Montecristo No2 σε ξύλινο κουτι?

konstantinos34

Montecristo No2 σε ξύλινο κουτι?

Δημοσίευσηαπό konstantinos34 » Δευ Μαρ 08, 2010 3:37 pm

Καλησπέρα σε όλους είμαι καινούργιος στο forum καπνίζω πούρα αρκετό καιρο και ένα από τα πολύ αγαπημένα μου ειναι το montecristo no2
ελαβά σήμερα μια κούτα από ένα φίλο η οποία όμως ήταν ξύλινη ??
και όχι η γνωστή σε όλους μας υπέροχη κίτρινη... η κούτα είχε τις γνωστές στάμπες του κόμη με τα σπαθιά του και όλα (κάτι σε Α θυμίζει)χωρίς όμως αναφορά στον τύπο των πούρων που φιλοξενεί ...καποιος φίλος γνωρίζει κατι?
Τελευταία επεξεργασία από konstantinos34 σε Δευ Μαρ 08, 2010 4:02 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Leonidas

Δημοσίευσηαπό Leonidas » Δευ Μαρ 08, 2010 3:46 pm

Καλώς ήρθες και καλή διαμονή.

Τι κούτα είναι αυτή η ξύλινη; Μήπως ο φίλος σου έβαλε εκεί τα πούρα για καλλίτερη εμφάνιση; :lol: Πόσα πούρα είναι;

Φίλος είπες.
konstantinos34

Δημοσίευσηαπό konstantinos34 » Δευ Μαρ 08, 2010 3:59 pm

Οχι τα πούρα ειναι 25 με αψογη εφαρμογη μεσα στην κουτα ο "φίλος" είναι ένας Γερμανοκουβάνος ....
Δεν έχω καπνίσει καποιο ακόμα καθως συνήθως τα αποθηκεύω πρώτα για ένα 40ημερο στο humidor.
τα πούρα από εμφάνιση και μυρωδιά παραπέμπουν σε Νο2 χωρίς αμφιβολίεςγια κάποιον που γνωρίζει ειδικά το συγκεκριμμένο πούρο.
Απλά η κούτα μού έχει κινήσει το ενδιαφέρον γιατί δεν την έχω ξαναδεί.....
κάποια ιδέα??
Leonidas

Δημοσίευσηαπό Leonidas » Δευ Μαρ 08, 2010 4:33 pm

Δεν θυμάμαι να έχω δεί ξύλινο κουτί σε MC2. Ελικρινά δεν μπορώ να βοηθήσω περισσότερο.

Ελπίζω άλλοι να έχουν καλλίτερες ιδέες.
Άβαταρ μέλους
amazonios
Επικοινωνία:

Δημοσίευσηαπό amazonios » Δευ Μαρ 08, 2010 5:28 pm

Καμια φωτογραφια?
Επισκέπτης

Δημοσίευσηαπό Επισκέπτης » Δευ Μαρ 08, 2010 6:32 pm

Φωτό, και τι γραφει τελος παντων αυτο το κουτί απ εξω κι απο μεσα, box code, τυπος πουρων, χαρτακια γνησιοτητας κλπ
P.S
Κοιτα κι εδω τα ξυλινα κουτακια
http://www.simplycigars.co.uk/cuban-cig ... 0_112.html
konstantinos34

Δημοσίευσηαπό konstantinos34 » Δευ Μαρ 08, 2010 7:31 pm

Ειμαι εκτος σπιτιου μολις επιστρεψω θα βάλω φωτό
konstantinos34

Δημοσίευσηαπό konstantinos34 » Δευ Μαρ 08, 2010 10:48 pm

Κυριοι δεν μπορω να ανεβάσω φωτο λόγω βλαβης του ασυρματου του τηλεφώνου αλλα με βεβαιότητα σας λέω οτι καπνίζω μια ωραιότατη μαιμού ...κουβανέζα παντως...
Το καλό της υπόθεσης είναι οτι τουλαχιστον η δευτερη κούτα που εστειλε ο φίλος vegas robaina unicos είναι αυθεντικότατη γιατι δοκίμασα το απόγευμα
και ήταν απολύτως προβλεπόμενο και οπως πρέπει

Δείξε μου τους "φίλους" σου ....
Καλό βράδυ σε όλους
Leonidas

Δημοσίευσηαπό Leonidas » Τρί Μαρ 09, 2010 8:14 am

kostantinos34 έγραψε:με βεβαιότητα σας λέω οτι καπνίζω μια ωραιότατη μαιμού ...κουβανέζα παντως...

Κομψά στο είπα...

Πάντως τη φωτό όταν μπορέσεις βάλτη. Του φίλου σου του Γερμανοκουβάνου εννοώ. Είναι κάποιοι εδώ, που έχουν μια φυσική κλίση σε τέτοιες γνωριμίες :lol:
konstantinos34

Δημοσίευσηαπό konstantinos34 » Τρί Μαρ 09, 2010 8:45 am

Η γνωριμία με τον εν λόγω κύριο ήταν τελείως τυχαία καί έγινε μέσα από το διαδύκτιο , έιχε δείξει ποιότητα στον "χαρακτήρα" του (καταλαβαίνεις τι θέλω να πώ) καθώς επίσης ήταν και αρκετά οικονομίκοτερος στις απαιτήσεις του ακόμα και από έναν άλλο πού όλοι γνωρίζουμε και επειδη οι εν λόγω συζητήσεις τέτοιες μέρες σκοτεινές που διανύουμε καλό είναι να μην γίνονται φόρα παρτίδα ....
τελικώς ο φίλος υποσχεθηκε να την αντικαταστησει με κάποια αλλη. Η μαιμού πάντως είχε περιτύληγμα ίσως original και όψη ευγενούς , από γέμιση όμως.....
Άβαταρ μέλους
General LEE

Δημοσίευσηαπό General LEE » Τρί Μαρ 09, 2010 9:06 am

Συμπερασμα: να προσεχεις τους φιλους σου ,ειδικα αυτους του ιντερνετ.Εχουμε ακουσει οτι ξελογιαζουν αθωα κοριτσακια στα διαφορα chats και θεριακληδες καπνιστες πουρων που "ψαχνονται" υποπτα :lol: :lol:
Thank God war is such an awful thing or else we could get fond of it !
Επισκέπτης

Δημοσίευσηαπό Επισκέπτης » Τρί Μαρ 09, 2010 9:29 am

Leonidas έγραψε:
kostantinos34 έγραψε:με βεβαιότητα σας λέω οτι καπνίζω μια ωραιότατη μαιμού ...κουβανέζα παντως...

Κομψά στο είπα...

Πάντως τη φωτό όταν μπορέσεις βάλτη. Του φίλου σου του Γερμανοκουβάνου εννοώ. Είναι κάποιοι εδώ, που έχουν μια φυσική κλίση σε τέτοιες γνωριμίες :lol:

Γερμανοκουβανός?Που ξερεις, ισως να ειναι κάποιος απογονος του H. Upmann!!
Leonidas

Δημοσίευσηαπό Leonidas » Τρί Μαρ 09, 2010 10:29 am

konstantinos34 έγραψε:Η γνωριμία με τον εν λόγω κύριο ήταν τελείως τυχαία καί έγινε μέσα από το διαδύκτιο , έιχε δείξει ποιότητα στον "χαρακτήρα" του (καταλαβαίνεις τι θέλω να πώ) καθώς επίσης ήταν και αρκετά οικονομίκοτερος στις απαιτήσεις του ακόμα και από έναν άλλο πού όλοι γνωρίζουμε και επειδη οι εν λόγω συζητήσεις τέτοιες μέρες σκοτεινές που διανύουμε καλό είναι να μην γίνονται φόρα παρτίδα ....
τελικώς ο φίλος υποσχεθηκε να την αντικαταστησει με κάποια αλλη. Η μαιμού πάντως είχε περιτύληγμα ίσως original και όψη ευγενούς , από γέμιση όμως.....

Δεν θέλω να σε χαλάσω αλλά άλλη κούτα έστω και απο αντικατάσταση μην πάρεις. Το συγκεκριμένο πούρο είναι απο αυτά που μαιμουδιάζονται ιδιαιτέρως και τούτο γιατί η τιμή τους έχει αξιόλογα περιθώρια. Κουβανέζικα φτηνά πούρα ΔΕΝ υπάρχουν. Αν υπήρχαν θα τα είχα αγοράσει όλα και έτσι πάλι δεν θα υπήρχαν. :lol: Πούρα αγοράζουμε απο μαγαζιά ή εν γένει προμηθευτές με ιστορία στην αξιοπιστία. Και μόνο απο τέτοιους.

Βεβαίως you are the boss.
Άβαταρ μέλους
General LEE

Δημοσίευσηαπό General LEE » Τρί Μαρ 09, 2010 10:38 am

Δηλαδη μπορω να αγορασω αφοβα απο τον "axiopistopuro.com" :lol: :lol:
Και πως θα το μαθω ρε φιλε αφου ειπαμε οτι δεν μπορουμε να λεμε τιποτα που αφορα αγορες;Εγω π.χ θελω να μαθω ποιος ειναι αυτος ο ...απογονος του Upmann που κανει μαιμουδιες αλλα πως θα μου μεταδωσει την πληροφορια ο παθων;Και μη μου πεις με πμ γιατι φανταζομαι ο ανθρωπος θα εχει και καμια αλλη δουλεια να κανει απο το να απανταει σε καθε τυχαρπαστο πμ.Ιδου η απορια !!!(κανω τον ινδιανο τωρα,μην απαντησεις :wink: )
Thank God war is such an awful thing or else we could get fond of it !
Leonidas

Δημοσίευσηαπό Leonidas » Τρί Μαρ 09, 2010 10:47 am

General LEE έγραψε:Και πως θα το μαθω ρε φιλε αφου ειπαμε οτι δεν μπορουμε να λεμε τιποτα που αφορα αγορες;

βρε λι, σωστή ερώτηση έκανες. Ολοι μαθαίνουν να καπνίζουν πούρα απο το ιντερνετ :lol: Τόχω ξαναπεί αυτό και το βρίσκω απίστευτα προβοκατόρικο. Γιαυτό και το ξαναγράφω, μπάς και δούμε προκοπή. Τέτοια ησυχία στο forum με νύσταξε.

Για δε ρωτάς εκείνο το bro σου να σου πεί πως ξεστραβώθηκε (partially); :lol:

Επιστροφή σε “Διάφορα προβλήματα - ερωτήσεις ...”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης