Διατηρηση Πουρων,SoS!!!!!!

Άβαταρ μέλους
Domen

Δημοσίευσηαπό Domen » Πέμ Απρ 30, 2009 8:58 pm

Να παρεις αυτοκολλητα σκρατς απο αυτα που ειναι για τα ρουχα που κλεινουν μανικια η παπουτσια και να κοψεις 2 μικρα κομματια το ενα να το βαλεις στο καπακι και το αλλο στο υγρασιομετρο ...θα κολλησει μια και καλη και οποτε θες να το βγαλεις θα γινεται ευκολα και αμεσα ..

Εγω ετσι τα εχω ολα σε καθε υγραντηρα και υγρασιομετρα και υγραντικα στοιχεια ..
---------------------
Τα πουρα μου στις 20-09-08

http://img375.imageshack.us/my.php?imag ... 638ov0.jpg

"Try to learn something about everything and everything about something."
- Thomas Henry Huxley (1825-1895)
Leonidas

Δημοσίευσηαπό Leonidas » Παρ Μάιος 01, 2009 12:56 pm

Πέφτει μαζί με το μαγνητάκι ή μόνο το υγρασιόμετρο;
Αν πέφτει μόνο το υγρασιόμετρο τότε θέλεις πιο ισχυρό μαγνήτη. Αν πέφτουν και τα δύο τότε θές πιο ισχυρή ταινία διπλής όψεως που συγκρατεί το μαγνήτη στον υγραντήρα.
Άβαταρ μέλους
nightwalker

Δημοσίευσηαπό nightwalker » Παρ Μάιος 01, 2009 2:36 pm

Leonidas έγραψε:Πέφτει μαζί με το μαγνητάκι ή μόνο το υγρασιόμετρο;
Αν πέφτει μόνο το υγρασιόμετρο τότε θέλεις πιο ισχυρό μαγνήτη. Αν πέφτουν και τα δύο τότε θές πιο ισχυρή ταινία διπλής όψεως που συγκρατεί το μαγνήτη στον υγραντήρα.

μονο το υγρασιομετρο πεφτει..λες να θελει ακομα πιο δυνατο μαγνητη??τεσπα,ευχαριστω παντως πολυ για τις απαντησεις σας..
dgn

Δημοσίευσηαπό dgn » Κυρ Μάιος 03, 2009 1:56 am

logo στιγμής!! :lol:
Επισκέπτης

Δημοσίευσηαπό Επισκέπτης » Κυρ Μάιος 03, 2009 10:02 am

Εγώ πάλι έχω εφαρμόσει την εξής απλή λύση: υγραντικά σώματα και υγρασιόμετρα τα βάζω κάτω, ελεύθερα σε κάποια κενή γωνία και όχι στο καπάκι. Έχω δοκιμάσει τα πάντα. Κάποια στιγμή πέφτουν ότι και να κάνω, προφανώς λόγω υγρασίας. Μεχρι και ειδική ταινία διπλής όψεως για μπάνια έχω δοκιμάσει. Σαφώς καλύτερη από ότι άλλο υπάρχει αλλά και αυτή με ημερομηνία λήξεως.

Επειδή λοιπόν βαρέθηκα τις κόλλες και την όλη διαδικασία τα αφήνω σε κάποιο ελεύθερο σημείο του υγραντήρα και ξεμπερδεύω για πάντα.

Τώρα τον χώρο που σου τρώει κάτω τον κερδίζεις επάνω, άρα μία η άλλη.

Επιστροφή σε “Αποθήκευση ...”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες