Δηλητηριαση υπαρχει περιπτωση??????

TOMAS
Επικοινωνία:

Δηλητηριαση υπαρχει περιπτωση??????

Δημοσίευσηαπό TOMAS » Δευ Ιούλ 04, 2011 12:33 pm

Καλημερα σε ολο το forum.

Σας διαβαζω φανατικα πολυ καιρο τωρα και μπορω να πω οτι εχω μαθει σχεδον τα παντα περι πουρων .

Λατρης και εγω του μπλε καπνου πολλα χρονια 10 + δεν μου ειχε παρουσιαστει κατι αναλογο με αυτο που επαθα την προηγουμενη εβδομαδα.

Στους υγραντηρες μου λοιπον εχω διαφορα πουρα διαφορων εθνικοτητων με υγρασια 65-70%.

Καποια στιγμη παρατηρησα την γνωστη σε ολλους μας αχνη (λευκοπρασινη)χωρις να δωσω πολυ σημασια βγαζω ενα ΗΟΥΟ και ενα ΤΡΟΥΑ (Limited edition robusto).

Aφου τα απολαυσα και τα δυο σε διαστημα 4 ωρων ...μετα απο λιγο γυρισε ο ουρανος αναποδα.....υπερβολικη ζαλαδα με φριχτο πονο στο στομαχι.

Ρωταω τωρα τους εμπειρωτερους...υπαρχει περιπτωση απο πουρα να παθεις τετοια ζημια?????

ΦΙΛΙΚΑ
Η πικρα της κακης ποιοτητας διαρκει περισσοτερο
απο την γλυκα της χαμηλης τιμης.

Οποιος σταματαει να γινεται καλυτερος παυει να ειναι καλος.
Author
Γενικός επόπτης

Δημοσίευσηαπό Author » Δευ Ιούλ 04, 2011 4:04 pm

Καλώς ήρθες TOMAS στην παρέα μας .
Τέτοιο περιστατικό δεν έχω ξανακούσει .
Μήπως ήταν απο υπερβολικό κάπνισμα ? και όχι απο δηλητηρίαση ??
TOMAS
Επικοινωνία:

Δημοσίευσηαπό TOMAS » Δευ Ιούλ 04, 2011 10:05 pm

Author σε ευχαριστω για το καλοσωρισμα.

Δεν μου εχει τυχει στα 10 χρονια και ψιλοτρομαξα να σου πω την αληθεια γι αυτο θελω την γνωμη των εμπειροτερων.

hernesto

Δημοσίευσηαπό hernesto » Τρί Ιούλ 05, 2011 8:41 am

Γεια σου Θωμά (ελπίζω να κάνω σωστή μετάφραση του nickname σου). Σίγουρα, δεν πρόκειται περί δηλητηρίασης. Και τα δύο συμπτώματα που περιγράφεις μπορεί να είναι τυπικά ακόλουθα της πρόσληψης γενναίας δόσης νικοτίνης.

Έχε υπόψη σου ότι η νικοτίνη οδηγεί σε αύξηση της ινσουλίνης που μειώνει τα σάκχαρα. Αποτέλεσμα αυτού είναι να σου δημιουργείται αναγούλα. Κλασική λύση είναι είτε να φας λίγη σοκολάτα είτε να συνοδεύεις τα τελευταία τρίτα των πούρων σου με κάποιο αναψυκτικό τύπου cola.

Όσο για τη ζαλάδα μπορεί να είναι συνδυασμός ενός δυνατού nicotine kick με βαθιές ρουφηξιές επειδή μπορεί το stick να ήταν κάπως στουμπωμένο. Επίσης συνηθισμένο φαινόμενο το οποίο μπορείς να το προλαβαίνεις προσέχοντας το πόσο μαυρίζει το κομμένο cap του πούρου - ήτοι πόση νικοτίνη έχει ήδη μαζέψει. ;)
Medium-thick gauge, soft to mild strength, sweet scents and taste... Oh yeah, that's me smoking my cigar, baby!
http://cigarlounge.gr
TOMAS
Επικοινωνία:

Δημοσίευσηαπό TOMAS » Τετ Ιούλ 06, 2011 9:14 am

Κυριοι ευχαριστω για τις απαντησεις.

Αγαπητε hernesto σωστη η μεταφραση του ονοματος... εγω αλλιως ηθελα να κανω register αλλα δυστηχως το ειχε προλαβει καποιος αλλος.

Ισως να ηταν οντος γεναια δοση οπως ακριβος περιγραφεις αλλα αυτο το πραγμα κρατησε περιπου 2 ωρες.

Ευχαριστω παντος για τις συμβουλες γιατι μετα απο αυτο φοβηθηκα να ξαναδοκιμασω πουρο απο αυτον τον συγκεκριμενο υγραντηρα

Ας το προσπερασω και ας παμε παρακατω.

Επιστροφή σε “Διάφορα προβλήματα - ερωτήσεις ...”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης