ΥΓΡΑΣΙΑ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟΥ ΥΓΡΑΝΤΗ ΚΑΘΗΛΩΜΕΝΗ ΣΤΟ 66%

pokergr

ΥΓΡΑΣΙΑ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟΥ ΥΓΡΑΝΤΗ ΚΑΘΗΛΩΜΕΝΗ ΣΤΟ 66%

Δημοσίευσηαπό pokergr » Πέμ Σεπ 07, 2006 5:50 pm

Η υγρασία στο πρώτο μου υγραντή(εδώ και 8 μέρες σεταρισμένος) βρίσκεται στο 66%.Είναι ανεπαρκής αυτή η υγρασία για τα πούρα;;
Hasta luego amigos!!
Γιώργος
eddie V

Δημοσίευσηαπό eddie V » Πέμ Σεπ 07, 2006 6:05 pm

Συμπάσχουμε, φίλε pokergr. Κι εγώ τον άφησα με το νεράκι του για μέρες, αλλά μόλις το έβγαλα, έπεσε σταδιακά στο 62%. Τώρα το ξαναέβαλα. Νομίζω οτι ανεπαρκεί το υγραντικό σώμα, οπότε θα αγοράσω ένα συμπληρωματικό, σαν κι αυτό που υπάρχει στο site μας, για να δω τι θα γίνει...
Πάντως, το 66% δεν είναι και τόσο κακό, τουλάχιστον για βραχύχρονη αποθήκευση. Έρχονται και κρύα, οπότε όλα παίζουν...
marios angelides
Επικοινωνία:

Δημοσίευσηαπό marios angelides » Πέμ Σεπ 07, 2006 7:17 pm

Ρokergr eddie V από ότι βλέπω τα καλυμπράρατε τα humis ε?

Για να μην αγχώνεστε όλοι το ίδιο πρόβλημα έχουμε δυστυχώς. Ρίξτε μια ματιά και εδώ αν δεν το έχετε κάνει ήδη:
http://cigars.gr/forum/viewtopic.php?t=66

Θα εκμεταλλευτώ την ευκαιρία και να ρωτήσω τον αγαπητό κ. Καρναβάκο (Καλωσήρθες και πάλι ευτυχώς!!!) τι έγινε εκείνη η περιβόητη πατέντα που λέγαμε για μείωση της θερμοκρασίας στο humidor??? Το καλοκαίρι έφυγε αλλά πρέπει για του χρόνου να είμαστε προετοιμασμένοι!!! :lol: :lol: :lol:
panatellas for ever!
KARNABAKOS
Επικοινωνία:

Δημοσίευσηαπό KARNABAKOS » Παρ Σεπ 08, 2006 1:39 pm

ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΓΟΥΣΤΑΡΟΥΜΕ ΕΜΕΙΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΓΙΑΤΙ ΤΟΤΕ ΧΑΝΟΥΜΕ ΤΗΝ ΑΠΟΛΑΥΣΗ!ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ Η ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΤΟ 95%ΤΩΝ ΚΑΠΝΙΣΤΩΝ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΘΕΛΕΙ ΤΑ ΠΟΥΡΑ ΤΟΥ ΜΕ ΥΓΡΑΣΙΑ 72-75%ΑΥΤΑ!

ΧΑΙΡΕΤΩ!
KARNABAKOS
Επικοινωνία:

Δημοσίευσηαπό KARNABAKOS » Παρ Σεπ 08, 2006 10:49 pm

ΜΑΡΙΕ ΛΙΓΟ ΥΠΟΜΟΝΗ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΘΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΣ...ΓΙΑΤΙ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΕ ΚΑΠΩΣ.ΕΝΑ ΘΑ ΣΟΥ ΠΩ ..ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΠΑΤΕΝΤΑ ΠΟΥ ΘΑ ΤΗ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣEI ΠΑΓΚΟΣΜΙΑ ΓΝΩΣΤΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ.ΘΑ ΕΛΕΓΧΩ ΤΗ ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΑ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΣΕ TRAVEL HUMIDOR!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!ΤΑ ΥΛΙΚΑ ΤΟΥ ΣΥΣΤΗΜΑΤΟΣ ΕΙΝΑΙ ΤΕΣΤΑΡΙΣΜΕΝΑ ΑΠΟ ΤΗ NASA ! ΣΑΣ ΧΑΙΡΕΤΩ!
marios angelides
Επικοινωνία:

Δημοσίευσηαπό marios angelides » Παρ Σεπ 08, 2006 11:57 pm

:shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:
panatellas for ever!

Επιστροφή σε “Περί υγρασίας ..”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες