Αύξηση θερμοκρασίας

hernesto

Δημοσίευσηαπό hernesto » Πέμ Ιούλ 28, 2011 10:43 am

Skipper_D έγραψε:Εχουν τα πουρα ενσωματωμενο ρολοι και μπορουν να ξεχωρισουν εποχες?
Εχουν και gps για να ξερουν την εποχη σιγουρα?

Call me physics... ;)
Medium-thick gauge, soft to mild strength, sweet scents and taste... Oh yeah, that's me smoking my cigar, baby!
http://cigarlounge.gr
Άβαταρ μέλους
Fotis78

Re: Αύξηση θερμοκρασίας

Δημοσίευσηαπό Fotis78 » Σάβ Νοέμ 12, 2016 7:54 pm

Παρατηρω κανα 2 μερες τωρα αυξηση θερμοκρασιας στον υγραντηρα απο 20 στους 22.5 βαθμους...τι κανω να το ριξω;
Εικόνα I've failed over and over again in my life and that is why I succeed. Michael Jordan
Άβαταρ μέλους
Haris_g

Δημοσίευσηαπό Haris_g » Κυρ Νοέμ 13, 2016 7:34 am

Υπομονή !!! 8)

Αν είναι ένας κανονικός υγραντηρασ, δεν μπορείς να κάνεις και πολλά!!! Επηρεάζεται από τις εξωτερικές συνθήκες!!! Γενικά κράτα τον σε μέρος σκιερό και δεν υπάρχει πρόβλημα!!!!

Το καλοκαίρι μου έτυχε στην Κύπρο να παει κοντά 30!!!!
Μια Slenderella την ημέρα, τον γιατρό τον κάνει πέρα!!!
Άβαταρ μέλους
tliotis

Δημοσίευσηαπό tliotis » Κυρ Νοέμ 13, 2016 9:15 am

Το καλοκαίρι που θα είναι πάνω από 37 να δούμε τι θα κάνεις!Τώρα το χειμώνα δεν υπάρχει πρόβλημα!
:arrow: «Vive la démocratie-Ζήτω η Δημοκρατία-Long live democracy» :idea:
Άβαταρ μέλους
alex46

Δημοσίευσηαπό alex46 » Κυρ Νοέμ 13, 2016 12:14 pm

22.5 ? μια χαρα ειναι
που ειναι το προβλημα ?
και εδω που ταλεμε τι θα μπορουσες να κανεις ?
απλα να βρεις ενα πιο δροσερο μερος να βαλεις τον υγραντηρα
http://cigarsforum.gr/

οὔτε γὰρ ἄρχειν οὔτε ἄρχεσθαι ἐθέλω

αναρωτιέμαι γιατί βάφονται οι γυναίκες με μεγάλα βυζΓια
Άβαταρ μέλους
Fotis78

Δημοσίευσηαπό Fotis78 » Δευ Νοέμ 14, 2016 3:50 am

ως καινουργιος εχω διαβασει οτι καλο θα ταν να κυμαινεται η θερμοκρασια εως 18 βαθμους και ειδα τωρα που ανεβηκε και ρωτησα...αφου δεν εχω προβλημα ολα οκ!ποιο ειναι το οριο ωστε να αρχισω να φοβαμαι?
Εικόνα I've failed over and over again in my life and that is why I succeed. Michael Jordan
Άβαταρ μέλους
nikos doc

Δημοσίευσηαπό nikos doc » Δευ Νοέμ 14, 2016 8:33 am

Καπου διάβασες Fotis, εδω δεν έψαξες...ρίχνε και μια ματιά στα εντός...

viewtopic.php?f=21&t=868
cigarsforum.gr

Δεν το καταλαβαίνω....γιατί οι γυναίκες με ωραίο κ@λο βάφονται;;; :roll: :roll:
Άβαταρ μέλους
Fotis78

Δημοσίευσηαπό Fotis78 » Δευ Νοέμ 14, 2016 7:59 pm

nikos doc έγραψε:Καπου διάβασες Fotis, εδω δεν έψαξες...ρίχνε και μια ματιά στα εντός...

http://www.cigars.gr/forum/viewtopic.php?f=21&t=868

Θα παρακαλεσω πολυ οταν λεω καπου διαβασα εννοω εδω μεσα...μην κανετε ορισμενοι τον χωροφυλακα λεγοντας δεν εψαξες εδω...φυσικα και εψαξα και διαβαζω το φορουμ οποτε εχω ελευθερη ωρα και εχω μαθει πολλα και περνω συνεχεια πληροφοριες...για να γραφω συγκεκριμενα ομως να μου πει καποιος φιλος απο δω απο ποια θερμοκρασια να φοβαμαι σημαινει οτι 1.δεν βρηκα κατι να το λεει ξεκαθαρα και 2.αν το λεει ειναι φυσιν αδυνατον να ξεψαχνισω τοσα ποστ για να το βρω...οποτε αν εχει καποιος την ευγενη καλοσυνη ας απανταει στο ερωτημα χωρις απαντησεις τυπου δεν εψαξες...και δεν το λεω για τον φιλο nikos doc απλα βρηκα την αφορμη απο το ποστ του!ξερω πολυ καλα τι ρωταω και που απευθυνομαι...φιλικα παντα
Οποτε μπορει καποιος να μου απαντησει σε αυτο το τοσο απλο ερωτημα;
Άβαταρ μέλους
harmonica

Δημοσίευσηαπό harmonica » Δευ Νοέμ 14, 2016 8:57 pm

Φώτη καταρχήν νομίζω την απάντηση σου ως προς τον Νίκο επιθετική και χωρίς λόγο..τι σου είπε να ξεφυλισεις προηγούμενα πόση..δεν έχεις χρόνο,όρεξη,σεβαστό μην απαντας όμως έτσι,χάνεις το δίκιο σου ότι δεν απαντήθηκε άμεσα το ερώτημα σου..
Στο θέμα,οι ιδανικές θερμοκρασίες είναι γύρω στους 18c' αλλα η θερμοκρασία πάει πάντα ασορτί με την υγρασία.οποτε αν είχες ένα κουλιντορ ρύθμιζες 18c' με 65-70 υγρασία και ήσουν οκ..
Μην αγχώνεσαι που ανέβηκε στους 22,το καλοκαίρι θα φθασει στους 30 ίσως και παραπάνω.Αν η υγρασία σου είναι μέχρι 70-72 περίπου δεν έχεις κανένα θέμα.Αν ξεπεράσει η υγρασια και φθασει πάνω από 75 για ΜΕΓΑΛΟ χρονικό διάστημα παράλληλα με θερμοκρασία 30+ υπάρχει σοβαρος κίνδυνος μούχλας και σκουληκιού..
Οποτε μην τρελαίνεσαι παίξε στα πλαίσια 65-72 υγρασια ανάλογα με τα γούστα σου και άσε την θερμοκρασία λίγο στη άκρη.
Εννοείτε ο υγραντήρας σε σκιερο και δροσερό όσο γίνεται χωρο
Άβαταρ μέλους
Fotis78

Δημοσίευσηαπό Fotis78 » Δευ Νοέμ 14, 2016 10:29 pm

Καμια επιθεση φιλε μου και το γραφω στο ποστ οτι αφορμη ειναι το ποστ του φιλου νικου και το ιδιο θα λεγα για οποιονδηποτε δεν θελει να απαντησει και απλα να υποδειξει το τι πρεπει να κανουμε...γιατι πολυ απλα ειπα και μαλλον δεν εγινα κατανοητος οτι κοιταξα και πολυ καλα μαλιστα και εψαξα αλλα απαντηση δεν βρηκα οποτε ειπα να ρωτησω...δεν το ξερω τον φιλο και δεν ξερω κανεναν προσωπικα,απλα εχοντας χρονια εμπειρια ως admin σε φορουμ γνωριζω πολυ καλα τι πρεπει να κανει καποιος πριν ποσταρει κατι για να μην γεμιζουμε ασκοπα ποστ...!!!
Ευχαριστω παντως για την απαντηση σου στα περι θερμοκρασιας με κατατοπισες πληρως
Άβαταρ μέλους
nikos doc

Δημοσίευσηαπό nikos doc » Τρί Νοέμ 15, 2016 12:40 am

Fotis τον χωροφύλακα δεν τον εχω κανει ποτε και ούτε πρόκειται.
Απλά επισημαίνω τα αυτονόητα για την εύρυθμη λειτουργία του forum, κατι που ως έμπειρος admin θα καταλαβαίνεις.
Λιγο παραπάνω προσοχή δεν βλάπτει.

Σε οτι αφορά τη θερμοκρασία, αλλα και γενικότερα, χαλάρωσε...πεντε βαθμοί πανω, πεντε κάτω απο χειμώνα σε καλοκαίρι, ειναι μια χαρά
cigarsforum.gr

Δεν το καταλαβαίνω....γιατί οι γυναίκες με ωραίο κ@λο βάφονται;;; :roll: :roll:
Άβαταρ μέλους
Τάκης

Δημοσίευσηαπό Τάκης » Τρί Νοέμ 15, 2016 7:59 am

Fotis78 έγραψε:...μην κανετε ορισμενοι τον χωροφυλακα...
...και δεν το λεω για τον nikos doc απλα βρηκα την αφορμη απο το ποστ του...

για σταθείτε λίγο ρε μάγκες με τις υγρασίες...
πριν απ' το "χωροφύλαξ" βλέπω πληθυντικό, "ορισμένοι" λέει
κι από κάτω υπάρχει η επεξηγηματική λεζάντα "δεν το λέω για τον... απλά βρήκα την αφορμή"
α) εγώ καταλαβαίνω λάθος? ή β) υπάρχει αττική σύνταξη στις παραπάνω γραμμές??? :roll:

Fotis για ξηγήσου ρε φίλε, ποιοι είναι οι "ορισμένοι που κάνουν το χωροφύλακα"
και για ποιο πράγμα βρήκες "την αφορμή"
αν έχεις κάτι να καταμαρτυρήσεις, υπάρχει βήμα: ιδού η Ρόδος

αν όμως όχι, οπότε προφανώς πρόκειται για χοντροκομμένη και ατυχέστατη λεκτική αστοχία
οφείλεις να ζητήσεις συγνώμη και να είσαι περισσότερο προσεκτικός στο μέλλον με τα γραπτά σου
πράγμα που συνειδητά και με ευλάβεια τηρούμε όλοι, εδώ και κάμποσα χρόνια...
Άβαταρ μέλους
Fotis78

Δημοσίευσηαπό Fotis78 » Τρί Νοέμ 15, 2016 9:26 am

Συγγνωμη να ζητησω για ποιο πραγμα φιλε μου;;!!που ρωταω κατι το οποιο δεν βρισκω και αντι να απαντησει καποιος φιλος μου λεει ψαξε καλυτερα ή δεν βλεπεις το φορουμ-ποστ;;!!!και οταν λεω καποιοι,εχει γινει και αλλες φορες να μην απανταει καποιος απλα να κανει υποδειξη στο αν ειδαμε ή δεν ειδαμε καλα πριν γραψουμε...μαλλον οποιος εχει την μυγα μυγιαζετε...ουτε ειπα κατι κακο για καποιον ουτε κατηγορησα καποιον...το να λες απλα ζητα συγγνωμη για κατι που στην τελικη δεν εχω κανει ειναι εντελως ακυρο!!!ρωτησα κατι,αν θελει καποιος καλοπροαιρετα ας απαντησει αν θελει να κανει υποδειξεις τυπου δες καλυτερα και τι ρωτας ενω υπαρχει παραπεμπτοντας με σε θεμα 14 σελιδων....οκ καπου κατι δεν καταλαβαινω εγω καλα ή ειμαι τρελος....
Άβαταρ μέλους
alex46

Δημοσίευσηαπό alex46 » Τρί Νοέμ 15, 2016 10:32 am

κοιτα να δεις φωτη
η habanos λεει 18-20 βαθμους 65-70 υγρασια

αυτο οπως φανταζομαι μπορεις να καταλαβεις ειναι οτι ΔΕΝ μπορεις να το πετυχεις εσυ και εγω με τους υγραντηρες στο γραφειο ή στην ντουλαπα εκτος και εαν εχεις την δυνατοτητα να φτιαξεις ενα δωματιο με κλιματιστικο μεσα που θα δουλευει 24/24 - 7/7 - 365/365

αφου λοιπον δεν μπορουμε να εχουμε αυτη την πολυτελεια ( για οικονομικους λογους)
κοιταζουμε να εχουμε την υγρασια που πρεπει - και που μας αρεσει
και αφηνουμε σε δευτερη μοιρα το θεμα της θερμοκρασιας
ειδικα τωρα το χειμωνα
σιγα την διαφορα των 20 βαθμων με τους 22
τι θα κανεις ρε καρντασι το καλοκαιρι που θα πιασεις 35 βαθμους με τις υψηλες υγρασιες της θεσ/κης ?

θα αρχισεις καθε μερα και θα ανοιγεις νεα θεματα ? σημερα ανεβηκε η θερμοκρασια στους 30 τι να κανω?
την επομενη μερα ξανα το ιδιο με την θερμοκρασια στους 32?
κτλ κτλ κτλ ??
οχι δεν θα το κανεις αλλα θα ψαξεις να βρεις το πιο δροσερο μερος στο σπιτι σου για να βαλεις τον υγραντηρα σου εκει
ή θα βαλεις τον υγραντηρα σε ενα κουλιντορ
ή θα εχεις μονιμα το κλιματισμο να δουλευει σε ενα μικρο δωματιο ή, ή, ή

απο ολες αυτες τις σελιδες
αυτο ειναι το ρεζουμε και το συμπερασμα
και εαν τις ειχες διαβασει θα το ειχες πιασει

ΑΛΛΑ το θεμα δεν ειναι απλα να στο πει καποιος απο εμας αλλα να διαβασεις και να καταλαβεις εσυ απο μονος σου
τι θα κανεις και γιατι και σιγουρα θα βρεις απαντησεις και για αλλες αποριες που θα εχεις
προσωπικα δεν κανω τπτ απο ολα αυτα
σιγα μην τρελαθω εαν ειναι σημερα 18 βαθμοι και το καλοκαιρι 40
ετσι και αλλοιως δεν μπορω να κανω σχεδον τιποτα γιαυτο

τωρα να αρχιζεις να γραφεις για χωροφυλακες κτλ
δεν ειναι ουτε ευγενικο ουτε χωραει σε αυτο εδω το φορουμ
γιατι οπως πρεπει να εχεις καταλαβει εδω μεσα δεν εχουμε κανενα χωροφυλακα - μοντερειτορ και αντμιν οπως εισαι εσυ στο αλλο φορουμ που λες αλλα φροντιζουμε απο μονοι μας ολα να κυλανε οπως πρεπει και να μην εχουμε θεματα
αρα καταλαβαινεις πως ετσι οπως το λες ειμαστε ολοι χωροφυλακες
http://cigarsforum.gr/

οὔτε γὰρ ἄρχειν οὔτε ἄρχεσθαι ἐθέλω

αναρωτιέμαι γιατί βάφονται οι γυναίκες με μεγάλα βυζΓια
Άβαταρ μέλους
Τάκης

Δημοσίευσηαπό Τάκης » Τρί Νοέμ 15, 2016 11:03 am

Εικόνα

Επιστροφή σε “Περί θερμοκρασίας ...”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες