ΝΕΟΣ- ΒΟΗΘΕΙΑ ΜΕ ΥΓΡΑΝΤΗΡΑ

left

ΝΕΟΣ- ΒΟΗΘΕΙΑ ΜΕ ΥΓΡΑΝΤΗΡΑ

Δημοσίευσηαπό left » Τετ Ιαν 30, 2008 8:14 pm

ΓΕΙΑ ΣΑΣ!!!ΕΙΜΑΙ ΝΕΟΣ ΣΤΟ FORUM ΚΑΙ ΝΕΟΣ ΣΤΑ ΠΟΥΡΑ!!!!ΑΠΛΑ ΚΑΠΝΙΖΑ ΓΙΑ 8 ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΑΝΤΙΚΑΤΑΣΤΗΣΩ ΤΟ ΤΣΙΓΑΡΟ ΜΕ ΤΟ ΠΟΥΡΟ ΓΙΑ ΤΙΣ ΒΡΑΔΥΝΕΣ ΜΟΥ ΕΞΟΔΟΥΣ.ΠΗΡΑ ΧΤΕΣ ΕΝΑΝ ΥΓΡΑΝΤΗΡΑ 25-40 ΠΟΥΡΩΝ ΟΠΩΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ Η ΠΩΛΗΤΡΙΑ.ΤΟΝ ΚΑΘΑΡΙΣΑ ΜΕ ΕΝΑ ΠΑΝΑΚΙ ΚΑΙ ΠΗΓΑ ΝΑ ΚΟΛΛΗΣΩ ΤΟ ΥΓΡΟΜΕΤΡΟ ΚΑΙ ΤΟΝ ΥΓΡΑΝΤΗΡΑ.ΟΜΩΣ Η ΔΙΠΛΗ ΤΑΙΝΙΑ ΕΙΧΕ ΧΑΛΑΣΕΙ ΚΑΙ ΕΒΑΛΑ ΚΟΛΛΑ.ΜΕΤΑ ΤΟ ΕΒΑΛΑ ΣΤΟ ΜΠΑΛΚΟΝΙ ΓΙΑ 15 ΩΡΕΣ ΝΑ ΞΕΜΥΡΙΣΕΙ.ΟΝΤΩΣ ΔΕΝ ΜΥΡΙΖΕΙ ΠΑΡΑ ΛΙΓΟ.ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ?
ΔΕΝ ΥΞΕΡΑ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΣΕΤΑΡΙΣΜΑ ΤΟΥ ΥΓΡΑΝΤΗΡΑ ΚΑΙ ΑΠΛΑ ΤΟ ΓΕΜΙΣΑ ΜΙΣΟ ΜΙΣΟ ΜΕ ΝΕΡΟ ΚΑΙ ΕΝΑ ΔΙΑΛΥΜΑ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΔΩΣΑΝ.ΕΒΑΛΑ ΕΙΔΗ ΜΕΣΑ ΤΑ ΠΟΥΡΑ ΚΑΙ Η ΥΓΡΑΣΙΑ ΔΕΝ ΑΝΕΒΑΙΝΕΙ ΠΑΝΩ ΑΠΟ 58.ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ?????ΤΑ ΠΟΥΡΑ ΘΑ ΧΑΛΑΣΟΥΝ???
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ
Author
Γενικός επόπτης

Δημοσίευσηαπό Author » Τετ Ιαν 30, 2008 10:20 pm

Ρίξε μια ματιά έδώ :

http://www.cigars.gr/forum/viewtopic.ph ... E%F1%E1%F2
left

Δημοσίευσηαπό left » Τετ Ιαν 30, 2008 10:41 pm

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.ΑΝ ΒΓΑΛΩ ΤΩΡΑ ΤΑ ΠΟΥΡΑ ΓΙΑ ΝΑ ΣΕΤΑΡΩ ΤΟΝ ΥΓΡΑΝΤΗΡΑ ΜΟΥ ΘΑ ΧΑΛΑΣΟΥΝ??ΜΕ ΤΗΝ ΚΟΛΛΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ???
left

Δημοσίευσηαπό left » Πέμ Ιαν 31, 2008 11:55 am

Η ΥΓΡΑΣΙΑ ΣΤΟ HUMIDOR ΔΕΝ ΑΝΕΒΑΙΝΕΙ ΠΑΝΩ ΑΠΟ 60.ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΑΡΩ ΜΑΛΛΟΝ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟ ΣΦΟΥΓΓΑΡΑΚΙ ΕΤΣΙ????ΚΑΠΟΙΑ ΑΛΛΗ ΛΥΣΗ ΓΙΑ ΑΥΞΗΣΗ ΤΗΣ ΥΓΡΑΣΙΑΣ???
Νίκος

Δημοσίευσηαπό Νίκος » Πέμ Ιαν 31, 2008 4:52 pm

Κοιτάζοντας τους χρόνους των δημοσιεύσεών σου, συμπεραίνω οτι δεν έχεις κάνει ακόμα σετάρισμα ή δεν το έκανες ακριβώς όπως περιγράφεται στο link, που σου έδωσε ο Author.

Η κόλα δεν στεγνώνει γρήγορα με το κρύο των ημέρων (ΜΕΤΑ ΤΟ ΕΒΑΛΑ ΣΤΟ ΜΠΑΛΚΟΝΙ ΓΙΑ 15 ΩΡΕΣ), άρα την μυρωδιά δεν την έχεις ξεφορτωθεί ακόμα (ΟΝΤΩΣ ΔΕΝ ΜΥΡΙΖΕΙ ΠΑΡΑ ΛΙΓΟ).

Βάλε τα πούρα σε κάτι που είναι καθαρό και κλείνει καλά ( σακούλα ζιπ λοκ, ταπερ, υάλινο δοχείο) μαζί με τον υγραντή (σφουγγαράκι) και το υγρόμετρο.
Περίμενε να ξεμυρίσει η κόλα ή καλύτερα βγάλτην εντελώς αν γίνεται γίνεται χωρίς ζημιά και προμηθεύσου velcro pad για να γίνει σωστά ή δουλειά.

Και προ πάντων υπομονή για να τα έχεις καλά με τα πούρα. :wink:
left

Δημοσίευσηαπό left » Πέμ Ιαν 31, 2008 7:11 pm

ΕΥΧΑΡΙΣΡΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗ.ΤΟ ΣΕΤΑΡΙΣΜΑ ΤΟ ΕΚΑΝΑ ΟΠΩΣ ΕΙΧΑ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΣΤΟ ΣΙΤΕ ΠΡΙΝ ΑΓΟΡΑΣΩ ΤΟΝ ΥΓΡΑΝΤΗΡΑ.ΚΡΑΤΗΣΑ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΤΟΥΣ ΧΡΟΝΟΥΣ ΠΟΥ ΕΛΕΓΕ ΤΟ FORUM.ΑΛΛΑ ΠΑΛΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΛΗ ΥΓΡΑΣΙΑ.ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΗΝ ΚΟΛΛΑ.ΑΝ ΤΗΝ ΤΡΙΨΩ ΔΕΝ ΘΑ ΧΑΛΑΣΕΙ ΤΟΝ ΥΓΡΑΝΤΗΡΑ???ΝΑ ΞΑΝΑΚΑΝΩ ΣΕΤΑΡΙΣΜΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ???ΙΣΩΣ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΧΑΖΟ ΠΟΥ ΤΟ ΡΩΤΑΩ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΚΑΙ ΠΟΛΛΑ
Άβαταρ μέλους
Artist_
Επικοινωνία:

Δημοσίευσηαπό Artist_ » Πέμ Ιαν 31, 2008 11:45 pm

η υγρασία θέλει υπομονή για να φτάσει στο 70 %. Πάρε ένα μεγαλύτερο σφουγγαράκι για να είσαι καλυμμένος και ένα ψηφιακό υγρόμετρο για μεγαλύτερη ακρίβεια.Καθάρισε την κόλλα και βάλε μια ταινία 2πλής όψης.
Αντώνης Γ.
left

Δημοσίευσηαπό left » Παρ Φεβ 01, 2008 12:42 am

ΕΧΩ ΗΔΗ ΠΑΡΑΓΓΕΙΛΕΙ ΕΝΑ ΔΕΥΤΕΡΟ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟ ΣΦΟΥΓΓΑΡΑΚΙ.Η ΚΟΛΛΑ ΑΦΑΙΡΕΘΗΚΕ ΚΑΙ Ο ΥΓΡΑΝΤΗΡΑΣ ΕΧΕΙ ΑΝΟΙΧΤΕΙ ΓΙΑ ΝΑ ΑΕΡΙΣΤΕΙ.ΘΑ ΣΑΣ ΕΝΗΜΕΡΩΣΩ ΓΙΑ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ!!!ΟΙ "ΠΑΛΙΟΙ" ΑΣ ΜΕΤΑΛΑΜΠΑΔΕΥΣΟΥΝ ΤΙΣ ΓΝΩΣΕΙΣ ΤΟΥΣ ΣΕ ΕΜΑΣ ΤΟΥΣ :lol: "ΝΕΟΥΣ"
Νίκος

Δημοσίευσηαπό Νίκος » Παρ Φεβ 01, 2008 2:13 pm

left έγραψε:ΟΙ "ΠΑΛΙΟΙ" ΑΣ ΜΕΤΑΛΑΜΠΑΔΕΥΣΟΥΝ ΤΙΣ ΓΝΩΣΕΙΣ ΤΟΥΣ ΣΕ ΕΜΑΣ ΤΟΥΣ :lol: "ΝΕΟΥΣ"

Αν περιηγηθείς λίγο στο forum, θα διαπιστώσεις οτι το κάνουν ήδη. :wink:
left

Δημοσίευσηαπό left » Παρ Φεβ 01, 2008 3:43 pm

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ

Επιστροφή σε “Υγραντήρες - Υγραντές ...”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης