εισαγωγη με purito...

kouki

εισαγωγη με purito...

Δημοσίευσηαπό kouki » Κυρ Αύγ 26, 2012 12:35 am

Καλησπερα στην παρεα,
ειμαι νεο μελος και 100% νεα στον κοσμο των πουρων.

Θα μπορουσατε να μου προτεινετε καποιο purito που να ειναι ελαφρυ, για εισαγωγη στον κοσμο των πουρων? φοβαμαι οτι αν ρωτησω σε καπνοπωλειο ισως μου πλασαρουν ο,τι να ναι, χωρις να χω ιδεα..

Επισης, αν παρω μια συσκευασια απο αυτες που ειναι 5δα οπως πχ τα montecristo , θα πρεπει να χω και υγραντηρα που χρειαζεται για την αποθηκευση των πουρων? ή θα μπορουν να διατηρηθουν στη συσκευασια τους?? :oops:
Άβαταρ μέλους
jimbo

Δημοσίευσηαπό jimbo » Κυρ Αύγ 26, 2012 1:40 am

Καλημέρα, και καλώς ήρθες!
Αν θες την γνώμη μου, μην καπνίσεις καν κουβανέζικα puritos. Εγώ προσωπικά τα θεωρώ σαν προσβολή στον καπνιστή. Είναι πάρα πολύ βαριά, και δεν μοιάζουν σε πούρο ούτε στο ελάχιστο. Αν αρχίζεις να καπνίζεις από puritos, τότε υπάρχει πολύ μεγάλη πιθανότητα να μην ξαναβάλεις πούρο στο στόμα σου :lol:

Για να σου φύγει όμως η απορία, αγόρασε μία μικρή συσκευασία.

Όσο για τις πεντάδες πούρων, ανάλογα βέβαια και τον καιρό, δεν μπορούν να αντέξουν πολύ έξω από υγραντήρα. Σκέψου πως εγώ πήρα μερικά για τις διακοπές μου, βαρέθηκα να πάρω τον υγραντήρα ταξιδιού που έχω, και με το air condition στις 3 μέρες είχαν ξεραθεί!!! :evil:

ΥΓ. Φαντάζομαι πως οι πεντάδες που αναφέρεις, δεν είναι Puritos, αλλά κανονικά πούρα έτσι; Γιατί αν δεν είναι, τότε μάλλον τσάμπα έγραφα, γιατί δεν ξέρω αν ισχύουν για Puritos. χαχαχαχα
Καλώς ήρθες και πάλι!
antonis-vl

Δημοσίευσηαπό antonis-vl » Κυρ Αύγ 26, 2012 6:17 pm

Καλώς ήρθες και απο εμένα!! :) Διάβασε αυτό είμαι σίγουρος θα σε βοηθήσει είναι απο τα παλιά.
http://www.cigars.gr/forum/viewtopic.ph ... cigarillos
δαρβινος

Δημοσίευσηαπό δαρβινος » Κυρ Αύγ 26, 2012 10:23 pm

Χαίρεται κι από μένα.Σίγουρα τα puritos δε συγκρίνονται με τα χειροποίητα πούρα.Από την άλλη η γυναίκα μου εδώ και αρκετό καιρό και μετά από δοκιμές διαφορετικών puritos,κατέληξε στα romeo y julieta.Τα χειροποιήτα τα βρίσκει κάπως βαριά και την κουράζουν αρκετά,έτσι λοιπόν προμηθευόμαστε τη συσκευασία των 5 στην τιμή των 7.50euro.Κατόπιν εγκλεισμού τους στο δικό μου υγραντήρα, τα απολαμβάνει συνοδεύοντάς τα με ένα γλυκό λικέρ κρατώντας μου παρέα.

Επιστροφή σε “Διάφορα προβλήματα - ερωτήσεις ...”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης