Δεν Πουλάω-Δεν Ζητάω

Έχετε κάποια πούρα ή κάποια αντικείμενα τα οποία δεν τα θέλετε άλλο και θέλετε να τα πουλήσετε ?
Ζητάτε κάτι να αγοράσετε και δεν το βρίσκετε ?
Θέλετε την βοήθεια των άλλων μελών για κάποια αγορά ??
Εδώ είναι ο χώρος σας ...
Παρακαλώ μόνο αντικείμενα συναφή με το αντικείμενο της σελίδας μας ...
Επισημαίνεται ότι για τα προς πώληση αντικείμενα και ειδικά για παράγωγα καπνού όπως πούρα, θα πρέπει να έχουν πληρωθεί όλοι οι νόμιμοι φόροι και επιβαρύνσεις όπως ορίζει ο Ελληνικός τελωνειακός κώδικας και να μην είναι προϊόντα ΛΑΘΡΕΜΠΟΡΙΟΥ .
Παρακαλώ εδώ δημοσιεύουν μόνο τα μέλη που έχουν πραγματοποιήσει πάνω από 100 δημοσιεύσεις- μυνήματα .
Άβαταρ μέλους
capobomba

Re: Δεν Πουλάω-Δεν Ζητάω

Δημοσίευσηαπό capobomba » Σάβ Ιουν 01, 2013 10:56 am

χαίρομαι που είσαι κατά πάνω στο θέμα

μεγάλη βελτίωση αυτό 8)
Άβαταρ μέλους
Τάκης

Δημοσίευσηαπό Τάκης » Τρί Φεβ 07, 2017 10:30 am

αγαπητοί αδελφοί μοναχοί, παλιοί και καινούργιοι
βγάζω απ’ τη σκόνη του χρόνου αυτό το πάντα επίκαιρο thread
γιατί νιώθω την ανάγκη να μοιραστώ κάποια πράγματα μαζί σας

τέσσερα χρόνια περάσανε από τότε που γράφτηκαν αυτές οι σελίδες
άλλες με κόκκινο μελάνι, κι άλλες με γαλάζιο
όποιος τις ανατρέξει, έχει μπροστά του ένα κομμάτι της ιστορίας του φόρουμ
που δείχνει κι ένα τμήμα της πορείας που ακολουθήσαμε κάποιοι, καθόλου «ορισμένοι»
για να φτάσουμε σήμερα ως εδώ

να οικοδομήσουμε μια cigar-κοινότητα που δεν έχει τίποτα απολύτως να ζηλέψει
από άλλες πολυπληθέστερες και γκλαμουράτες, με πολύ περισσότερα μέσα
και το σπουδαιότερο, να χτίσουμε σχέσεις και φιλίες
και να φτάσουμε σε Πλαστήρες, και άλλα μακρινά El Dorado
που ούτε καν φανταζόμαστε πως μπορεί να υπήρχαν πίσω από ένα φόρουμ για πούρα

δεν θα αναλωθώ σε τετριμμένα, τα ‘χουμε κουβεντιάσει από μακριά κι από κοντά
θέλω να σας καταθέσω κάτι σαν προσωπικό δεκάλογο, σαν ανανεωμένο σύμβολο πίστης
πράξη που είναι συνήθης άλλωστε στα μοναστικά χρονικά
για πέντε πράγματα που δεν διαπραγματεύομαι ούτε με το θεό, ούτε με το διάβολο
και άλλα πέντε που ζητώ-απαιτώ από τους συνταξιδιώτες και συνοδοιπόρους μου
γιατί τελευταία νιώθω πως μερικοί από σας ίσως θεωρούν κάποια πράγματα δεδομένα
και πορεύονται εν ειρήνη και ασφάλεια, ως άλλοι τεμπέληδες της εύφορης κοιλάδας

τίποτα δεν είναι δεδομένο φίλοι μου, πιστέψτε με, όλα διεκδικούνται και κερδίζονται με μάχη και κόπο
κάποια απ’ αυτά μάλιστα, πίσω από την κεντρική σκηνή του μικρού μας θεάτρου
έχουμε φτιάξει όλοι μαζί κάτι που πραγματικά είναι πολύ δύσκολο έως αρκετά σπάνιο να γίνει
και σίγουρα όλοι παίρνουμε πράγματα από αυτό το ταξίδι, που δεν μετριούνται με τρόπο υλικό
το λιγότερο λοιπόν που οφείλουμε, είναι η υπεράσπιση του «ζωτικού χώρου» που μας δίνει αυτή τη δυνατότητα
μην ξεχνάτε άλλωστε, πως περνάμε και ωραία…

ιδού:

TI ΔΕΝ ΠΟΥΛΑΩ
1.αρχές και αξίες
2.τους φίλους μου
3.τις σημαίες και τα λάβαρα αυτού που πετραδάκι-πετραδάκι χτίσαμε μαζί
4.μούρη, φύκια, δήθεν
5.ποτέ πούρα με κέρδος (μου αρέσει να χαρίζω)

TI ΖΗΤΑΩ
1.πίστη στα ιερά και τα όσια της Μονής, την ιστορία της και τη λατρευτική-ανιδιοτελή της φύση
2.πρωτοβουλία και όχι αδιαφορία ή βολική ουδετερότητα
όταν δημιουργείται κάποιο πρόβλημα από αλλότριους παράγοντες
που επηρεάζει την εύρυθμη λειτουργία της Μονής, ή απειλεί τη μοναστική της οντότητα
3.ομαδικό και αλληλέγγυο πνεύμα, και τα ξίφη σας αν χρειαστεί
όταν έστω κι ένας απ’ όλους μας προς-βάλλεται από αλλότριας φύσης μαλλιαρά τρολ
4.περισσότερο μεράκι και τρέλα, όσο κι αν το γκρίζο τέρας της καθημερινότητας καραδοκεί
5.ακόμα μεγαλύτερη ζέση σ’ αυτό που μπορεί να προσφέρει ο καθένας σας στο κοινόβιο

...σας βάζω δύσκολα..? σας αφήνω αδιάφορους ..? σας κούνησα λίγο..? σας προβλημάτισα..???
όπως και να ‘χει, είπα και ελάλησα και αμαρτίαν ουκ έχω, μετανοείτε...
Sfaki

Δημοσίευσηαπό Sfaki » Τρί Φεβ 07, 2017 12:28 pm

Εγώ από μεριάς μου έχω να σας δηλώσω (από το ελάχιστο που συμμετείχα) καλοπροαίρετα βεβαίως βεβαίως, ότι έχετε φτιάξει ένα κλειστό κλαμπ 15-20 άτομα. Την έχετε ψωνίσει πανηγυρικά μεταξύ σας και προσπαθείτε να το κρατήσετε όσο πιο κλειστό γίνεται.

Κρίμα γιατί είχα πάρα πολύ όρεξη, μεράκι και υλικό (κυρίως στα μαλτ) να συνεισφέρω.

Ξενέρωσα άσχημα.
Άβαταρ μέλους
suleygiannis

Δημοσίευσηαπό suleygiannis » Τρί Φεβ 07, 2017 12:49 pm

Αν είχες μεράκι όπως το πρώτο πράγμα που θα έκανες θα ήταν να γράψεις μερικά ποστ είτε για πούρα είτε για μαλτ είτε για οτιδήποτε άλλο εκτός από τις τηλεπωλήσεις.
Επίσης, εξακολουθείς να είσαι μέλος του φορουμ και άρα μπορείς να γράφεις για τα παραπάνω θέματα .
Τώρα τα περί κλειστού γκρουπ είναι γραφικότητες.
Εγώ δεν είμαι πολύ καιρό εδώ μέσα, αλλά από την πρώτη στιγμή κανείς δε μου μίλησε άσχημα, κανείς δε με έδιωξε αλλά αντίθετα εντάχθηκα σε μία ήδη σχηματισμένη παρέα.
Επίσης, όχι μόνο δεν είναι κανείς αντίθετος στο να μπαίνουν νέα μέλη, αλλά αντίθετα είναι ευκταίο εφόσον όλοι έχουν κάτι να προσφέρουν.
Από εκεί και πέρα τα είπε όλα ο Τακης και εσύ χάλασες το πολύ όμορφο ποστ του με γελοιότητες περί ψωνισμένων και κλειστού γκρουπ.
Αν ξενέρωσες εντάξει πιες κανα μαλτ. Εχεις και πολύ υλικό όπως είπες άλλωστε.
http://cigarsforum.gr
Άβαταρ μέλους
karachrist

Δημοσίευσηαπό karachrist » Τρί Φεβ 07, 2017 6:06 pm

Αγαπητε φιλε sfaki, δεν εχω πολύ παραπανω καιρο, από σενα, που εκανα εγγραφη στο φορουμ, γι' αυτό παιρνω το θαρρος να γραψω στο συγκεκριμενο ποστ. Δεν υπαρχει θεμα κλειστων ομαδων ή καποιας κλικας. Αυτά τα 15-20 ατομα που αναφέρεις είναι αυτοι που εχουν μεγαλυτερη εμπειρία στο σπορ, καθως επισης την ακομα μεγαλυτερη υπομονή να γραφουν σε όλα τα ποστ με μοναδικο κερδος την μεταδοση γνωσεων και την ηθικη ικανοποιηση ότι βοηθουν ολους εμας τους νεοτερους.
Αν σε ενδιαφερει, να σε ενημερωσω ότι εχω ηδη γνωριστεί προσωπικα με καποιους από την "κλικα",οι οποιοι ειχαν την ευγενή καλοσυνη να μου προσφερουν ένα πουρο από τη συλλογη τους και να με βοηθησουν να προχωρήσω ακομα παραπερα σε αυτό το θαυμασιο σπορ.
Ειμαι και εγω φανατικος με τα ουίσκι, οποτε κοιτα να ξεπεράσεις τις θεωριες συνομωσίας που νομιζεις ότι υπαρχουν εδώ μεσα και συνεχισε να κανεις αυτό που σου αρεσει...Η παρεξηγηση οσο ευκολα δημιουργείτε άλλο τοσο πιο ευκολα λυνεται..
Καλη συνεχεια και ελπιζω να καταλαβες τι θελω να πω χωρις περαιτέρω παρεξηγήσεις.
Sláinte
Άβαταρ μέλους
Matchoman

Δημοσίευσηαπό Matchoman » Τρί Φεβ 07, 2017 7:31 pm

Sfaki έγραψε:Εγώ από μεριάς μου έχω να σας δηλώσω (από το ελάχιστο που συμμετείχα) καλοπροαίρετα βεβαίως βεβαίως, ότι έχετε φτιάξει ένα κλειστό κλαμπ 15-20 άτομα. Την έχετε ψωνίσει πανηγυρικά μεταξύ σας και προσπαθείτε να το κρατήσετε όσο πιο κλειστό γίνεται.

Κρίμα γιατί είχα πάρα πολύ όρεξη, μεράκι και υλικό (κυρίως στα μαλτ) να συνεισφέρω.

Ξενέρωσα άσχημα.

Φίλε Γιάννη!! Σε αυτό το φόρουμ είμαι κι εγώ κάτι λιγότερο από 1 μήνα, το παρακολουθώ και το μελετάω όμως αρκετά χρόνια!!! Έχω δει και διαβάσει πάρα πολλά πράγματα και έχω μάθει ακόμα περισσότερα! Ταυτόχρονα όμως έχω δει και πολλούς κομήτες οι οποίοι μπήκαν εδώ μέσα να πουλήσουν την πραμάτεια τους, όποια και άν ήταν αυτή, χωρίς κάν να συστηθούν. Αυτοί οι άνθρωποι είναι λογικό να αντιμετωπιστούν, με επιφυλακτικότητα, με αντιπάθεια, με έχθρα αν θέλεις. Εγώ θα έλεγα αντιμετωπίσθηκαν σαν απειλή, για κάτι τόσο όμορφο, που κάποιοι κόπιασαν να χτίσουν, για να μπορούν όσοι πραγματικά αγαπάνε ή επιθυμούν να αγαπήσουν αυτό το πάθος, για να μπορούν όλοι οι νεοεισερχόμενοι στο κόσμο αυτό να μη πέσουν θύματα απάτης, απογοητευθούν και τα παρατήσουν. Οι περισσότεροι από αυτούς πήραν αυτό που τους άξιζε έλαβαν την αντιμετώπιση που τους ταίριαζε γάντι και τελικά το ίδιο το φόρουμ τους έθεσε στο περιθώριο
Απο τα πρώτα σου πόστ δεν έδειξες οτι ανήκεις στη κατηγορία αυτή μπήκες συστήθηκες έγραψες κάποια πράγματα για την άλλη σου αγάπη τα Μαλτ. Φάνηκε, σε μένα τουλάχιστον, ότι όπως είπες το αγαπάς και έχεις μεράκι να ασχοληθείς, οτι είσαι ένα άτομο που μπορεί να συνεισφέρει στους τόμους γνώσεων που υπάρχουν εδω μέσα.
Απο την άλλη τα παιδιά εδω πέρα, οι παλαιότεροι του φόρουμ είναι άτομα με τεράστια εμπειρία στο χώρο αυτό με δομημένη άποψη με άρτια έκφραση λόγου και το βασικότερο, κατ εμέ, όρεξη και θέληση να μοιραστούν την γνώση τους την εμπειρία τους και τα πούρα τους ακόμα. Είναι ταυτόχρονα όμως και άτομα, τα οποία όπως προείπα, έχουν αντιμετωπίσει κάθε καρυδιάς καρύδι που μπήκε εδώ μέσα να τα κάνει μπάχαλο και να πουλήσει φύκια για μεταξωτές κορδέλες. Είναι λογικό λοιπόν να βλέπουν, με καχυποψία αν θέλεις, το κάθε ένα που στα πρώτα 5 ποσταρίσματα του βάζει μια αγγελία να πουλήσει κάτι, παρόλο που το φόρουμ καλός ή κακός το επιτρέπει . Είναι στο χέρι του εκάστοτε "πωλητή" που θεωρεί οτι θίγεται, όμως, να αποδείξει ότι δεν μπήκε μόνο γι αυτό ότι έκαναν λάθος, οτι έχουν να κάνουν με έναν εκκολαπτόμενο λάτρη του πάθους αυτού.
Δεν πρέπει να καταδικάζουμε και να κατακρίνουμε κάποιους που προσπαθούν να προστατέψουν κάτι τόσο όμορφο, ακόμα και αν κάποιες φορές γίνονται κατά την γνώμη μας απότομοι μαζί μας ή δυσάρεστοι σε μας. Αυτό είναι ένα σύστημα αυτοάμυνας που ενεργοποιείτε αυτόματα σε οτιδήποτε μπορεί να θεωρηθεί "απειλή". Αν έχεις πάει φαντάρος κι έχεις κάνει σκοπιά σίγουρα θα σου έχει έρθει έφοδος!! Αυτός που θα σου ήρθε ήταν φίλια δύναμη, μπορεί και γνωστός, μέχρι όμως να περάσει στο παρασύνθημα τον αντιμετωπίζεις σαν απειλή!!
Όπως είπε και ο Ευθύμης όταν θα συναντηθείς με τα άτομα αυτά θα καταλάβεις και θα δικαιολογήσεις την συμπεριφορά των, απο το τρόπο και μόνο που μιλάνε για το πάθος τους! Στο λέω αυτό γιατί γνώρισα κι εγώ κάποια απο τα άτομα του φόρουμ και πραγματικά κάναμε υπέροχη παρέα, και μάλιστα είχαν την ευγενή καλοσύνη να μας δώσουν να δοκιμάσουμε κάποιους απο τους ανεκτίμητους θησαυρούς τους, μερικοί απο τους οποίους δεν κυκλοφορούν εδώ και χρόνια!

Εν κατακλείδι, Γιάννη ας αφήσουμε στην άκρη τις όποιες διαφορές "μας" χωρίζουν και ας επικεντρωθούμε σε αυτά που μας ενώνουν!! και αυτά δεν είναι άλλα από τα Μαλτ και τα Πούρα!!!!!!!!! Προσωπικά θα περίμενα να δώ παρουσιάσεις σου από εκπροσώπους του Βασιλεύ των αποσταγμάτων, ωστε να διαψέυσεις την όποια "εντύπωση"!! Καλή συνέχεια και ότι ειπώθηκε ύδωρ και άλας !!!!!
Τελευταία επεξεργασία από Matchoman σε Τρί Φεβ 07, 2017 9:26 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Aut viam inveniam aut faciam. Αννίβας, 247 - 183 π.Χ
Rigelianos

Δημοσίευσηαπό Rigelianos » Τρί Φεβ 07, 2017 8:22 pm

Εξαιρετικός ο Τάκης, όπως πάντα!
svensk

Δημοσίευσηαπό svensk » Τρί Φεβ 07, 2017 8:33 pm

Sfaki έγραψε:Εγώ από μεριάς μου έχω να σας δηλώσω (από το ελάχιστο που συμμετείχα) καλοπροαίρετα βεβαίως βεβαίως, ότι έχετε φτιάξει ένα κλειστό κλαμπ 15-20 άτομα. Την έχετε ψωνίσει πανηγυρικά μεταξύ σας και προσπαθείτε να το κρατήσετε όσο πιο κλειστό γίνεται.

Ξενέρωσα άσχημα.

«Το φόρουμ είναι ένα βιολογικά καλλιεργημένο χωράφι που παράγει καρπούς υψηλής προστιθέμενης αξίας».
Ως τέτοιο απαιτείτε μεγάλη προσοχή και ΚΑΜΙΑ ανοχή στα ζιζάνια.

Εξυπνάκια sfaki!
Ώστε ήμαστε πανηγυρικά ψωνισμένοι?
Ναι ρε πανηγυρισμένε μαλακα! Με τα πούρα και με άξιους φίλους.
Έχεις σπίτι, οικογένεια ρε παπαρα? Την προσέχεις ως κόρη οφθαλμού? Είσαι περήφανος για αυτήν? Αισθάνεσαι υπεύθυνος? (όχι δεν εννοώ μονο για την πάρτη σου.)
Μαθε να σέβεσαι. Μάθε να ακούς. Κακομαθημένε.

Αν θες να κάνεις χώρο στον υγραντήρα σου, υπάρχει ένα ακομη σημείο σκοτεινό και με σταθερή θερμοκρασία-υγρασία που μπορείς να τα βάλεις. Όχι σε αλουνου….στον δικό σου!
(και μετα γραψε στις ''αλχημειες''!)
Mic

Δημοσίευσηαπό Mic » Τετ Φεβ 08, 2017 12:29 am

Μερικές σκόρπιες σκέψεις, εδώ, απ´ το νοτιότερο άκρο της Ευρώπης. Εκτιμώ και σέβομαι ετούτη εδώ την παρέα, απο την οποία έχω πάρει περισσότερα απ´ όσα έχω δώσει. Αρκετές φορές όμως η σιωπή και η αδιαφορία είναι πιο εκκωφαντικές, από την υπερέκκριση τεστοστερόνης... Πέρνοντας αφορμή από το σχόλιο του κου Λεωνίδα, θα έλεγα ότι το σωστότερο για όλους μας θα ήταν να θίξουμε εξαρχής στο "φίλο" sfaki ότι είναι παράνομο το να μεταπουλά πούρα αγορασμένα απ' το net, χώρια του ότι είναι άκομψο απέναντι στον άνθρωπο που μας φιλοξενεί. Καλό θα ήταν, μέσα στον ενθουσιασμό μας, να είμαστε πιο προσεκτικοί.(ο νοών νοείται).
Άβαταρ μέλους
petran

Δημοσίευσηαπό petran » Τετ Φεβ 08, 2017 1:33 am

Ως ένα από τα περήφανα και ψωνισμένα μέλη τούτου του κλειστού κλαμπ
θα πω κι εγώ δυο κουβέντες μιας κι έλυσε το μυστήριο ο Sherlock της συμφοράς...

Φρόντισε... (καλοπροαίρετα βεβαίως βεβαίως)
να ακούς περισσότερο απ' ότι μιλάς (βοηθάει)
να σέβεσαι και να είσαι ευγενής (είναι ωραίο πράγμα - ασχέτως πούρων)
στο επόμενο φόρουμ που θα γραφτείς να συνεισφέρεις πρώτα και μετά ν' αρχίσεις τις διαπιστώσεις

Να περάσει ο επόμενος παρακαλώ... :arrow:
Άβαταρ μέλους
tommi

Δημοσίευσηαπό tommi » Τετ Φεβ 08, 2017 8:32 am

Καλημέρα σας
Πρίν σχεδόν 4 χρόνια σαν θεατής έπεσα πάνω σε αυτό το θρέντ και μπορώ να πώ ότι με λύπησε
4 χρόνια μετά σαν ενεργό ψωνισμένο μέλος αυτού του κλειστού club μπορώ να πω με σιγουριά οτι με θύμωσε
-Μπορεί να φταίει ότι μου έπεσε ένα Bolivar Belgravia σε ποτηρί με νερό τις προάλλες ..
-Μπορεί να φταίει ότι φέτος είναι η χρονιά του Κόκκορα,και τον τελευταίο καιρό μαζέυτηκαν πολλά κοκκόρια και κακαρίζουν χωρίς λόγο και μου χαλάνε την θαλπωρή
-Μπορεί να φταίει οτι δέν πιστεύεται σε αξίες όπως φιλία,ανιδιοτέλεια και ρομαντισμό,ναι στην εποχή μας ,το ρομαντισμό τον θεωρω αξία.
Γιαυτό λοιπόν τον Πούλο και στο Μπαούλο
Δεν χωράτε εδω.
svensk

Δημοσίευσηαπό svensk » Τετ Φεβ 08, 2017 9:34 am

Mic έγραψε:Μερικές σκόρπιες σκέψεις, εδώ, απ´ το νοτιότερο άκρο της Ευρώπης. Εκτιμώ και σέβομαι ετούτη εδώ την παρέα, απο την οποία έχω πάρει περισσότερα απ´ όσα έχω δώσει. Αρκετές φορές όμως η σιωπή και η αδιαφορία είναι πιο εκκωφαντικές, από την υπερέκκριση τεστοστερόνης... Πέρνοντας αφορμή από το σχόλιο του κου Λεωνίδα, θα έλεγα ότι το σωστότερο για όλους μας θα ήταν να θίξουμε εξαρχής στο "φίλο" sfaki ότι είναι παράνομο το να μεταπουλά πούρα αγορασμένα απ' το net, χώρια του ότι είναι άκομψο απέναντι στον άνθρωπο που μας φιλοξενεί. Καλό θα ήταν, μέσα στον ενθουσιασμό μας, να είμαστε πιο προσεκτικοί.(ο νοών νοείται).

Mic επειδή έγραψες το σχόλιο σου ακριβώς μετά το δικό μου, αναγκάζομαι να σε ρωτήσω:
H ''υπέρ έκκριση τεστοστερόνης'' με αφορά?
Σε ποιανου τον ''απροσεκτο'', ''ενθουσιασμο'' αναφερεσαι?
Mic

Δημοσίευσηαπό Mic » Τετ Φεβ 08, 2017 9:43 am

Svensk καλημέρα, το σχόλιο μου ήταν γενικότερο και δεν ήταν επί προσωπικού.
Βέβαια, η υπερέκκριση τεστοστερόνης είναι *@μ@τη όταν διοχετεύεται σωστά. :wink:
Ο "απρόσεκτος ενθουσιασμός" αναφέρεται στο θέμα "αγορές". Οι καιροί είναι πονηροί...
Άβαταρ μέλους
Τάκης

Δημοσίευσηαπό Τάκης » Τετ Φεβ 08, 2017 10:34 am

καλημέρα σας

με αφορμή τα τελευταία τεκταινόμενα
θέλω να καταθέσω δυο κουβέντες και δυο υστερόγραφα

υπάρχουν βάρβαροι, υπάρχουν αδιάφοροι, υπάρχουν και φίλοι
ευχαριστώ τους βαρβάρους, γιατί μου δείχνουν ποιοι είναι αδιάφοροι
ευχαριστώ τους αδιάφορους, γιατί μου δείχνουν ποιοι είναι φίλοι
τέλος, ευχαριστώ τους φίλους μου, γιατί μου δίνουν κίνητρο και ώθηση να συνεχίσω

Υ.Γ. (1)
στο παραδίπλα ένδοξο πεδίο που κλείδωσε ο author
για 4 συνεχείς μέρες εκτός από «λαθρεμπόριο», παιζόταν η τιμή και υπόληψη του φόρουμ
και στο επίπεδο μιας πασιφανούς προκλητικής παράβασης του νόμου
και στο επίπεδο μιας αυτονόητα επιβεβλημένης δεοντολογίας
λόγω της φιλοξενίας με την οποία μας τιμά ο οικοδεσπότης μας

κι όμως, δεν είδα και πολλούς να ευαισθητοποιούνται εκτός από τους συνήθεις υπόπτους
κι όμως, κάποιοι συνέχιζαν να «καλωσορίζουν» το λεβέντη και να λένε διάφορα ωραία στο thread γνωριμίας

μάγκες, ένα λεπτό γιατί θα χάσουμε αυγά και πασχάλια σε λίγο
ας πούμε ότι ήταν μια κακή στιγμή-συγκυρία - όπως θέλετε πείτε το, ή ότι κάποιοι δεν το είδαν
αλλά ας μην κρυβόμαστε πίσω απ’ το δάχτυλο μας
δεν γίνεται όλη η κοινότητα (το 70% γνωριζόμαστε κι από κοντά) να κάνει την πάπια
δεν γίνεται να σιωπά και να αδιαφορεί όταν διακυβεύεται η τιμή και τρίζουν τα θεμέλια
αυτού που συνηθίσαμε να αποκαλούμε «Μονή», καθόλου τυχαία βεβαίως

αν η ουσία, η λειτουργία και η ψυχή μας είναι αυτές, κλάφτα Χαράλαμπε
όλα όσα λέμε είναι έπεα πτερόεντα και άλλα λόγια ν’ αγαπιόμαστε
και καταντάει αστείο και τραγελαφικό, να συνεχίσουμε να γράφουμε και να μιλάμε
για υποψίες καπνισμένης μολόχας με ίχνη αφυδατωμένου χαλβά πασπαλισμένου με βραστή όρυζα…

Υ.Γ. (2)
ευχαριστώ όσους απάντησαν εδώ αλλά και στο άλλο με τις πωλήσεις
Τελευταία επεξεργασία από Τάκης σε Τετ Φεβ 08, 2017 11:04 am, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Άβαταρ μέλους
Nickos H

Δημοσίευσηαπό Nickos H » Τετ Φεβ 08, 2017 10:50 am

Εγώ θα πω ότι θα πέσουν πολλά Χ...στο στρατό πέφτανε Φ εδώ πέφτουνε Χ..

Λυπάμαι πολύ για την αδιαφορία, τον ωχαδερφισμό και την επιτεδευμένη ουδετερότητα που δείχνουν κάποιοι. Από την ώρα που έγινε η πρώτη ιστορία και απάντησε ο Doc εγώ και ο Τάκης βλέπω σιωπή. Από χτες που δημοσίευσε τον δεκάλογο του ο Τάκης έχουμε κάνει πολλές συζητήσεις και περίμενα υπομονετικά να δω ποιοι έχουν φιλότιμο και δυο γραμμάρια @@ και ποιοί όχι. Με χαρά διαπίστωσα ότι μπήκαν και υπερασπίστηκαν την Μονή νέα παιδιά που δεν έχουν ούτε μήνα εδώ μέσα και με λύπη είδα ότι πολλοί παλιοί κάνανε τουμπέκα. Ντροπή ρε...

Σε αυτούς μάλιστα που έχω κάνει παρέα θα ήθελα να τους γράψω κάτι πολύ βαρύ αλλά σέβομαι το χώρο. Μου είναι αδιάφορο αν θέλετε να τσακώνεστε ή όχι. Σας αρέσει να κάθεστε στο ωραία στρωμένο τραπέζι αλλά τα αποφάγια μετά δεν θέλετε να τα καθαρίσετε. Μπαίνει ο κάθε κομήτης, λέει ότι λέει και κάνετε ότι δεν βλέπετε. Λέτε άσε θα το βγάλουν άλλοι το φίδι απ' την τρύπα. Αυτοί που εκκρίνουν τεστοστερόνη..

Δεν ξέρω Μιχάλη σε ποιούς αναφέρεσαι, αλλά όποιος πάει να μαγαρίσει το σπίτι μου του δαγκώνω το λαρύγγι. Δεν του λέω ξέρεις αυτό που κάνεις δεν είναι σωστό.

υ.γ. Θέτω επίσημα αίτημα στον Ηγούμενο το επόμενο poll να είναι ξεκάθαρο. Έχετε μπαλάκια και αν ναι πόσο ζυγίζουν;

1. Καθόλου, είμαι λίλος και κάνω κοκοκοκο
2. Κάτι γραμμάρια...
3. Τα έχω και όταν πρέπει τα χρησιμοποιώ
4. Τα έχω σαν του μαύρου και δουλεύουν και υπερωρίες

Και πείτε μας κλασικά και δυο λόγια για την επιλογή σας. Αλλά μην αντιγράψετε πάλι...ότι λένε οι άλλοι.
cigarsforum.gr

Επιστροφή σε “Πουλάω - Ζητάω”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης