Μούχλα ή plume/bloom???

DimitrisF

Δημοσίευσηαπό DimitrisF » Τετ Ιουν 16, 2010 7:51 am

Εγω plume σε ποδι πούρου πρώτη φορά βλέπω, χωρίς να το αποκλείω βέβαια. Τουλάχιστον σε κάμποσα πούρα που έχω με plume δεν έχουν τίποτα σε αυτό το σημείο. Για μούχλα λέω και εγώ.
Χρειάζομαι ένα μικρό Joker.
J.Ad

Δημοσίευσηαπό J.Ad » Τετ Ιουν 16, 2010 8:43 am

DimitrisF έγραψε:Εγω plume σε ποδι πούρου πρώτη φορά βλέπω, χωρίς να το αποκλείω βέβαια. Τουλάχιστον σε κάμποσα πούρα που έχω με plume δεν έχουν τίποτα σε αυτό το σημείο. Για μούχλα λέω και εγώ.

+1
Άβαταρ μέλους
raftoput
Επικοινωνία:

Δημοσίευσηαπό raftoput » Τετ Ιουν 16, 2010 10:56 am

DimitrisF έγραψε:Εγω plume σε ποδι πούρου πρώτη φορά βλέπω, χωρίς να το αποκλείω βέβαια. Τουλάχιστον σε κάμποσα πούρα που έχω με plume δεν έχουν τίποτα σε αυτό το σημείο. Για μούχλα λέω και εγώ.

Είχε και το υπόλοιπο, όχι σε αυτό το βαθμό βέβαια, αλλά είχε, καλώς ή κακώς το σκούπισα στο σώμα πριν το φωτογραφίσω, αν παρατηρήσεις λίγο φαίνονται υπολείμματα πάνω στο μαύρο φόντο του κουτιού.
nikosanag

Δημοσίευσηαπό nikosanag » Τετ Ιουν 16, 2010 1:11 pm

Και εγω για μουχλα το βλεπω. Στη θεση σου θα το πεταγα κατευθειαν για να ησυχασει το κεφαλι μου.
kostashabanos

Δημοσίευσηαπό kostashabanos » Τετ Ιουν 16, 2010 2:56 pm

με συγχωρείς που θα σου μιλήσω λίγο κοφτά, αλλά μήπως να τα κάπνιζες γρήγορα γρήγορα, διότι και αυτά που βλέπουμε και τα κιντέρο δε νομίζω να αγιάσουν με το χρόνο.
όσο για τεχνικά θέματα ευτυχώς υπάχουν και οι ειδικοί, λεω, τσορτσιλ και μαθαίνουμε κι εμείς οι θεωρητικοί της απόλαυσης.
να δω πότε θα φέρω τον αναπτήρα να τον φτιάξεις!
Άβαταρ μέλους
raftoput
Επικοινωνία:

Δημοσίευσηαπό raftoput » Πέμ Ιουν 17, 2010 10:09 am

Ακολούθησα την οδηγία του Λεωνίδα, η υγρασία έχει παγιωθεί στο 62-63%, η θερμοκρασία κυμαίνεται δυστυχώς... Δεν εμφανίστηκε πάλι κάτι, μέχρι στιγμής δηλαδή, τα καθάρισα και τα έβαλα πάλι μέσα. Παράλληλα ήρθε και η νέα παραγγελία από τον έτερο Λεωνίδα. Μήπως πρέπει τώρα να δω μην πέσει η υγρασία μιας και σχεδόν γέμισε ο υγραντήρας?

Σ.Σ. Έβαλα πάλι και το υγραντικό μέσο στον υγραντήρα.

Υ.Γ. Κώστα δεν έχω πρόβλημα με κοφτά λόγια, μίλα άφοβα.
Άβαταρ μέλους
capobomba

Δημοσίευσηαπό capobomba » Τετ Ιαν 26, 2011 8:37 am

το ίδιο πρόβλημα έχω κι εγώ καιρό τώρα

καταρχήν δεν έχω ηρεμήσει ποτέ με τον υγραντήρα μου και μάλλον από την αρχή τα πήρα στραβά τα γράμματα

κάποια στιγμή συνειδητοποίησα ότι το υγρόμετρο μου έδειχνε κουκουρούκου, το σετάρισα 3-4 φορές για να το τσεκάρω και τώρα δείχνει σταθερά 75, υγρασία η οποία είναι υπερβολική

σήμερα είδα "μπλούμ" :lol: δηλαδή άσπρο χνουδάκι σε μερικά πούρα που ήταν στον πάτο του υγραντήρα

άφησα το καπάκι ανοιχτό (το κάνω μια φορά την εβδομάδα) και θα το ξανακλείσω. έτσι κι αλλιώς δεν έχω υγραντικό στοιχείο μέσα

γενικά πάντως δεν έχω ηρεμήσει, κάθε λίγο έχω θέμα

όπως το βλέπω, θα αναγκαστώ να αγοράσω ψηφιακό υγρόμετρο

και τελικά καταλήγοντας να φτιάξω καλύτερο και μεγαλύτερο υγραντήρα σε ένα παλιό έπιπλο που έχω

είναι μονόδρομος
Άβαταρ μέλους
General LEE

Δημοσίευσηαπό General LEE » Τετ Ιαν 26, 2011 8:51 am

@Μαρκο
Φιλαρακο μου , με το χομπυ του ασχολειται κανεις για να ξεκουραζεται πνευματικα και να χαλαρωνει.Εσυ παρααγχωνεσαι.65%-71%-75% , αδερφακι μου βουτηγμενος στους συντελεστες εισαι,καλυτερα να ασχολιοσουνα με τη ...φορολογια εισοδηματος !! :lol: :lol:
Μα καλα , που μενεις και δειχνει 75%;
Εδω στο Ναυπλιο , που τα παντα σταζουν απο την υγρασια (απο τη μια η θαλασσα και απο την αλλη οι βαλτοι ) και το δικο μου το ρημαδι δειχνει 66%.
Coolαρισε με τον υγραντηρα,μην τον σκαλιζεις συνεχεια και καποια στιγμη θα κουλαρει και αυτος 8)
Thank God war is such an awful thing or else we could get fond of it !
Άβαταρ μέλους
capobomba

Δημοσίευσηαπό capobomba » Τετ Ιαν 26, 2011 9:00 am

μα αν δε φτάσει εκεί που θέλω πως να χαλαρώσω?

όταν φτάσει και ηρεμήσει, θα ηρεμήσω κι εγώ

μέχρι τότε δε μπορώ να ησυχάσω

το δικό σου εργαλείο δείχνει 66% αλλά το θέμα είναι μέχρι να φτάσει εκεί, από τι κύματα πέρασες.....δεν τα λες αυτά

:twisted:
Άβαταρ μέλους
GEORGIOS

Δημοσίευσηαπό GEORGIOS » Τετ Ιαν 26, 2011 9:26 am

Μηπως ειναι ευκολο να βαλεις καποια φωτο να δουμε?
Άβαταρ μέλους
General LEE

Δημοσίευσηαπό General LEE » Τετ Ιαν 26, 2011 9:26 am

Τον αγορασα,τον πρωτοσεταρησα,τον κλειδωσα για καμια βδομαδα και μετα τον ελεγχω απαξ ημερησιως οχι για να δω την υγρασια αλλα για να χαζεψω τα μωρακια !!
Τιποτε αλλο.
Να σου πω και τη μαυρη αληθεια,εχω να βαλω διαλυμα στο υγραντικο πανω απο 1 μηνα,τοσο σταθεροτητα μου δειχνει.
Ο μικρος humi απο την αλλη,επειδη ειναι μικρος και πολυ πιο ευαισθητος στις αλλαγες,ανοιγεται μονο οταν πρεπει να βγει απο μεσα κανενα P.L και τιποτε αλλο .Αυτος δειχνει 60% στο αναλογικο (κουκουρουκου) και 65% στο ψηφιακο,οποτε ειμαι ησυχος.
Άβαταρ μέλους
General LEE

Δημοσίευσηαπό General LEE » Παρ Ιαν 28, 2011 9:50 am

Α, ρε γκαντεμη capobomba,δεν ελεγες καλυτερα να πιασουμε κανενα πρωτο λαχνο;
Χτες βραδυ ξεσπασε κριση υγραντηρα και αυτοματα περασα σε κατασταση DEFCON 2.Ενω το αναλογικο του μικρου humi εδειχνε σταθερα 60% (το γνωστο κουκουρουκου) , τραβηξα ενα P.L και δεν χρειαστηκε να διαβασω ενδειξεις,η αφη του και ο ανατριχιαστικος ηχος στο αυτι μου μου αποκαλυψε την καλα κρυμμενη αληθεια.Μετρηση επιτοπου με το ψηφιακο του μεγαλου και ιδου: 58,6% !!
Πελεκυς 3,immediate evacuation,μεταφορα των υπο απειλη νηπιων στο φιλοξενο "μεγαλο σπιτι" και αντιμετωπιση του κινδυνου με ενισχυση του μικρου υγραντικου στοιχειου με δευτερο,μεγαλυτερου βεληνεκους.
Ευτυχως η κριση καταπνιγηκε εν τη γεννεσι της,αποκατασταθηκε το status quo (66% ξανα),επιστροφη σε κατασταση ante-bellum και ενα Montecarlos για αποκατασταση της ψυχικης μου υγειας.
Μητσοτακη !!
Άβαταρ μέλους
capobomba

Δημοσίευσηαπό capobomba » Παρ Ιαν 28, 2011 10:02 am

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

πέλεκυς 3?

πότε πήγες στρατό βρε?
Άβαταρ μέλους
General LEE

Δημοσίευσηαπό General LEE » Παρ Ιαν 28, 2011 10:06 am

Να στο πω αλλιως:
Τα πουρα που στριφτηκαν τη χρονια που ημουν φανταρος πωλουνται πλεον στα auctions του cgarsltd.co.uk !
Άβαταρ μέλους
viperii

Δημοσίευσηαπό viperii » Παρ Μαρ 11, 2011 7:10 pm

Να βάλω και εγώ ένα κουιζ αντίστοιχο??? Είναι mold ή plume?

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα[/img]
“Smoking cigars is like falling in love. First, you are attracted by its shape; you stay for its flavour, and you must always remember never, never to let the flame go out!” -Winston Churchill

Επιστροφή σε “Μούχλα ....”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες