Συνάντηση Γνωριμίας Ηράκλειο!!

Εδώ θα ανακοινώνονται , αποτιμούνται , σχολιάζονται συναντήσεις των μελών του φόρουμ .
Άβαταρ μέλους
Matchoman

Συνάντηση Γνωριμίας Ηράκλειο!!

Δημοσίευσηαπό Matchoman » Σάβ Φεβ 04, 2017 9:24 am

Καλημέρα εις τους, άπανταχού γής, φίλους του φόρουμ!!!!
Είναι περίπου 2 εβδομάδες που καταβάλλεται προσπάθεια να επιτύχουμε συντονισμό και να συναντηθούμε οι "Ηρακλειώτες" να τα πούμε απο κοντα!!εξ αιτιας της διαφορετικής φύσης των εργασιακών και οικογενειακών μας υποχρεώσεων, ομολογώ οτι συνατήσαμε κάποιες δυσκολίες, στο να βρούμε τον δρόμο, οπότε τον δημιουργήσαμε!!!! Επιτέλους Χτες βράδι καταφέραμε να επιτύχουμε το φαινόμενο κατα το οποίο η συχνότητα του διεγέρτη γίνεται ίδια με την ιδιοσυχνότητα του ταλαντωτή!!!!!! Αποτέλεσμα: Μεγιστοποίηση του πλάτους και οποσδήποτε της πυκνώτητας του καπνού!!!!!!
Χτές το βράδι λοιπόν σε γνωστό bar της πόλης, το οποίο διαθέτει, δίολου ευκαταφρόνητη κάβα, συναντηθήκαμε 4 μέλη του πανέμορφου φόρουμ εδώ πέρα και ακόμα ένας φίλος εραστής και γνώστης του πούρου!!!
Η Αμαρτωλή και διεφθαρμένη πεντάς, αποτελούμενη εκ των
1) Mic (Μιχάλης) Ο διοργανωτής
2) Konstandinos23 (Κωνσταντίνος) Καλώς μας ήρθες Ηράκλειο
3)Karachrist (Ευθύμης)
4) Matchoman (Κωνσταντινος)
5) Κωνσταντίνος
έδωσε, σίγουρα, ένα διαφορετικό παλμό στο γνωστό Bar!!!
Για την συνάντηση τώρα τι να πώ!!!! Εξαιρετα άτομα, Εξαιρετική παρέα, ξεχωριστά αποστάγματα και φλος του Cigar!!! Όμορφη ευχάριστη κουβεντα, επικοδομητική ανταλλαγή απόψεων, Γέλια, Καπνιστικές και όχι μόνο ιστορικές αναδρομές, συνέθεσαν ένα καταπληκτικό τετράωρο το οποίο πραγματικά δεν καταλάβαμε πως πέρασε, και κατέληξε μες τις επιβεβλημένες, εκατέρωθεν, ευγενικές χορηγίες!!
Με τον Ευθύμη κάνουμε συχνά παρέα, είμαστε φιλαράκια καλά και ότι είχα να πώ το είπα στην γνωριμία του!! Για το Μιχάλη και τους Κωνσταντινους απλά δεν έχω λόγια!!! Επειδή, ίσως λόγω φύσης εργασίας, είμαι απο τους ανθρώπους που πιστεύω βαθιά στην πρώτη εντύπωση, έχω να πώ ότι συνάντησα 3 εκπληκτικά άτομα με τα οποία, απο τα πρώτα λεπτά της κουβέντας αισθάνθηκα άνετα σαν να κάναμε παρέα χρόνια σαν να είμαστε χρόνια γνωστοί!!!
Καπου είχα διαβάσει, πολύ πρίν την εγγραφή μου οτι, Το φόρουμ είναι πλέον σαν ένα (βιολογικά) καλλιεργημένο χωράφι που βγάζει καρπούς υψηλής προστιθέμενης φιλίας!!!!! Προσυπογράφω

Παιδιά ευχαριστώ πολύ για την όμορφη βραδιά!!! να είμαστε πάντα καλά να συναντιόμαστε συχνά!!

ΥΣ Ηταν τόσο καλή η παρέα που στο τέλος θυμηθήκαμε οτι δεν βγάλαμε φωτογραφίες, οπότε ότι προλάβαμε!! :lol: :lol: :lol: :lol:
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Τελευταία επεξεργασία από Matchoman σε Σάβ Φεβ 04, 2017 1:01 pm, έχει επεξεργασθεί 2 φορές συνολικά.
Aut viam inveniam aut faciam. Αννίβας, 247 - 183 π.Χ
Άβαταρ μέλους
goutsou

Re: Συνάντηση Γνωριμίας Ηράκλειο!!

Δημοσίευσηαπό goutsou » Σάβ Φεβ 04, 2017 11:44 am

Πολλά μπράβο ρε παίδες! Πάντα τέτοια!
“The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge.”
Stephen Hawking
Άβαταρ μέλους
karachrist

Δημοσίευσηαπό karachrist » Σάβ Φεβ 04, 2017 12:45 pm

Παιδες καλημερα.
Ολο το βραδυ σκεφτομουνα να γραψω για τη χθεσινη μας συναντηση,βεβαια το καλο μου φιλαρακι Matchoman , οντας αγρυπνος φρουρος και παντα σε ετοιμοτητα με προλαβε.
Εξαρχης ηξερα πως ειναι ωραια εμπειρία να γνωριζεις κοσμο που εχει τα ιδια "παθη" με σενα αλλα τα παιδια ξεπερασαν καθε προσδοκια.. Τρομεροι γνωστες του αντικειμενου και οσων περιβαλλουν αυτο, αλλα και πολυ ευχαριστοι στην παρεα και πραγματικα δεν καταλαβαμε πως περασε η ωρα και επρεπε να αποχωρησουμε για τα σπιτια μας.
Συνιστω ανεπιφυλακτα και στα υπολοιπα παραρτηματα που δεν εχουν πραγματοποιησει συναντηση να το κανουν.
Υποσχομαστε στο μοναχικο μας φιλο στα Χανια να τον επισκεφτουμε με την πρωτη ευκαιρια και οποιος ερθει στο Ηράκλειο για τον οποιονδηποτε λογο ειναι ευπροσδεκτος να τον γνωρισουμε απο κοντα.
Mic θερμα συγχαρητήρια για την πρωτοβουλία σου και την αμεση υλοποιηση της.
Sláinte
Mic

Δημοσίευσηαπό Mic » Σάβ Φεβ 04, 2017 5:24 pm

Ο Κων/νος κι ο Ευθύμης τα είπαν όλα! Το νερό μπήκε πια στ' αυλάκι, και...
Nikos doc σε περιμένουμε!
Φίλε Λευτέρη, όπως μου είχες πεί όταν πρωτογράφτηκα στο φόρουμ, μια γκαζιά δρόμο απέχουμε! Έχεις ανοιχτή πρόσκληση για τις συναντήσεις μας.
P.s. Το βραβείο της χθεσινής βραδυάς ανήκει δικαιωματικά στον μπαλαδόρο μας. Με μια αυτοκυριαρχία που άγγιζε τα όρια βουδιστή μοναχού, αρνήθηκε ακόμη και την ευγενική χορηγία ενός uppmann h.c. Είμαι σχεδόν βέβαιος ότι μπορεί να συμμετάσχει σε ομαδικό live tasting καπνίζοντας παθητικά. :mrgreen:
Κων/νε στην επόμενη συνάντηση, πρέπει να είμαστε μακριά από αδιάκριτα βλέμματα...
Άβαταρ μέλους
Τάκης

Δημοσίευσηαπό Τάκης » Σάβ Φεβ 04, 2017 7:39 pm

μπράβο σας λεβέντες μου!
Άβαταρ μέλους
nikos doc

Re: Συνάντηση Γνωριμίας Ηράκλειο!

Δημοσίευσηαπό nikos doc » Σάβ Φεβ 04, 2017 11:53 pm

Bravo κύριοι!
Αφού έρχεται συνέχεια η πρόσκληση απο τον Mic, και η δουλειά μου το απαιτεί....
Σας ανακοινώνω την άφιξη μου στις 6 Μαρτίου, λογικά για δυο βράδια στο Ηρακλειο, Δευτερα και Τρίτη.
Γνωρίζω οτι οι ημέρες δεν ειναι εύκολες, αλλα αν κάνετε κέφι ειμαι στη διάθεση σας, μια απο τις δυο βραδιές.

Υ.Γ. Λευτέρη μου, εμείς θα τα πούμε την Πέμπτη εκείνης της εβδομαδας, που βρίσκομαι στα Χανιά.
cigarsforum.gr

Δεν το καταλαβαίνω....γιατί οι γυναίκες με ωραίο κ@λο βάφονται;;; :roll: :roll:
Άβαταρ μέλους
Matchoman

Δημοσίευσηαπό Matchoman » Κυρ Φεβ 05, 2017 1:04 am

Μιχάλη έχεις απόλυτο δίκιο φίλε μου για τον έτερο Κωνσταντίνο, οπότε για την επόμενη συνάντηση πρέπει να γίνει ειδική, χωροταξική και τοπογραφική μελέτη και να επιλεχθεί μέρος συγκεκριμένων αυστηρών προδιαγραφών, ώστε να μην υπάρχει πρόβλημα και γι αυτόν!!
Νικο Μονο να είμαστε καλά φίλε μου και αφού το ξέρουμε απο νωρίς, Θεόυ θέλοντος, (ο καιρός δεν μας ενδιαφέρει), εκείνες οι μέρες θα είναι όσο το δυνατό ελεύθερες υποχρεώσεων ωστε να γνωριστούμε και να τα πούμε απο κοντά!! Οπότε με το καλό να μας έρθεις!!!!
Παιδες Ηρακλείωτες και διαμένοντες στο Ηράκλειο, θα πρέπει να γίνουν μερικές, πως να τις πούμε, προπονήσεις, στην γλώσσα του Κωνσταντίνου, Ασκήσεις στην γλώσσα την δική μου και του Ευθύμη, Επισκέψεις στην γλώσσα του Μιχάλη, πείτε τις όπως αγαπάτε, ωστε να είμεθα έτοιμοι να υποδεχτούμε τον Νίκο, όταν με το καλό θα μας έρθει!!!!!
Άβαταρ μέλους
karachrist

Δημοσίευσηαπό karachrist » Κυρ Φεβ 05, 2017 1:37 am

nikos doc απο τη στιγμη που μας δινεις περιθωριο 2 ημερων απο τοσο νωρις αν ειμαστε καλα εως τοτε εννοειτε πως θα σου αποδωσουμε τις τιμες που αρμοζουν σε ενα φιλο... σε περιμενουμε!
Sláinte
Άβαταρ μέλους
Haris_g

Δημοσίευσηαπό Haris_g » Κυρ Φεβ 05, 2017 1:47 am

Συγχαρητήρια κύριοι και καλές φουμες εύχομαι και να δέσει η παρέα!!!
Όσο για τον παίκτη μας τον καλό, τι να πω??? Αφού το ξερες ρε αλανι, το έλεγες :mrgreen: μείνε Κύπρο να καπνίζουμε όπου γουστάρουμε 8)

Νίκο καλά ξυγηθηξες για Κυπρο δεν ανακοινώνεις τίποτα??? Άντε και εκείνα μόνος μου :? :cry:
Μια Slenderella την ημέρα, τον γιατρό τον κάνει πέρα!!!
Άβαταρ μέλους
konstadinos23

Δημοσίευσηαπό konstadinos23 » Κυρ Φεβ 05, 2017 12:17 pm

Καλημερα σας.!!! :D

Όντως παιδια περάσαμε πολυ ωραια και επεται συνέχεια.!!!
Χάρηκα πολυ που σας γνώρισα απο κοντα...
Η παρέα μας ολοένα και μεγαλώνει.!!!

Νικο σε περιμένουμε...!! :D
Άβαταρ μέλους
lefteris c

Δημοσίευσηαπό lefteris c » Κυρ Φεβ 05, 2017 8:56 pm

Αγρίμια Κι Αγριμάκια Μου καλησπέρα

Συγχαρητήρια, πάντα τέτοια και πάντα με καλά καπνά στα χέρια σας.
Μόλις πληροφορήθηκα τα καθέκαστα από πρώτο χέρι εντός του my private Cigars Lounge & Gallery :mrgreen:
ευελπιστώ να τα πούμε αλλά και να τα πιούμε λίαν συντόμως.
Άβαταρ μέλους
Matchoman

Δημοσίευσηαπό Matchoman » Πέμ Μαρ 02, 2017 4:47 pm

Συμφορουμήτες της περιοχής!! Πλησιάζει η ώρα 0 για την Πράξη Νο 2!!
Red Alarm, Readiness Statement 1 8) 8) 8) 8)
The show is about to begin
Mic, Konstantinos23, Karachrist, See you tonight!!!

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
nikos doc

Δημοσίευσηαπό nikos doc » Πέμ Μαρ 02, 2017 5:00 pm

Ελπίζω να κρατήσετε δύναμη για την αλλη εβδομάδα!
Είπαμε 6-7/3 θα ειμαι στα μέρη σας!
cigarsforum.gr

Δεν το καταλαβαίνω....γιατί οι γυναίκες με ωραίο κ@λο βάφονται;;; :roll: :roll:
Άβαταρ μέλους
Nickos H

Δημοσίευσηαπό Nickos H » Πέμ Μαρ 02, 2017 5:12 pm

Αυτό το rye μου θυμίζει ένα μπουκάλι απ' το Isle of Porkney, εκείνο το μικρό αποστακτήριο..θυμάσαι ρε ψηλέ ; 8)
cigarsforum.gr
Άβαταρ μέλους
Greekos

Δημοσίευσηαπό Greekos » Πέμ Μαρ 02, 2017 5:30 pm

Καλά να περάσετε !! Cross section η γκαμα :)

To Scapa από το Isle of Orkney μήπως εννοείς?

Επιστροφή σε “Συναντήσεις”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες