Νέος

env12022

Νέος

Δημοσίευσηαπό env12022 » Δευ Σεπ 14, 2015 10:48 pm

Καλησπερα απο ενα νεο !Εδω και μια εβδομαδα λογω καλης παρεας μπηκα στον κοσμο του πουρου.Καπνιστης κανονικου τσιγαρου χρονια αλλα το πουρο με κερδισε απολυτα.Ενας φιλος φιλου λοιπον ερχοταν σπιτι μου και απολαμβανε την βεραντα μου.Το δωρο του καθε μερα ηταν ενα πουρο σαν και αυτο που καπνιζε και αυτος.Για να μην πολυλογω θελω να ασχοληθω με το χομου του πουρου.Εψαξα στο φορουμ να βρω εναν μπουσουλα αλλα δεν εβγαλα καποια ακρη.Ποιες ειναι οι κατηγοριες , ποσο αντεχει το πουρο πριν ξεραθει , τα παντα.. Και καποιες προτασεις για να ξεκινησω τισ αγορες μου?Το παιδι αυτο μου προτεινε το Partagas Serie P No 2 χωρις να μ εξηγησει κατι παραπανω..Το κοστος θελω να ειναι απο 3-5 ευρω περιπου .Ευχαριστω πολυ εκ των προτερων
Άβαταρ μέλους
harmonica

Re: Νέος

Δημοσίευσηαπό harmonica » Τρί Σεπ 15, 2015 7:25 am

Env καλώς όρισες
Το καλύτερο που θέλω να σου πω ειναι ξεκοκάλισε το φόρουμ για να μάθεις πράματα,σχήματα που αφορούν τα πούρα..
Όταν πάρεις μια ιδέα ριξτω στις δοκιμές για να μπεις και ουσιαστικά στο κόσμο τούτο..
Όσο αναφορά τις τιμές ξεκινούν από 2€ & κάτι και φθάνουν άστο να πάει..
Με 3-5 € που μπορείς να διαθέσεις βρίσκεις αρκετά αξιόλογα εκτός κουβας πχ νικαραγουας,δομινικο και παίρνεις μια καλή γεύση και από κουβα μιας και τα φθηνά τους εκεί κυμαίνονται.
Μπες σε ένα ταμπάκο στορ και ρωτα να σου δείξουν
Τέλος όσο αναφορά τα παρταγας που ανέφερες,ο φίλος σου σε ρβαλε στα βαθιά από την αρχη γιατι δε θεωρείτε ουτε εύκολο,ούτε απλό πουρο,απεναντίας για να καταλάβεις τα ατου του πρέπει πρώτα να ψηθεις με πιο απλές γεύσεις και στικς..
Βεβαια περί ορέξεως...
Αα ξέχασα να σου πω ότι η τιμή του συγκεκριμένου στικ δεν κυμαίνεται στα λεφτά που θες αλλα στα 17€ στη Ελλάδα.
Οπότε πες στο δικό σου αν θες να στο προσφέρει πάντα :wink: :wink:
Άβαταρ μέλους
Haris_g

Δημοσίευσηαπό Haris_g » Τρί Σεπ 15, 2015 8:15 am

καλώς τον... με πρόλαβε ο φίλος Harmonica... ψαξε στο φόρουμ και θα βρέις ότι θες για τα πούρα!!!

πάντως για 3-5 ευρώ είναι μια καλή αρχή αλλα αν θες πραγματικά να δεις το Κουβανέζικο... πρέπει να ξοδεψεις κατι τις παραπάνω !!
Μια Slenderella την ημέρα, τον γιατρό τον κάνει πέρα!!!
Άβαταρ μέλους
alex46

Δημοσίευσηαπό alex46 » Τρί Σεπ 15, 2015 8:29 am

καλως ηρθες στην παρεα μας . ευχομαι να μεινεις κιολας

αμα κανεις τον κοπο ,οπως γραφει και ο χαρμονικα, να διαβασεις παλια θεματα θα βρεις τις απαντησεις για ολες αυτες τις ερωτησεις που εκανες.

στα γρηγορα τωρα: το πουρο δεν αντεχει εξω απο τον υγραντηρα. μπορεις ομως να το βαλεις μεσα σε ενα ζιπλοκ σκουλακι και να αντεξει μερικες μερες. επισης εχεις την πατεντα με το ταπερ ή με την γυαλα.

πουρα κουβας στα 2-5 € παιζουν πολλα που να ειναι αξιολογα
ξεκινα με jpl (εχει αρκετα)
και ραφαελ γκονζαλες πανετελα εξτρα (rgpe)

και μετα σιγα σιγα θα βρεις και τα αλλα
http://cigarsforum.gr/

οὔτε γὰρ ἄρχειν οὔτε ἄρχεσθαι ἐθέλω

αναρωτιέμαι γιατί βάφονται οι γυναίκες με μεγάλα βυζΓια
env12022

Δημοσίευσηαπό env12022 » Τρί Σεπ 15, 2015 1:04 pm

Ευχαριστω πολυ για τις αμμεσες απαντησεις παιδια ! Οι τιμες που ειπα αφορουσαν πουρα για συχνη χρηση..Απο εκει και περα ειμαι διατεθειμενος μιας και δεν υπαρχει καποιο ιδιατερο προβλημα οικονομικο να διαθεσω αρκετα χρηματα για να δοκιμασω ..Και αλλες απαντησεις ευπροσδεκτεσ !!
ΥΓ : Στην ενοτητα Περι Πουρων ου βρηκα αρθρα με αυτα π θελω να μαθω δεν μου ανοιγει τα κειμενα...Τι κανω?
Άβαταρ μέλους
Τάκης

Δημοσίευσηαπό Τάκης » Τρί Σεπ 15, 2015 3:43 pm

καλώς ήλθες φίλε ......

αν θες, μπες κι εδώ ως είθισται, να συστηθούμε
viewforum.php?f=10

τα άλλα θα τα βρεις σιγά-σιγά, μην αγχώνεσαι :wink:
Rigelianos

Δημοσίευσηαπό Rigelianos » Πέμ Σεπ 17, 2015 8:35 pm

Καλώς όρισες!