Συνάντηση Αθηναίων και μη!

Εδώ θα ανακοινώνονται , αποτιμούνται , σχολιάζονται συναντήσεις των μελών του φόρουμ .
Leonidas

Δημοσίευσηαπό Leonidas » Τετ Σεπ 15, 2010 2:18 pm

General LEE έγραψε:Δεν ξερω για σας αλλα εγω ακομα ...βυζαινω τα πρωτα μου Cohiba !!

Χωριό που φαίνεται, κολαούζο....

Θα απογαλακτιστείς και εσύ. Αργείς λίγο αλλά δεν πειράζει.
Cornelius

Δημοσίευσηαπό Cornelius » Τετ Σεπ 15, 2010 3:02 pm

Leonidas έγραψε:Κάτι σε μπιστροταβερνοχαμερπές δεν το βλέπετε; Είμαστε και κάτι μπατιροπίτουρες εδώ μέσα.

Tο βλέπουμε και σε τέτοιο στυλ αν θέλεις Leo! θέλεις να κατεβάσω το TOP 5 μου :?:
Leonidas

Δημοσίευσηαπό Leonidas » Τετ Σεπ 15, 2010 3:40 pm

Το θέμα δεν είναι τι θέλω εγώ. Ούτως ή αλλιώς η παρέα αποφασίζει και ακολουθούμε.

Η πρόταση για κάτι που περιλαμβάνει φαγητό (μεζέδες-τζερτζελέδες-μπινελίκια) είναι για να ευχαριστηθούμε την παρέα. Να πιούμε και κανα κρασί στο χαλλλλλλαρό. Το βερντε έχει φαγητό αλλά είναι άστο καλλίτερα. Υποθέτω ότι και το φούμο θα είναι πιο εύκολο σε τέτοια μέρη.

Αρα κάνε download to top5 σου και βλέπουμε τι θα πούν οι ενδιαφερόμενοι.

Οτι και να αποφασιστεί, εφόσον είμαι Αθήνα, θα έρθω. Με ή χωρίς στριφτμαν.
Άβαταρ μέλους
INS

Δημοσίευσηαπό INS » Τετ Σεπ 15, 2010 4:02 pm

ποσο λαϊκια την θελετε την λαϊκια ταβερνα;
καθολου: αθηρι, οδος πλαταιων
λιγουλακι: κριταμος, κοντα στο πενταγωνο
cheap and cheerful: η σαρδελα στο γκαζι. προσοχη, η σαρδελα δεν ειναι αναγκαστικα φρεσκια.
λελογισμενα: εσυ οτι πεις, χαλανδρι
καμποσο και βαλε: ο κολοβος στην αγια παρασκευη (πελοποννησου). εχει και μια ψαροταβερνα διπλα στο δημοκριτο.
καργα: μου εχουν πει για ενα εξαιρετικο μπριζολαδικο στην επταχαλκου, πανω απο τις γραμμες του τραινου.
προσοχη! καθ' οσον αφορα τους εσωτερικους χωρους, που αχρειαστοι να ειναι - αλλά δεν ειμαι σιγουρος αν ο κριταμος εχει αυλη, νομιζω οτι την εχουν στεγασει πανταχοθεν - δεν ξερω αν ειναι cigar friendly, με τα νεα δεδομενα.
Άβαταρ μέλους
GEORGIOS

Δημοσίευσηαπό GEORGIOS » Τετ Σεπ 15, 2010 4:12 pm

Εγω καταρχιν ειμαι μεσα σε οτι αποφασισει η παρεα απλα πρεπει να συντομευουμε γιατι μαλλον πρεπει να κανουμε ψηφοφορια ετσι οπως το βλεπω .
Αυτο με το κρασακι που ειπε ο λεο ειναι πολυ καλη ιδεα να τσιμπησουμε και κατι μην μας κοψει αν εχει και καμμια υποκρουση ακομη καλυτερα.
Τωρα βεβαια ο στριφτερμαν η μαλλον η φοινικια σε τετοιο μαγαζι δυσκολα θα τον φερει..
Cornelius

Δημοσίευσηαπό Cornelius » Τετ Σεπ 15, 2010 4:41 pm

Cheap and cheerful: Δράμι, Μεζεδοπωλείο Αγία Βαρβάρα
Λελογισμένα:Καραβίδας, Ψαροταβέρνα Νέα Ιωνία(τα πάντα είναι πολύ φρέσκα)
Χαμερπές:Μαζωμός, Ταβέρνα με ναξιώτικα προϊόντα Παράδεισος Αμαρουσίου
Αυτά για να μην μπλέκουμε με περισσότερα...
ΙΩΣΗΦ ΓΕΩΡΓΙΑΔΗΣ

Δημοσίευσηαπό ΙΩΣΗΦ ΓΕΩΡΓΙΑΔΗΣ » Τετ Σεπ 15, 2010 5:38 pm

Τελευταία Νέα

Ο προγραμματισμός των επισκέψεων του σενιόρ Cardenas ολοκληρώθηκε, η εταιρεία δέχεται ευχαρίστως και μπορεί να μας τον παραχωρήσει σε μαγαζί της επιλογής μας από 19:00 έως 22:00 25 Οκτωβρίου 2010 Δευτέρα. κλείδωσε.

Προτείνω να γίνει η συνάντησή μας 24/9 κανονικά στο Verde, και με ησυχία να προγραμματίσουμε την 25/10/2010.
Ιωσήφ.
Άβαταρ μέλους
INS

Δημοσίευσηαπό INS » Τετ Σεπ 15, 2010 7:40 pm

Χμμμ...

24 και 25 Οκτωβριου στην υπαιθρο. Ε, ρε γλεντια, ετσι και φρεσκαρει λιγο ο καιρος.

Παντως, Δευτερα βραδυ μονο το pasaji, ή ό,τι άλλο περιξ τής πλατειας Συνταγματος, βλεπω εφικτο για μενα.
Cornelius

Δημοσίευσηαπό Cornelius » Τετ Σεπ 15, 2010 7:47 pm

Τι λέτε να βάλουμε καμιά ψηφοφορία για το μέρος στις 24/9; 8)
Άβαταρ μέλους
INS

Δημοσίευσηαπό INS » Τετ Σεπ 15, 2010 8:18 pm

Verde αν ο καιρος ειναι καλος και δεν θελουμε φαγητο.
Ο, τι θελετε, εκτος απο την Αγια Βαρβαρα που πεφτει καπως υπερβολικα μακρυα, αν θελουμε φαγητο.
Ο,τι μας επιτρεπεται, αν ο καιρος μας περιορισει σε εσωτερικο χωρο.
Άβαταρ μέλους
CHURCHILL

Δημοσίευσηαπό CHURCHILL » Τετ Σεπ 15, 2010 8:36 pm

ΙΩΣΗΦ ΓΕΩΡΓΙΑΔΗΣ έγραψε:Τελευταία Νέα

Ο προγραμματισμός των επισκέψεων του σενιόρ Cardenas ολοκληρώθηκε

Και έλεγα να φοραω εγώ γαρδένια στο πέτο εκείνο το βράδυ ρε γαμωτο.
Ας είναι
Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά
Άβαταρ μέλους
GEORGIOS

Δημοσίευσηαπό GEORGIOS » Τετ Σεπ 15, 2010 11:56 pm

cornelie kai ins σε αυτα τα μαγαζια που προτεινατε επιτρεπεται το φουντωμα μεσα ?
Άβαταρ μέλους
INS

Δημοσίευσηαπό INS » Πέμ Σεπ 16, 2010 12:22 am

προτεινα μαγαζια με κηπο, κατα βαση. πιο προφυλαγμενος μαλλον στο αθηρι.

ασφαλη, ομως, δια παν ενδεχομενο, μολις πιασουν τα κρυα, ειναι τα εντος στοας: pasaji και bacaro. και φυσικα η μηλιωνη και το κολωνακι (οι καφενεδες της πλατειας με τα παραβαν απο πλαστικο), οπου επισης μπαινουν οι εξωτερικες σομπες, και η craft στο χαλανδρι για τον ιδιο λογο. για το alba θα ρωτησω.

γενικα δυστυχως οι πιο ασφαλεις ειναι οι ανταρτες, τυπου booze, και οι πειρατες: αν ολο (ή το μισο) μαγαζι ειναι αυθαιρετο, τα τασακια τους μαραναν;
Νίκος

Δημοσίευσηαπό Νίκος » Πέμ Σεπ 16, 2010 9:55 am

INS έγραψε: αν ολο (ή το μισο) μαγαζι ειναι αυθαιρετο, τα τασακια τους μαραναν;

Χτύπησες, πάλι, στο καίριο σημείο.
Στο εξωτερικό, βλέπε Παρίσι, δεν είχα κανένα πρόβλημα να καπνίσω σε μπρασερί, μπιστρό, μιάς και είχαν καλυμένους με πλαστικά χώρους, θερμαινόμενους με τις γνωστές σόμπες υγραερίου.
Εντώ όμως Έλλάντα. Το έχω διαπιστώσει από πέρσι, με τον προηγούμενο νόμο ακόμα, οτι κλείνουν, παράνομα με τζάμια ή και νόμιμα??? με πλαστικά τον εξωτερικό χώρο, μεγαλώνουν το μαγαζί και απαγορεύουν το κάπνισμα. Ειναι δυνατόν; Κι όμως. Εστιατόρια συνήθως, ψαροταβέρνες στην περίπτωσή μου.

Από την άλλη, διάβασα τον νόμο. Μιλάει για κάθε δημόσιο χώρο "κλεισμένο με οποιονδήποτε τρόπο". Τί θα πει αυτό; είναι τόσο σαφές όσο το καταλαβαίνω;
Θεωρείται δηλαδή και το πλαστικό "οποιοσδήποτε τρόπος";
Τη βάψαμε.
Cornelius

Δημοσίευσηαπό Cornelius » Πέμ Σεπ 16, 2010 10:05 am

Στο Μαζωμό σκεπάζεται με πλαστικά το εξωτερικό και στον Καραβίδα μπορούμε μόνο έξω. Πάντως εκτός απροόπτου πιστεύω ότι θα μπορούμε να κάτσουμε έξω όπου κι αν πάμε...

Επιστροφή σε “Συναντήσεις”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες