Απολογία

Σας απασχολεί κάτι και θέλετε να το συζητήσετε; θέλετε γενικώς να μας πείτε την αποψή σας για οτιδήποτε;
Άβαταρ μέλους
Nickos H

Re: Απολογία

Δημοσίευσηαπό Nickos H » Τρί Μαρ 28, 2017 5:28 pm

Καλά λες Karachrist για τον πατέρα απέναντι στα παιδιά του. Αρκεί να είναι όντως παιδιά του! Γέννημα δικό του. Εκεί κάνεις μια νουθεσία κάνεις και μια δεύτερη, στην τρίτη πέφτει κατσουνίδι. Όταν δεν είναι καν δικά του..λες ας δώσω τόπο στην οργή μια, ας δώσω δύο. Ας μην κρυβόμαστε πίσω απ τις λέξεις όμως. Το μήνυμα ήταν σαφές και ξεκάθαρο..
cigarsforum.gr
Άβαταρ μέλους
nikos doc

Δημοσίευσηαπό nikos doc » Τρί Μαρ 28, 2017 7:25 pm

karachrist έγραψε:Τελευταια petran4 το να εισαι περιγραφικος ειναι θανασιμο αμαρτημα, οποτε κρυβε λογια :P

Karachrist έχεις 100% foul, με τα παραπάνω γραφόμενα σου.
Δεν υπάρχει κανένας λόγος να σκαλίζεις θέματα που έχουν θεωρηθεί ληγμένα και μάλιστα δεν αφορούν έσενα.
Δεν έχει κάμια ευπρέπεια η ειρωνία, από την οποία το ποστ σου είναι γεμάτο, αν και είναι μόλις μια γραμμη.....
Ο φίλος Greekos τα είπε όλα, και είμαι βέβαιος πως και οι υπόλοιποι ,αν και σιωπηλοι συμφωνούν.

Ελπίζω να μην γίνεται επίτηδες κάποια προσπάθεια να δυναμιτίσεις το γενικότερο καλό κλίμα, αν και δεν σου κρύβω πως δεν μπορω παρά να σκεφτώ κάτι τέτοιο.

Ίδωμεν.....
cigarsforum.gr

Δεν το καταλαβαίνω....γιατί οι γυναίκες με ωραίο κ@λο βάφονται;;; :roll: :roll:
Άβαταρ μέλους
nikos doc

Δημοσίευσηαπό nikos doc » Τρί Μαρ 28, 2017 7:34 pm

Petran δεν υπάρχει κανένας λόγος για απολογίες. Μας φτάνει ότι είσαι εδώ και μας το δηλώνεις.
Όλοι κάποια στιγμή βρεθήκαμε στην θέση σου και νιώσαμε στριμωγμένοι, αλλά γυρνάει ο τροχός...

Βέβαια το σπορ δεν είναι φθηνό από την φύση του, δεν το λέω ελιτίστικα, ούτε με υπεροψία.
Αντιθέτως θεωρώ τα mass , την καλύτερη ευκαιρία να δώσουμε κάτι παραπάνω, ίσως από το υστέρημα μας, για την κ@υλα που όλοι έχουμε για τον γαλάζιο καπνό.

Μην βιάζεσαι για τίποτα, σε διαβεβαιώνω πως εδώ θα είμαστε για πολλα μελλοντικα group tasting.
cigarsforum.gr

Δεν το καταλαβαίνω....γιατί οι γυναίκες με ωραίο κ@λο βάφονται;;; :roll: :roll:
petran4

Δημοσίευσηαπό petran4 » Τρί Μαρ 28, 2017 7:40 pm

Σορρυ αδέρφια αν είπα κατι που προκάλεσε διαμάχες,δεν ηταν αυτος ο σκοπός μου.
Άβαταρ μέλους
suleygiannis

Δημοσίευσηαπό suleygiannis » Τρί Μαρ 28, 2017 7:54 pm

Στον Αλεξ ήθελα να γράψω αλλά νιώθω την ανάγκη να πω κάτι στον karachrist.

Το σχόλιο σου ήταν προβοκατόρικο, ειρωνικό και θυμίζει παλιές εποχές του φορουμ (τις οποίες δεν έζησα αλλά τις έχω διαβάσει), όπου πολλοί έμπαιναν εδώ για να ξεκατινιαστουν.

Προς φίλο Αλεξ: δηλαδή να μην κάνουμε ποτέ crash test στα ακριβά πούρα; και 1 να κάνεις μια χαρά νομίζω είναι. κι εγώ συνήθως με 1 πούρο συμμετέχω στο μαςς του μήνα.
φυσικά αν κάποιος δε θέλει να δώσει 35-40 ευρώ για ένα πούρο (λέμε τώρα) αυτό είναι απολύτως σεβαστό. καλό είναι να υπάρχει φυσικά η μεγαλύτερη δυνατή συμμετοχή.
http://cigarsforum.gr
Άβαταρ μέλους
Nickos H

Δημοσίευσηαπό Nickos H » Τρί Μαρ 28, 2017 8:27 pm

Εσύ αγόρι μου Σουλεημάν αν σε αφήσουμε λίμπερτο μέχρι και gran reserva θα βάλεις σε mass.
cigarsforum.gr
Άβαταρ μέλους
Fairlight

Δημοσίευσηαπό Fairlight » Τρί Μαρ 28, 2017 8:29 pm

karachrist έγραψε:Τελευταια petran4 το να εισαι περιγραφικος ειναι θανασιμο αμαρτημα, οποτε κρυβε λογια :P

Eίναι άδικο να το λες αυτό γιατί δεν ισχύει. Φοβάμαι όμως ότι και εσύ ξέρεις ότι δεν ισχύει κάτι τέτοιο κάτι που καθιστά την τοποθέτηση σου άκομψη :?

Δεν τα πάω καθόλου καλά με την έννοια της λογοκρισίας, εννοείται φυσικά όταν τηρείται ένα σύνολο κανόνων. Επίσης καλό πράγμα είναι οι παραινέσεις και οι παρατηρήσεις στον δημόσιο διάλογο αλλά πιστεύω ότι αυτό που πραγματικά έχει σημασία στο τέλος της ημέρας είναι ότι όλοι κρινόμαστε για αυτά που λέμε/γράφουμε. Οι άνθρωποι βέβαια είναι διαφορετικοί μεταξύ τους και κάτι που προσβάλει τον έναν μπορεί να μην προσβάλει τον άλλον. Επίσης ο γραπτός λόγος συχνά παρεξηγείται.

Αυτός ο χώρος είναι χώρος παρέας, προσωπικά τον βρίσκω και πολύ καλό χώρο για να μαθαίνω. Όπως και να το βλέπει κανείς όμως το σίγουρο είναι ότι οι εντάσεις δεν βοηθούν πουθενά.

Ειδικά οι στείρες εντάσεις.

PS Μέσα για mass gran reserva. Τα λεφτά δεν τα έχω αλλά θα πεινάσω :lol: :lol:
svensk

Δημοσίευσηαπό svensk » Τρί Μαρ 28, 2017 9:41 pm

Πολύ φάουλ αυτό το ποστ. Και το γεγονός πως ανασέρνεις κάτι που θεωρούνταν λήξαν…
Φάουλ :!:
Karachrist το ξέρεις πως σε αυτό το φόρουμ είμαστε αλλεργικοί με τα υπονοούμενα και τις πάντως είδους εξυπνάδες.
Άβαταρ μέλους
Doukas J.

Δημοσίευσηαπό Doukas J. » Τρί Μαρ 28, 2017 10:11 pm

Και εγώ θα συμφωνήσω με τους από πάνω μια και το θέμα θεωρείται τελειωμένο και καλό θα ήταν να κρατάμε σε χαμηλούς τόνους το λεγόμενα μας. Άμα κάποιος θέλει να πει κάτι τουλάχιστον να το πει σωστά όχι με υπαινιγμους και εξυπνάδες.
"It is not what you wear,it's how you wear it"
Άβαταρ μέλους
Haris_g

Δημοσίευσηαπό Haris_g » Τρί Μαρ 28, 2017 11:03 pm

Karachrist δεν σε γνώρισα δεν σε ξέρω πως μεταφέρεις τον γραπτο λόγο στον προφορικό και το αντίθετο. Ας πουμε αν μου πει ο Κωνσταντίνος23 ή ο Άλεξ ας πούμε "χάρη λες μαλακιες" το πιο πιθανό είναι να χαμογελάσω και να μην απαντήσω καν :lol:
Αν τώρα, μου το πεις Εσύ η κάποιος που δεν ξέρω προσωπικά, δεν θα μου αρέσει και πιθανοτατα να αντιδράσω άσχημα.
Άρα από την στιγμή που τα γραφόμενα σου ενόχλησαν γενικά (το βλέπεις και εσύ) ίσως πρέπει να δεις το γιατί ενοχλησαν και όχι αν η οικογενια σε βγάζει έξω.
Μια Slenderella την ημέρα, τον γιατρό τον κάνει πέρα!!!
Άβαταρ μέλους
suleygiannis

Δημοσίευσηαπό suleygiannis » Τρί Μαρ 28, 2017 11:04 pm

Δεν έχω καπνίσει δυστυχώς ποτέ reserva ή gran reserva :oops: :oops: :cry: :cry: :cry: :roll:
http://cigarsforum.gr
Άβαταρ μέλους
Τάκης

Δημοσίευσηαπό Τάκης » Τετ Μαρ 29, 2017 7:09 am

αγαπητοί εν Μονή και εν Πούρω αδελφοί
εδώ δεν έχουμε να κάνουμε με μια λάθος εκφορά λόγου που ίσως παρεξηγήθηκε
αν είχε συμβεί κάτι τέτοιο άλλωστε, το θέμα θα είχε λήξει άμεσα
με τις αντανακλαστικές σ’ αυτές τις περιπτώσεις εξηγήσεις από αυτόν που δημιούργησε εσφαλμένες εντυπώσεις

αντίθετα, όλα δείχνουν πως πρόκειται για προμελετημένη και προβοκατόρικη κίνηση
όσοι παρακολουθείτε το φόρουμ, θα διαβάσατε όλο το σκηνικό με τους «εμετούς» στο mass
και όλα όσα ακολούθησαν ακριβώς από κάτω

πριν αλέκτωρ λαλήσει τρις λοιπόν
είχαμε μια απρόκλητη, ξεκάρφωτη και τελείως off topic απόπειρα έναρξης μιας δεύτερης φάσης της "ιστορίας"
με το «τελευταία το να είσαι περιγραφικός είναι θανάσιμο αμάρτημα»

scripta (και όχι μόνο) manent λοιπόν
γι’ αυτό κι εγώ θα παραμείνω αταλάντευτα στη χθεσινή μου τοποθέτηση για το θέμα
κι όπως έγραψε με το αλφάδι του κι ο κρητικός μας:
«ας μην κρυβόμαστε πίσω από τις λέξεις, το μήνυμα ήταν σαφές και ξεκάθαρο»
ένθεν και ένθεν, θα συμπλήρωνα Νικόλα

τέλος πάντων, το προσπερνάμε κι αυτό όπως και τόσα άλλα, και πάμε παρακάτω
το καλεντάρι της Μονής είναι γεμάτο events τις επόμενες μέρες… :arrow:
Άβαταρ μέλους
harmonica

Δημοσίευσηαπό harmonica » Τετ Μαρ 29, 2017 9:15 am

Καλημέρα σε όλους..
@Πέτρο μην αγχώνεσαι κανείς δεν σε παρεξηγεί αν δεν μπορείς για οικονομικούς ή προσωπικούς λογους να μην συμμετέχεις σε ένα μαςς ή orgy ή σε ότι κάνουμε..
Προσωπικά και μονο που γράφεις ότι δε μπορείς εγώ το εκλαμβανω πολύ θετικά και μου δείχνει ότι έχεις ήθος και ότι είσαι ντοπρος..
Δεν ειναι κακό,ντροπή να μην μπορουμε..
@Γιαννη θες ρεζέρβα ε?μάζευε λεφτά για το μαςς μου σε 1 μήνα θα σε ξετινάξω :P :P
@karachrist κοινώς Ευθύμη όπως βλέπεις το να ξύνεις πληγές δεν ωφελεί ούτε εσένα αλλα ούτε και το κλίμα.Όπως είπε και ο Νίκος σε ένα ηδη επιβαρυμενο κλίμα ειναι σκέτη αυτοκτονία τετοιου είδους γραφή και όσο αφορά εμάς μπαίνουν υποψίες για εσκεμμένη και προβοκατορικη κίνηση..
Σοφό θα ήταν όταν απευθύνεσαι σε άλλους συνομιλητες,ειδικά όταν δεν τους ξέρεις να είσαι πιο μετρημενος στα σχόλια και στις απόψεις σου..
Προσωπικά το αφήνω στην ακρη και συνεχίζουμε αλλα αν τριτωσει...
Άβαταρ μέλους
goutsou

Δημοσίευσηαπό goutsou » Τετ Μαρ 29, 2017 11:39 am

Μόλις τώρα είχα την ευκαιρία να διαβάσω όλο το θρεντ και να πω την αλήθεια, κάθισα και διάβασα το ποστ σου καμμιά 20αριά φορές προσπαθώντας να καταλάβω την χροιά του. Θέλω να πιστεύω, τελικά, πως το έγραψες με χιούμορ για να κατευνάσεις την προηγούμενη στιχομυθία, αλλά τελικά όπως κατάλαβες είχε τα αντίθετα αποτελέσματα. Θα συμφωνήσω με τον Χάρη ως προς το μέγεθος τις γνωριμίας μεταξύ των μελών. Π.χ. αν ο Τόμμι μου έλεγε "είσαι καραγκιόζης που δεν σου αρέσει το τάδε πούρο" δεν υπήρχε περίπτωση να τον παρεξηγήσω. Αν μου το έλεγε ο Χ που δεν έχουμε ανταλλάξει κουβέντα πρόσωπο με πρόσωπο, τότε σίγουρα θα υπήρχε θέμα. Δεν πιστεύω ούτε στιγμή πως οι κουβέντες σου ήταν προβοκατορικές, απλά παρεξηγήσιμες.
“The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge.”
Stephen Hawking
Άβαταρ μέλους
Τάκης

Δημοσίευσηαπό Τάκης » Τετ Μαρ 29, 2017 1:02 pm

goutsou έγραψε:Θέλω να πιστεύω, τελικά, πως το έγραψες με χιούμορ για να κατευνάσεις την προηγούμενη στιχομυθία...
Δεν πιστεύω ούτε στιγμή πως οι κουβέντες σου ήταν προβοκατορικές, απλά παρεξηγήσιμες

Στέλιο με συγχωρείς, δεν θέλω να έλθω σε αντιπαράθεση με κανέναν
αλλά από ΠΟΥΘΕΝΑ δεν προκύπτει αυτό που λες, ειδικά το "χιούμορ"
αντίθετα από ΠΑΝΤΟΥ συνάγεται πως ήταν προβοκατόρικη η κίνηση
εάν ήταν θέμα λεκτικής αστοχίας, θα είχε ζητηθεί άμεσα "συγνώμη, όπως συμβαίνει σ' αυτές τις περιπτώσεις
εδώ "απολoγήθηκε" (χωρίς να φταίει σε τίποτα), ο Petran4...

Επιστροφή σε “Ελεύθερες απόψεις”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 7 επισκέπτες