Καλώς σας βρηκα

Είστε καινούριο μέλος ?? Γραφτήκατε μόλις τώρα ?? Πείτε μας κάτι για σάς : Πχ το όνομά σας , τι ηλικία έχετε , με τι ασχολείστε , πόσα πούρα καπνίζετε , ποιο είναι το αγαπημένο σας ..

Τζιμης

Καλώς σας βρηκα

Δημοσίευσηαπό Τζιμης » Τετ Μάιος 01, 2019 8:09 pm

Χαίρεται και απο'μενα. Είμαι ο Δημήτρης και μπήκα στον κόσμο του πούρου πριν λίγους μήνες. Έχω εξοπλιστεί πλέον με έναν υγραντηρα του 50αρικου θήκες κόφτες και όλα τα καλουδια και πορευομαι γεμίζοντας τον με διάφορα πουρα. Η αλήθεια είναι πως έχω πορωθει σαν μικρό παοδι αν και δεν τα φουμαρω συχνά αλλά έχω φάει αμέτρητα ξενύχτια διαβάζοντας για αυτά και αν δεν πάρω την μυρωδιά τους το πρωί ανοίγοντας τον υγραντηρα δεν ξεκινάει η μέρα. Μέχρι στιγμής παίζω με μεμονωμένα κομμάτια και δοκιμάζω αν και δεν έχω πάει και πολύ στα ακριβά πούρα γιατί οι καιροί είναι δύσκολοι. Θέλω τις συμβουλές σας για να πάρω κούτα που να καπνίζονται αλλά να μην ξεπερνάει το 70αρι 80αρι και να μην είναι κοπριες,αλλά αυτό είναι ένα θέμα που πρέπει να το αναρτήσω σε άλλη ενωτητα.
Καλώς σας βρήκα λοιπόν..
Author
Γενικός επόπτης

Re: Καλώς σας βρηκα

Δημοσίευσηαπό Author » Πέμ Μάιος 02, 2019 7:12 am

Καλημέρα Δημήτρη και καλώς όρισες στην παρέα .
Στο 70 - 80 ευρώ δύσκολα θα βρεις κούτα εκτός από κάτι Ρομεο mille fleurs και Νο 1,2,3 σε κουτιά των 10 πούρων .
Καλίτερα μια συλλογή από διάφορα , partagas mille fleurs , Romeo mf , partagas aristocrats κτλ και τσίμπα και κανενα πιο ακριβό πχ partagas D4 .
Αυτά , καλώς όρισες .
Άβαταρ μέλους
karachrist

Δημοσίευσηαπό karachrist » Πέμ Μάιος 02, 2019 4:27 pm

Καλως ορισες Δημητρη...

Καλη διαμονη στην παρεα μας
Sláinte
Άβαταρ μέλους
trendy

Δημοσίευσηαπό trendy » Παρ Μάιος 03, 2019 1:36 pm

Γεια σου Δημήτρη και καλώς όρισες.

Όπως είπε και ο κύριος Λεωνίδας πιο πάνω, καλύτερα να πας σε συλλογές και να βρεις τι σου αρέσει, οπότε μετά να πάρεις κούτα. Αν ταξιδεύεις εκτός ΕΕ ίσως μπορείς να βρεις σε τέτοιες τιμές κούτες από υπερτίμια πούρα, πχ. Partagas Super/ Aristocrats/ Habaneros/ MilleFleur, Rafael Gonzalez Panetelas Extra, Romeo Mille Fleur, Montecristo No.4.
Εκτός από τα πρώτα ονόματα παίζουν και οι φτωχοί πλην τίμιοι συγγενείς Jose L. Piedra Cazadores, Fonseca KDT Cadetes, Vegueros Tapado.

Επίσης υπάρχει ένας ωκεανός από μη Κουβανέζικα (γνωστά και ως νον) που έρχονται σε ελκυστικές τιμές.
Τζιμης

Δημοσίευσηαπό Τζιμης » Κυρ Μάιος 05, 2019 1:11 pm

Να είστε καλά ευχαριστώ
Άβαταρ μέλους
tliotis

Δημοσίευσηαπό tliotis » Σάβ Μάιος 11, 2019 7:47 pm

Καλώς ήρθες και καλή διαμονή Τζιμ!
:arrow: «Vive la démocratie-Ζήτω η Δημοκρατία-Long live democracy» :idea:

Επιστροφή σε “Γνωριμία μελών”

Μέλη σε σύνδεση