούρι του, γιατί το άξιζε (ή γιατί απλά κατάφερε να το πάρει :twisted: :lol: ) και η ετοιμασία του να το ανάψω. Να το περιεργαστώ, να το μυρίσω, να χαζέψω το δαχτυλίδι του, να το γευτώ χωρίς να το ανάψω, να το "ζυγίσω" και να το χαζέψω στο χέρι μου και γενικότερα η όλη ιεροτελεστία.

Τέλος, το άγχος ότι ξεμένω και η στρατηγική που ψάχνω για να εξοικονομήσω χρόνο και χρήμα για να αποκτήσω κι άλλα τέτοια μικρά χωροχρονοτάξιδα. Ποιά, από πού, πόσα..πότε :lol: :lol: :lol: όλοι φαντάζομαι καταλαβαίνετε τι εννοώ.

Δε ξέρω αν θα μπορούσα ποτέ να σταματήσω αυτό το .... πώς να το πω? Χόμπι, συνήθεια, κουσούρι, απόλαυση? Αυτό πάντως..πιστεύω ότι θα μπορούσα να το ελαττώσω αν χρειαζόταν, όπως και έχει γίνει, αλλά δε πιστεύω ότι θα το σταματούσα ποτέ. Έστω και κοροϊδεύοντας τον εαυτό μου έχοντας κάποια πούρα στη κατοχή μου για "κάποια στιγμή" και να αισθάνομαι ότι τίποτα δε σταμάτησε.

Μπράβο svensk, ωραίο θέμα!
real eyes realize real lies
Rigelianos

Δημοσίευσηαπό Rigelianos » Κυρ Φεβ 12, 2017 9:37 pm

Εξαιρετικός ο συνονόματος!

Επιστροφή σε “Ελεύθερες απόψεις”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες