Καλώς σας βρήκα!

Είστε καινούριο μέλος ?? Γραφτήκατε μόλις τώρα ?? Πείτε μας κάτι για σάς : Πχ το όνομά σας , τι ηλικία έχετε , με τι ασχολείστε , πόσα πούρα καπνίζετε , ποιο είναι το αγαπημένο σας ..

Sfaki

Re: Καλώς σας βρήκα!

Δημοσίευσηαπό Sfaki » Πέμ Φεβ 02, 2017 5:39 pm

ευχαριστω για τις συμβουλες παιδια.

Νικο θα ξεκινησω να γραφω συντομα στην σελιδα. Εχω αρκετο υλικο (30-35 ετικετες). Ξεκινησα ως καθαρα καπνιστακιας, τωρα μου αρεσουν ολα.

Θα σου απαντησω για το dalmore, δεν ειμαι σιγουρος, λογικα το τελευταιο πρεπει να'ναι. Θα επιβεβαιωσω το βραδυ και συντομα θα γραψω και μια κριτικη.
Άβαταρ μέλους
alex46

Δημοσίευσηαπό alex46 » Πέμ Φεβ 02, 2017 6:00 pm

nikos doc έγραψε:Το Dalmore που προτιμάς ειναι η παλιά version ή το τελευταίο που ειναι μεγαλωμένο σε matusalem?

ρε φιλε εχει βγαλει αυτο το ουισκι (θυμαμαι οτι οταν το ειχα δοκιμασει νταλμορ μου αρεσε) μεγαλωμενο σε βαρελια που ειχε το σουπερντουπερ ρουμι μαθουσαλεμ ??? μαλλον πρεπει να το δοκιμασω και αυτο 8)
οὔτε γὰρ ἄρχειν οὔτε ἄρχεσθαι ἐθέλω

αναρωτιέμαι γιατί βάφονται οι γυναίκες με μεγάλα βυζΓια
Sfaki

Δημοσίευσηαπό Sfaki » Πέμ Φεβ 02, 2017 6:59 pm

ειναι ουισκαρα. deep γευση και γλυκαδα κλασσικου sherry, και στα καλα καθουμενα σου σκανε κατι μπανανες κατι παπαγιες κατι μανγκο... και λες αμαν! απο που βρεθηκαν αυτες εδω μεσα.

περισσοτερα, στη σελιδα του Νικου!
Άβαταρ μέλους
nikos doc

Δημοσίευσηαπό nikos doc » Πέμ Φεβ 02, 2017 11:48 pm

Άλεξ δεν μιλάω για ρουμι,μα για sherry. Τέτοιο ειναι το Matusalem, ενα blend από olorosso και Pedro Jimenez, αλλα δεν το κουράζω άλλο ,ειναι ψιλά γράμματα.
Φυσικα το Matusalem ειναι και μπραντα ρούμι, που δεν εχει σχέση με την παλαίωση του Dalmore.
Γενικά να ξέρεις, οτι το ουΐσκι ειναι εξαιρετικά σπάνιο να παλαιωσει σε βαρέλια απο ρουμι, παρά μόνο γίνεται finished σε αυτά, για μια περίοδο λίγων μηνών.
Δεν το καταλαβαίνω....γιατί οι γυναίκες με ωραίο κ@λο βάφονται;;; :roll: :roll:
Sfaki

Δημοσίευσηαπό Sfaki » Παρ Φεβ 03, 2017 1:11 pm

Σωστα τα λεει ο Νικος.
ενα τετοιο ειναι το Balvenie 14yo caribean cask, εχω μια φιαλη. Επεται παρουσιαση!
Άβαταρ μέλους
trendy
Επικοινωνία:

Δημοσίευσηαπό trendy » Παρ Φεβ 03, 2017 3:44 pm

Γιάννη για να μη σου "λερώσω" τη σελίδα της αγγελίας με άσχετες δημοσιεύσεις σου γράφω εδώ.
Αν δεν τα πουλάς για οικονομικούς λόγους, ξανασκέψου το. Το ότι σου πέσανε λίγο βαριά για αρχή, δεν είναι λόγος να τα σπρώξεις. Άφησέ τα στον υγραντήρα να ωριμάσουν και δοκίμαζε ανά 6μηνο να δεις διαφορές. Μην ξεχνάς να κρατάς σημειώσεις, ώστε να μπορείς να συγκρίνεις. Εν τω μεταξύ πάρε κάποια άλλα πιο ελαφριά για να μπεις στο κλίμα πιο ομαλά και σίγουρα θα τα εκτιμήσεις περισσότερο.
Άβαταρ μέλους
GregV

Δημοσίευσηαπό GregV » Παρ Φεβ 03, 2017 4:42 pm

Γεια σου Γιαννη! Καλως ορισες και απο εμενα. Κατι μου λεει οτι εισαι και εσυ μεγαλος διαφθορεας :lol: :lol: :lol:
real eyes realize real lies
Sfaki

Δημοσίευσηαπό Sfaki » Παρ Φεβ 03, 2017 10:19 pm

Αυτο θα κανω trendy. Αν δεις μεχρι 15 κομματια λεω να δωσω (απο τις 25αρες κουτες), τα υπολοιπα θα τα κρατησω. 7-8 περιπου απο το καθενα. Το βασικο μου θεμα ειναι οτι φουλαρα σχετικα γρηγορα τον υγραντιρα, γιαυτω και τα βγαζω.

Ισως πουλησω και πιο λιγα εν τελει.

Γεια σου Greg! Ολοι εδω επιρρεπεις ειμαστε!

Επιστροφή σε “Γνωριμία μελών”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες