To know us better

Είστε καινούριο μέλος ?? Γραφτήκατε μόλις τώρα ?? Πείτε μας κάτι για σάς : Πχ το όνομά σας , τι ηλικία έχετε , με τι ασχολείστε , πόσα πούρα καπνίζετε , ποιο είναι το αγαπημένο σας ..

Άβαταρ μέλους
tommi

To know us better

Δημοσίευσηαπό tommi » Παρ Ιούλ 10, 2015 8:49 am

To know us better λοιπον οπως με πρωετρεψε ενας αδελεφος μοναχος
1985 κυριακη απογευμα στην γερμαναια,αντι να παω για καφε σε καποια καφετερια,οπως θα εκανε καθε 16χρονος καθομαι και χαζευω μια βιτρινα ενος πουρομαγαζου με την νεα κολεξιον απο πουρα,η μαρκα ηταν 'Winston Churchill' (Δεν την ξαναειδα απο τοτε).
Το πρωτο πουρο το εκανα στα 19,εκτοτε εχει παρελασε πολυς κανπος, shortfiller & longfiller,φθηνα και ακριβα,eldorado και καιαδες.Σαν ανησυχο πνευμα,δοκιμασα οτι βγαζει σε καπνο η Λατινικη Αμερικη.
Πριν απο 3 χρονια λοιπον επεσα πανω σε αυτην την ιστοσελιδα,και (ξανα)ανακαλυψα την μαγεια του ψαξιματος της ουσιας του καπνου που ειχα ξεχασει και δη της κουβας(ειχα κηρυξει εμπαργκο στην κουβα).
Συμετειχα σιωπηλα σε καποια mass,γελασα θυμωσα,συχτηρησα,αλλα και συμφωνησα σε πολλα απο τα γραφωμενα σας.
Το τι διαβασμα εχω κανει,δεν λεγεται,ουτε οταν διαβαζα για το πανεπιστημιο.
Ελπιζω να δεχτειτε στην μονη σας εναν ακομη αρματολο(που το κανατα ηδη),γιατι οπως λεει και ενας τροβαδουρος ''Ψυχη που δεν αμαρτησε,ποτε τις δεν αγιαζει''.
svensk

Re: To know us better

Δημοσίευσηαπό svensk » Παρ Ιούλ 10, 2015 9:09 am

Αρματολός ε? Αυτοί νομίζω πως ήταν επαρκώς διεφθαρμένοι! :wink:
Welcome :D
Άβαταρ μέλους
harmonica

Δημοσίευσηαπό harmonica » Παρ Ιούλ 10, 2015 9:13 am

Γεια σου Θωμά καλώς μας ήρθες..
Μου θύμισες λιγο τα δικά μου καθώς και εγώ για αρκετά μεγάλο διάστημα ήμουν κρυφός αναγνώστης σιωπηλός και διεφθαρμένος..εκανα τα mass αλλα δεν το έλεγα,τα κράταγα για πάρτη μου,γλεντουσα μόνος μου μες στο σαλόνι μου :roll:
Μετά φανερώθηκα σαν τον ήλιο το πράσινο τον ήλιο που ανατελει μας οδηγη..ωχ με έπιασε η μαλ@κι@
Η τελευταία πρόταση να μην περαστεί στα πρακτικά παρασύρθηκα και αμάρτησα.. :lol:
Λοιπόν εύχομαι να μείνεις να στεριώσεις,να λες την γνώμη σου όπου γουστάρεις και να γίνεται το λεγόμενο τζερτζελο..
Ααα εγώ ειμαι ο Σπύρος β' μιας και εμφανίστηκε οΣπυρος Α ξανα
Άβαταρ μέλους
Τάκης

Δημοσίευσηαπό Τάκης » Παρ Ιούλ 10, 2015 11:12 am

γεια σου Θωμά, καλώς μας ήλθες και "επισήμως" :wink:

tommi έγραψε:...γελασα θυμωσα,συχτηρησα...συμφωνησα σε πολλα απο τα γραφωμενα σας...''

το β' και το γ' έχουν ιδιαίτερο ενδιαφέρον 8)
Άβαταρ μέλους
tommi

Δημοσίευσηαπό tommi » Παρ Ιούλ 10, 2015 11:56 am

θυμωσα για καποια παλια post,και συχτηρησα γιατι με '''παρασυρετε :roll: :roll: :roll: '' σε αγορες που βγηκαν μαπα(στουμπες κλπ) :evil: :evil: :evil:
Συνηθισμενος χρονια στις νικαραγουες ειχα ξεχασει τη θα πει κουβανεζικη στουμπα

Υ.Γ. Το συχτηρησμα αναφερεται στα πουρα.....
Άβαταρ μέλους
v_panos

Δημοσίευσηαπό v_panos » Παρ Ιούλ 10, 2015 12:04 pm

welcome....καλος ηρθες και συ στην παρέα...έχουμε νέο αίμα κάθε λίγο τελευταία, μεγαλώνη η μονή 8)
"it doesn't have to be a special moment to enjoy a cigar, you can make it special by enjoying one!"

τα πούρα μεταξύ των εραστών του γαλάζιου καπνού δωρίζονται , ανταλλάσσονται αλλά δεν πωλούνται.

www.instagram.com/panos_vsl/
δαρβινος

Δημοσίευσηαπό δαρβινος » Παρ Ιούλ 10, 2015 12:39 pm

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
alex46

Δημοσίευσηαπό alex46 » Παρ Ιούλ 10, 2015 12:44 pm

καλως μας ηρθες λοιπον
καλες φουμες και καλα σχολια .

αρματολοτους και αμαρτωλους τους δεχομαστε .τους μονους που δεν δεχομαστε εδω μεσα ειναι οι αδιαφθοροι :lol:

tommi έγραψε: συχτηρησα γιατι με '''παρασυρετε :roll: :roll: :roll: '' σε αγορες που βγηκαν μαπα(στουμπες κλπ) :evil: :evil: :evil:
Συνηθισμενος χρονια στις νικαραγουες ειχα ξεχασει τη θα πει κουβανεζικη στουμπα

Υ.Γ. Το συχτηρησμα αναφερεται στα πουρα.....

τα αμερικανακια να δεις τι θα παθουν τωρα που θα ψωνιζουν κουβες με μανια ...
http://cigarsforum.gr/

οὔτε γὰρ ἄρχειν οὔτε ἄρχεσθαι ἐθέλω

αναρωτιέμαι γιατί βάφονται οι γυναίκες με μεγάλα βυζΓια
Άβαταρ μέλους
tommi

Δημοσίευσηαπό tommi » Παρ Ιούλ 10, 2015 12:58 pm

μηπως και η δικια μας κασιδα θα υποφερει alex?
θα αρχισουν τις υπερπαραγωγες ,και δεν ξερω τη θα μας στελνουν εδω....
Άβαταρ μέλους
Nickos H

Δημοσίευσηαπό Nickos H » Παρ Ιούλ 10, 2015 1:07 pm

Κεφισμένους σας βλέπω όλους σήμερα και χαίρομαι. Καλώς ήρθες και στο φόρουμ Θωμά μιας και όπως μας λες είσαι παλιός στο άθλημα. Βασική αρχή του φόρουμ είναι ότι δεν παρασέρνει κανείς κανέναν σε ανομολόγητες πράξεις ήτοι κάπνισμα στούμπας κλπ. Ποιος να ξέρει άραγες (sic) αν η κούτα έχει μέσα πετράδια ή πέτρες ; Από την άλλη ομολογώ ότι Eldorado non δεν δοκίμασα στη ζωή μου ως τώρα και προτιμώ τα γαμημένα κουβανέζικα με τα καλά και τα κακά τους γιατί από κει είδα και πίκρες είδα όμως και χαρές. Μιας και όμως καταλαβαίνω ότι έχεις βουτήξει για τα καλά μέσα στα.. non, αυτές τις μικρές σταθερές μετριότητες της ζωής μας, μοιράσου μαζί μας τις καπνιστικές σου εμπειρίες για αυτά , στα οποία σίγουρα θα έχεις προβάδισμα έναντι μας. Δέξου και εκ' μέρους όλων μας την ειλικρινή συγγνώμη για όσες φορές σε παρασύραμε σε δρόμους αμαρτωλούς.

Επί τούτοις, διατελώ.

Μετ' ευχών και εν Κυρίω και Φιντέλ αγάπης

+ Μοναχός Νικόλαος Πουροσυμφορουμίτης
cigarsforum.gr
Άβαταρ μέλους
GregV

Δημοσίευσηαπό GregV » Παρ Ιούλ 10, 2015 4:01 pm

Καλώς όρισες και επίσημα! Φημίζομαι σαν το άτομο που μας έλεγαν οι μανάδες μας να μην κάνουμε παρέα :lol: :lol: :lol:
Παρασέρνω κόσμο στο βούρκο της διαφθοράς και της αμαρτίας, εύχομαι όχι της στούμπας μιας και το πούρο που είχα θέσει ως mass ήταν το Rafael Gonzalez Panetelas Extra το οποίο σαν sort filler εμπεριέχει ένα κίνδυνο..

Χαίρομαι που μπήκες στη παρέα μας, εύχομαι να μας διαφθείρεις και εσύ με τη σειρά σου και να μας κάνεις να αμαρτήσουμε ανεπανόρθωτα :lol: :lol: :lol:

Από non τι σου άρεσαν? (Δε ρωτάω ειρωνικά ή κάπως αλλά πραγματικά από περιέργεια για πληροφόριση) π.χ. εμένα μου άρεσαν πολύ τα Rosalones και κάποια churchill που είχα αγοράσει πριν από κανά 6μηνο από εξω:
NON CUBAN CIGARS

Συνήθως με εντυπωσιάζουν με τη κατασκευή τους αλλά όχι για την ποικιλία των γεύσεών τους (συνήθως σε κάθε πούρο βρίσκω 2-3 γεύσεις/εναλλαγές το πολύ)

Όπως και νά'χει καλώς μας ήρθες και εύχομαι να μείνεις :wink:
real eyes realize real lies
Άβαταρ μέλους
Τάκης

Δημοσίευσηαπό Τάκης » Παρ Ιούλ 10, 2015 4:47 pm

…αδελφέ Θωμά (πιστέ), μιας και μίλησε για Μοναχούς ο εν Χριστώ Νικόλαος +
και για να γνωριζόμαστε σιγά-σιγά, πάρε και μερικές καλλιτεχνικές μας φωτό:

αδελφός Svensk

Εικόνα

αδελφός Jimbo

Εικόνα

αδελφός Τάκης

Εικόνα

αδελφοί Nickos H, Petran, Nickos doc

Εικόνα

αδελφός Αρτέμιος

Εικόνα

αδελφός Δαρβίνος

Εικόνα

αδελφοί Alex, v_Panos, Greg

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Haris_g

Δημοσίευσηαπό Haris_g » Παρ Ιούλ 10, 2015 6:01 pm

Θωμα εισαι σπιτι;; Γιατι σε περνω και μιλαει :) καλος ορισες και παλι... :!: :!:
Εμφανηστικες σε μια δυσκολη περιοδο στην μονη και παρολα αυτα οπως βλεπεις , σε υποδεκτηκαν οοοοοολοι με ανοικτες αγκαλες, δεν ξερω εαν θελουν κατι!!!! :mrgreen: ... Σιγουρα δεν θελουν τα νον σου :twisted: :twisted:

Μεγαλωνει η παρεα, με αξιολογα ατομα και αυτο ειναι πολυ καλο ... Ελπιζω και εγω με την σειρα μου, τωρα που... Ξεθαρρεψες να μεινεις στην μονη, παροοοοοολες τις δυσκολιες που ξα συναντησεις. :wink:

Y.γ θα σου εστελνα και δικες μου φωτο αλλα δεν υπαρχουν... Με κλειδωσαν σε ενα μακρινο κελι και δεν εχω προσωπικη επικοινωνια με τους εκει, εν πουρό αδελφους 8)
Μια Slenderella την ημέρα, τον γιατρό τον κάνει πέρα!!!
Άβαταρ μέλους
master yoda

Δημοσίευσηαπό master yoda » Παρ Ιούλ 10, 2015 6:47 pm

Καλώς ήρθες Θωμά,καλή διαμονή και καλές φούμες.
Ουδεις αχαριστοτερος του ευεργετηθεντος!!
Άβαταρ μέλους
GregV

Δημοσίευσηαπό GregV » Παρ Ιούλ 10, 2015 8:42 pm

Don Τακη εχω λιωσει στα γελια!
Αδελφε Χαρη....πες μου που εισαι να ερθω να σε βγαλω :lol: αλλα μην με λες και πουρό... :lol: :lol: :lol: :lol:

Μαλλον θα ξαναμπερδευτηκες και ο alex θα σε μαζεψε! :lol: :lol: :lol:
real eyes realize real lies

Επιστροφή σε “Γνωριμία μελών”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης