La Gloria Cubana Medaille d or No1

Άβαταρ μέλους
Haris_g

Δημοσίευσηαπό Haris_g » Τρί Αύγ 18, 2015 11:54 pm

Size: (Το μοναδικο Delicados Extra ) 36 x 185
Καταργημενο απο το 2010
Code: E000 (09/1999)
Διαρκεια: 16:45-18:10

Εικόνα

Εικόνα

Στις σημειωσεις μου πανω πανω γραφω "στο χωριο με την Β. και τον γιο μου" ναι ναι μολις μου ειχε ανακοινωσει οτι σε κατι μηνες θα ερθει νεο μελος στην οικογενια ... Γιος λεω για να ειναι 8) 8) ειχα χαρες οπως καταλαμβαινετε!!!

Και παμε στην αναλυση!!!
Ωραιο δακτυλιδι με σχεδιο και εμφανιση που με κερδισε!!!
Ραπερ λαδερο που για τα 16 χρονια του δεν το περιμενα... Εντυπωσιακο πουρο εξωτερικα απο μερακληρη τσιφτη στιφτη!!! .. Ομορφη, μελαχρινη και ψηλολιγνη (ιταλιδα ενα πραγμα!!!) :mrgreen:
Απο αυτα τα λεπτεπιλεπτα που καταργουν σοριδων οι συντροφοι εκει κατω!!!
Κοβω.. Τρυπω μαλλων και τραβαω.... Ηρεμη δυναμη.. Κατι παει να βγαλει αλλα δεν ειναι σιγουρο.... Ξανατραβω μετα απο μισο λεπτο... Χαρτι και ξυλο... Και ειμαι σιγουρος οτι τα καλυτερα ερχονται...
Αναβω απο μακρια :) και τραβαω σιγα.... Τελειο τραβηγμα για το ring του... Καλος καπνος και στις σημειωςεις μου γραφω γαλαζιος με κεφαλαια (βλεπε φωτο 8) )
Αρχισε δειλα δειλα με καπνο που δεν εστεκε παρα 1-2 εκατοστα, τραβαγα σιγα σιγα και περιμενα κανενα 10λεπτο να δω τι θα γινοταν γιατι η εφηβη κορασιδα δεν ελεγε και πολλα περαν απο κεδρο και χαρτι... Και αξαφνα... Καθως μου ελεγε η Β. Οτι εκανε ενα τεστ την προηγουμενη και ενα σημερα, και οτι πρεπει να κλεισουμε γιατρο.... Τσαααααακ ... Πετιεται η βανιλια στην ακρη της γλωσσα... Μετα ... Απο την αλλη πριν προλαβω να αντιδρασω ερχεται ενα ξυνο πορτοκαλι...
Βανιλιες, πορτοκαλια μανταρινια αρχισαν να μου λενε τι το ξεχωριστο εχει αυτο η πουρακλα!!! Μετα πιπερι και κεδρος ... Μετα βανιλια και σιγουρα μελι.. Το πρωτο τριτο με ενθουσιασε... Γελουσα ... Χαμογελουσα αληθεια κοιτοντας μια το πουρο και μια την κοιλια της!!!!
Το ρετροχαλι... Μονο χαλι δεν ηταν!!!! Αμμωνια ουτε καν...
με μια μυρωδια που τρυπουσε την μυτη και εβγαζε κρεμες κοιλουσε το δευτερο τριτο... Λες και καποιος πηρε το πουρο και καθε 1-2 εκατοστα του εβαζε αλλες γευσεις και αρωματα... Καθε ρουφηξια με εντυπωσιαζε... Ρουφουσα αραια, αργα θα ελεγα... Το περιεμενα να το μυριζω και θαυμαζα ατον γαλαζιο του καπνο ... Καπου εκει ηρθε το κακαο... Πως χωρανε τοσες εναλαγες σε ενα πουρο σκεφτηκα... Εντονες και σαφεις αλλαγες που δεν σου αφηναν πολλα περιθωρια σκεψης...
Ανακαληψα ενα πολυπλοκο πουρο τελικα !!! :shock: :shock: :P
Περασε στο τριτο τριτο με γεματο καπνο.... Χωρις να σβησει και κρατωντας γευσεις, αρωματα και παχυ καπνο!!! Πορτοκαλια και παλι, ξανα ξινα και αρωμα που εντυπωσιαζει ... Ειχα βγαλει το δακτυλιδι απο ωρα και προσπαθησα να το βαλω στο μικρο μου δακτυλακι (σιγα που θα χωρουσε, απλα μου αρεσε να το κοιτω) εκει που πλησιαζε στο πρωην δακτυλιδι και αφου ειχε κανει πολλες μικρες σταχτουλλες στο τασακι, σκεφτηκα να κανω ενα γερο ρετροχαλι... Εκει με πικρισε, υπερθερμανση!!!!
Αλλα το απολαυσα και αυτο.... Αρχισε να τελειωνει και επισημα!!! Γευσεις, και μυρωδιες απιστευτες.... Το αφηνα να αναπαφθει και γεματος σηκωθηκα απο την καρεκλα που ειχα αραξει!!

Κουφαλες κουβανοι τα καλυτερα παιδια παιρνετε!!! (Τις καλυτερες κοπελλες βασικα)

Note: αυτα τα πουρα, στο υπεροχο λουστραρισμενο 8-9-8 κουτι τους, τα αγορασα μετα απο προταση των πληστων απο εσας, στο θεμα για τα παλιοπουρα απο Κυπρο... Σοβαρα τωρα... Ειναι βαση των σημειωσεων μου το καλυτερο πουρο που καπνισα ποτε... Τα 16 χρονια του , ηταν οτι καλυτερο για την ωριμανση του.... Αν δεν ειχα τα φωτα σας, το πιο πιθανων δεν θα το αγοραζα και να μην το καπνιζα ποτε!!!
Πραγματικα ευχαριστω...

Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Μια Slenderella την ημέρα, τον γιατρό τον κάνει πέρα!!!
Άβαταρ μέλους
Τάκης

Re: La Gloria Cubana Medaille d or No1

Δημοσίευσηαπό Τάκης » Τετ Αύγ 19, 2015 5:57 am

έμπαινε Χάρη έμπαινε! ...και καλή λευτεριά με το καλό :D

...ξέρω κάποιους που ζηλεύουν πολύ το 898 V παλατάκι σου με τις ντελικάτες δεσποσύνες της νοσταλγίας 8)
μετανοείτε...
Άβαταρ μέλους
v_panos

Δημοσίευσηαπό v_panos » Τετ Αύγ 19, 2015 3:40 pm

αχ....αχ....ωραία ντελικάτα άλλη κλάση.κρατήσε τα Χάρη για τις καλές στιγμές.
"it doesn't have to be a special moment to enjoy a cigar, you can make it special by enjoying one!"

τα πούρα μεταξύ των εραστών του γαλάζιου καπνού δωρίζονται , ανταλλάσσονται αλλά δεν πωλούνται.

www.instagram.com/panos_vsl/
Άβαταρ μέλους
jimbo

Δημοσίευσηαπό jimbo » Πέμ Αύγ 20, 2015 11:28 am

:D :D :D

Καλοκάπνιστα!!! Χαίρομαι πραγματικά που σου άρεσαν.
Είδες τι έστειλαν σε παντοτινή εξορία οι αθεόφοβοι;;; Άντε βρες τέτοια πούρα τώρα...
ο bimbo θυμωμένος ντηλιτάκιας γκρινιάρης γκαντεμόσαυρος ντίρλας τζαζίστας ιεροεξεταστής.
-----------------------
Σήμερα έκλεισε ΑΚΡΙΒΩΣ ένας χρόνος από πέρσι τέτοια μέρα. Θα πιω.
Άβαταρ μέλους
Haris_g

Δημοσίευσηαπό Haris_g » Πέμ Αύγ 20, 2015 12:50 pm

jimbo έγραψε::D :D :D

Καλοκάπνιστα!!! Χαίρομαι πραγματικά που σου άρεσαν.
Είδες τι έστειλαν σε παντοτινή εξορία οι αθεόφοβοι;;; Άντε βρες τέτοια πούρα τώρα...

Δεν παιζουν να τα βρεις!!!, να μας πει και ο Πανος εκ Λευκωσιας εαν τα βρησκει εκει, παντως εδω τους τα πηρα... Και οταν ρωτησα εαν εχουν αλλο αποθεμα, απλα ειπαν οτι και αυτο παλιοοοο ειναι!!!

Τα κριτηρια τους με τις δια βιου διαγραφες ειναι εντελως λαθος, ακομη και ενα τετοιο πουρο που αν δεν κανω λαθος θεωρητω παντα ΠΟΥΡΑΚΛΑ!!!
Μια Slenderella την ημέρα, τον γιατρό τον κάνει πέρα!!!

Επιστροφή σε “La Gloria Cubana”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης