Oliva Serie V

Άβαταρ μέλους
Bostero Greco

Oliva Serie V

Δημοσίευσηαπό Bostero Greco » Δευ Μαρ 09, 2009 12:57 pm

Έχω διαβάσει τα καλύτερα λόγια, η τιμή του στα γνωστά Ευρωπαϊκά online shops είναι επιπέδου κορυφαίων Κουβανέζικων σε αντίθεση με τα αντίστοιχα των ΗΠΑ. Το έχει δοκιμάσει κανείς; Και κυρίως, σε κάποιο απο τα online shops που εμπιστεύεστε, το έχετε βρεί σε λογική τιμή; Δεν έχω πάρει ποτέ απο ΗΠΑ και φοβάμαι για τους γνωστούς λόγους, όποιος μπορεί να βοηθήσει ευπρόσδεκτος.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για όποιες απαντήσεις...
Gerasimos Minetos

Δημοσίευσηαπό Gerasimos Minetos » Τρί Μαρ 10, 2009 11:38 am

Ναι φιλε μου τα εχω δοκιμασει και εχω και καποια στον Υγραντηρα μου.
Ειναι πολυ ωραια πουρα με εντονες γευσεις απο καφε και δερμα.
Εχουν γεματο σωνα και πιστευω οτι πιο καλα ειναι να τα βρεις σε Torpedo , Lancero ή Belicoso Vitola. Ετσι θα νιωσεις πιο εντονη τη γευση του wrapper.
Αν τα βρει και σε Maduro παρτα χωρις δευτερη σκεψη.

εμπιστο καταστημα ειναι το www.cigar.com
Εχειστειλει και σε αλλα μελη χωρις προβλημα.
Κανονας ειναι να κρατας το βαρος χαμηλα, αρα ενα μεγαλο ή δυο μικρα κουτια τη φορα.
LIFE IS SHORT TO SMOKE BAD CIGARS

Τα πουρα μου.
http://www.flickr.com/photos/36156317@N06/
Άβαταρ μέλους
Bostero Greco

Δημοσίευσηαπό Bostero Greco » Τρί Μαρ 10, 2009 12:26 pm

Ευχαριστώ πάρα πολύ για την απάντηση!

Αν και επικοινώνησα μαζί τους και αναμένω απάντηση, τα έξοδα αποστολής για ένα κουτί πόσο περίπου είναι;
Άβαταρ μέλους
maltakias
Επικοινωνία:

Δημοσίευσηαπό maltakias » Τρί Μαρ 10, 2009 2:52 pm

Γύρω στα 24$ υπολόγιζε (έχω παραγγείλει μια εικοσαριά διάφορα singles από την προηγούμενη εβδομάδα,όγδοη μέρα κι ακόμα τίποτα,ελπίζω να μην έχω εκπλήξεις...).
De omnibus dubitandum

http://maltakias.blogspot.com/
Νίκος

Δημοσίευσηαπό Νίκος » Τρί Μαρ 10, 2009 4:56 pm

Gerasimos Minetos έγραψε:...Κανονας ειναι να κρατας το βαρος χαμηλα, αρα ενα μεγαλο ή δυο μικρα κουτια τη φορα.

Μπορείς να γίνεις λίγο πιό σαφής, Γεράσιμε, μη κάνουμε κανα λάθος, γιατί είμαι και λίγο νταμαχιάρης (άπληστος) στις παραγγελίες;
πως ορίζεις το μεγάλο κουτί και πως το μικρό;
Άβαταρ μέλους
Bostero Greco

Δημοσίευσηαπό Bostero Greco » Τρί Μαρ 10, 2009 4:59 pm

Φαντάζομαι οτι μικρό εννοεί τα sampler boxes που περιέχουν 6-8 sticks και μεγάλα τα κανονικά (20 - 25 ). Τους έχω ρωτήσει απο το πρωί για 4 μικρά (2 Oliva Sampler και 2 CAO Sampler) και περιμένω απάντηση :roll:
Νίκος

Δημοσίευσηαπό Νίκος » Τρί Μαρ 10, 2009 5:15 pm

Κατάλαβα ... ένα κουτί τη φορά ...

Τι εννοείς όμως "τους ρώτησες από το πρωί" ;

Η διαδικασία δεν είναι η ίδια με όλους τους άλλους; Συμπληρώνεις την ηλεκτρονική παραγγελία και περιμένεις τον ταχυδρόμο, έτσι δεν είναι, ή κάνεις κάτι άλλο;
Πρέπει να στείλεις email;
Άβαταρ μέλους
Bostero Greco

Δημοσίευσηαπό Bostero Greco » Τρί Μαρ 10, 2009 5:19 pm

Απ' οτι είδα, οταν πας να παραγγείλεις απο το συγκεκριμένο e-shop και δημιουργείς λογαριασμό, δεν σου δίνει τη δυνατότητα να επιλέξεις καμμία άλλη χώρα πέρα απο "United States". Στο Shipping Info, σου λέει να τους στείλεις e-mail με το τι θέλεις (και προφανώς που θέλεις να το στείλουν) για να σου πουν λεπτομέρειες (πχ έξοδα αποστολής κλπ). Τους έστειλα το εν λόγω mail λοιπόν και αναμένω απάντηση και λεπτομέρειες :wink:
RedRum

Δημοσίευσηαπό RedRum » Τρί Μαρ 10, 2009 5:33 pm

στο cigar.com στειλτε κατευθειαν μαιλ στο : jjackson@cigar.com.

ειναι ο υπευθυνος για πωλησεις εκτος US. Του λετε τι θελετε, δινετε στοιχεια καρτας και διευθυνση.
Άβαταρ μέλους
Bostero Greco

Δημοσίευσηαπό Bostero Greco » Τρί Μαρ 10, 2009 5:35 pm

RedRum έγραψε:στο cigar.com στειλτε κατευθειαν μαιλ στο : jjackson@cigar.com.

ειναι ο υπευθυνος για πωλησεις εκτος US. Του λετε τι θελετε, δινετε στοιχεια καρτας και διευθυνση.

Thanks RedRum, αν δεν δω προκοπή σήμερα θα στείλω εκεί a.s.a.p. :wink:
RedRum

Δημοσίευσηαπό RedRum » Τρί Μαρ 10, 2009 5:47 pm

το πιο πιθανο ειναι να σου απαντησουν να στειλεις μαιλ στον Jeff... στειλε απευθειας, εαν ειναι online θα σου απαντησει σε μερικα λεπτα
Άβαταρ μέλους
Bostero Greco

Δημοσίευσηαπό Bostero Greco » Τρί Μαρ 10, 2009 5:49 pm

RedRum έγραψε:το πιο πιθανο ειναι να σου απαντησουν να στειλεις μαιλ στον Jeff... στειλε απευθειας, εαν ειναι online θα σου απαντησει σε μερικα λεπτα

Done already, thanks :wink:
Άβαταρ μέλους
maltakias
Επικοινωνία:

Δημοσίευσηαπό maltakias » Τρί Μαρ 10, 2009 5:54 pm

Φίλε Bostero δεν υπολόγισες προφανώς ότι το δικό μας πρωί είναι μαύρα μεσάνυχτα εκεί,περίμενε να ξυπνήσουν να πιούν ένα καφέ οι άνθρωποι και μετά θα απαντήσουν στους χαρμανιασμένους Γραικούς :lol:
De omnibus dubitandum

http://maltakias.blogspot.com/
Άβαταρ μέλους
Bostero Greco

Δημοσίευσηαπό Bostero Greco » Τρί Μαρ 10, 2009 6:02 pm

Το έχω υπολογίσει φίλε Maltakia, η ώρα εκεί (στη Pennsylvania) είναι 12 το μεσημέρι (6 ώρες πίσω απο εμάς) και υποτίθεται οτι έχουν ωράριο απο τις 9 το πρωί για επικοινωνία μαζί τους. Λογικά είδαν το mail μου first thing in the morning, οπότε 3 ωρίτσες για απάντηση είναι κάπως μπόλικες για e-shop. Sorry, είμαι λίγο ψείρας, αλλά επειδή γενικά ανήκω στο χώρο της λειτουργίας των επιχειρήσεων, το θεωρώ λίγο απαράδεκτο (για e-shop επαναλαμβάνω). ʼσχετο, κουβέντα να γίνεται... :)
Άβαταρ μέλους
Konstantinos

Δημοσίευσηαπό Konstantinos » Τρί Μαρ 10, 2009 6:54 pm

Bostero Greco η σελίδα σου δίνει την δυνατότητα για live chat.Μόλις και μίλησα με τον Jeff και μου έδωσε κάποιες πληροφορίες που χρειαζόμουν.

Επιστροφή σε “Περί αγορών ...”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης