ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΗ ΥΓΡΑΣΙΑ

ΖΑΧΑΡΙΑΣ

ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΗ ΥΓΡΑΣΙΑ

Δημοσίευσηαπό ΖΑΧΑΡΙΑΣ » Σάβ Σεπ 09, 2006 3:50 pm

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ.
ΕΔΩ ΚΑΙ ΤΡΕΙΣ ΜΗΝΕΣ ΠΟΥ ΑΣΧΟΛΟΥΜΑΙ ΜΕ ΤΑ ΠΟΥΡΑ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΩ ΣΥΣΤΗΜΑΤΙΚΑ ΤΙΣ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΚΑΙ ΟΦΕΙΛΩ ΝΑ ΟΜΟΛΟΓΗΣΩ ΟΤΙ ΜΟΥ ΕΧΟΥΝ ΛΥΣΕΙ ΠΟΛΛΕΣ ΑΠΟΡΙΕΣ.
ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΑΘΩ ΑΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΣΩΣΩ ΜΙΑ ΚΟΥΤΑ HOYO DE MONTERREY PETIT ROBUSTOS, ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΦΕΡΕ ΚΑΤΟΠΙΝ ΠΑΡΑΓΓΕΛΙΑΣ ΦΙΛΟΣ ΜΟΥ ΑΠΟ ΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ. ΤΗΝ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ ΚΟΥΤΑ ΕΠΕΙΔΗ ΘΑ ΜΟΥ ΤΗΝ ΕΔΙΝΕ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΔΕΚΑ ΗΜΕΡΕΣ ΚΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΦΟΒΗΘΗΚΕ ΜΗΝ ΠΑΘΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΟΛΥ ΖΕΣΤΗ, ΤΗΝ ΤΥΛΙΞΕ ΜΕ ΜΙΑ ΒΡΕΓΜΕΝΗ ΠΕΤΣΕΤΑ ΜΕ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΝΑ ΝΟΤΙΣΕΙ ΤΟ ΞΥΛΟ. ΜΟΛΙΣ ΠΑΡΕΛΑΒΑ ΤΑ ΠΟΥΡΑ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΜΑΛΑΚΑ, ΕΧΟΥΝ ΠΙΟ ΣΚΟΥΡΟ ΧΡΩΜΑ ΚΑΙ ΕΧΟΥΝ ΟΥΣΙΑΣΤΙΚΑ ΝΟΤΙΣΕΙ ΤΑ ΜΙΣΑ ΑΠΟ ΑΥΤΑ.
ΤΑ ΛΕΜΕ ΣΤΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ
Άβαταρ μέλους
silkman9

Δημοσίευσηαπό silkman9 » Τρί Σεπ 12, 2006 11:25 am

Γεια σου Ζαχαρία και καλωσήλθες! :)

Το πρόβλημα που μας λες δεν το έχω ξανασυναντήσει! Εξαρτάται πάντα από το πόσο νοτισμένα είναι τα πούρα. Αν δηλαδή έχουν "παπαριάσει" από το νερό τότε δεν σώνονται με τίποτα... :?

Τώρα αν είναι απλά πολύ υγρά, θα σου πρότεινα να τα βγάλεις όσο πιο γρήγορα από το νοτισμένο κουτί και να τα αφήσεις έξω από τον υγραντήρα 2-3 μέρες και να δεις αν θα στρώσουν... Λογικά κάποια που ήταν πιο μέσα στο κουτί θα είναι σε καλύτερη κατάσταση και θα τα γλιτώσεις...

Ελπίζω να βοήθησα

Silkman
ΖΑΧΑΡΙΑΣ

Δημοσίευσηαπό ΖΑΧΑΡΙΑΣ » Παρ Σεπ 15, 2006 1:19 pm

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ.
ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΟΝ ΤΑ ΕΧΩ ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΕΙ ΣΤΟΝ ΥΓΡΑΝΤΗΡΑ ΚΑΙ ΕΧΩ ΡΥΘΜΙΣΕΙ ΤΗΝ ΥΓΡΑΣΙΑ ΛΙΓΟ ΠΙΟ ΚΑΤΩ ΑΠΌ 68%.ΟΣΟ ΠΕΡΝΑΝΕ ΟΙ ΜΕΡΕΣ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΩ ΟΤΙ ΒΕΛΤΙΩΝΟΝΤΑΙ.ΕΥΤΥΧΩΣ ΔΕΝ ΕΙΧΑΝ "ΠΑΠΑΡΙΑΣΕΙ" ΑΛΛΑ ΜΑΛΛΟΝ ΘΑ ΧΡΕΙΑΣΤΟΥΝ ΑΡΚΕΤΟ ΧΡΟΝΟ ΝΑ ΕΠΑΝΕΛΘΟΥΝ.
Επισκέπτης

Δημοσίευσηαπό Επισκέπτης » Παρ Σεπ 15, 2006 1:38 pm

ΖΑΧΑΡΙΑΣ έγραψε: ΜΑΛΛΟΝ ΘΑ ΧΡΕΙΑΣΤΟΥΝ ΑΡΚΕΤΟ ΧΡΟΝΟ ΝΑ ΕΠΑΝΕΛΘΟΥΝ.

Θα συνέλθουν, μην φοβάσαι! Το μόνο που μπορείς να κάνεις εσύ πλέον είναι ΥΠΟΜΟΝΗ
ΖΑΧΑΡΙΑΣ

Δημοσίευσηαπό ΖΑΧΑΡΙΑΣ » Κυρ Σεπ 17, 2006 4:45 pm

ΟΚ.ΑΠΟ ΥΠΟΜΟΝΗ ΑΛΟ ΤΙΠΟΤΑ

Επιστροφή σε “Περί υγρασίας ..”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης