Montecristo No2 σε ξύλινο κουτι?

Άβαταρ μέλους
maltakias
Επικοινωνία:

Δημοσίευσηαπό maltakias » Τρί Μαρ 09, 2010 10:25 pm

Αν εσύ τα βλέπεις όλα ρόδινα στη χώρα που διαμένεις μπράβο σου.

Κρίτικη περί κούβας έκανα και κάνω ανοιχτά όπως κάνω και για τη χώρα μου.Αν αυτό σε φοβίζει....δεν καταλαβαίνω το λόγο.

Τώρα,αυτά τα περί άναρθρων κραυγών,βαθιά νυχτωμένων,και λοιπές σαχλαμάρες είναι λαϊκισμός αισχίστου είδους.Το έχω ξαναδεί το στυλάκι,ότι είναι έξω από τη νεοφιλελεύθερη λογική σου είναι και νυχτωμένο.

Ο κόσμος είναι εξοργισμένος και έχει πολύ σοβαρούς λόγους να είναι.
Αν αυτό δεν το βλέπεις και συνεχώς αναμασάς τα μανατζερίστικά σου,τότε δεν θα ξέρεις από που σου ήρθε αυτό που είναι προφανές πως έρχεται.
De omnibus dubitandum

http://maltakias.blogspot.com/
Leonidas

Δημοσίευσηαπό Leonidas » Τρί Μαρ 09, 2010 10:30 pm

Είσαι τόσο βλάξ και δειλός, που φοβάσαι να παραδεχτείς αυτό που κάνεις. Αποδεικνύεις την αναγκαιότητα των βλακών στο σύγχρονο βίο.

Εδώ τέλειωσα. Με σένα.
Άβαταρ μέλους
CHURCHILL

Δημοσίευσηαπό CHURCHILL » Τρί Μαρ 09, 2010 11:01 pm

Γιατί το χαλάτε το θέμα ρε παιδιά?
Εδώ διαβάζαμε για τις gs των παιδιών και μπήκατε να το χαλάσετε πάλι το γαμημένο
Τι στο διάολο νομίζετε μερικοί ότι όλο το φόρουμ με εσάς θα ασχολείται.
Άντε να τα πείτε σε κάνα καφέ καπνίζοντας κανένα πούρο και να τα βρείτε σαν άνθρωποι και μην μας χαλάτε το οφθαλμολουτρο.
Και αν δεν τα βρείτε παίξτε και κάνα ματσούκι να ξεθυμάνετε!!
Ρε προβλήματα που έχει ο κόσμος
Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά
konstantinos34

Δημοσίευσηαπό konstantinos34 » Τρί Μαρ 09, 2010 11:12 pm

Υπάρχει και η άλλη εκδοχη να οργανώσουμε ένα κοντινό μονοήμερο καφεφαγητό με πούρα και μηχανάκια και να λυθούν οι παρεξηγήσεις..
Αλλωστε αν θέλουμε ξύλο βλέπουμε MMA fights στο Ufc είναι και ξύλο άλλου επιπέδου πως να το κανουμε ....
Άβαταρ μέλους
CHURCHILL

Δημοσίευσηαπό CHURCHILL » Τρί Μαρ 09, 2010 11:18 pm

konstantinos34 έγραψε:Αλλωστε αν θέλουμε ξύλο βλέπουμε MMA fights στο Ufc είναι και ξύλο άλλου επιπέδου πως να το κανουμε ....

τι αλλου επιπεδου......τους βλεπεις και ανατριχιαζεις!
απο πετρα ειναι οι μουρες τους?
Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά
konstantinos34

Δημοσίευσηαπό konstantinos34 » Τρί Μαρ 09, 2010 11:23 pm

Μιλάς με κάποιον που ασχολείται με το θέμα και κοντινό συγγενικό και πολύ αγαπημένο του πρόσωπο διατηρεί το μοναδικό ΜΜΑ γυμναστήριο στην Ελλάδα καθώς και διακρίσεις στό αθλημα στο εξωτερικό. Ειναι η κορύφωση των τεχνών (οχι των καλών) πως να το κάνουμε ..
Ομως ας μείνουμε στα πούρα και στα GS είναι πιο εξευγενισμένο
CHEROKEE

Δημοσίευσηαπό CHEROKEE » Τετ Μαρ 10, 2010 12:55 am

Leonidas μπορεί να λες οτι τελείωσες με τον maltakias, αλλά δεν έχεις καταλάβει οτι όσο υποστηρίζεις αυτό το κολοσύστημα που φτιάξατε οι νεοφιλελύθεροι και εγώ και όλοι θα γίνουμε maltakias για να σας ανατρέψουμε.

Σταματήστε πια με τους αριθμούς. Δεν υπάρχει για μένα οτι κάποιος δείκτης της οικονομίας πρέπει να φτιάξει αν οι άνθρωποι για να γίνει αυτό θα πεινάσουν.
Άβαταρ μέλους
General LEE

Δημοσίευσηαπό General LEE » Τετ Μαρ 10, 2010 8:52 am

Καλημερα αν και βλεπω συννεφιες.

@Leo
Τα περι βλακειας πιανουν και ...συγγενεις πρωτου βαθμου;
Οπως βλεπεις προσπαθω να το πιασω χαμογελαστα διοτι αλλιως..
Μπορεις να τον πεις κολλημενο,αιθεροβαμωνα,ισως ρομαντικο,σιγουρα οχι αδιαφορο και βολεψακια και σε καμια περιπτωση βλακα και ανθελληνα.Και αυτα που σου λεω τα ξερεις.

@Cherokee-Wrangler-Commander-Patriot και ολα τα αλλα 4x4
Ευτυχως που δεν εγινες maltakias γιατι θα σε ειχα πνιξει στην κουνια.
Ασε που μετα το maltakia ο ...Marx εσπασε το καλουπι !! :wink:

@Everybody
Συγνωμη που προκαλεσα αθελα μου αυτο το μικρο ψυχροπολεμικο κλιμα.Δεν ηταν στις προθεσεις μου αλλα πιστευα οτι θα μπορουσαμε να το διαχειριστουμε. Μετα λυπης μου διαπιστωνω οτι εσφαλα μιας και ψυχολογησα λαθος τους συχνοτερους χρηστες αυτου του φορουμ.
Και παλι,sorry folks !
Thank God war is such an awful thing or else we could get fond of it !
Άβαταρ μέλους
maltakias
Επικοινωνία:

Δημοσίευσηαπό maltakias » Τετ Μαρ 10, 2010 9:25 am

Leonidas έγραψε:Είσαι τόσο βλάξ και δειλός, που φοβάσαι να παραδεχτείς αυτό που κάνεις. Αποδεικνύεις την αναγκαιότητα των βλακών στο σύγχρονο βίο.

Εδώ τέλειωσα. Με σένα.

Όπως πάντα επιχειρηματολογία και επίπεδο......George Bush.......Junior!

Ευτυχώς υπάρχουν και Ινδιάνοι γιατί από τους καουμπόϋδες προκοπή δεν είδαμε.

Εγώ δεν τελείωσα.Με το συνάφι σου.
De omnibus dubitandum

Άβαταρ μέλους
maltakias
Επικοινωνία:

Δημοσίευσηαπό maltakias » Τετ Μαρ 10, 2010 9:27 am

General LEE έγραψε: ο ...Marx εσπασε το καλουπι !! :wink:

Κάτι σε Μπακούνιν σου βρίσκεται,τον βρίσκω πιο επίκαιρο και συμπαθή.

Όσο για το μπάχαλο ήταν νομοτέλεια πως θα ξεσπούσε από τότε που γράφτηκες στρατηγέ μου.Κάποια στιγμή θα το πολιτικοποιούσες,παρότι κράτησες πρωτοφανές επίπεδο που δεν έχω συναντήσει σε μεταξύ μας συζητήσεις.

Δεν πειράζει,καλή καρδιά.
De omnibus dubitandum

Άβαταρ μέλους
General LEE

Δημοσίευσηαπό General LEE » Τετ Μαρ 10, 2010 9:42 am

maltakias έγραψε:
General LEE έγραψε: ο ...Marx εσπασε το καλουπι !! :wink:

Κάτι σε Μπακούνιν σου βρίσκεται,τον βρίσκω πιο επίκαιρο και συμπαθή.

Όσο για το μπάχαλο ήταν νομοτέλεια πως θα ξεσπούσε από τότε που γράφτηκες στρατηγέ μου.Κάποια στιγμή θα το πολιτικοποιούσες,παρότι κράτησες πρωτοφανές επίπεδο που δεν έχω συναντήσει σε μεταξύ μας συζητήσεις.

Δεν πειράζει,καλή καρδιά.

Αν δεν το παρατηρησες,μεσα σε ολη αυτη την αντιπαραθεση πολιτικων η "πολιτικων" αποψεων, παραδοξως για μενα, δεν εχω παρει καμια-τονιζω καμια- θεση και σε προκαλω να με διαψευσεις.Μην μου χρεωνεις λοιπον προθεση. Δεν μου καιγεται καρφι για το τι πιστευεις για την Κουβα(η τη γουατεμαλα η την αλασκα), προσπαθησα να ρωτησω τι ειδες .Αν καποιοι διεβλεψαν σε αυτη την απολυτα απο απλη περιεργεια κινουμενη προσπαθεια μου μια ευκαιρια να πολιτικολογησουν,σιγουρα δεν ειμαι εγω μεσα σε αυτους,ουτε σκοπευω να μπω τωρα στο γκρουπ,απλα διοτι σεβομαι και το δικαιωμα σου να βιωνεις οτι ειδες μονος σου αλλα πανω απο ολα την ...απολυτη ασχετοσυνη του φορουμ αυτου με αυτα που συζητουνται αυτες τις μερες(εννοω τον προσανατολισμο του φορουμ,οχι βεβαια τους χρηστες).

p.s. Ο Κροποτκιν σε καλυπτει ...ταβαριτς; :lol:
Άβαταρ μέλους
maltakias
Επικοινωνία:

Δημοσίευσηαπό maltakias » Τετ Μαρ 10, 2010 9:50 am

Δε σου χρέωσα πρόθεση ρε συ.

Και σαφώς σεβάστηκα ότι δεν πήρες θέση αλλά διάβασες τι έγραψα μέσα στις αράδες μου και δεν έκρινες το κείμενο μέσα από πράγματα που δημοσιεύω σε άλλους χώρους έξω από εδώ.

Απλώς επειδή κινούμαι περισσότερο καιρό εδώ μέσα είχα το προαίσθημα του τι θα γινόταν άπαξ και άνοιγε το θέμα αυτό.

.
.
.
Πρίγκηπας Κροπότκιν παρακαλώ.
De omnibus dubitandum

Άβαταρ μέλους
General LEE

Δημοσίευσηαπό General LEE » Τετ Μαρ 10, 2010 9:59 am

Ο μονος πριγκηπας που αναγνωριζω απο τη συγκεκριμενη εποχη ειναι ο "μαυρος βαρωνος" πριγκηπας Πιοτρ Βραγκελ,αλλα αυτο ειναι μαλλον ασχετο :lol: :lol:
Leonidas

Δημοσίευσηαπό Leonidas » Τετ Μαρ 10, 2010 10:40 am

General LEE έγραψε:Καλημερα αν και βλεπω συννεφιες.

@Leo
Τα περι βλακειας πιανουν και ...συγγενεις πρωτου βαθμου;
Οπως βλεπεις προσπαθω να το πιασω χαμογελαστα διοτι αλλιως..
Μπορεις να τον πεις κολλημενο,αιθεροβαμωνα,ισως ρομαντικο,σιγουρα οχι αδιαφορο και βολεψακια και σε καμια περιπτωση βλακα και ανθελληνα.Και αυτα που σου λεω τα ξερεις.

Καλημέρα και συγγνώμη που διακόπτω μια συζήτηση μεταξύ αδερφών.
Στο πρώτο ερώτημα λέω να μην απαντήσω. Το έπιασες χαμογελαστά διότι αλλιώς...

Αντιστρέφω την τοποθέτησή σου. Κολλημένος, αιθεροβάμων, ίσως ρομαντικός αισθάνομαι εγώ. Και τούτο γιατί δεν καταθέτω τα όπλα, δεν υποτιμώ, δεν αποκαλώ τον Πρωθυπουργό Γιωργάκη, δεν κριτικάρω συνεχώς αρνητικά τον τόπο μου και τους Ελληνες, σέβομαι θεσμούς και πρόσωπα και πολλά άλλα που κάνω για να συμμετέχω. Δεν κάθομαι μακριά σε ένα χάρτινο θρόνο και να κριτικάρω. Τέλος δεν συμμετέχω σε αγέλες.

Συνεπώς. Οτι είχα να πώ το είπα. Δεν πρόκειται να συνεχίσω στο θέμα αυτό, ήδη και πολύ σωστά ο φίλτατος CHURCHILL με έστειλε στα καφενεία. Ελπίζω να μην εκλάβεις την άρνηση μου να ανταπαντήσω προσβλητικά. Οτι θέλεις με πμ είμαι διαθέσιμος.

Καλή συνέχεια στη συζήτησή σας.
CHEROKEE

Δημοσίευσηαπό CHEROKEE » Τετ Μαρ 10, 2010 11:02 am

Θα ήλελα να σου πω κάτι General LEE και πιστεύω οτι και ο maltakias θα συμφωνήσει μαζί μου. Η ουδετερότητα που δηλώνεις σε αυτές τις άγριες ημέρες που ζούμε είναι σαφέστατη πολιτική στάση και μάλιστα άκρως συντηρητική.

Επιστροφή σε “Διάφορα προβλήματα - ερωτήσεις ...”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης