Καλώς σας βρήκα!!!

Είστε καινούριο μέλος ?? Γραφτήκατε μόλις τώρα ?? Πείτε μας κάτι για σάς : Πχ το όνομά σας , τι ηλικία έχετε , με τι ασχολείστε , πόσα πούρα καπνίζετε , ποιο είναι το αγαπημένο σας ..

Άβαταρ μέλους
harmonica

Re: Καλώς σας βρήκα!!!

Δημοσίευσηαπό harmonica » Τρί Οκτ 24, 2017 8:11 am

Γεια σου Κρισπι θα μας λείψεις πολύ..να είσαι σίγουρος :twisted:
svensk

Δημοσίευσηαπό svensk » Τρί Οκτ 24, 2017 8:20 am

Υποψιάζομαι chrispy πως δεν έχεις διαβάσει πολλα προηγούμενα ποςτ.
Το συντροφικό αλληλοδουλεμα πάει σύννεφο. Στην θέση σου, εγώ –όπως έκανα με παρομοια θέματα για μένα, αλλα και για άλλους- θα το γύριζα στην χοντρή, ειρωνική, γαλαξιακή, πλάκα αλλά Μπενυ χιλ.
Το σχόλιο του Τάκη δεν ήταν προσωπικό, ήταν όλα τα παραπάνω.

Τι είπες για την τεστοστερόνη; Κοίτα να δεις!!!!!!!....... το φόρουμ ούτος η άλλος ανεβάζει τα επίπεδα της δια του χιούμορ.
(Ετσι εισπρατω και το σχολιο σου σου για τις ανασφαλειες μας )
chrispy

Δημοσίευσηαπό chrispy » Τρί Οκτ 24, 2017 9:14 am

Haris_g έγραψε:
chrispy έγραψε:Θεωρώ ότι με τις παραθέσεις το κάνει λίγο πιο προσωπικό... Η τοιχοσοφια ήταν αρκετή.. :lol: No hard feellings

Κακως το θεωρησες... ειδικα με τον Τακη...
Προσωπικο θα ηταν αμα ελεγε το ονομα σου .

Το quote έχει το ονομά μου αλλα και τα λεγομενά μου... as personal as it gets...
θεωρώ τουλάχιστον άκομψο να το κάνει κάποιος αυτό χωρίς να με γνωρίζει καθόλου ουσιαστικα... Απο κεί και πέρα ίσως δεν έπρεπε να απαντήσω αλλα ο καθείς με τις αδυναμίες του.
Απο κει και πέρα νομίζω οτι δεν υπάρχει λόγος να ακολουθήσω κάποιους που ξεφεύγουν... :evil: :!: :!: :!:
Οταν έγραψα no hard feelings εννοούσα οτι το θέμα θεωρείται λήξαν...
chrispy

Δημοσίευσηαπό chrispy » Τρί Οκτ 24, 2017 9:21 am

svensk έγραψε:Υποψιάζομαι chrispy πως δεν έχεις διαβάσει πολλα προηγούμενα ποςτ.
Το συντροφικό αλληλοδουλεμα πάει σύννεφο. Στην θέση σου, εγώ –όπως έκανα με παρομοια θέματα για μένα, αλλα και για άλλους- θα το γύριζα στην χοντρή, ειρωνική, γαλαξιακή, πλάκα αλλά Μπενυ χιλ.

Τι είπες για την τεστοστερόνη; Κοίτα να δεις!!!!!!!....... το φόρουμ ούτος η άλλος ανεβάζει τα επίπεδα της δια του χιούμορ.

Η πρώτη μου σκέψη ήταν να ποστάρω μια φώτο με τα μεγέθη των Cohiba με σχολιο ''Πάω να φέρω το χάρακα'' αλλα νομίζω οτι δεν γνωριζόμαστε αρκετά για να το εκτιμήσετε... Μάλλον και απο κει ξεκίνησε το όλο θέμα...
Σε ευχαριστώ για την μύηση στο κλίμα και για τους καλούς σου τρόπους.
svensk

Δημοσίευσηαπό svensk » Τρί Οκτ 24, 2017 9:26 am

chrispy έγραψε:
svensk έγραψε:Υποψιάζομαι chrispy πως δεν έχεις διαβάσει πολλα προηγούμενα ποςτ.

Η πρώτη μου σκέψη ήταν να ποστάρω μια φώτο με τα μεγέθη των Cohiba με σχολιο ''Πάω να φέρω το χάρακα'' αλλα νομίζω οτι δεν γνωριζόμαστε αρκετά για να το εκτιμήσετε... Μάλλον και απο κει ξεκίνησε το όλο θέμα...
Σε ευχαριστώ για την μύηση στο κλίμα και για τους καλούς σου τρόπους.

Τι να εκτιμησω?
Θελω απαντηση!
chrispy

Δημοσίευσηαπό chrispy » Τρί Οκτ 24, 2017 9:37 am

svensk έγραψε:θα το γύριζα στην χοντρή, ειρωνική, γαλαξιακή, πλάκα

Τι να εκτιμησω?
Θελω απαντηση!

Αν θα το καταλαβαίνατε οτι θα ήταν στα πλαίσια του ανωτέρω ή αν θα δημιουργούσε χειρότερη παρεξήγηση...
Άβαταρ μέλους
goutsou

Δημοσίευσηαπό goutsou » Τρί Οκτ 24, 2017 10:13 am

Φαύλος κύκλος = (μεταφορικά) η κατάσταση όπου, επιλύοντας ένα πρόβλημα, δημιουργείται ένα άλλο, το οποίο οδηγεί ξανά στο αρχικό και, κατ' επέκταση, σε αδιέξοδο

Τρολ = Στη γλώσσα του Διαδικτύου η λέξη τρολ (troll) περιγράφει κάποιον χρήστη του Ίντερνετ με πονηρά προκλητικές, σκόπιμα ανόητες ή επιτηδευμένα εκτός θέματος θέσεις και απόψεις σε μία online ανοιχτή κοινότητα, όπως ένα φόρουμ συζήτησης, mailing list, chat room ή μπλογκ, με πρωταρχική πρόθεση να προκαλέσει και να ερεθίσει άλλους χρήστες[1] ή με κάθε τρόπο να επιφέρει διαταραχή σε μια διαδικτυακή συζήτηση για οποιοδήποτε θέμα και να πετύχει μια αλυσίδα αντιδράσεων από άλλους χρήστες. Η συμπεριφορά αυτή που λέγεται τρολάρισμα (trolling) πολλές φορές συνοδεύεται από αμφιλεγόμενη διαμάχη των υπολοίπων περί του σκοπού του.

Επειδή ούτε τρολ γουστάρουμε αλλά ούτε να αναλωνόμαστε σε φαύλους κύκλους, ευχαριστούμε Χρήστο που χτύπησες την πόρτα της Μονής αλλά δεν θ’ ανοίξουμε…
“The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge.”
Stephen Hawking
Άβαταρ μέλους
tommi

Δημοσίευσηαπό tommi » Τρί Οκτ 24, 2017 10:20 am

επειδή θα πάει μακριά η βαλίτσα και μιάς και έχεις το.. know thyself
τον πούλο και στο μπαούλο
Άβαταρ μέλους
Τάκης

Δημοσίευσηαπό Τάκης » Τρί Οκτ 24, 2017 10:22 am

Εικόνα
chrispy

Δημοσίευσηαπό chrispy » Τρί Οκτ 24, 2017 10:39 am

goutsou έγραψε:Φαύλος κύκλος = (μεταφορικά) η κατάσταση όπου, επιλύοντας ένα πρόβλημα, δημιουργείται ένα άλλο, το οποίο οδηγεί ξανά στο αρχικό και, κατ' επέκταση, σε αδιέξοδο

Τρολ = Στη γλώσσα του Διαδικτύου η λέξη τρολ (troll) περιγράφει κάποιον χρήστη του Ίντερνετ με πονηρά προκλητικές, σκόπιμα ανόητες ή επιτηδευμένα εκτός θέματος θέσεις και απόψεις σε μία online ανοιχτή κοινότητα, όπως ένα φόρουμ συζήτησης, mailing list, chat room ή μπλογκ, με πρωταρχική πρόθεση να προκαλέσει και να ερεθίσει άλλους χρήστες[1] ή με κάθε τρόπο να επιφέρει διαταραχή σε μια διαδικτυακή συζήτηση για οποιοδήποτε θέμα και να πετύχει μια αλυσίδα αντιδράσεων από άλλους χρήστες. Η συμπεριφορά αυτή που λέγεται τρολάρισμα (trolling) πολλές φορές συνοδεύεται από αμφιλεγόμενη διαμάχη των υπολοίπων περί του σκοπού του.

Επειδή ούτε τρολ γουστάρουμε αλλά ούτε να αναλωνόμαστε σε φαύλους κύκλους, ευχαριστούμε Χρήστο που χτύπησες την πόρτα της Μονής αλλά δεν θ’ ανοίξουμε…

Φίλε μου ούτε τρολ είμαι ούτε και την βρίσκω με φαύλους κύκλους... έχω ήδη πει 2-3 φορές οτι το θέμα τελειωσε και είμαι ο μόνος που δείχνω διάθεση να το κλείσω...
Το θεωρείτε αδιανόητο να απαντήσεις όταν σε προσβάλλει το ΤΟΤΕΜ του φόρουμ και έχουνε ξαμοληθει οι cyber bullies να με φάνε... Πρέπει εγώ να χαιρετίσω το φόρουμ και οχί αυτοι που βρίζουν... Προσπάθησα να διατηρήσω την συζήτηση πολιτισμένη και να κλείσω το θέμα.
Ετσι λοιπόν διαχειριζεστε μια παρεξήγηση με ένα νέο μέλος... Μαζικό κανιβαλισμο και διαγραφή...
svensk

Δημοσίευσηαπό svensk » Τρί Οκτ 24, 2017 11:33 am

Αν ο Τάκης είναι ‘’Τοτέμ’’, οι αλλοι τι είμαστε; Αλαλάζωντες ινδιάνοι;
Ασ’ το chrispy . Το ‘καψες.
Tournesol

Δημοσίευσηαπό Tournesol » Τρί Οκτ 24, 2017 11:54 am

And he's gone...
Άβαταρ μέλους
Fairlight

Δημοσίευσηαπό Fairlight » Τρί Οκτ 24, 2017 2:16 pm

Tournesol έγραψε:And he's gone...

+1 για το southpark reference.

Chrispy μπορούμε να γράφουμε με τις ώρες για όλα αυτά αλλά στην ουσία τα πράγματα είναι απλά. Το φόρουμ έχει ένα επίπεδο και επειδή αυτό αποκτήθηκε με κόπο δεν δεχόμαστε την παραμικρή έκπτωση.

Move along (έχω και εγώ southpark reference :lol: ).
chrispy

Δημοσίευσηαπό chrispy » Τρί Οκτ 24, 2017 3:03 pm

Fairlight έγραψε:
Tournesol έγραψε:And he's gone...

+1 για το southpark reference.

Chrispy μπορούμε να γράφουμε με τις ώρες για όλα αυτά αλλά στην ουσία τα πράγματα είναι απλά. Το φόρουμ έχει ένα επίπεδο και επειδή αυτό αποκτήθηκε με κόπο δεν δεχόμαστε την παραμικρή έκπτωση.

Move along (έχω και εγώ southpark reference :lol: ).

tommi έγραψε:επειδή θα πάει μακριά η βαλίτσα και μιάς και έχεις το.. know thyself
τον πούλο και στο μπαούλο

Παράδειγματα ηθους... Συνεχίστε να ευλογείτε τα γένια σας στο glorified chat σας... Μην σας χαλαω την αισθητική..
Άβαταρ μέλους
Nickos H

Δημοσίευσηαπό Nickos H » Τρί Οκτ 24, 2017 3:26 pm

Μην μας κουράζεις και μην κουράζεσαι. :arrow:
cigarsforum.gr

Επιστροφή σε “Γνωριμία μελών”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης