Διαχωριστικά Υγραντήρα και humidifier...

Άβαταρ μέλους
handrik

Διαχωριστικά Υγραντήρα και humidifier...

Δημοσίευσηαπό handrik » Παρ Οκτ 23, 2009 10:53 pm

Γειά και χαρά! Θα ήθελα τα φώτα τα σας παρακαλώ! Έχω χωρίσει τον υγραντήρα μου ούτος ώστε απο τη μία πλεύρα να υπάρχουν όλα τα πούρα μου και απο την άλλη μικρότερη πλευρά να υπάρχει το humidifier και το υγρόμετρο. Μήπως έτσι δεν υγραίνονται όσο πρέπει τα πούρα μου, αφού παρεμβάλλονται ενδιάμεσα τα διαχωριστιακά; Αν πάλι τα βάλω όλα μαζι μήπως υγρανθούν αρκετά;
Hrisafis

Δημοσίευσηαπό Hrisafis » Πέμ Οκτ 29, 2009 2:32 pm

Αν το humidifier σου είναι στο καπάκι του humidor τότε δε νομίζω να υπάρχει πρόβλημα αλλά θα πρέπει να το παρατηρήσεις για λίγο καιρό να δεις αν όλα ειναι καλά. Αν πάλι έβαλες το humidifier στο πάτωμα του humidor τότε η προσωπική μου εμπειρία λέει οτι μάλλον τα πούρα σου θα έχουν πρόβλημα. Πάντως παίζουν πολλά πράγματα ρόλο. Πόσο μεγάλος είναι ο υγραντήρας, πόσα πούρα έχει μέση, τι σόι humidifier έχεις κτλ κτλ.
Αν τα πούρα σου υγραίνονται πολύ τότε μάλλον κάτι δεν πάει καλά και λύση δεν είναι το διαχωριστικό.
Άβαταρ μέλους
handrik

Δημοσίευσηαπό handrik » Πέμ Οκτ 29, 2009 7:46 pm

Δεν το έκανα για να μην υγραίνονται πολύ τα πούρα. Το έκανα για να τα έχω όλα μαζι. Έχω εναν υγραντήρα για 50-60 πούρα και αυτή τη στιγμή έχω 40 μέσα. Παρατήρησα τώρα που το λες, ότι τα πάνω πάνω είναι πιο υγρά απο τα κάτω... Τι προτείνεις να κάνω;

Επιστροφή σε “Αποθήκευση ...”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Bing [Bot] και 1 επισκέπτης