Απολογία

Σας απασχολεί κάτι και θέλετε να το συζητήσετε; θέλετε γενικώς να μας πείτε την αποψή σας για οτιδήποτε;
petran4

Απολογία

Δημοσίευσηαπό petran4 » Τρί Μαρ 28, 2017 8:22 am

Την καλήμερα μου στην μονή..αν και διαβάζω και ενημερωνομαι καθημερινά για τα νέα του φόρουμ,δεν μπορώ να συμμετάσχω-συνεισφέρω σε μασσ λογο μη εργασίας(τουρισμός-καλοκαιρι).το ταμειο δεν φτάνει ουτε για τα απαραίτητα!θα επανέλθω πάντως. 8)
Άβαταρ μέλους
Τάκης

Re: Απολογία

Δημοσίευσηαπό Τάκης » Τρί Μαρ 28, 2017 9:08 am

καλημέρα petran4
δεν χρειάζεται ούτε να απολογείσαι ούτε να ζορίζεσαι, πάρε το χρόνο σου κι όλα θα γίνουν
όπου υπάρχει μεράκι, υπάρχει και σαράκι - δεν φεύγει ποτέ 8)
M a l i b u a n a n a
Άβαταρ μέλους
Doukas J.

Δημοσίευσηαπό Doukas J. » Τρί Μαρ 28, 2017 10:30 am

Την καλημέρα και από μένα,πετραν μην ανησυχείς όπως είπε και ο Τάκης όλα θα γίνουν αλλά δεν χρειάζεται να ζοριζεσαι, ότι θέλει/μπορεί/βρίσκει κάνει ο καθένας. Πάντως πιστεύω ότι έχει ξαναειπωθεί στο φόρουμ ότι καλό θα ήταν να βάζουμε "οικονομικά*" πούρα στα μαςς έτσι ώστε να μπορούν να τα δοκιμάσουν όλοι,πολλές φορές με πολλά δείγματα.Βεβαια χάνεις μια από τις ουσίες να δοκιμάσεις πούρα που δεν έχεις δοκιμάσει αλλά έτσι ανεβαίνει το φόρουμ.(προφανώς δεν αναφέρομαι σε κάποιον συγκεκριμένα,άλλωστε τα μαςς που έχω πάρει μέρος είναι μόλις 3,την άποψή μου εκφράζω)

*με τον όρο "οικονομικά" εννοώ πούρα σε τιμές που ο καθένας από εδώ μέσα θα μπορούσε να διαθέσει τουλάχιστον ένα δείγμα.
"It is not what you wear,it's how you wear it"
Άβαταρ μέλους
suleygiannis

Δημοσίευσηαπό suleygiannis » Τρί Μαρ 28, 2017 11:23 am

Γεια σου ρε Πετράν! Τι απολογία ρε φίλε δε χρειάζονται αυτά.
Όλα θα γίνουν!! Υπομονή!!!
Όσο για τα οικονομικά πούρα θα διαφωνήσω με το Δούκα. Για μένα κριτήρια επιλογής του πουρου του μαςς είναι η εύκολη πρόσβαση και απόκτηση του πούρου αλλά και η επιλογή ενός πούρου που μάλλον θα αρέσει.
Από εκεί και πέρα βέβαια την επιλογή την έχει ο οικοδεσπότης.
-Τι έχεις ρε φίλε;
-Άσε, ούτε που ξέρω πόσα χρωστάω. 400 στη ΔΕΗ, 200 στα κοινόχρηστα κ 600 στο δάνειο
-Θες να σε βοηθήσω;
-Αν μπορείς φίλε.
-Χρωστάς 1200€
Άβαταρ μέλους
Doukas J.

Δημοσίευσηαπό Doukas J. » Τρί Μαρ 28, 2017 11:55 am

Γιάννη και εγώ μαζί σου,όταν λέω οικονομικά δεν μιλάω για πούρο των 2-3 ευρώ και προφανώς,αλλά για πούρα έως πχ 15-20 ευρώ με προτίμηση γύρω στα 10, η πρόσβαση παίζει μεγάλο ρόλο αποκει και πέρα όπως είπες και εσύ είναι επιλογή του οικοδεσποτη
"It is not what you wear,it's how you wear it"
petran4

Δημοσίευσηαπό petran4 » Τρί Μαρ 28, 2017 1:10 pm

Συμφωνώ απόλυτα οτι είναι επιλογή του οικοδεσπότη το τι πούρο θα βάλει,αλλά λογο του οτι η πρόσβαση μου σε μεμονωμένα στικ είναι περιορισμένη λόγο νησιού,αρα πρέπει να παραγγείλω ον λαιν,είναι δύσκολο να ακολουθήσω τα μασσ αυτη την εποχή..βεβαία λόγο του ότι κάποιοι είναι τόσο περιγραφικοί είναι (σαν) να τα φουμάρω εγώ :D
Άβαταρ μέλους
karachrist

Δημοσίευσηαπό karachrist » Τρί Μαρ 28, 2017 2:21 pm

Τελευταια petran4 το να εισαι περιγραφικος ειναι θανασιμο αμαρτημα, οποτε κρυβε λογια :P
Sláinte
Άβαταρ μέλους
alex46

Δημοσίευσηαπό alex46 » Τρί Μαρ 28, 2017 4:00 pm

suleygiannis έγραψε:
Όσο για τα οικονομικά πούρα θα διαφωνήσω με το Δούκα. Για μένα κριτήρια επιλογής του πουρου του μαςς είναι η εύκολη πρόσβαση και απόκτηση του πούρου αλλά και η επιλογή ενός πούρου που μάλλον θα αρέσει.
.

τι λες ρε γιαννη τωρα
αν δλδ σου βαλω κοιμπα εσπλεντιτος στο επομενο μας ( ενα πουρο το οποιο υπαρχει στα περισσοτερα καπνοπωλεια- αρα ειναι ευκολο να το βρεις σχεδον παντου) εσυ θα αγορασεις τουλαχιστον 3 κομματια για να εχεις ενα ικανο δειγμα ωστε να εχεις σωστη αποψη :?:

και λεω για εσπλεντιτο γιατι αν εχεις δει στα πολλ που εχουμε κανει για τα τσορτσιλ ή για τις ινδιανες παντα το συγκεκριμενο εχει καλη θεση
αμα θελεις βαζω το σιγκλο 6 στην θεση του ...
σε καθε πουραδικο θα το βρεις , σχεδον σε ολους αρεσει ... ποσα θα καψεις μεσα στο μηνα ???

φυσικα και παιζει λιγο ρολο και η τιμη του
και εαν το δεις σε αρκετα μαςς το εχουμε λαβει υποψιν μας
οπως και στα περισσοτερα μαςς που εχουμε βαλει ακριβο πουρο σχεδον κανεις δεν εχει δοκιμασει 2ρο δειγμα ...
οὔτε γὰρ ἄρχειν οὔτε ἄρχεσθαι ἐθέλω

αναρωτιέμαι γιατί βάφονται οι γυναίκες με μεγάλα βυζΓια
Άβαταρ μέλους
alex46

Δημοσίευσηαπό alex46 » Τρί Μαρ 28, 2017 4:00 pm

karachrist έγραψε:Τελευταια petran4 το να εισαι περιγραφικος ειναι θανασιμο αμαρτημα, οποτε κρυβε λογια :P

δεν σε πιανω για βοηθησε με λιγο :roll: :roll: :roll:
οὔτε γὰρ ἄρχειν οὔτε ἄρχεσθαι ἐθέλω

αναρωτιέμαι γιατί βάφονται οι γυναίκες με μεγάλα βυζΓια
Άβαταρ μέλους
Τάκης

Δημοσίευσηαπό Τάκης » Τρί Μαρ 28, 2017 4:07 pm

karachrist έγραψε:Τελευταια petran4 το να εισαι περιγραφικος ειναι θανασιμο αμαρτημα, οποτε κρυβε λογια :P

κάνω παράθεση το παραπάνω, για να μη γίνουν πάλι edit στο καπάκι, και χαθεί η πρώτη του ομορφιά

karachrist βλέπω δε μασάς τα λόγια σου
και συνεχίζεις κάτι, που όπως ζητήθηκε μετά συγνώμης μάλιστα, θεωρήθηκε από όλους "τελειωμένο"
πράγμα που αποδεχτήκαμε και δεν θελήσαμε να δώσουμε συνέχεια

καταρχήν, ο φίλος Petran4 πουθενά δεν έγραψε-υπονόησε κάτι τέτοιο, το οποίο έπιασες εσύ απ' τα μαλλιά
το παιδί θεώρησε σκόπιμο να "απολογηθεί" εξηγώντας τους λόγους που δεν μπορεί να συμμετέχει στα mass και γενικότερα

είναι δικαίωμα σου να θεωρείς τους εμετούς "περιγραφικό" προσόν
αλλά την αισθητική αυτή κράτα τη για τον εαυτό σου, εδώ είναι εκκλησία και άβατο και τόπος Μυστηρίου
μάθε λοιπόν πως η ειρωνεία, και μάλιστα συνοδευόμενη από κακοπροαίρετο και κακόγουστο ύφος, εδώ δεν περνάει

γι αυτό, ή ζήτησε συγνώμη πάραυτα, ή εγώ η φτωχή η Μαριορή σου λέω, πως είσαι ανεπιθύμητος
M a l i b u a n a n a
Άβαταρ μέλους
Nickos H

Δημοσίευσηαπό Nickos H » Τρί Μαρ 28, 2017 4:10 pm

Karachrist θα βρεις ιδιαίτερα γλαφυρές περιγραφές στο 15 Word game. :arrow: μπες και διάβασε.

Όσο για περιγραφές σε tastings επαινούμε κάθε σοβαρή και με έμπνευση γραμμένη περιγραφή. Εννοείται ότι εύκολος δρόμος είναι πάντα όσα δεν φτάνει η αλεπού να τα κάνει αγουρίδες. Ας γράψεις φίλε Πέτρο όσο θες και όποτε θες και μπορείς.
Άλλαξα υπογραφή. Μυαλό δεν άλλαξα..
Άβαταρ μέλους
Nickos H

Δημοσίευσηαπό Nickos H » Τρί Μαρ 28, 2017 4:13 pm

Τάκης έγραψε:

είναι δικαίωμα σου να θεωρείς τους εμετούς "περιγραφικό" προσόν
αλλά την αισθητική αυτή κράτα τη για τον εαυτό σου, εδώ είναι εκκλησία και άβατο και τόπος Μυστηρίου
μάθε λοιπόν πως η ειρωνεία, και μάλιστα συνοδευόμενη από κακοπροαίρετο και κακόγουστο ύφος, εδώ δεν περνάει

γι αυτό, ή ζήτησε συγνώμη πάραυτα, ή εγώ η φτωχή η Μαριορή σου λέω, πως είσαι ανεπιθύμητος

+1000 !!!! Γιατί ούτε εμείς μασάμε τα λόγια μας.
Άλλαξα υπογραφή. Μυαλό δεν άλλαξα..
Άβαταρ μέλους
tliotis

Δημοσίευσηαπό tliotis » Τρί Μαρ 28, 2017 4:16 pm

Φίλε μου Πέτρο χαίρεται! Εσύ να είσαι καλά, κι εμείς εδώ θα είμαστε, καθώς και η μονή με τους προστάτες *( ήδη οι δύο Κέρβεροι από πάνω τοποθετήθηκαν )*

όσο για τα πούρα, οκ κι εγώ πρωταπριλιά και σαν πρωτάρης τότε είχα βάλει το Wide Churchill.
Στο επόμενο mass που (όταν και με το καλό ) θα αναλάβω, θα είμαι περισσότερο σκεπτικός για το πούρο που θα προτείνω με αρκετά κριτήρια !

Δουλειά να υπάρχει και φούμες θα ρίχνουμε!
Το ... σαράκι που είπε ο Sir / Don Τάκης παραπάνω λέει πολλά ...
for those about to rock, we salute you
Άβαταρ μέλους
karachrist

Δημοσίευσηαπό karachrist » Τρί Μαρ 28, 2017 4:37 pm

Σε καμια περιπτωση δεν ειπα πως ο petran4, εκανε καποιον υπαινιγμο.
Από κει και περα, εχω σεβαστει ολους τους κανονισμούς της Μονης, γραπτους και αγραφους.
Δεν εχω γραψει ποτε για εμετους ή οτιδήποτε αποκρουστικο. Θελω να πιστευω πως όλα τα ποσταρισματα μου είναι ευπρεπή.
Από κει και περα, διαφωνιες υπαρχουν μεταξυ οικογενειων συνεχεια, αλλα ο πατερας δεν πεταει το παιδι εξω από την οικογενεια ή το αντιστροφο.
Sláinte
Άβαταρ μέλους
Greekos

Δημοσίευσηαπό Greekos » Τρί Μαρ 28, 2017 5:25 pm

Αν σου χει κάτσει στραβά ή συζήτησε το σε καινούργιο θρεντ να το βγάλεις από μέσα γιατί δεν το έχεις ξεπεράσει μάλλον ή στείλε ινμποξ με όποιον έχεις θέμα κ λύσε το..... άποψη μου

Το να αφήνεις υπαινιγμούς με υποδείξεις σοβαρού κι αστείου δεν είναι ωραίο νομιζω κ ειδικά όταν το κλίμα είναι ήδη βαρύ.

Επιστροφή σε “Ελεύθερες απόψεις”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες