QUINTERO - HUMIDOR ΣΕΤΑΡΙΣΜΑ

andreasK

QUINTERO - HUMIDOR ΣΕΤΑΡΙΣΜΑ

Δημοσίευσηαπό andreasK » Τετ Οκτ 04, 2006 2:47 pm

ΓΙΑΣ ΣΑΣ ΚΑΙ ΠΑΛΙ
ΔΟΚΙΜΑΣΑ ΕΝΑ QUINTERO ΑΞΙΑΣ 2,10 ΕΥΡΟ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΦΑΝΗΚΕ ΑΡΚΕΤΑ ΣΦΥΚΤΟ ΚΑΙ ΣΤΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΧΑΛΑΡΩΣΕ ΚΑΙ ΣΙΓΟΥΡΑ ΗΤΑΝ ΠΙΟ ΕΥΧΑΡΙΣΤΟ
ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΔΕΝ ΛΕΩ ΓΙΑΤΙ ΗΤΑΝ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΚΟΥΒΑΣ ΠΟΥ ΔΟΚΙΜΑΣΑ
ΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΛΛΗ ΠΡΟΤΑΣΗ ΕΙΝΑΙ ΕΥΠΡΟΣΔΕΚΤΗ
ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟ HUMIDOR
ΕΦΤΑΣΑ ΣΤΟ 70% ΚΑΙ ΠΑΡΑΜΕΝΕΙ ΣΤΑΘΕΡΟ 3 ΗΜΕΡΕΣ
ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ
Επισκέπτης

Re: QUINTERO - HUMIDOR ΣΕΤΑΡΙΣΜΑ

Δημοσίευσηαπό Επισκέπτης » Πέμ Οκτ 05, 2006 9:04 am

andreasK έγραψε:
ΔΟΚΙΜΑΣΑ ΕΝΑ QUINTERO .... ΚΑΙ ΣΙΓΟΥΡΑ ΗΤΑΝ ΠΙΟ ΕΥΧΑΡΙΣΤΟ

Χαίρομαι που σου άρεσε το Quintero. Αυτό σημαίνει ότι έχεις περιθώριο να πάρεις πάρα πολλές χαρές στο μέλον, στον θαυμαστό κόσμο του γαλάζιου καπνού. Δεν νομίζω ότι θα συναντήσεις κάτι που θα σου αρέσει λιγότερο από αυτό. Τουλάχιστον στα Κουβάνικα!
Καλό ταξίδι!
Άβαταρ μέλους
xenia sifnaiou

humidor and quinteras...

Δημοσίευσηαπό xenia sifnaiou » Πέμ Οκτ 05, 2006 11:27 pm

[color=blue]φίλε αντρέα, φαίνεται οτι σιγά σιγά μπαίνεις κι εσύ στα άδυτα των εκλεκτών καπνών.[/color]
[b]ο Αντρέας είπε:[/b]
[quote]ΓΙΑΣ ΣΑΣ ΚΑΙ ΠΑΛΙ
ΔΟΚΙΜΑΣΑ ΕΝΑ QUINTERO ΑΞΙΑΣ 2,10 ΕΥΡΟ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΦΑΝΗΚΕ ΑΡΚΕΤΑ ΣΦΥΚΤΟ ΚΑΙ ΣΤΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΧΑΛΑΡΩΣΕ ΚΑΙ ΣΙΓΟΥΡΑ ΗΤΑΝ ΠΙΟ ΕΥΧΑΡΙΣΤΟ
ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΔΕΝ ΛΕΩ ΓΙΑΤΙ ΗΤΑΝ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΚΟΥΒΑΣ ΠΟΥ ΔΟΚΙΜΑΣΑ
ΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΛΛΗ ΠΡΟΤΑΣΗ ΕΙΝΑΙ ΕΥΠΡΟΣΔΕΚΤΗ
ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟ HUMIDOR
ΕΦΤΑΣΑ ΣΤΟ 70% ΚΑΙ ΠΑΡΑΜΕΝΕΙ ΣΤΑΘΕΡΟ 3 ΗΜΕΡΕΣ
ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ[/quote]

[color=blue][/color]αλήθεια, αυτο το QUINTERO τί είναι, ρωτάει μία επίσης πολύ καινούρια στον χώρο?
εγώ συνεχίζω την αναζήτηση, και μάλλον κλίνω προς τα panetelas ή τελοσπάντων μικρού μεγέθους πούρα γιατί τα μεγάλα μου έπεσαν λίγο βαριά και με κούρασε η διάρκειά τους.
τώρα που σας γράφω καπνίζω ένα Hoyo de Monterey πανετελάκι και το απολαμβάνω με λίγη σκέτη βότκα on the rocks. μου φαίνεται αρκετά πιο flat σε αρώματα και αισθηση σε σχέση με το r&j και με το cohiba siglo II.
Πήγα στο μαγαζί που μου πρότεινε ένας άλλος φίλος από το FORUM στην Κηφισιά - στην Κολοκοτρώνη, το CURIVAR και βρήκα ένα humidor για ταξίδι σε πολύ καλή τιμή για 5 πούρα και απλό σύστημα ύγρανσης. Για κάποιον που λόγω οικονομικής επιφάνειας, αλλά και λόγω διάθεσης να δοκιμάσει διαφορετικά πούρα δεν έχει σκοπό να πάρει κασετίνα με πολλά πούρα - νομιζω πως είναι ιδανικός humidor, συμφωνείτε?[color=blue][/color] τί με συμβουλεύετε? να το πάρω?
Ξένια
too many cigars...too little time...
themoss
Επικοινωνία:

Δημοσίευσηαπό themoss » Πέμ Οκτ 05, 2006 11:48 pm

Ta quintero ειναι machine made πουρα.Εφοσον εχεις αρχισει να δοκιμαζεις καλυτερα πουρα θα ηταν πισωγυρισμα νομιζω να πας στα quinteros.Εφοσον σου αρεσουν τα μικρα πουρα δικια μου προταση ειναι ta ramon allones small club coronas.Ιδιαιτερα καλο πουρο για καποιον που τωρα ξεκιναει.Μετα μπορεις να καπνισεις και καποια πιο κλασσικα μικρα πουρα (tres petit coronas) oπως ta montecristo no.5.Παντως οσο περισσοτερο καπνιζεις τοσο θα διευρηνθουν και οι γευσεις που μπορεις να λαβεις.Οσο για τον υγραντηρα εγω θα σου προτεινα να παρεις κατι μεγαλυτερο, εστω για 25 πουρα γιατι αργοτερα θα το μετανιωσεις.Απο εκει και περα αν ειναι σιγουρο οτι θα σου αρκουν τα 5 πουρα δεν εχεις λογω να παρεις κατι μεγαλο.Ριξε μια ματια και στο shop tou author.Ισως βρεις κατι που σε ικανοποει.
Επισκέπτης

Re: humidor and quinteras...

Δημοσίευσηαπό Επισκέπτης » Παρ Οκτ 06, 2006 9:33 am

xenia sifnaiou έγραψε: τώρα που σας γράφω καπνίζω ένα Hoyo de Monterey πανετελάκι

Πανετελάκι !!!!!!!!!!!!!!!!!. Εξελίχθηκες πιο γρήγορα από ότι περιμέναμε Ξένια και δεν είναι απαραίτητα κακό αυτό.
Μου άρεσε αυτή η διάσταση. Ας βάλουμε λίγο και από αυτό στο site. Και μια ευχή για περισσότερες κυρίες στο site. Πολλοί μαντράχαλοι μαζευτήκαμε! Και τα μπινελίκια πάνε κι έρχονται. Επιτέλους για να συμαζευτούμε λίγο, να δούμε τι εστί βερύκοκο. (σύνθετος λέξη προερχόμενη εκ του αγγλικού "very" που σημαίνει πολύ και του ελληνικού "κοκό" - που είναι γνωστό σε όλους τι σημαίνει)

Άντε, και καλά καπνούλια!!!

ΥΓ. Πάρε κάποιο Humidor μεγαλύτερο, τουλάχιστον για 25 πούρα, όπως σου γράφει ο Θέμος, γιατί πολύ σύντομα θα μετανειώσεις για την αγορά, αν και ένα travel humidor, όπως είναι αυτό που έβαλες στο μάτι, πάντα θα είναι χρήσιμο.
Άβαταρ μέλους
silkman9

Δημοσίευσηαπό silkman9 » Παρ Οκτ 06, 2006 10:17 am

Ξένια και εγώ δεν θα σου πρότεινα να πάρεις ένα τόσο μικρό humidor. Για να το θέσω αλλιώς 5=0 :lol:

Βρες ένα για 25 ή από τον Λεωνίδα ή από αλλού και φρόντισε να έχει και ένα καλό υγρόμετρο. Για τα vitolas που προτιμάς ένα 25άρι πρέπει να χωράει γύρω στα 40 οπότε είναι καλά για αρχή :)

Don't say we didn't warn you :wink:
KARNABAKOS
Επικοινωνία:

Δημοσίευσηαπό KARNABAKOS » Παρ Οκτ 06, 2006 11:20 am

ΓΙΑ ΣΟΥ ΞΕΝΙΑ ΣΕ ΚΑΛΟΣΩΡΗΖΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΣΤΟ FORUM.ΣΥΜΦΩΝΩ ΜΕ ΤΟΥΣ ΥΠΟΛΟΙΠΟΥΣ ΓΙΑ ΤΟ ΠΟΥΡΟ ΠΟΥ ΘΑ ΗΤΑΝ ΙΔΑΝΙΚΟ ΓΙΑ ΣΕΝΑ .TA PANATELES EINAI TA IDANIKA ΠΟΥΡΑ ΓΙΑ ΚΥΡΙΕΣ.ΟΜΩΣ ΓΙΑ ΔΟΚΙΜΑΣΕ ΚΑΙ ΕΝΑ DIPLOMATICOS Νο5 ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΚΑΘΑΡΕΣ ΓΕΥΣΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΣΙΤΟ ΣΤΗ ΤΙΜΗ ΚΑΙ ΣΙΓΟΥΡΑ ΔΕΝ ΘΑ ΣΕ ΚΟΥΡΑΣΕΙ.ΕΝΑΣ ΣΥΝΔΙΑΣΜΟΣ ΜΕ ΠΡΟΣΟΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ.

ΣΕ ΧΑΙΡΕΤΩ.
billbe
Τοποθεσία: LA PASTERIA AT THE MALL ΑΝΔΡΕΑ ΠΑΠΑΝΔΡΕΟΥ 35,ΜΑΡΟΥΣΙ
Επικοινωνία:

Δημοσίευσηαπό billbe » Παρ Οκτ 06, 2006 11:51 am

ΞΕΝΙΑ,Η ΕΠΙΛΟΓΗ ΤΟΥ TRAVEL ΠΟΥ ΕΚΑΝΕΣ ΕΙΝΑΙ ΣΩΣΤΗ ΓΙΑ ΑΡΧΗ,ΣΥΜΦΩΝΩ.

ΑΠΛΑ ΑΝ ΜΠΕΙΣ ΣΤΟ 'ΣΠΟΡ' ΠΙΟ ΔΥΝΑΜΙΚΑ,ΘΑ ΑΝΑΓΚΑΣΤΕΙΣ ΝΑ ΑΓΟΡΑΣΕΙΣ ΣΥΝΤΟΜΑ ΚΑΙ ΔΕΥΤΕΡΟ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟ HUMIDOR.
ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ...
ΒΑΣΙΛΗΣ ΜΠΕΛΟΥΚΑΣ
LA PASTERIA -MALL ATHENS
2106198230
billbe
Τοποθεσία: LA PASTERIA AT THE MALL ΑΝΔΡΕΑ ΠΑΠΑΝΔΡΕΟΥ 35,ΜΑΡΟΥΣΙ
Επικοινωνία:

Δημοσίευσηαπό billbe » Παρ Οκτ 06, 2006 11:56 am

ΑΥΤΗ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΚΑΠΝΙΖΩ ΕΝΑ ROMEO AND JULIETA CORONITAS EN CEDRO.ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΠΟΥΡΑΚΙ! ΜΕ ΤΟΝ ΚΑΦΕ.
ΒΑΣΙΛΗΣ ΜΠΕΛΟΥΚΑΣ

LA PASTERIA -MALL ATHENS

2106198230

Επιστροφή σε “Υγραντήρες - Υγραντές ...”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης