Μontecristo #2 & Partagas Serie D No. 4

Έχετε κάποια πούρα ή κάποια αντικείμενα τα οποία δεν τα θέλετε άλλο και θέλετε να τα πουλήσετε ?
Ζητάτε κάτι να αγοράσετε και δεν το βρίσκετε ?
Θέλετε την βοήθεια των άλλων μελών για κάποια αγορά ??
Εδώ είναι ο χώρος σας ...
Παρακαλώ μόνο αντικείμενα συναφή με το αντικείμενο της σελίδας μας ...
Επισημαίνεται ότι για τα προς πώληση αντικείμενα και ειδικά για παράγωγα καπνού όπως πούρα, θα πρέπει να έχουν πληρωθεί όλοι οι νόμιμοι φόροι και επιβαρύνσεις όπως ορίζει ο Ελληνικός τελωνειακός κώδικας και να μην είναι προϊόντα ΛΑΘΡΕΜΠΟΡΙΟΥ .
Παρακαλώ εδώ δημοσιεύουν μόνο τα μέλη που έχουν πραγματοποιήσει πάνω από 100 δημοσιεύσεις- μυνήματα .
Άβαταρ μέλους
Τάκης

Re: Μontecristo #2 & Partagas Serie D No. 4

Δημοσίευσηαπό Τάκης » Κυρ Φεβ 05, 2017 10:04 am

Sfaki έγραψε:...Να δεχτω οτι ερεθιζει το οτι ενα νεο μελος εκτος παρεας εμφανιζεται και θετει κατι προς πωληση

η τελευταία φράση σου χαλάει λίγο την κρούστα του διαφαινόμενου μορατόριουμ, αλλά ok
(δεν γίνεται να πιστεύεις αυτό, και μετά να γράφεις "ας μη δοθεί συνέχεια")

για να είμαστε σοβαροί... ούτε "ερεθίζει" ούτε φαγουρίζει
κι αυτό που έγραψες δεν ισχύει απολύτως και καθόλου, οριζόντια και κάθετα
αν βρε sfaki απ' όλα τα παραπάνω διαμειβόμενα κατάλαβες αυτό
τότε σου λέω με βεβαιότητα πως ξεκινάς την περιπλάνηση σου στο φόρουμ με τελείως λάθος προσέγγιση
κι όπως θα μάθεις - αν συνεχίσεις το άθλημα - να κάνεις και με τα πούρα
ψάξε κι εδώ λίγο να βρεις τις "λεπτές αποχρώσεις"...
θα σου συνιστούσα να αφιερώσεις λίγο χρόνο διαβάζοντας, κάτι που θα σε βοηθούσε να καταλάβεις πολλά

...τέσπα, ας ρίξουμε άγκυρα στην καλή διάθεση όπως είπε πριν κι ο Νικόλας, κι ας πάμε ένα βήμα παρακάτω
στο χέρι σου είναι να αποδείξεις ότι ήρθες για να μείνεις, και να βρεις το στασίδι σου στη Μονή
ιδού η Ρόδος λοιπόν και enjoy...
Μετανοείτε...
Άβαταρ μέλους
Haris_g

Δημοσίευσηαπό Haris_g » Κυρ Φεβ 05, 2017 12:11 pm

Αν και δεν γραφω σχεδων ποτε σε τετοιες "διαφωνιες" να πω απλα φιλε sfaki οτι οσο καλοπροερετα να το δει καποιος, δεν προκειτε να αγορασει πουρα τα οποια ειναι πιο ακριβα απο οτι να τα αγορασες απο Το νετ. Οπως και εσυ βεβαια! Ασε που η δικη μου ντοπια αγορα ειναι ακομη πιο φτηνα απο τις τιμες που εβαλες.

Και δεν ειναι θεμα "πωλησης" ουτε "πολωσης" αλλα θεμα οικογενιας που δεν πουλα ο ενας στο αλλο αλλα κανει ευγενικη χορηγεια. Αρα αμα θες στειλε κανενα δωρακι και θα αδειασει ο υγραντηρας σου :mrgreen:
Μια Slenderella την ημέρα, τον γιατρό τον κάνει πέρα!!!
Άβαταρ μέλους
alex46

Δημοσίευσηαπό alex46 » Δευ Φεβ 06, 2017 11:03 am

Τάκης έγραψε:
Sfaki έγραψε:...Να δεχτω οτι ερεθιζει το οτι ενα νεο μελος εκτος παρεας εμφανιζεται και θετει κατι προς πωληση

για να είμαστε σοβαροί... ούτε "ερεθίζει" ούτε φαγουρίζει

οχι φιλε τακη . για να ειμαστε σοβαροι και ερεθιζει και φαγουριζει
το να βλεπω ενα νεο μελος με 5 δημοσιευσεις ολες και ολες και μερικες απο αυτες να ειναι "ειπα να ξεκινησω το σπορ" αλλα και "μου επεσαν δυνατα ", "θελω να κανω χωρο στον υγραντηρα μου"
να προσπαθει να μου πουλησει μερικα πουρα πιο ακριβα (απο λιγο εως πολυ πιο ακριβα ) απο οτι τα εχει αγορασει
ή τελος παντων πιο ακριβα απο 6 ελβετικα καταστηματα που κοιταξα

εχουμε δει πολυ καλα και ολοι μας γνωριζουμε το ποσο πολυ αγαπανε το αθλημα και το σπορ οι διαφοροι-orismenoi που εχουν μπει εδω μεσα και σε 2-3 μερες αρχιζουν να πουλανε πουρα ...
για να μην αρχισω να λεω και για τα αδεια κουτια απο κοιμπες και μοντε που στο παρελθον ηθελαν να μας πουλησουν αδεια σε τιμη γεματου
οὔτε γὰρ ἄρχειν οὔτε ἄρχεσθαι ἐθέλω
Sfaki

Δημοσίευσηαπό Sfaki » Δευ Φεβ 06, 2017 1:09 pm

Δε προσπαθω να σου πουλησω τιποτα με το ζορι φιλε. Κανε μας τη χαρη σε παρακαλω.

Δε σου αρεσει? μη μπαινεις στο thread μου στο κατω κατω της γραφης. Δε σου αρεσει η τιμη που κοστολογω τα πουρα μου? Μου περναει παντελως αδιαφορο. Δικα μου ειναι οσο θελω τα δινω. Αν δε τα παρει κανεις, παλι δικο μου θεμα.

Το να αφηνεις υπονειες οτι ειμαι απατεωνας η κατι τετοιο. Δε με ξερεις, δε στο επιτρεπω.

Και για να ληξει το θεμα και προς απαντηση σου, πουλαω τα πουρα μου γιατι ετσι γουσταρω, οσο γουσταρω. Στο πουλαω-ζηταω ανοιξα thread οχι κατω απο το σπιτι σου με ντουντουκα.
Και το εκανα γιατι το φορουμ το επιτρεπει. Το αν χρειαζομαι 1000ποστς για να πουλησω κατι, ας το κρινει ο admin.

Σας παρακαλω μη σπαμαρετε στο thread μου οσοι δεν ενδιαφερεστε να αγορασετε.
Mastoras

Δημοσίευσηαπό Mastoras » Δευ Φεβ 06, 2017 4:06 pm

Φιλε sfaki δυστυχώς μόλις "εχασες το παιχνίδι "...
Καλοπροαιρετα το λεω μη με παρεξηγησεις
Author
Γενικός επόπτης

Δημοσίευσηαπό Author » Δευ Φεβ 06, 2017 4:41 pm

Επειδή τα συγκεκριμένα αντικείμενα προς πώληση (πούρα) , είναι αγορασμένα - κατ' ομολογία - από ιντερνετικό κατάστημα του εξωτερικού και κατ' επέκταση ΔΕΝ εχουν πληρωθεί οι νόμιμοι φόροι και επιβαρύνσεις σύμφωνα με τον Ελληνικό Τελωνειακό κώδικα , άρα αποτελούν αντικείμενο λαθρεμπορίου,
ΤΟ ΘΕΜΑ ΚΛΕΙΔΩΝΕΤΑΙ.
Επίσης επισημαίνω ότι αν μου ζητηθεί από τις Ελληνικές αρχές , είμαι υποχρεωμένος εκ του νόμου να δώσω την ip διεύθυνση του δημοσιεύοντος.

Επιστροφή σε “Πουλάω - Ζητάω”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες