Καλώς σας βρίσκω...

Είστε καινούριο μέλος ?? Γραφτήκατε μόλις τώρα ?? Πείτε μας κάτι για σάς : Πχ το όνομά σας , τι ηλικία έχετε , με τι ασχολείστε , πόσα πούρα καπνίζετε , ποιο είναι το αγαπημένο σας ..

Άβαταρ μέλους
Miro

Καλώς σας βρίσκω...

Δημοσίευσηαπό Miro » Τετ Νοέμ 03, 2010 1:48 pm

Την καλησπέρα μου σε ολους...

Παρακολουθώ το forum αρκετό καιρό και οφείλω ευχαριστίες σε όλους σας για την πληθώρα γνώσεων που αποκόμισα από τις συζητήσεις σας αναφορικά με την κοινή μας απόλαυση...

Έφτασε η στιγμή λοιπόν να πάψω να κρυφακούω απ' τις σκιές και να σας συστηθώ επίσημα :)

Ονομάζομαι Βασίλης, γεννήθηκα και κατοικώ στην Αθήνα (αλλά θεωρώ ως τόπο μου το μικρό κυκλαδονήσι που γεννήθηκε ο πατέρας μου), είμαι 34 Σεπτεμβρίων και στις αδυναμίες μου (εκτός απ' τον γαλάζιο καπνό) συγκαταλέγονται το καλό αλκοόλ, το φαγητό, οι μουσικές περασμένων δεκαετιών και οτιδήποτε έχει να κάνει με τη θάλασσα...

Χαίρομαι που βρίσκομαι ανάμεσά σας και ελπίζω να τα λέμε συχνά...

Φιλικά,
Βασίλης
Entia non sunt multiplicanda praeter necessitatem.
Άβαταρ μέλους
General LEE

Δημοσίευσηαπό General LEE » Τετ Νοέμ 03, 2010 1:52 pm

Καλως τον.
Απο ποιο κυκλαδονησι (αν επιτρεπεται) ;
Και οταν λες μουσικη περασμενων δεκαετιων φανταζομαι οτι εννοεις classic rock 60's-80's και οχι disco ,ε; :wink: :lol:
Thank God war is such an awful thing or else we could get fond of it !
Άβαταρ μέλους
Miro

Δημοσίευσηαπό Miro » Τετ Νοέμ 03, 2010 2:07 pm

Καλησπέρα Στρατηγέ μου...

Απαντώ πάραυτα...

1. Από Αντίπαρο (δεν επιτρέπεται απλώς, επιβάλλεται :) )

2. Εννοώ φυσικά κλασικό rock αλλά και αρκετό rock'n'roll, πολλή jazz (ιδίως big band και bop), swing, blues, κλπ

Υ.Γ. Ευχαριστώ για το καλωσόρισμα.
Leonidas

Δημοσίευσηαπό Leonidas » Τετ Νοέμ 03, 2010 2:21 pm

Καλώς ήρθες Βασίλιε.
Ωραία η Αντίπαρος. Εχει και αρκετά καλά ψαρέματα. Που δυστυχώς και αυτά λιγοστεύουν.
Άβαταρ μέλους
General LEE

Δημοσίευσηαπό General LEE » Τετ Νοέμ 03, 2010 2:26 pm

Καλα εκανα και ρωτησα,ειμαστε κοντοχωριανοι :lol: :lol:
Προχτες γυρισα απο Παρο, ανεβοκατεβαινω λογω δουλειας και ...CEO που ειναι Παριανη.
Στο αμαρτωλο σου (λογω πολεοδομικης παραβατικοτητας) νησι ημουν αρχες Οκτωβρη.
Για ουζα.
Και ψαρακια :lol:
Άβαταρ μέλους
capobomba

Δημοσίευσηαπό capobomba » Τετ Νοέμ 03, 2010 2:29 pm

καλωσήρθες...34 σεπτεμβρίων? ζυγός φαντάζομαι? :lol:
Άβαταρ μέλους
Miro

Δημοσίευσηαπό Miro » Τετ Νοέμ 03, 2010 3:00 pm

Ευχαριστώ κι εσένα για το καλωσόρισμα, Leonidas... τα ψαρέματα όντως λιγοστεύουν, αλλά ευτυχώς ακόμα τα ψάρια δεν μας έχουν λείψει :) ο πατέρας μου και οι φίλοι του να 'ναι καλά...

Στρατηγέ, κοντοχωριανοί δηλαδή , έστω κι εξ αγχιστείας... μια χαρά...

Αναφορικά βέβαια με την "πολεοδομική παραβατικότητα" του νησιού, πράγματι σε μια χώρα όπου οι κανόνες παντός είδους (και δη οι πολεοδομικοί) τηρούνται ευλαβικά, ελέγχονται από τους αρμόδιους φορείς ενδελεχώς και εφαρμόζονται χωρίς καμία διάκριση, το παράδειγμα της Αντιπάρου (με την αυστηρότερη -θυμίζω- προϋπόθεση αρτιότητας για εκτός σχεδίου δόμηση στην Ελλάδα, στα 8 στρέμματα) είναι εντελώς απομονωμένο, όλως εξαιρετικό και σίγουρα κατακριτέο... *wink-wink, nudge-nudge*

Capobomba, καλώς σε βρήκα κι εσένα... Παρθένος EL 1977
Cornelius

Δημοσίευσηαπό Cornelius » Τετ Νοέμ 03, 2010 3:06 pm

Καλώς ήρθες Βασίλη! Καλά να περνάς!!!
Άβαταρ μέλους
General LEE

Δημοσίευσηαπό General LEE » Τετ Νοέμ 03, 2010 3:15 pm

Πλακιτσα σου κανω,εχω φαει απειρες φορες στον Αη-Γιωργη,εχω ψαρεψει στο Τηγανι και το Δεσποτικο,τα'χω πιει στην αγορα και εχω χαζεψει με τη βιλλα του Tom Hanks και το νησι του Γουλανδρη στην Πουντα.

(Και εχω κανει και πολλες δουλειες στην Αντιπαρο,γι'αυτο σου λεω για τις ψιλο-παρανομιτσες που εχουν γινει κι εκει,σσσσσσσ :wink: )
Άβαταρ μέλους
GEORGIOS

Δημοσίευσηαπό GEORGIOS » Τετ Νοέμ 03, 2010 3:44 pm

Γεια σου βασιλιε κα απο εμενα καλως ηρθες
Άβαταρ μέλους
ChristosG

Δημοσίευσηαπό ChristosG » Τετ Νοέμ 03, 2010 4:06 pm

Καλωσήρθες κι από εμένα Βασίλη!
Πόσο καιρό είσαι στο "άθλημα"? Τι προτιμάς?
Πόλεμος πάντων μὲν πατήρ ἐστι.
ΙΩΣΗΦ ΓΕΩΡΓΙΑΔΗΣ

Δημοσίευσηαπό ΙΩΣΗΦ ΓΕΩΡΓΙΑΔΗΣ » Τετ Νοέμ 03, 2010 4:14 pm

καλώς όρισες Βασίλη και εσυ και οι αδυναμίες σου.
Ιωσήφ.
Άβαταρ μέλους
CHURCHILL

Δημοσίευσηαπό CHURCHILL » Τετ Νοέμ 03, 2010 4:35 pm

Καλως ηρθες και απο εμενα
Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά
Άβαταρ μέλους
amazonios
Επικοινωνία:

Δημοσίευσηαπό amazonios » Τετ Νοέμ 03, 2010 5:52 pm

Καλως ηρθες και απο εμενα τον "διαγραμένο" :roll: :roll:
Άβαταρ μέλους
Miro

Δημοσίευσηαπό Miro » Τετ Νοέμ 03, 2010 6:00 pm

Ευχάριστω για το θερμό καλωσόρισμα :)

ChristosG, πούρα (ευρεία εννοία, καπνό τυλιγμένο με καπνό, από κουβάνικα puros μέχρι και ritmeester, willem, villiger, backwoods, δε συμμαζεύεται) καπνίζω χρόνια... το πρώτο κουτί ήταν δώρο του πατέρα μου όταν πέρασα στο πανεπιστήμιο το '95 (κάτι sancho panza, η μικρή vitola)...ο πρώτος υγραντήρας, δώρο του συγκατοίκου μου όταν πήρα πτυχίο το '99 (μέχρι τότε τα "καλά" που είχα τα φύλαγα στο ψυγείο, σε σακούλα μέσα με....φέτες μήλο για να κρατιούνται δροσερά :) )

Πάντως γευσιγνώστης δεν είμαι, προτιμώ τον μέτριο καπνό από τον καθόλου καπνό και εύκολα δοκιμάζω κάτι έστω κι αν ξέρω ότι δεν είναι κορυφαίο... γνώμη μου πως κάθετι, όσο "φτηνό" ή "πρόχειρο" κι αν είναι, μπορεί να έχει την στιγμή και την περίστασή του.... όπως, αντίστοιχα, κάθετι σπάνιο και εκλεκτό μπορεί (και πρέπει) να συντροφεύει τις μεγάλες και εκλεκτές στιγμές της ζωής μας...

Όσο για τις προτιμήσεις μου, υπαγορεύονται κι αυτές από την περίσταση: το πρωί στο γραφείο, ανάλογα με τον καφέ, θα ανάψω κάτι απλό, μικρό κι εύκολο, συνήθως millefleurs (και τα δύο μ'αρέσουν), coronas junior, romeo 3 ή κέδρους, jlp κυνηγούληδες, τα εσχάτως ανακαλυφθέντα tko (θενξ Author) και αντίστοιχα... το βράδυ στο γραφείο, όταν τελειώνω, θα ανάψω αν έχω χρόνο κάτι σε τσώρτσιλ ή διπλή κορόνα, γεύση ανάλογα την όρεξη και με τι ποτό θα το συνοδέψω... σπίτι ανάβω μόνο 1 κάθε σαββατοκύριακο (συμφωνία μετά από επίπονες διαπραγματεύσεις με το καλύτερο μισό μου), οπότε προσπαθώ να αξίζει τον κόπο... αν βγω βράδυ, όπου επιτρέπεται, το πρώτο μου είναι κάτι γλυκόπιοτο και μικρό, πχ μοντε 5 και το δεύτερο (αν τραβήξει το πράγμα) είναι ψιλοαδιάφορο γιατί μετά το 3ο-4ο ποτό δεν πολυκαταλαβαίνω τι καπνίζω, απλά το καίω...

Τώρα δοκιμάζω για πρώτη φορά το Torano Exodus DC και χαμογελάω... μακάρι πάντα να βρίσκουμε όλοι μας την απόλαυση σε κάτι τόσο απλό όσο ένα μάτσο ξερά φύλλα που καίγονται στο στόμα μας...

Καλό σας βράδυ

Επιστροφή σε “Γνωριμία μελών”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες