Βοήθεια αρχάριος

ThanasisRagnor

Βοήθεια αρχάριος

Δημοσίευσηαπό ThanasisRagnor » Κυρ Οκτ 11, 2015 1:03 am

Καλησπέρα φίλοι.... Εδώ και λίγες μέρες άρχισα να καπνίζω πουρακια (είμαι αρχάριος)...αγόρασα πουρακια μάρκας villiger rillos vanilla.....θέλω να ρωτήσω αυτά τα πουρακια του εμπορίου γενικά θέλουν υγραντηρες η όχι δλδ αλιωνονται εάν μένουν στο πακέτο έστω και μια μέρα ??για εξηγήσται μου λιγο...ευχαριστώ
Άβαταρ μέλους
Haris_g

Re: Βοήθεια αρχάριος

Δημοσίευσηαπό Haris_g » Κυρ Οκτ 11, 2015 12:43 pm

Οτι πωλειτε εκτος υγραντηρα, μπορεις να το κρατησεις και εκτος υγραντηρα.
Τα τυπου villiger και διαφορα αλλα βιομηχανοποιημενα πουρα, καπνιζονται και εκτος υγραντηρα. Και αυτα που εχουν φιλτρακι επισης.
Τα κουβανεζικα και διαφορα αλλα μη κουβανεζικα πουρα (οχι πουρακια) που χρειαζονται υγραντηρα, ειναι αυτα που αγοραζεις απο συγκεκριμενα καπνοπωλεια η διαφορα αλλα σημεια που τα εχουν στις καταλληλες συνθηκες.

Γενικα τα πουρακια που λες καπνιζονται για ... παντα!!! Ειναι τα ιδια :mrgreen:
Μια Slenderella την ημέρα, τον γιατρό τον κάνει πέρα!!!
ThanasisRagnor

Δημοσίευσηαπό ThanasisRagnor » Κυρ Οκτ 11, 2015 1:21 pm

Ευχαριστώ φιλαράκι για την απάντηση :) :D ξέρεις η ξέρετε γενικά ποια πουρακια τέτοιου είδους είναι καλύτερη μάρκα ποιο ποιοτηκα και τις τιμές τους???..ξέρω οτι δεν είναι και τα καλύτερα αλλά μήπως ξεχωρίζουν κάποια....
Άβαταρ μέλους
GregV

Δημοσίευσηαπό GregV » Δευ Οκτ 12, 2015 12:33 pm

Μπορεις επισης να δοκιμασεις να τα Partagas Chicos. Ειναι αξιολογα σαν πουρακια,λιγο πιο ακριβα απο τα προαναφερθεντα αλλα εστω για μια δοκιμη αξιζουν. Ειναι σε ζελατινα οποτε ουτε αυτα εχουν ιδιαιτερο θεμα αν ειναι εκτος υγραντηρα. Θα τα βρεις ευκολα με ενα "googlaρισμα", δεν πωλουνται σε περιπτερα (τουλαχιστον εγω δεν τα εχω πετυχει ποτε) αλλα σε καταστηματα με πουρα.Αν χρειαστεις βοηθεια στην ευρεση τους μπορω να σου στειλω pm
real eyes realize real lies
Άβαταρ μέλους
trendy

Δημοσίευσηαπό trendy » Τρί Οκτ 13, 2015 12:38 pm

Αν είναι να πας σε πουράκια, πάρε τα Partagas Club black. Μακράν ό,τι καλύτερο έχω δοκιμάσει σε σιγκαρίλος. Εκτός αν δεν μπορείς τα άφιλτρα ή θέλεις να κολυμπάει στη βανίλια το πουράκι, οπότε πάσο.

Επιστροφή σε “Προβλήματα και λύσεις”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης