καλωσηρθα

Είστε καινούριο μέλος ?? Γραφτήκατε μόλις τώρα ?? Πείτε μας κάτι για σάς : Πχ το όνομά σας , τι ηλικία έχετε , με τι ασχολείστε , πόσα πούρα καπνίζετε , ποιο είναι το αγαπημένο σας ..

hernesto

Δημοσίευσηαπό hernesto » Δευ Νοέμ 16, 2009 11:42 pm

Δεν είμαι ανενημέρωτος ναύαρχέ μου! :lol: Απλά είδα χθες βράδυ λίγο τα πράγματα από μηδενική βάση και συνειδητοποίησα ότι έχει παιχτεί ΓΙΑ ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΦΟΡΑ, ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΗΛΙΘΙΑ ΠΑΡΕΞΗΓΗΣΗ... Πραγματικά απορώ με το πόσο μυγιάγγιχτοι έχουμε γίνει όλοι! Και δεν είναι προσωπική η τοποθέτησή μου προς το πρόσωπό σου (σιγά που θα σε κρίνω/δικάσω/καταδικά ή λογοκρίνω κιόλας) γιατί κι εγώ κάποτε στάθηκα αρκετά επιθετικός απέναντι σε κάποιον/κάποιους και μετά είδα τις υποθέσεις τους αλλιώς μέσα από το πρίσμα ενός αυτοδιαχειριζόμενου παρεΐστικου forum...

Του post που παρέθεσες προηγήθηκε ένα ιδιαίτερα ειρωνικό μύνημα του (*Φ*) προς το Χρονομέτρη το οποίο πυροδότησε λογικά και αυτό που post-άρεις. Προ αυτού κανένα αντίστοιχου περιεχομένου απαράδεκτο μήνυμα δεν υπήρχε από το συγκεκριμένο μέλος (Χρονομέτρη). Κάποιες πυροσβεστικές προσπάθειες έγιναν στο συγκεκριμένο thread (ώστε να αποφευχθούν τα χειρότερα κι ελπίζω να ανταλλάχτηκαν και τα σχετικά pm's ξεκαθαρίσματος τότε) αλλά όμως ο σαματάς είχε ήδη μεταφερθεί σε άλλο thread με αρκετά πιο απροκάλυπτο κι επιθετικό τρόπο/τόνο!..

Πάνω από δύο χρόνια πριν προειδοποιούσα ότι το να "πουλάμε πνεύμα, νουθεσία κι ειρωνία" (π.χ. όπως ο (*Φ*) προς το Χρονομέτρη - πάλι δεν είανι προσωπικό μιας και τα παραδείγματα αφθονούσαν στο forum μας τότε) είτε σε ύποπτες περιπτωσεις μελών του forum είτε σε νέα μέλη που έκαναν/είπαν κάτι το - έστω και - πολύ λανθασμένο θα οδηγεί στο να γινόμαστε μύλος! Κι ήρθε η ώρα να επιβεβαιωθούν τα λόγια μου... Τι κερδίσαμε;? Μέλη να έχουν αποστασιοποιηθεί, εγώ να προσπαθώ να εξηγήσω τα αυτονόητα προς ΟΛΟΥΣ (στο τέλος θα την "πληρώσω" κιόλας είμαι σίγουρος) και να υπάρχει γενικότερα μία απαξίωση του forum...

Πλήρως απογοητευμένος... Κύριοι, δεν πρόκεται περί περισσότερου ή λιγότερου "δίκιου" - δεν είμαστε δικαστές και δε μας απασχολεί. Απλά καλό είναι να εργαστούμε προς ένα καλύτερο περιβάλλον επικοινωνίας μεταξύ μας και να αποφεύγουμε τα κοσμητικά, τις παρεξηγήσεις και τις υπερβολές. Και μιλάω γενικά και προς όλους. Ούτε ειδικά, ούτε προσωπικά... It's in the air που λένε και οι Αμερικάνοι... ;)

Εύχομαι ένα πραγματικά καλό βράδυ και ένα ηρεμο ξημέρωμα...
Medium-thick gauge, soft to mild strength, sweet scents and taste... Oh yeah, that's me smoking my cigar, baby!
http://cigarlounge.gr
Άβαταρ μέλους
(*Φ*)

Δημοσίευσηαπό (*Φ*) » Δευ Νοέμ 16, 2009 11:57 pm

hernesto έγραψε:Δεν είμαι ανενημέρωτος ναύαρχέ μου! :lol: Απλά είδα χθες βράδυ λίγο τα πράγματα από μηδενική βάση και συνειδητοποίησα ότι έχει παιχτεί ΓΙΑ ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΦΟΡΑ, ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΗΛΙΘΙΑ ΠΑΡΕΞΗΓΗΣΗ... Πραγματικά απορώ με το πόσο μυγιάγγιχτοι έχουμε γίνει όλοι! Και δεν είναι προσωπική η τοποθέτησή μου προς το πρόσωπό σου (σιγά που θα σε κρίνω/δικάσω/καταδικά ή λογοκρίνω κιόλας) γιατί κι εγώ κάποτε στάθηκα αρκετά επιθετικός απέναντι σε κάποιον/κάποιους και μετά είδα τις υποθέσεις τους αλλιώς μέσα από το πρίσμα ενός αυτοδιαχειριζόμενου παρεΐστικου forum...

Του post που παρέθεσες προηγήθηκε ένα ιδιαίτερα ειρωνικό μύνημα του (*Φ*) προς το Χρονομέτρη το οποίο πυροδότησε λογικά και αυτό που post-άρεις. Προ αυτού κανένα αντίστοιχου περιεχομένου απαράδεκτο μήνυμα δεν υπήρχε από το συγκεκριμένο μέλος (Χρονομέτρη). Κάποιες πυροσβεστικές προσπάθειες έγιναν στο συγκεκριμένο thread (ώστε να αποφευχθούν τα χειρότερα κι ελπίζω να ανταλλάχτηκαν και τα σχετικά pm's ξεκαθαρίσματος τότε) αλλά όμως ο σαματάς είχε ήδη μεταφερθεί σε άλλο thread με αρκετά πιο απροκάλυπτο κι επιθετικό τρόπο/τόνο!..

Πάνω από δύο χρόνια πριν προειδοποιούσα ότι το να "πουλάμε πνεύμα, νουθεσία κι ειρωνία" (π.χ. όπως ο (*Φ*) προς το Χρονομέτρη - πάλι δεν είανι προσωπικό μιας και τα παραδείγματα αφθονούσαν στο forum μας τότε) είτε σε ύποπτες περιπτωσεις μελών του forum είτε σε νέα μέλη που έκαναν/είπαν κάτι το - έστω και - πολύ λανθασμένο θα οδηγεί στο να γινόμαστε μύλος! Κι ήρθε η ώρα να επιβεβαιωθούν τα λόγια μου... Τι κερδίσαμε;? Μέλη να έχουν αποστασιοποιηθεί, εγώ να προσπαθώ να εξηγήσω τα αυτονόητα προς ΟΛΟΥΣ (στο τέλος θα την "πληρώσω" κιόλας είμαι σίγουρος) και να υπάρχει γενικότερα μία απαξίωση του forum...

Πλήρως απογοητευμένος... Κύριοι, δεν πρόκεται περί περισσότερου ή λιγότερου "δίκιου" - δεν είμαστε δικαστές και δε μας απασχολεί. Απλά καλό είναι να εργαστούμε προς ένα καλύτερο περιβάλλον επικοινωνίας μεταξύ μας και να αποφεύγουμε τα κοσμητικά, τις παρεξηγήσεις και τις υπερβολές. Και μιλάω γενικά και προς όλους. Ούτε ειδικά, ούτε προσωπικά... It's in the air που λένε και οι Αμερικάνοι... ;)

Εύχομαι ένα πραγματικά καλό βράδυ και ένα ηρεμο ξημέρωμα...

Δεν είχα σκοπό να ξαναεπέμβω,αλλά επειδή βλέπω πως εγώ θα βγω ως ο φταίχτης αυτής της κατάστασης,αν και ουσιαστικα αποσύρθηκα,μήπως μπορείς να παραθέσεις όλη μου τη διένεξη με τον Χρονομέτρη;
Για να δούμε ποιος προσέβαλε ποιον.

Κι όταν κάποιος σε πει "μωρό" πες του "κι εγώ σ'αγαπώ".
Καληνύχτα σας.
hernesto

Δημοσίευσηαπό hernesto » Τρί Νοέμ 17, 2009 12:20 am

@ (*Φ*):
Κι εσύ έβλεπες κι έκανες συμπάσχοντα... Δεν είσαι αφ' εαυτού σου εριστικός, προσβλητικός ή οτιδήποτε άλλο... Νόμιζες πως μία πλάκα στην πλάκα του Χρονομέτρη είναι ΟΚ (είδες παραδείγματα και συμπεριφορές) αλλά κατέληξες να ακούγεσαι ειρωνικός για τον άλλον. Το θέμα μας, λοιπόν, δεν είναι το κάθε στραβό γεγονός ειδικά αλλά το γενικό κλίμα! Γενικά υπάρχει ειρωνία, γενικά υπάρχει μια αμφισβήτηση προς τους νεότερους, γενικά είναι λίγο όλοι στην τσίτα και σε αυτά θέλω κι εσύ να μείνεις σαν bottom-line!

Έγραψες δύο λόγια, δεν ερμηνεύτηκαν σωστά πίσω από μία οθόνη κι ένα πληκτρολόγιο, η υπόθεση ξέφυγε κι όλα έχουν στηριχτεί πάνω σε μία ωραιότατη παρεξήγηση. Δεν καταλογίζουμε προσωπικές ευθύνες σε αυτό το forum, εδώ δεν έχουμε καν διαχειριστή... Μόνοι μας πρέπει να "καθαρίζουμε" το χώρο που μας φιλοξενεί! Ας το κάνουμε λοιπόν με καλή πίστη! Ας είναι αυτό το thread επιτέλους μια αφορμή για στροφή σε συζήτηση κι όχι ανελέητο χώσιμο, σκοτωμός κι ιστορία!
Medium-thick gauge, soft to mild strength, sweet scents and taste... Oh yeah, that's me smoking my cigar, baby!

http://cigarlounge.gr
Άβαταρ μέλους
(*Φ*)

Δημοσίευσηαπό (*Φ*) » Τρί Νοέμ 17, 2009 12:40 am

Κι εμένα τώρα που μου'ρχεται ένας συγγραφέας στο μυαλό τί να κάνω;
Άσε καλλίτερα να αρκεστώ(και να επιμείνω) στην καληνύχτα μου.

Επιστροφή σε “Γνωριμία μελών”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες