new Quai d’ Orsay No.50 & No.54

Άβαταρ μέλους
Haris_g

Re: new Quai d’ Orsay No.50 & No.54

Δημοσίευσηαπό Haris_g » Πέμ Φεβ 08, 2018 9:41 pm

Εικόνα

Να και ο κωδικος μου Γιαννη...

Αν και σε αντιθεση με αρκετους, δεν με ενθουσιασαν τα 50ρια ... καλα και ομορφα αλλα δεν με ικανοποιησαν :| ισως να ειναι τα 2 που εκανα

Παντως η τιμη τους στην Κυπρο ειναι 9 ευρω το στικ τα 50ρια και στον Λιβανο 5,30€ στα duty free
Μια Slenderella την ημέρα, τον γιατρό τον κάνει πέρα!!!
Άβαταρ μέλους
triantafyllos

Δημοσίευσηαπό triantafyllos » Πέμ Φεβ 08, 2018 9:54 pm

Πρίν από δέκα μέρες ήμουν στην Γερμανία για ταξίδι στο düsseldorf και φυσικά επισκέφτηκα το cigar world ενα τέλειο μαγαζί παράδεισος.εκεί έγινε και ή πρώτη δοκιμή στης πρώτες τζούρες έβγαλε πολυ έντονες γλυκες γεύσεις μέλι και κεράσι για να πω την αλήθεια τόσο έντονες γλυκές γεύσεις και ειδικά κεράσι πρώτη φορά μου βγαίνει και μου άρεσε πολύ στη μέση περίπου άρχισε με πολύ κρεμα και ελάχιστα λουλούδια και στο τέλος ξηρούς καρπούς Και μέλι μαζί κάτι σαν παστέλι μου έβγαζε πολύ γλυκό πούρο μού άρεσε πάρα πολύ φανταστικό.Να επιθυμία ότι η κούτα ήταν του 17 Σεπτέμβριο
Εικόνα
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
goutsou

Δημοσίευσηαπό goutsou » Σάβ Φεβ 10, 2018 1:01 pm

Ίδιος κωδικός με του Χάρη η δικιά μου... :D
Καπνισα ένα στην Κύπρο από το casa για δοκιμή πριν τ αγοράσω. Στο κρύο μου έβγαλε μια απίστευτη ζύμη από μπισκότο και στο αναμμα έγινε ψημένο μπισκότο, παχιά κρέμα και καφέκακαο! Υπέροχο πούρο ακόμα και φρέσκο. Α, εμένα μου αρέσει πολύ το καινούργιο δαχτυλίδι και μου αρέσει που άρχισαν να γράφουν την ονομασία πάνω στα πούρα.... :oops:
“The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge.”
Stephen Hawking
Άβαταρ μέλους
tommi

Δημοσίευσηαπό tommi » Δευ Φεβ 12, 2018 3:57 pm

Πολύ σουξέ βρε αδερφάκι μου ετούτο το στίκ
για να δούμε όμως τι λέει,αν τα πιάν τα φράγκατ του
για αρχή ξεκίνησε με το γνωστό του πιπεράκι,και μετά για μερικές τζούρες μου θύμισε πολύ το black market,η για να είμαι ποιό ακριβείς,πολύ Ονδούρα
Σίγουρα είναι κουβανέζικο,ρώτησα τον προμηθευτή μου...μου έγνεψε καταφατικά...κανά 2-3 τζούρες , η ίδια ερώτηση και η ίδια απάντηση,και πρίν αμφιβάλω για τρίτη φορά...ωπ εδώ είμαστε
Φρεσκοψημμένη ζύμη,γεμάτες τζούρες,ωραίο παχύς καπνός,και μία περίεργη γέυση κάτι σαν βρεγμένο,και ταυτοχρόνως καμμένο ξύλο..μωρέ μπράβο
Εικόνα
Καφές η μάυρη σοκολάτα που δεν μπορώ να καταλάβω γιατί τα πιπέρια υπερκαλύπτουν τις λεπτές αυτές διαφόρες,δεν με χαλάει καθόλου όμως,γιατί έχει αυτό που γουστάρω πολύ στα quai....είναι απλά ένα νόστιμο πούρο
Le Fine
Τή έγινε ρε παιδιά ? που πήγαν όλα τα καλούδια?
κάπου στην μέση,ίσως και λίγο ποιο κάτω τελείωσε απότομα το πανηγύρι
Flat flat flat...ψιλοξενέρωσα λιγάκι,αλλά έδειξε πρόσωπο ο ζουμπάς.
Άβαταρ μέλους
Tournesol

Δημοσίευσηαπό Tournesol » Δευ Φεβ 12, 2018 8:11 pm

Με έχετε βάλει στα αίματα και δεν μπορώ να τα βρώ πουθενά ως singles εδώ κοντά :cry:

Slightly off-topic, αλλα σε σχετικό βίντεο (του Ajay Patel) απο promotional event για τα Qd'O, φαίνεται πως θα μοστράρουν την ίδια ετικέτα και στις κορόνες. Αντίο στην παλιά ετικέτα :?
Άβαταρ μέλους
suleygiannis

Δημοσίευσηαπό suleygiannis » Δευ Φεβ 12, 2018 8:22 pm

Χρωστάω κι εγώ τον κωδικό μου. Είναι BRO OCT 17. Έχω δοκιμάσει μόνο ένα που μου είχε δώσει ο Τάκης, αλλά από άλλη κούτα. Έχω δώσει και στο Θωμά δύο.
Περίεργο πάντως για νέο πούρο να έχουν βγει κωδικοί από 3 διαφορετικά εργοστάσια...
Με ζώσανε οι κουλέμπρες
Άβαταρ μέλους
konstadinos23

Δημοσίευσηαπό konstadinos23 » Κυρ Φεβ 18, 2018 9:47 pm

Εικόνα

Κάπνισα πριν μερικές μέρες και το 54αρι
Αγορασμένο χύμα απ' το casa χωρίς να γνωρίζω κωδικούς.

Κρέμα, σοκολάτα και ξύλο στο pre
Ανάβω και οι πρωτες 7-8 τζουρες ήταν καπως υποτονικες με λίγο κέδρο μονο..
Μετά πήρε λίγο τα πάνω χωρις κάτι το ιδιαίτερο με καρύδι, φρέσκο και ξερό ξύλο, λίγο πιπέρι και κίτρο;
Κάπου στη μέση έδωσε γρασίδι και πικραμύγδαλο..
Εικόνα

Φτάνοντας στο δαχτυλίδι μου έβγαλε καμένο ξύλο και μετά από λίγο πίκρησε οποτε το άφησα στο τασάκι να αναπαυτεί και πάμε για το επόμενο...

Η καύση του δεν και η καλύτερη καθώς χρειάστηκε 5-6 διορθώσεις.

Το συγκεκριμένο ήταν κάτω του μετρίου, μπορεί να έπεσα σε κακό στικ μπορεί κ όχι
Τα επόμενα και ο χρόνος θα δείξουν...

Επιστροφή σε “Quai D' Orsay”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης