Πουλάω Premium Πούρα Chicamocha Κολομβίας.

Έχετε κάποια πούρα ή κάποια αντικείμενα τα οποία δεν τα θέλετε άλλο και θέλετε να τα πουλήσετε ?
Ζητάτε κάτι να αγοράσετε και δεν το βρίσκετε ?
Θέλετε την βοήθεια των άλλων μελών για κάποια αγορά ??
Εδώ είναι ο χώρος σας ...
Παρακαλώ μόνο αντικείμενα συναφή με το αντικείμενο της σελίδας μας ...
Επισημαίνεται ότι για τα προς πώληση αντικείμενα και ειδικά για παράγωγα καπνού όπως πούρα, θα πρέπει να έχουν πληρωθεί όλοι οι νόμιμοι φόροι και επιβαρύνσεις όπως ορίζει ο Ελληνικός τελωνειακός κώδικας και να μην είναι προϊόντα ΛΑΘΡΕΜΠΟΡΙΟΥ .
Παρακαλώ εδώ δημοσιεύουν μόνο τα μέλη που έχουν πραγματοποιήσει πάνω από 100 δημοσιεύσεις- μυνήματα .
aggekypr

Re: Πουλάω Premium Πούρα Chicamocha Κολομβίας.

Δημοσίευσηαπό aggekypr » Τρί Ιαν 10, 2017 6:17 pm

aggekypr έγραψε:
Τάκης έγραψε:γεια σου aggekypr
από τις "νότες γλυκού τσένταρ και καπνού να παίρνουν την θέση τους στο δεύτερο τρίτο συνοδεία μέτριου σώματος"
εξάγεται πως είσαι θιασώτης του σπορ, πόσο μάλλον όταν μιλάς για ένα κολομβιανό πούρο

ήρθες για να μείνεις στην παρέα λοιπόν και να συντροφέψεις τα ταξίδια μας
ή η παρουσία σου είναι περιστασιακή?
αν ισχύει το πρώτο, μπες εδώ να συστηθούμε:
http://www.cigars.gr/forum/viewforum.php?f=10

παρεμπιπτόντως, η κορώνα που πουλάς τι καπνά έχει, και πόσο δίνεις το κομμάτι?

Καλησπέρα φίλε. Ναι ήρθα για να μείνω στην παρέα σας μιας και το πούρο με ενδιαφέρει ιδιαίτερα και το απαλαμβάνω πολύ. Θιασώτης του σπόρ προσπαθώ με πολύ μεράκι να γίνω. Δηλώνω αθεράπευτος λάτρης της γεύσης και των αρωμάτων. Το επάγγελμα μου σχετίζεται με τον χώρο της εστίασης. Δηλώνω υπερήφανα barista, bartender και coffee roaster. Για την ακρίβεια ο τρόπος που παρουσιάζω τον εαυτό μου είναι ο εξής: A Barista who is in love with Bartending and adores Roasting Coffee. Ασχολούμαι όσο περισσότερο μπορώ με την γευσιγνωσία τόσο στον καφέ όσο και στο ποτό και το κρασί (λιγότερο βέβαια εκεί) και τα πούρα ήταν ανέκαθεν ενα κομμάτι που μου κέντριζε το ενδιαφέρον αλλα δεν είχα πάντα την οικονομική άνεση να τα απολαμβάνω. Όσων αφορά την παρουσίαση του πούρου όντως μετέφρασα την αγγλική παρουσίαση της εταιρείας μιας και την θεωρώ πολύ σωστή και μετά απο 3 μήνες που τα καπνίζω καθημερινά, την πιστεύω κιόλας. Αν σε ενδιαφέρει να τα εξερευνήσεις θα χαρώ πολύ να σε προμηθεύσω. Να σημειώσω οτι ασχολούμαι ερασιτεχνικά. Η κούτα με τα 25 τεμάχια έχει τιμή 100 ευρώ και το κάθε τεμάχιο 5 ευρώ. To wrapper είναι απο το Εκουαδόρ και όλα τα υπόλοιπα φύλλα είναι απο την Κολομβία.Μπορείς να επικοινωνήσεις περαιτέρω μαζί μου στο προφίλ μου στο facebook: https://www.facebook.com/angelo.kipreos

Θα χαρώ να συνομιλήσουμε!
Άβαταρ μέλους
nikos doc

Δημοσίευσηαπό nikos doc » Τρί Ιαν 10, 2017 7:07 pm

Ξεκίνησα να γράφω, αλλα τελικα είπα να μην ασχοληθώ για να γλύτωςω τα μπλεξίματα.....
on the road...
Άβαταρ μέλους
Nickos H

Δημοσίευσηαπό Nickos H » Τρί Ιαν 10, 2017 10:29 pm

aggekypr καλησπέρα. Κάποιοι με ξέρουν ως το μαντρόσκυλο της Ιεράς ημών Μονής. Orismenoi με βρίζουν κιόλας. Άλλοι θεωρούν ότι κάνω bullying. Παρουσιάζω και εγώ υπερήφανα τον εαυτό μου μέσα απ' τα μάτια των άλλων, πριν μπω στο ψητό. Θα σταθώ σε κάτι που έγραψες "Οτι γράφω σε παρακαλώ να το εκλαμβάνεις καλοπροαίρετα!" Εντελώς καλοπροαίρετα λοιπόν επέτρεψε μου να σου πω δύο συμβουλές. Όχι σαν φίλοι γιατί φίλοι δεν ήμαστε. Σαν καλοπροαίρετος προς καλοπροαίρετο αν θες. Δεν αποκλείεται όμως και κάποια..στιγμή να γίνουμε και φίλοι. Με πολλά παιδιά από εδώ ήμαστε πραγματικοί φίλοι. Γνήσιοι φίλοι, κομμάτι ο ένας, της καθημερινότητας του άλλου. Με άλλους έχουμε μια καλή επιδερμική σχέση. Ξεκίνησες την παρουσία σου στο φόρουμ λίγο άκομψα. Ανεξάρτητα του αν σου αρέσουν όντως τα πούρα ή όχι και ανεξάρτητα του αν θες να κερδίσεις μέσα απ' το εμπόριό τους το πρώτο σου post ήταν σε λάθος χρόνο. Δείχνεις ότι δεν έχεις διαβάσει ούτε κατ' ελάχιστο αυτό το φόρουμ, τους κανόνες που το διέπουν και γενικά το τι παίζει..

Αν είχες, θα είχες διαπιστώσει, ότι προκαλεί αλγεινή εντύπωση όταν ένα νέο μέλος εγγράφεται να μην πηγαίνει στο αντίστοιχο thread που έχουμε ανοίξει για τα νέα μέλη και να μην λέει δυο κουβέντες για τον εαυτό του. Αυτό είναι το Α και το Ω. Με το εμπόριο επίσης ουδέν μεμπτό, στην λογική της περιορισμένης και ελεγχόμενης πώλησης κάποιων πούρων που κατά καιρούς κάποιος δεν θέλει. Το φόρουμ αυτό ανήκει στον κύριο Λεωνίδα, ο οποίος έχει ο ίδιος φυσικό μαγαζί πώλησης πούρων και όλοι μα όλοι δείχνουν σεβασμό προς το πρόσωπό του που δωρεάν μας παραχωρεί αυτό το φόρουμ για να γράφουμε το μακρύ και το κοντό μας. Αποφεύγουμε λοιπόν όχι απλά την άμεση αλλά και την έμμεση διαφήμιση πούρων από τρίτες πηγές. Αυτές οι πηγές φυσικά υπάρχουν και είναι γνωστές σε όλους όσοι έχουν μια σχετική ενασχόληση με το σπορ, αυτό δεν σημαίνει όμως ότι το καταστρατηγούμε. Και αν θες το να επαναλαμβάνεις ότι αυτό είναι το προφίλ μου στο FB που μπορείς να μπει κάποιος και να προμηθευτεί τα πούρα είναι λίγο άκομψο. Πόσο μάλλον δε, από το πρώτο σου κιόλας post.

Θα σε συμβούλευα λοιπόν, αν όντως όπως λες σε ενδιαφέρει η γευσιγνωσία στο πούρο, κατ' αρχήν να διαβάζεις. Εδώ υπάρχουν άπειρα post με άπειρα thread, πραγματικός θησαυρός, τόσο πάνω σε Κουβανέζικα όσο και σε μη Κουβανέζικα πούρα. Στην πορεία θα μπορούσες να συμμετέχεις πάνω στις συζητήσεις που γίνονται. Εκτιμούμε ιδιαίτερα τους ανθρώπους που δεν περιορίζονται στο να σχολιάζουν άσκοπα και χωρίς ουσία αλλά αυτούς που με tastings προσφέρουν ουσιαστικά ένα λιθαράκι πάνω στο οικοδόμημα που έχουμε κτήσει. Ακολούθησε τα παραπάνω και κάνε μας να πιστέψουμε ότι αυτό το thread ήταν απλά ένα ατυχές γεγονός. Συνέχισε όπως ξεκίνησες και σε διαβεβαιώ ότι ουδείς θα αγοράσει ποτέ από εσένα ούτε ένα πούρο παρά μόνο θα χάνεις τον χρόνο σου μαζί μας.

υ.γ. Όχι προς τον φίλτατο aggekypr αλλά πρός orismenous. Don't mess with me...
Άλλαξα υπογραφή. Μυαλό δεν άλλαξα..
Άβαταρ μέλους
Τάκης

Δημοσίευσηαπό Τάκης » Τετ Ιαν 11, 2017 8:07 am

καλά τα είπες μαντρόσκυλο, πολύ καλά…

κύριοι, εμένα το «γουβ-γουβ» αυτό με συγκίνησε, (το «γιατί» είναι άλλη ιστορία)
κι αν είχα τη δυνατότητα, θα έβαζα τούτο το post πρώτο-πρώτο
στους «κανόνες λειτουργίας» του φόρουμ

εμπεριέχει τα πάντα:
από κοινή λογική-αισθητική και στοιχειώδεις κανόνες ευγένειας
μέχρι ανωτάτη παρεΐστικη κουλτούρα, και δη αφισιοναδική
σε ένα χώρο αυτοδιαχειριζόμενο, χτισμένο πέτρα-πέτρα με μεράκι και αφιλοκέρδεια

είμαστε αυτά που έχουμε γράψει, είμαστε αυτά που έχουμε καπνίσει
όλα είναι εδώ, ήλιοι, φεγγάρια, χειμώνες και καλοκαίρια μας
τα υπόλοιπα έχουν συμβεί και συνεχίζουν να συμβαίνουν
σε πραγματικό χρόνο και την «πραγματική» ζωή

όποιος καταλαβαίνει, καταλαβαίνει, οι υπόλοιποι ας διαβάσουν και λίγο
ελάχιστα αν ξύσεις την επιδερμίδα των περιεχομένων, ώ ξειν (ξένε διαβάτη που περνάς)
θα συναντήσεις από κάτω την ψυχή μας
κι αν πας λίγο ακόμα πιο μέσα, θα διαπιστώσεις πως αυτό το φόρουμ κρύβει θησαυρούς
στο χέρι σου είναι να τους κάνεις και δικούς σου

Νικόλα, (για όλους τους παραπάνω λόγους), σε ευχαριστώ…
Μετανοείτε...
Άβαταρ μέλους
suleygiannis

Δημοσίευσηαπό suleygiannis » Τετ Ιαν 11, 2017 11:59 am

Κοινώς θα σέβεστε :)
Με ζώσανε οι κουλέμπρες
aggekypr

Δημοσίευσηαπό aggekypr » Τετ Ιαν 11, 2017 12:13 pm

Nickos H έγραψε:aggekypr καλησπέρα. Κάποιοι με ξέρουν ως το μαντρόσκυλο της Ιεράς ημών Μονής. Orismenoi με βρίζουν κιόλας. Άλλοι θεωρούν ότι κάνω bullying. Παρουσιάζω και εγώ υπερήφανα τον εαυτό μου μέσα απ' τα μάτια των άλλων, πριν μπω στο ψητό. Θα σταθώ σε κάτι που έγραψες "Οτι γράφω σε παρακαλώ να το εκλαμβάνεις καλοπροαίρετα!" Εντελώς καλοπροαίρετα λοιπόν επέτρεψε μου να σου πω δύο συμβουλές. Όχι σαν φίλοι γιατί φίλοι δεν ήμαστε. Σαν καλοπροαίρετος προς καλοπροαίρετο αν θες. Δεν αποκλείεται όμως και κάποια..στιγμή να γίνουμε και φίλοι. Με πολλά παιδιά από εδώ ήμαστε πραγματικοί φίλοι. Γνήσιοι φίλοι, κομμάτι ο ένας, της καθημερινότητας του άλλου. Με άλλους έχουμε μια καλή επιδερμική σχέση. Ξεκίνησες την παρουσία σου στο φόρουμ λίγο άκομψα. Ανεξάρτητα του αν σου αρέσουν όντως τα πούρα ή όχι και ανεξάρτητα του αν θες να κερδίσεις μέσα απ' το εμπόριό τους το πρώτο σου post ήταν σε λάθος χρόνο. Δείχνεις ότι δεν έχεις διαβάσει ούτε κατ' ελάχιστο αυτό το φόρουμ, τους κανόνες που το διέπουν και γενικά το τι παίζει..

Αν είχες, θα είχες διαπιστώσει, ότι προκαλεί αλγεινή εντύπωση όταν ένα νέο μέλος εγγράφεται να μην πηγαίνει στο αντίστοιχο thread που έχουμε ανοίξει για τα νέα μέλη και να μην λέει δυο κουβέντες για τον εαυτό του. Αυτό είναι το Α και το Ω. Με το εμπόριο επίσης ουδέν μεμπτό, στην λογική της περιορισμένης και ελεγχόμενης πώλησης κάποιων πούρων που κατά καιρούς κάποιος δεν θέλει. Το φόρουμ αυτό ανήκει στον κύριο Λεωνίδα, ο οποίος έχει ο ίδιος φυσικό μαγαζί πώλησης πούρων και όλοι μα όλοι δείχνουν σεβασμό προς το πρόσωπό του που δωρεάν μας παραχωρεί αυτό το φόρουμ για να γράφουμε το μακρύ και το κοντό μας. Αποφεύγουμε λοιπόν όχι απλά την άμεση αλλά και την έμμεση διαφήμιση πούρων από τρίτες πηγές. Αυτές οι πηγές φυσικά υπάρχουν και είναι γνωστές σε όλους όσοι έχουν μια σχετική ενασχόληση με το σπορ, αυτό δεν σημαίνει όμως ότι το καταστρατηγούμε. Και αν θες το να επαναλαμβάνεις ότι αυτό είναι το προφίλ μου στο FB που μπορείς να μπει κάποιος και να προμηθευτεί τα πούρα είναι λίγο άκομψο. Πόσο μάλλον δε, από το πρώτο σου κιόλας post.

Θα σε συμβούλευα λοιπόν, αν όντως όπως λες σε ενδιαφέρει η γευσιγνωσία στο πούρο, κατ' αρχήν να διαβάζεις. Εδώ υπάρχουν άπειρα post με άπειρα thread, πραγματικός θησαυρός, τόσο πάνω σε Κουβανέζικα όσο και σε μη Κουβανέζικα πούρα. Στην πορεία θα μπορούσες να συμμετέχεις πάνω στις συζητήσεις που γίνονται. Εκτιμούμε ιδιαίτερα τους ανθρώπους που δεν περιορίζονται στο να σχολιάζουν άσκοπα και χωρίς ουσία αλλά αυτούς που με tastings προσφέρουν ουσιαστικά ένα λιθαράκι πάνω στο οικοδόμημα που έχουμε κτήσει. Ακολούθησε τα παραπάνω και κάνε μας να πιστέψουμε ότι αυτό το thread ήταν απλά ένα ατυχές γεγονός. Συνέχισε όπως ξεκίνησες και σε διαβεβαιώ ότι ουδείς θα αγοράσει ποτέ από εσένα ούτε ένα πούρο παρά μόνο θα χάνεις τον χρόνο σου μαζί μας.

υ.γ. Όχι προς τον φίλτατο aggekypr αλλά πρός orismenous. Don't mess with me...

Καλησπέρα ξανά και απο εμένα. Διαβάζω οτι μου λές και θέλω να σημειώσω οτι σκοπός μου δεν είναι ούτε να προσβάλλω το forum, ούτε τον ιδιοκτήτη του ούτε και τα μέλη βέβαια. Έχεις δίκιο, δεν διάβασα τους κανονισμούς του forum. Η αλήθεια είναι οτι η σχέση μου με το διαδίκτυο και τον υπολογιστή διέπεται απο βιασύνη! Λόγω του οτι η εργασία μου απαιτεί πολύ λεπτούς χειρισμούς προκειμένου να αποδίδεις σωστά και πολύ υψηλού επιπέδου "multitasking" αφιερώνω όλη μου την ενέργεια εκεί και έχω μια τάση να βιάζομαι στην υπόλοιπη καθημερινότητα μου. Ας με συγχωρήσει λοιπόν όποιος θεώρησε οτι λειτούργησα άκομψα. Θα κοιτάξω να δω πως διαγράφεται το post που ανέβασα και με τον καιρό θα εκμεταλλευτώ το συγκεκριμένο forum προκειμένου να μυηθώ και εγώ περισσότερο στον κόσμο των πούρων. Με συγχωρείτε κύριοι!

Επιστροφή σε “Πουλάω - Ζητάω”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 5 επισκέπτες