ΜΟΥΧΛΑ ΚΑΙ ΣΤΑ 2 HYDRA

J.Ad

Re: ΜΟΥΧΛΑ ΚΑΙ ΣΤΑ 2 HYDRA

Δημοσίευσηαπό J.Ad » Δευ Μαρ 09, 2009 10:45 am

GEORGIOS έγραψε:Ανοιγοντας να ανανεωσω το νερο εντοπισα μουχλα και στα 2 hydra μου...

Καλημέρα και καλή εβδομάδα.
επειδή έχω κι εγώ ένα hydra, και όσο μπορεί να σε βοηθήσει αυτό που θα πω Γιώργο, ανοίγω τον υγραντήρα και όσο παίζω με τα ''μωρά'' μπαίνει σε λειτουργία και ετσι υπάρχει σχεδόν καθημερινή κίνηση..

Μήπως τα άφησες πολύ καιρό χωρίς να δουλέψουν τα ανεμιστηράκια;Αλλά και πάλι δεν δικαιολογείται μούχλα.. Μπορεί να σου έκατσε ξερή με το solution γιατί κανονικά δεν έπρεπε να βάλεις.

Προτείνω να τα βγάλεις έξω απο το cabinet και να τα αφήσεις να δουλέψουν μεχρι να χρειαστεί να προσθέσεις νερό.

Έλεγξε και για τυχόν οσμές μούχλας.. Εάν μυρίζουν.. καλύτερα μην το ρισκάρεις να τα βάλεις μέσα και περίμενε τα ανταλλακτικά.
Τι νερό βάζεις; Πάρε ενέσιμο ορό από φαρμακείο (CHURCHILL ΟΧΙ το μπλε, είναι αλμυρό- το κόκκινο..)
Άβαταρ μέλους
GEORGIOS

Δημοσίευσηαπό GEORGIOS » Δευ Μαρ 09, 2009 11:55 am

Kαλημερα κωστα καλη εβδομαδα και σε σενα το ανοιγω καθε 2 η καθε τρεις μερες το πολυ λογω του οτι το εχω στο εξοχικο μου ( εκει γλυτωνω τουλαχιστον τους χειμερινους μηνες τον ελενχο του master) και δεν μπορω να πηγαινω πιο συχνα .Οπως εγραψα και πριν αυτο το ανοιγεις που μου λετε δεν ξερω τι σημαινει εγω το ανοιγω 2 λεπτα ας πουμε οχι 10 σιγουρα παντως. τελικα τα εβγαλα μεχρι να ερθουν τα ανταλακτικα δεν το ρισκαρω καθως ειναι και γεματο μωρα ..
J.Ad

Δημοσίευσηαπό J.Ad » Δευ Μαρ 09, 2009 12:06 pm

[quote="GEORGIOS"Οπως εγραψα και πριν αυτο το ανοιγεις που μου λετε δεν ξερω τι σημαινει[/quote]
Άφησέ την πόρτα του cabinet ανοιχτή για να πέσει η υγρασία και να αρχίσουν να δουλεύουν (τα hydra)

Επιστροφή σε “Μούχλα ....”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες