Νέο μέλος - San Cristobal

Είστε καινούριο μέλος ?? Γραφτήκατε μόλις τώρα ?? Πείτε μας κάτι για σάς : Πχ το όνομά σας , τι ηλικία έχετε , με τι ασχολείστε , πόσα πούρα καπνίζετε , ποιο είναι το αγαπημένο σας ..

Άβαταρ μέλους
alex46

Re: Νέο μέλος - San Cristobal

Δημοσίευσηαπό alex46 » Τρί Δεκ 01, 2015 4:10 pm

απο χωρητικοτητα νομιζω οτι ειναι μια χαρα για αρχη

εκτος και εαν σκοπευεις να βαλεις παραπανω απο 30 πουρα που χωραει ο μικρος που εχω

νικ τα εχω δοκιμασει τα ταπερ. για πολλα χρονια με ταπερ επαιζα
μια που ανοιξε μια που εχασε την υγρασια και θα την αναπληρωσει απο τα πουρα ήτο μποβεντα θα βαραει υπερωριες
ασε οτι μετα απο καιρο μυριζει

και φυσικα δεν ειναι το ιδιο ουτε οταν τον κοιτας ουτε οταν τον πιανεις και εισαι ετοιμος να βγαλεις το πουρο σου να το καπνισεις

και ολα αυτα γιατι ? για 30ε :?:

ας καπνισω 2-3 πουρα λιγοτερα στην ζωη μου και ας παρω εναν ξυλινο υγραντηρα

πως την λενε την παροιμια ? φθηνοι στα πιτουρα ακριβοι στο αλευρι ή το αντιθετο ?
οὔτε γὰρ ἄρχειν οὔτε ἄρχεσθαι ἐθέλω

αναρωτιέμαι γιατί βάφονται οι γυναίκες με μεγάλα βυζΓια
NIC

Δημοσίευσηαπό NIC » Τρί Δεκ 01, 2015 4:16 pm

Ναί κάποτε μπορεί να χαλάσουν κι αυτά.Προσωπικά τα παρακολουθώ συχνά και ευτυχώ ως τώρα δεν είχα προβλήματα.
Τώρα γιά την εμφάνιση και την "ιεροτελεστία" δεν μπορώ να διαφωνήσω :D
Δεν είμαι σίγουρος για την παροιμία,αλλά προσωπικά δεν το κάνω για λόγους οικονομίας.
Επειδή έχω ένα tupper για κάθε είδος πούρων πού έχω το καθένα με το δικό του boveda , δεν θα μπορούσα να έχω και ένα ξύλινο υγραντήρα γιά το κάθε είδος πούρου.όλα τα tupper μετά είναι σε ένα μεγαλύτερο πλαστικό "cooler" που ανοίγει μόνον όταν θέλω να μεταφέρω πούρα πού θα καπνίσω σύντομα.
Kράτησα έναν ξύλινο όπου έχω διάφορα πούρα που θα καπνιστούν σύντομα,όπως καί 1-2 tupper για τον ίδιο λόγο.
Άβαταρ μέλους
tliotis

Δημοσίευσηαπό tliotis » Τρί Δεκ 01, 2015 5:42 pm

Φίλε μου να σου πω κι εγώ τη γνώμη μου, σαν καινούριος στον χώρο.
Αγόρασα πριν λίγο καιρό έναν υγραντήρα με 30+€ με χωρητικότητα ~20 πούρα. Έλεγα να δούμε πως θα πάει κτλ
Πλέον, και σε σύντομο χρονικό διάστημα βλέπω ότι μου είναι μικρός, ειδικά όταν θέλω να τα έχω με τη σειρά , δίπλα δίπλα κτλ. και ετοιμάζομαι να αγοράσω ( μάλλον ) τον Habana στα 150€ με αρκετά ποιο μεγάλη χωρητικότητα σκεπτόμενος ότι τον μικρό θα τον έχω για ποιο καθημερινή χρήση και τον μεγάλο να μη τον ανοίγω συχνά.
Βάση των οικονομικών σου .... πάρε όσο μεγαλύτερο μπορείς .... πετάς και ενα τέτοιο http://www.cigarworld.gr/catalog/product_info.php?products_id=375 μέσα να στο κρατάει "σταθερά" στο 70% και είσαι κομπλέ.

Εικόνα
for those about to rock, we salute you
Άβαταρ μέλους
konstadinos23

Δημοσίευσηαπό konstadinos23 » Τρί Δεκ 01, 2015 7:42 pm

Καλησπερα, καλό μηνα και καλως ήρθες στην παρέα μας..!!

Επιστροφή σε “Γνωριμία μελών”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης