Αμμωνία! Σοκ! Τη βοήθειά σας.

Άβαταρ μέλους
viperii

Δημοσίευσηαπό viperii » Δευ Ιαν 16, 2012 9:59 am

Τον Chianti medium τον έχω αγοράσει από τον Author και έμεινα απόλυτα ευχαριστημένος. Ο δεύτερος που αγόρασα ήταν ο παρακάτω, απόλυτα ικανοποιημένος και από αυτόν.

http://www.cigaraccessories.gr/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=139&category_id=35&option=com_virtuemart&Itemid=53&lang=el
“Smoking cigars is like falling in love. First, you are attracted by its shape; you stay for its flavour, and you must always remember never, never to let the flame go out!” -Winston Churchill
thanasis

Δημοσίευσηαπό thanasis » Δευ Ιαν 16, 2012 5:39 pm

viperii έγραψε:Τον Chianti medium τον έχω αγοράσει από τον Author και έμεινα απόλυτα ευχαριστημένος. Ο δεύτερος που αγόρασα ήταν ο παρακάτω, απόλυτα ικανοποιημένος και από αυτόν.

http://www.cigaraccessories.gr/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=139&category_id=35&option=com_virtuemart&Itemid=53&lang=el

Από ότι κατάλαβα, μάλλον το forum απευθύνεται σε συλλέκτες υγραντήρων :) Πάντως ευχαριστώ άπαντες για την προθυμότητα να βοηθήσετε ένα νέο ανερχόμενο συλλέκτη :)
Πάντως σήμερα ήρθα σε οπτική επαφή με κάποιους υγραντήρες και αντιλήφθηκα τα εξής:
A. Από κοντά δείχνουν μικρότεροι από ότι στις φωτογραφίες.
Β. Οι χωρητικότητες που αναφέρουν είναι για στοίβαγμα και όχι για αποθήκευση.
Γ. Η κατασκευή μερικών εξ αυτών, είναι απογοητευτική και καθότι επαγγελματικά ασχολούμαι με την παραγωγή(όχι υγραντήρων :) ,μπορώ να καταλάβω αν ένα προιόν είναι ποιοτικό.
Δ. Η δεσποινίς ενός εκ των κατατσημάτων που επισκέφτηκα ήταν εξαιρετικής εμφάνισης :)
Ε. Τώρα ξεκινάω να πάω στον οικοδεσπότη.
Άβαταρ μέλους
capobomba

Δημοσίευσηαπό capobomba » Δευ Ιαν 16, 2012 7:37 pm

thanasi πάρε υγραντήρα μεγάλο, θα αυγατίσει μέχρι να πείς "αυγό" 8)
thanasis

Δημοσίευσηαπό thanasis » Δευ Ιαν 16, 2012 9:11 pm

General LEE έγραψε:Ποια ψωνια;;
Ετσι που τα λεει ο Αθανασιος,θα πρεπει να γυρισει με τριαξωνικο για να ..καλυφθει.
Σαν μετακομιση θα ειναι... :lol: :lol:

Στρατηγέ μου, πόσο δίκιο είχες τελικά, σοφές κουβέντες από ένα μεγάλο άντρα. Ούτε ο υγραντήρας habana δεν μου φτάνει έτσι όπως τον είδα από κοντά.
Πάντως παιδιά τα έχω χαμένα με μένα, για υγραντήρα πήγα, πούρα αγόρασα πάλι!
Σοφός ο στρατηγός! :)
thanasis

Δημοσίευσηαπό thanasis » Δευ Ιαν 16, 2012 9:14 pm

capobomba έγραψε:thanasi πάρε υγραντήρα μεγάλο, θα αυγατίσει μέχρι να πείς "αυγό" 8)

Ένα έχω καταλάβει μετά τη σημερινή μου έρευνα, ότι πρέπει να αγοράσω υγραντήρα μεγαλύτερο από τις σημερινές μου ανάγκες. :wink:
Άβαταρ μέλους
jimbo

Δημοσίευσηαπό jimbo » Δευ Ιαν 16, 2012 9:33 pm

Πάρε βρε άνθρωπε μου ένα cabinet, να βάζεις ολόκληρα κουτιά μέσα...
Όπως πας, για να είσαι οκ, θα πρέπει να φτιάξεις κανα walk-in :lol: :lol: :lol:
Άβαταρ μέλους
General LEE

Δημοσίευσηαπό General LEE » Δευ Ιαν 16, 2012 10:40 pm

thanasis έγραψε:
General LEE έγραψε:Ποια ψωνια;;
Ετσι που τα λεει ο Αθανασιος,θα πρεπει να γυρισει με τριαξωνικο για να ..καλυφθει.
Σαν μετακομιση θα ειναι... :lol: :lol:

Στρατηγέ μου, πόσο δίκιο είχες τελικά, σοφές κουβέντες από ένα μεγάλο άντρα. Ούτε ο υγραντήρας habana δεν μου φτάνει έτσι όπως τον είδα από κοντά.
Πάντως παιδιά τα έχω χαμένα με μένα, για υγραντήρα πήγα, πούρα αγόρασα πάλι!
Σοφός ο στρατηγός! :)

Αγαπητε Αθανασιε,ουτε σοφος ουτε τιποτα ειμαι.
Ενας καψουρης σαν κι εσενα ειμαι κι εγω,που ξεκινησα με ενα μικρο desk για τις αναγκες μου και τωρα παλευω με τρια desk humi, ενα habana και ενα travel να τα φερω βολτα.
Ευτυχως ,παντα υπαρχει και το φιλοξενο υπογειο του ChG αν και φοβαμαι οτι αν εμπιστευτω τον κατεργαρη ασφα-ληστη θα μου ..."κουρεψει" το καταπιστευμα κατα τι !
Παρε τον habana,κανει καλη δουλεια,ακου που σου λεω.
Και πες τη διευθυνση με την ...εξαιρετικης εμφανισεως δεσποινιδα παρακαλω ! :wink:
Thank God war is such an awful thing or else we could get fond of it !
thanasis

Δημοσίευσηαπό thanasis » Δευ Ιαν 16, 2012 10:54 pm

Στρατηγέ μου, μάλλον προς τον habana καταλήγω και....βλέπουμε :)
Τώρα όσον αφορά τη δνση της ωραιοτάτης παρουσίας, θα το αφήσω σε προσωπική αναζήτηση και ανακάλυψη. Εξάλου εσείς οι πιο παλιοί λέτε πως μέρος της μαγείας, είναι το σουλατσάρισμα στα μαγαζιά και η χαρά, της ανακάλυψης, της πραμάτειας :) Άντε γιατί σας έχουν πάρει τα μυαλά οι Γενοβέζες μου φαίνεται :wink:
Άβαταρ μέλους
ChristosG

Δημοσίευσηαπό ChristosG » Δευ Ιαν 16, 2012 11:43 pm

Θανάση, αν για αρχή δεν σου φτάνει ο χαβάνας, τότε, με μεγάλη μου χαρά, σε βλέπω εντός 6μήνου, το πολύ, να καταφεύγεις και συ στο Χρήστειο Υπογειακό Ταμείο, οπότε, που θα πας πουλάκι μου, θα προσέλεις κι εσύ για το PSI σου... :lol:

Κινέζο, μην ξανοίγεσαι, το νετ έχει φτάσει και στην Πάρο....

ΥΓ: Πωλείται ή ανταλλάσεται με 2 κυτία Quantanamera διεύθυνσις καπνοπωλείου, εξυπηρετούμενο υπό ξανθιάς αλόγας, φέρουσας σκανδαλιστικότατη αλογοουρά και εκθαμβωτικο ...οπίσθιο διαφορικό.
Πόλεμος πάντων μὲν πατήρ ἐστι.
Άβαταρ μέλους
General LEE

Δημοσίευσηαπό General LEE » Τρί Ιαν 17, 2012 1:31 am

Ντροπη σου, διεθνη τοκογλυφε που ρουφας το αιμα του λαουτζικου εναντι ενος σκοτεινου και υγρου υπογειου και μιας αμφιβολου πιστοτητας πληροφορια που οδηγει σε εξισου ...υγρες φαντασιωσεις για αλογοουρες και κουβανικα καπνα combined (την απολυτη φαντασιωση,γεια σου Κλιντον ηρωα μου) !!
Αλητη !
Κερδοσκοπε !
Τσαρλς Νταλαρα και Μιχαλη Βιολαρη του πουρου !
Δεν γα...ται ,κερδισες.Πες τη διευθυνση και στειλε μου το λογαριασμο για τα Quantanamera. :lol:
thanasis

Δημοσίευσηαπό thanasis » Τρί Ιαν 17, 2012 1:44 am

ΥΓ: Πωλείται ή ανταλλάσεται με 2 κυτία Quantanamera διεύθυνσις καπνοπωλείου, εξυπηρετούμενο υπό ξανθιάς αλόγας, φέρουσας σκανδαλιστικότατη αλογοουρά και εκθαμβωτικο ...οπίσθιο διαφορικό.[/quote]

Ξανθιά δεν είναι. Πάντως τα υπόλοιπα, τα πέτυχες! Αλλά με 2 κυτία άνθρακα, θέλεις να αγοράσεις θησαυρό? Χμ...αν υποθέσω ότι και το ταμείο σου λειτουργεί κάπως έτσι, μάλλον με συμφέρει να αγοράσω ένα υπόγειο, παρά να δανειστώ το δικό σου :)
Άβαταρ μέλους
Τάκης

Δημοσίευσηαπό Τάκης » Τρί Ιαν 17, 2012 8:57 am

μετά από αυτά που διαβάζω
προτείνω μια μικρή αλλαγή στον τίτλο του θέματος:

"Αμμωνία! Σοκ και Δέος!"
Άβαταρ μέλους
General LEE

Δημοσίευσηαπό General LEE » Τρί Ιαν 17, 2012 9:05 am

Τάκης έγραψε:μετά από αυτά που διαβάζω
προτείνω μια μικρή αλλαγή στον τίτλο του θέματος:

"Αμμωνία! Σοκ και Δέος!"

Ετσι οπως εξελισεται το θεμα θα μπορουσες στο "Σοκ και Δεος" να αλλαξεις το Δ με.....Π !! :lol: :lol:
Άβαταρ μέλους
ChristosG

Δημοσίευσηαπό ChristosG » Τρί Ιαν 17, 2012 10:48 am

Θανάση μου μπερδέυτηκες!
ΠΩΛΩ θησαυρό έναντι μικροποσότητας γαιανθράκων, δεν αγοράζω! Νομίζω οτι το ντίλι είναι συμφερότατο, αλλά τέτοιοι είστε οι βρωμοέλληνες! Εμείς θέλουμε να σας βοηθήσουμε, έναντι συμβολικής αμοιβής κι εσείς όλο διυλίζετε τον κώνωπα!

Το "ξανθό" της κώμης μιας γυναίκας αναλόγου ...διαμετρήματος, άνετα θα μπορούσε να παρομοιαστεί με τις πολιτικές απόψεις Καρατζαφέρη, οπότε δεν μπορεί να αποτελέσει κανένα μέτρο σύγκρισης.
Πόλεμος πάντων μὲν πατήρ ἐστι.
Νίκος

Δημοσίευσηαπό Νίκος » Τρί Ιαν 17, 2012 11:04 am

thanasis έγραψε:Δ. Η δεσποινίς ενός εκ των κατατσημάτων που επισκέφτηκα ήταν εξαιρετικής εμφάνισης :)

Πάρε αμέσως την δεσποινίς και άσε τους υγραντήρες γι αργότερα.

Επιστροφή σε “Διάφορα προβλήματα - ερωτήσεις ...”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης