Δεν Πουλάω-Δεν Ζητάω

Έχετε κάποια πούρα ή κάποια αντικείμενα τα οποία δεν τα θέλετε άλλο και θέλετε να τα πουλήσετε ?
Ζητάτε κάτι να αγοράσετε και δεν το βρίσκετε ?
Θέλετε την βοήθεια των άλλων μελών για κάποια αγορά ??
Εδώ είναι ο χώρος σας ...
Παρακαλώ μόνο αντικείμενα συναφή με το αντικείμενο της σελίδας μας ...
Επισημαίνεται ότι για τα προς πώληση αντικείμενα και ειδικά για παράγωγα καπνού όπως πούρα, θα πρέπει να έχουν πληρωθεί όλοι οι νόμιμοι φόροι και επιβαρύνσεις όπως ορίζει ο Ελληνικός τελωνειακός κώδικας και να μην είναι προϊόντα ΛΑΘΡΕΜΠΟΡΙΟΥ .
Παρακαλώ εδώ δημοσιεύουν μόνο τα μέλη που έχουν πραγματοποιήσει πάνω από 100 δημοσιεύσεις- μυνήματα .
Άβαταρ μέλους
Τάκης

Re: Δεν Πουλάω-Δεν Ζητάω

Δημοσίευσηαπό Τάκης » Παρ Φεβ 10, 2017 8:21 am

η πραγματική δύναμη είναι η ήρεμη δύναμη, ακριβώς γιατί έχει επίγνωση
αν κάποιος λοιπόν ξεπεράσει ξανά τα όρια και δεν σεβαστεί τους κανόνες, δεν χρειάζεται ξιφολόγχη
γιατί μπορεί το πράγμα να ξεφύγει και μετά να πάμε αλλού και να ψαχνόμαστε
αν όμως καταλάβει άμεσα πως μπροστά του έχει καμιά 15αριά πόδια, έτοιμα να του δώσουν κλωτσιά στον κώλο
θα λακίσει μόνος του, χωρίς καν να χρειαστεί η κλωτσιά
Άβαταρ μέλους
GregV

Re: Δεν Πουλάω-Δεν Ζητάω

Δημοσίευσηαπό GregV » Κυρ Φεβ 12, 2017 11:52 am

Καλημέρα και συγγνώμη για τη καθυστερημένη μου απάντηση.
Και εμένα με προβλημάτισε το γεγονός όπως και άλλα αντίστοιχα που έχω πετύχει, όπως όλοι μας, εδώ μέσα.

Προσωπικά θεωρώ ότι είναι το πώς αντιμετωπίζει ο καθένας μια κατάσταση. Δεδομένου ότι δεν είμαστε όλοι ίδιοι αλλά αντιθέτως έχουμε κάποια κοινά που μας ενώνουν και μας φέρνουν πιό κοντά, έχω να πω ότι δεν είμαι αναίσθητος ούτε περιμένω άλλους να βάλουν τα πράγματα στη θέση τους. Η δικιά μου στάση είναι η αποστασιοποίηση σε όσους δεν με ενδιαφέρουν και πιστεύω ότι δεν έχω κάτι κοινό μαζί τους. Προφανώς και δεν ασπάζομαι τη βία ή την όποια εκδίκηση. Δεν είμαι τέτοιος άνθρωπος χωρίς να σημαίνει ότι δε σέβομαι την άποψη όσων διαφωνούν με αυτή τη στάση.

Σε καμία περίπτωση δεν τίθεται θέμα υπεράσπισης αυτού του χώρου, άλλα όπως και με τη πολιτική μου ψήφο έχω αποφασίσει να μη ψηφίζω μιας και τίποτα δεν με εκπροσωπεί έτσι και σε αυτές τις περιπτώσεις απλά αποστασιοποιούμαι. Από τη στιγμή όμως που ομόφωνα αποφασίζουμε να δηλώνουμε την απέχθειά μας σε τέτοιου είδους επισκέπτες τότε δηλώνω και εγώ υπεύθυνα ότι είμαι μέσα.

Ίσως το ύφος του γραπτού λόγου να αλλοιώνει κάπως το τρόπο που θέλω να σας μεταφέρω όλα αυτά, αλλά πιστεύω ότι όσοι με έχετε γνωρίσει θα καταλάβετε πώς πραγματικά τα λέω. Για τους υπόλοιπους, τα λέω από καρδιάς και χωρίς επιθετικότητα, άλλωστε δεν έχω λόγο, και ο σκοπός μου είναι να εξηγήσω τη στάση που έχω - είχα διαλέξει να έχω.

Κλείνοντας, έψαξα και βρήκα κάποιες "παράλληλες" λύσεις σε αυτό το πρόβλημα.
Η πρώτη είναι το πώς θα εμφανίσεις ένα μήνυμα σε κάποιον που μόλις έχει κάνει την εγγραφή του(π.χ. τους κανόνες του forum):
https://www.phpbb.com/community/viewtopic.php?f=72&t=2112619

Και η δεύτερη αφορά το κλείδωμα-παρακολούθηση ενός καινούριου χρήστη πριν πάρει φόρα:
https://www.phpbb.com/community/viewtopic.php?f=64&t=1964695

Το πρώτο μπορεί πολύ απλά να γίνει αλλάζοντας το email που έρχεται σε κάποιον όταν κάνει την εγγραφή του, κοινώς εκτός της επιβεβαίωσης της εγγραφής του να του αναφέρει και τους κανόνες του forum και το link που αναγράφονται αυτοί, καθώς και ότι από τη στιγμή που συνεχίσει να είναι ενεργό μέλος του forum ότι σημαίνει ότι τους έχει διαβάσει και ότι τους έχει αποδεχτεί.
real eyes realize real lies

Επιστροφή σε “Πουλάω - Ζητάω”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης