Παραγγελία από Royal Habanos

Stavros Kanellas

Παραγγελία από Royal Habanos

Δημοσίευσηαπό Stavros Kanellas » Πέμ Οκτ 30, 2008 7:40 pm

Πρίν περίπου 20 ημέρες είπα να το ρισκάρω. Παράγγειλα από Royal Habanos γνωρίζοντας ότι ίσως (μάλλον αν θέλετε) θα μου έρθουν fakes. Το έκανα γιατί έψαχνα MC robusto LE 2006 που γενικώς είναι δυσεύρετα. Τα πούρα μου ήρθαν κανονικά, κατά την γνώμη μου robusto είναι MC μάλλον δεν είναι. Σε σύγκριση με αυτά που είχα (και που δυστυχώς τελειώνουν) είναι η νύχτα με την ημέρα. FAKES λοιπόν. Σήμερα, περίπου 20 ημέρες μετά έλαβα ένα τηλεφώνημα από μία κυρία που μιλούσε ισπανοαγγλικά (στο κινητό μου, που είχα κάνει γνωστό όταν έδωσα την παραγγελία). Μου είπε ότι ήταν από την Royal Habanos και ήθελε να με ρωτήσει αν έλαβα τα πούρα και αν έμεινα ευχαριστήμένος!!!!!!!!!!!!! Δεν ήθελα να μπω σε λεπτομέρειες (οδηγούσα κι όλας) και της είπα ότι όλα ήταν καλά. Απλά μου έκανε μεγάλη εντύπωση αυτό το τηλεφώνημα και είπα να το μοιραστώ μαζί σας. Έχει κάποιο άλλο μέλος ανάλογη εμπειρία;[/list]
"Να' χω την υγειά μου να καπνίζω!"
yiorgos
Επικοινωνία:

Δημοσίευσηαπό yiorgos » Σάβ Νοέμ 01, 2008 2:30 am

Με παίρνουν κι εμένα συχνά τηλέφωνο...και δέν έχω κάν αγοράσει απο το συγκεκριμένο καταστημα.
Πριν 4 μέρες με πήρε και πάλι ο ισπανόφωνος τυπάς τηλέφωνο, τον οποίο έκανα ρόμπα την στην προηγούμενη συνομιλία μας, και άρχισε πάλι τα δικά του...
"Mr Yiorgos what would you like to smoke today?" μου λέει..."Anything rather than your fakes..." του απαντάω...τό κλεισε και δε μου πε ούτε καληνύχτα!
Στην προηγούμενη συνομιλία μας με πέτυχε με ενα Diplomaticos #2 στο χέρι και όρεξη και πουρο-συζήτηση. Μετα απο 2 λεπτά εύκολα καταλαβαίνεις οτι δέν έχουν ιδέα. Το μόνο επιχείρημά του ήταν οτι έχουν πολιτικούς συνδέσμους στην Κούβα κι έτσι μπορούν να αγοράζουν τα πούρα τους στις καλλίτερες τιμές...Χέ** ψηλά κι αγνάντευε δηλαδή...!
Απο Κοστα Ρίκα μόνο καφέ και τίποτε άλλο!
Δημήτρης Γουρλής
Επικοινωνία:

Δημοσίευσηαπό Δημήτρης Γουρλής » Σάβ Νοέμ 01, 2008 12:23 pm

yiorgos έγραψε:"Anything rather than your fakes..." του απαντάω...!

:lol: :lol: :lol:
Plato said "Beware the wrath of the patient man"
RedRum

Δημοσίευσηαπό RedRum » Σάβ Νοέμ 01, 2008 8:04 pm

yiogos εγραψες!!!! χαχαχαχ!!! το διαβασα και μου βγηκε ο καφες απο τη μυτη!!! ακου ρε τι του ειπε του τυπακου...

Επιστροφή σε “Περί αγορών ...”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης