Πρόβλημα καπνών ή συντήρησης ?

DimitrisF

Πρόβλημα καπνών ή συντήρησης ?

Δημοσίευσηαπό DimitrisF » Δευ Οκτ 12, 2009 3:59 pm

Είπα να σας θέσω ένα πρόβλημα που θυμήθηκα χτες όταν έβγαλα να καπνίσω ένα MC sublimes 08.
Βγάζοντάς το λοιπόν στο χέρι δεν μου "έκατσε" καλά. Ήταν δηλαδή αρκετά ελαφρύ ως βάρος , σίγουρα ελαφρύτερο από ένα ρομπούστο και αμέσως θυμήθηκα πως μου έχει τύχει και με Duke 09 και με κάποια corona gorda Punch.
Το θέμα είναι πω όλα τα πούρα του κουτιού είναι κάπως έτσι.
Πριν καν το κόψω ήξερα πως το τράβηγμα θα είναι το ίδιο εύκολο με την αναπνοή και όντως ήταν ή μάλλον παρήταν εύκολο (Πράγμα που δεν μου αρέσει).

Έχω βγάλει λοιπόν το συμπερασμα με βάση όσα πούρα με τέτοιο "πρόβλημα" έχω δοκιμάσει, πως είτε λίγα φύλλα καπνού τυλίχθηκαν, είτε πως στην εισαγωγή και στα μαγαζιά ξεράθηκαν αρκετά. (μιας και όσο πιο ξερό το πούρο τόσο ευκολότερο το τράβηγμα).

Και δυστυχώς όσες φορές μου έτυχε πέταξα το πούρο μετά απο 3-4 εκατοστά.

Τα δείγματα ήταν όλα από κλειστά κουτιά που ειδικά στις λιμιτάδες δεν είχαν ανοιχτεί καν..

Σας έχει τύχει? τι λέτε?
Χρειάζομαι ένα μικρό Joker.
Leonidas

Δημοσίευσηαπό Leonidas » Δευ Οκτ 12, 2009 6:49 pm

Απο που τα πήρες;
DimitrisF

Δημοσίευσηαπό DimitrisF » Δευ Οκτ 12, 2009 7:13 pm

Από τα Duke to 1 που ήταν έτσι , από το sampler που είχες πάρει και εσύ από coc.
Έτυχαν και άλλα 2 από κουτί από τον γρήγορο. (τα υπόλοιπα δείχνουν εξαιρετικά)
Τα sublimes από τερματικό πριν αρκετό καιρό σφραγισμένα εννοείται.

Από Punch το περίμενα καθώς ήταν από τον 1001 και είχα ζητήσει και αλλαγή που δεν έκανε.
Leonidas

Δημοσίευσηαπό Leonidas » Δευ Οκτ 12, 2009 7:18 pm

COC είναι όντως περίεργο. Ισως δεν έχουν υγρασία. Αυτό όμως μόνο εσύ μπορείς να το απαντήσεις.

Για τους άλλους no comment.

Πάντως φύλλα λιγώτερα, μην το ξαναπείς. Δεν παίζει. Εχουν διαδικασίες ακόμα και οι κουβάνοι.
RedRum

Δημοσίευσηαπό RedRum » Δευ Οκτ 12, 2009 7:37 pm

δεν θελω να αρχισω κανενα καβγα αλλα καποιοι πεσαν να μας φανε οταν λεγαμε για διαλογες και ρισκα οταν αγοραζεις απο ιντερνετικους... ειναι δυνατον LE του 08 να μην ειχει διατηρηθει σωστα;; ποιος ξερει τι γινεται στις αποθηκες τους...
Leonidas

Δημοσίευσηαπό Leonidas » Δευ Οκτ 12, 2009 7:38 pm

Heloooooooooooooo stranger :lol:
DimitrisF

Δημοσίευσηαπό DimitrisF » Δευ Οκτ 12, 2009 7:44 pm

η αγορά είχε γίνει πριν αρκετό καιρό , δηλαδή πριν καταλάβω πως το δίδυμο ιντερνετικό κατάστημα είναι ότι χειρότερο υπάρχει.

Απλά το είδα και με coc και με γρήγορο , οκ μεμονωμένα, αλλά μετά που να πας? Οι άλλοι με τα μεταφορικά σφάζουν στα τελικά ποσά..
Leonidas

Δημοσίευσηαπό Leonidas » Δευ Οκτ 12, 2009 7:51 pm

Νομίζω ότι απαντάς πολύ σωστά.

Ισως θα έπρεπε να κοιτάμε όλοι μας λίγο πιο προσεκτικά τις αγορές μας, ειδικώτερα όταν πρόκειται για λιμιτάδες.

Μήπως, λέω μήπως ήρθε για κάποιους απο μάς η ώρα να λοξοκοιτάμε και τον δόλιο καπνοπώλη της γειτονιάς μας;

Τη γνώμη μου είπα καπνίζοντας μια εντμουντάρα αγορασμένη απο Grecia γεννημένη Μάιο (μπορεί να κάνω λάθος και να είναι Απρίλιος) του 2009.
RedRum

Δημοσίευσηαπό RedRum » Δευ Οκτ 12, 2009 7:53 pm

Leonidas έγραψε:Heloooooooooooooo stranger :lol:

hi there matey! :wink:

did you order the cg4?
Επισκέπτης

Δημοσίευσηαπό Επισκέπτης » Δευ Οκτ 12, 2009 7:55 pm

Κατα συμπτωση χθες καπνισα δοκιμαστικα ενα Duke απο πολυ προσφατη παραλαβη. Ευτυχως που το καπνισα στο γραφειο και δεν εχασα το απογευμα μου.Κανονικος αερας κοπανιστος!! Μου θυμισε ενα robusto extra, Trinidad,πριν απο δυο χρονια!
Ελπιζω τα αλλα εννια (9) να ειναι διαφορετικα αλλα μαλλον η καλη μερα απ το πρωί φαινεται!!

Κι ειχα πει να μην ξαναπλωσω χερι σε Limitada,καλα να παθω!
Leonidas

Δημοσίευσηαπό Leonidas » Δευ Οκτ 12, 2009 7:58 pm

RedRum έγραψε:did you order the cg4?

Μου την έχει σπάσει ο χαριτωμένος και δεν προχώρησα. Περιμένω ή να μου φέρουν απο NYC ή να πάρω στο επόμενο ταξίδι μου.
Leonidas

Δημοσίευσηαπό Leonidas » Δευ Οκτ 12, 2009 8:00 pm

@anastgeo1

Μου αρέσουν πολύ. Αν και ουδόλως μου θυμίζουν RyH. Μάλλον στο κομμένο Monte Sublime 08 φέρνουν.
RedRum

Δημοσίευσηαπό RedRum » Δευ Οκτ 12, 2009 8:00 pm

Leonidas έγραψε:
Ισως θα έπρεπε να κοιτάμε όλοι μας λίγο πιο προσεκτικά τις αγορές μας, ειδικώτερα όταν πρόκειται για λιμιτάδες.

Μήπως, λέω μήπως ήρθε για κάποιους απο μάς η ώρα να λοξοκοιτάμε και τον δόλιο καπνοπώλη της γειτονιάς μας;

.

Συμφωνω απολυτα και για τα 2. Πρωτον, εαν ειναι να τα δωσεις για LE, εχε το νου σου ρε παιδακι μου και παρε τουλαχιστον απο τους λιγο πιο ακριβους ιντερνετικους για να εχεις και το κεφαλι σου ησυχο...

απο την αλλη συμφωνω απολυτα να αγοραζουμε απο μαγαζια στη χωρα μας, και ιδιαιτερα να σκεφτομαστε και το μαγαζι που μας φιλοξενει... o Author ειναι εκπληκτικος στο θεμα αυτο, στο γεγονος οτι δεν κοβει αναφορες σε αλλα μαγαζια, δεν νομιζω να υπαρχει αλλο μαγαζι στον κοσμο με δικο του φορουμ που να το επιτρεπει... εγω εχω να προτεινω πριν αγορασουμε κατι, εας ριξουμε μια ματια στο μαγαζι εδω.

Και το λεω εγω που δυστυχως, και νιωθω πολυ ασχημα, δεν εχω αγορασει τιποτα (λογω αποστασης και μεταφορικων). Ξερω οτι αρκετοι κανουν συχνα αγορες, αναφερομαι στα πιο κανουργια μελη.
RedRum

Δημοσίευσηαπό RedRum » Δευ Οκτ 12, 2009 8:03 pm

Leonidas έγραψε:
RedRum έγραψε:did you order the cg4?

Μου την έχει σπάσει ο χαριτωμένος και δεν προχώρησα. Περιμένω ή να μου φέρουν απο NYC ή να πάρω στο επόμενο ταξίδι μου.

Γιατι δεν παιρνεις απο τον Dan απο NHC?

ακομα δεν απανταει ο χαριτωμενος;;;
Leonidas

Δημοσίευσηαπό Leonidas » Δευ Οκτ 12, 2009 8:06 pm

Ηλία δεν εχω δοκιμάσει ποτέ αγορά απο NHC. Ισως κάνω αυτό που λές.

Επιστροφή σε “Διάφορα προβλήματα - ερωτήσεις ...”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης