Καλώς σας βρήκα!!!

Είστε καινούριο μέλος ?? Γραφτήκατε μόλις τώρα ?? Πείτε μας κάτι για σάς : Πχ το όνομά σας , τι ηλικία έχετε , με τι ασχολείστε , πόσα πούρα καπνίζετε , ποιο είναι το αγαπημένο σας ..

chrispy

Καλώς σας βρήκα!!!

Δημοσίευσηαπό chrispy » Δευ Οκτ 23, 2017 12:37 am

Η επαφη μου με τον μπλε καπνό ξεκινησε πριν χρόνια αλλα έγινε μόνιμη σχέση μόνο όσο υπηρχε το καπνόπολις στο Athens Heart απο κει και περα σποραδικώς... Μέχρι που αρχες καλοκαιριου μου κολλησε τα toscanellos και έγινε η ζημιά...
Φρεσκοπαντρεμένος φροντισα να εδραιώσω τα δικαιωματα με οσο με παιρνει ακομα και προχώρησα σε επενδύσεις... :lol:
https://imageshack.com/i/pnxjjog4j
Αφου έκανα το απαραιτητο seazoning και σταθεροποιηθηκα στο 70% (ευτυχως που το αναλογικο υγρομετρο δειχνει κανονι γιατι για κάποιο λογο το ηλεκτρονικό φλασαρε τη δευτερη μερα)
https://imageshack.com/i/poANV0GMj
Άρχισα να γεμίζω το κουτι με ''σοκολατακια''
https://imageshack.com/i/pm6mmnuOj
https://imageshack.com/i/pnERUBX6j
https://imageshack.com/i/pmWK3a0Ij

καποια απο την παρτιδα κάηκαν ως σπονδη στο μεγαλο μανιτου πριν προλάβουν να δουν το εσωτερικό του υγραντήρα...

Ενα πραγμα με απογοητευσε μόνο... γιατι τέτοια χάλια η παλαιά μεγάλη μου αγάπη Bolivar Belicoso Finos??? Τα δύο πρωτα που έκανα μου φάνηκαν αδιάφορα και μου @!% και το στομαχι... Ελπίζω να οφείλεται στις κακές συνθηκες μεταφοράς και φύλαξης των πρώτων ημερών.

Καλώς σας βρήκα λοιπόν εν καπνω αδερφοι και καλά ντουμάνια... :D :D :D
Άβαταρ μέλους
tliotis

Re: Καλώς σας βρήκα!!!

Δημοσίευσηαπό tliotis » Δευ Οκτ 23, 2017 10:48 am

Καλώς ήρθες και καλή διαμονή στη Μονή !
:arrow: «Vive la démocratie-Ζήτω η Δημοκρατία-Long live democracy» :idea:
Άβαταρ μέλους
Nickos H

Δημοσίευσηαπό Nickos H » Δευ Οκτ 23, 2017 12:43 pm

Σπάνια γράφω στα καλωσορίσματα. Η Ιερά ημών Μονή έχει ορίσει άλλους καταλληλότερους από μένα για το ευτυχές αυτό διακόνημα. Σήμερα όμως δεν άντεξα και είπα να πω και εγώ ένα γειά. Καλωσόρισες λοιπόν Chrispy. Πες μας και το ονοματάκι σου να ξέρουμε με ποιόν μιλάμε.

Μου έκανε εντύπωση ένα πράγμα και με σήκωσε απ την καρέκλα μου σαν να με χτύπησε το ρεύμα. Πως γίνεται να είχες παλιά αγάπη τα BBF αλλά την ζημιά να στην κάνανε τα Toscanellos ;
cigarsforum.gr
Tournesol

Δημοσίευσηαπό Tournesol » Δευ Οκτ 23, 2017 12:46 pm

Welcome on-board chrispy :wink:
Άβαταρ μέλους
Nickos H

Δημοσίευσηαπό Nickos H » Δευ Οκτ 23, 2017 12:49 pm

Είσαι και φρεσκοπαντρεμένος..τι να σου πω τώρα. Μην ρίχνετε τα λεφτά σας στο να αγοράζετε ψεύτικους Κινέζικους υγραντήρες. Πάρε κανένα βάζο καλύτερα. Όπως είπα και σ έναν φίλο καλύτερα να πάρεις μια παπουτσοθήκη γιατί βλέπω να πέφτει πολύ παντόφλα και θα χρειαστείς χώρο.
cigarsforum.gr
Άβαταρ μέλους
Τάκης

Δημοσίευσηαπό Τάκης » Δευ Οκτ 23, 2017 1:12 pm

:lol: :lol: :lol:

τα toscanello βεβαίως δεν είναι πούρα, καπνός εμποτισμένος με εσάνς είναι
από βανίλια, καφέ, σοκολάτα, λιμοντσέλο, γκράπα, κλπ. κλπ.
μέχρι και γεύση από μάντολες κεφαλονίτικες μπορεί να βγει έτσι
chrispy

Δημοσίευσηαπό chrispy » Δευ Οκτ 23, 2017 1:26 pm

Καλησπερα στην παρέα. Οψως ψιλομαρτυράει το nickname λέγομαι Χρήστος και μένω Ταύρο. Εννοείται οτι τα toscannelos ειναι αρωματικες μπουρδες και γι αυτο εκανα αμεσα στροφη στην ποιοτητα :D απλα με έβαλαν στο τρυπάκι του κανω πουρο 2-3-5 φορές την εβδομάδα οικονομικά και χωρις να μαδάει και να ξεραίνεται εύκολα το τιμημένο... το είδα και το project βαζο μην αγχωνεστε... εκεί θα πάνε οι πρώτες κούτες με το καλό... Απλα έτσι γι το αισθητικό της υπόθεσης τον πήρα.... δεν έδωσα και πολλά και έχει κ διπλό νόημα... φωνάζει η γυναίκα για τον φτηνό υγραντηρα και δεν δίνει βάση πόσο πήγε το περιεχόμενο κοπανάς απόδειξη υγραντήρα παιρνεις και το ύφος σε ταπωσα τώρα και ξεμπερδεψες άρχοντας...
Άβαταρ μέλους
Nickos H

Δημοσίευσηαπό Nickos H » Δευ Οκτ 23, 2017 1:37 pm

Για να μην μαδάει το μαρούλι σου και επειδή κάθε σέντ του Ευρώ έχει αξία θα σου πρότεινα να δώσεις βάση σε φθηνά non. Εδώ μέσα θα βρεις άπειρα ποστ και με λίγο διάβασμα θα κρίνεις ποιά αξίζουν λίγο φύλλο απ το μαρούλι. Αν πάλι δεν έχεις όρεξη να διαβάσεις υπάρχουν παιδιά που στα non έχουν καλές διασυνδέσεις και θα σε κατευθύνουν κατάλληλα.

Όχι, Χρήστο δεν αγχωνόμαστε. Για τίποτα απ αυτά δεν αγχωνόμαστε.
cigarsforum.gr
chrispy

Δημοσίευσηαπό chrispy » Δευ Οκτ 23, 2017 1:54 pm

Nickos H έγραψε:Για να μην μαδάει το μαρούλι σου και επειδή κάθε σέντ του Ευρώ έχει αξία θα σου πρότεινα να δώσεις βάση σε φθηνά non. Εδώ μέσα θα βρεις άπειρα ποστ και με λίγο διάβασμα θα κρίνεις ποιά αξίζουν λίγο φύλλο απ το μαρούλι. Αν πάλι δεν έχεις όρεξη να διαβάσεις υπάρχουν παιδιά που στα non έχουν καλές διασυνδέσεις και θα σε κατευθύνουν κατάλληλα.

Όχι, Χρήστο δεν αγχωνόμαστε. Για τίποτα απ αυτά δεν αγχωνόμαστε.

Ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλές... Ελπίζω να μην παρεξηγηθώ λόγω υπερβολικά φιλικού ύφους... Επειδή ακόμα τεμαχιακα κινούμαι σε μικρά νούμερα με παίρνει για Habanos αλλα όσο ανοίγουν τα νούμερα θα δούμε... Θέλει διάβασμα ψάξιμο και συζήτηση το θέμα! Είναι μακρύς ο δρόμος μέχρι να μπορέσω να πάρω μια μικρή ιδέα του τι κυκλοφορεί και του τι εξ αυτών μου ταιριάζει...
Τελευταία επεξεργασία από chrispy σε Δευ Οκτ 23, 2017 3:12 pm, έχει επεξεργασθεί 2 φορές συνολικά.
Tournesol

Δημοσίευσηαπό Tournesol » Δευ Οκτ 23, 2017 2:02 pm

chrispy έγραψε:φωνάζει η γυναίκα για τον φτηνό υγραντηρα και δεν δίνει βάση πόσο πήγε το περιεχόμενο

They learn to adapt! They evolve! Beware!
chrispy

Δημοσίευσηαπό chrispy » Δευ Οκτ 23, 2017 2:12 pm

Tournesol έγραψε:
chrispy έγραψε:φωνάζει η γυναίκα για τον φτηνό υγραντηρα και δεν δίνει βάση πόσο πήγε το περιεχόμενο

They learn to adapt! They evolve! Beware!

Δυστυχώς... Πρέπει να αλλάζουμε μεθόδους συνεχώς... :twisted:
Άβαταρ μέλους
Haris_g

Δημοσίευσηαπό Haris_g » Δευ Οκτ 23, 2017 4:55 pm

καλως τον Χριστο....
Μια Slenderella την ημέρα, τον γιατρό τον κάνει πέρα!!!
Άβαταρ μέλους
GregV

Δημοσίευσηαπό GregV » Δευ Οκτ 23, 2017 5:13 pm

Καλώς όρισες Χρήστο με υπογραφή από το μαντείο των Δελφών :lol: 8)
Φρεσκοπαντρεμενος εσύ παντρεμένος χωρίς να το ξέρω εγώ :lol: :lol: :lol:
Μετά από 10 χρόνια σε μια σχέση πιστεύω ότι η διαφορά με έναν παντρεμένο είναι νομική κυρίως.

Σχετικά με το κομμάτι των πούρων αυτό που έκανα εγώ ήταν ότι της έβαλα κάτω τα έξοδα για: μαλλιά, νύχια,αποτριχωσεις και καλλυντικά ενός μήνα και τα σύγκρινα με τα λεφτά που έδινα για πούρα το μήνα (εκείνη την εποχή). Εκτός αυτού της εξήγησα πως νιώθω και γιατί το κανω και έτσι δεν με ξαναενοχλησε. Πλέον που και που κάνει και η ίδια κανένα πουρο.

Κατά τα άλλα όντως μου έκανε και εμένα εντύπωση που σου άρεσαν τα bbf και τώρα κανείς toscannelos έστω και για καθημερινό. Προσωπικά θα προτιμούσα τα Chico για ξεπετα (αν και επίσης δε τα προτιμω) ή νον όπως πολύ σωστα ανέφερε και ο Νικολας. . Όπως και να έχει περί ορεξεως.. :lol:

Από αυτά που είδα στις φωτογραφίες κατάλαβα ότι προτιμάς τα πιο "βαριά" σε γεύση πούρα ενώ από ρουμια πήρε το μάτι μου ότι σου αρέσουν τα πολύ γλυκά (για το δικό μου γούστο είναι πολύ γλυκό...αλλά θα τα πούμε και εκεί) πραγματικά με μπερδεψες :lol: :lol:

Παλιότερα ποια σου άρεσαν εκτός από bbf?
real eyes realize real lies
svensk

Δημοσίευσηαπό svensk » Δευ Οκτ 23, 2017 6:15 pm

Καλώς όρισες Χρήστο και καλή διαμονή στην μονή μας.
Αλά βρε παιδιά…
Το άθλημα είναι ακριβό και το ξέρουμε. Ανοίγουμε την τσέπη μας –ως άντρες- μέχρι εκεί που μας παίρνει.
Δεν μπαίνουμε –άποψη μου- με τίποτα στην διαδικασία να συγκρίνουμε τα πούρα με πχ γυναικεία προϊόντα,
για να γλυτώσουμε τυχών γκρίνια. Όσοι το κάνουν αυτό θα διαπιστώσουν ότι όλη αυτή η κουβέντα
με το έτερον ήμισυ, αφενός θα γυρίσει μπούμερανγκ και αφετέρου αφαιρει ένα μέρος της μυσταγωγίας.
Ο ορισμός της μαγκιάς, (μια λέξη που κατά τα άλλα δεν μου αρέσει), είναι να κατανοήσει η γυναικάρα μας,
τι σημαίνει το πούρο για την ψυχή μας. –Αυτομάτως αποκλείονται η εφετζήδες.
Μια γυναίκα δεν βάφεται για την ψυχή της βάφεται για τους άλλους.
Κι αν επιμείνει πως το κάνει για την αυτοπεποίθηση της, η αυτονόητη ερώτηση είναι:
“Θα βαφόσουν αν ήσουν σε ένα έρημο νησί.

Εγώ, όπως και οι περισσότεροι μοναχοί –αν όχι όλοι- θα ανταλλάσαμε το τελευταίο παγούρι νερό με μια κούτα πούρα.
Άβαταρ μέλους
Nickos H

Δημοσίευσηαπό Nickos H » Δευ Οκτ 23, 2017 6:17 pm

Γειά σου ρε Svensk...
cigarsforum.gr

Επιστροφή σε “Γνωριμία μελών”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες