Capacity problems...

Επισκέπτης

Δημοσίευσηαπό Επισκέπτης » Πέμ Μάιος 15, 2008 9:45 am

INS έγραψε:...για τα 1.2 τα "μικρα" κανω προσπαθεια.
ελα ομως που ο αρχηγος γνωριζει το σπορ :evil: "εσυ μονο μουσικη δωματιου και τζαζ ακους, τι γυρευεις να αντικαταστησεις τα ls3/5a που ειναι μονιτορ αναφορας" κλπ κλπ

Λοιπόν τα πράγματα είναι πολύ απλά παρόλο που ο Manager ξέρει και τα "μονιτορ αναφοράς".
Όσον αφορά τις Maggies την πάς για ακρόαση να ακούσει τα 2.0 και τα 3.6, όταν λοιπόν της "φύγει" το κεφάλι, της λές ότι "ναι μεν είναι πολύ ωραία αλλά πολύ μεγάλα βρε παιδί μου και πολύ ακριβά, δεν είναι καλύτερα να πάρουμε τα 1.2 που είναι πιο συμαζεμένα και να περισέψουν και μερικά φράγκα?"
Όσο για τους MF εάν ο φίλος είναι κοινός, θα ξέρει ήδη - αν δεν είναι, θα την πάς να δεί μόνον τους Krell. Αυτό ήταν ....... νίκησες!!! Τώρα μπαίνει μέσα στο σπίτι ότι γουστάρεις
Άβαταρ μέλους
INS

Δημοσίευσηαπό INS » Πέμ Μάιος 15, 2008 10:10 am

τα μονομπλοκ τα κατοχυρωσα.
το ζητημα τωρα ειναι πως να οργανωσω ακροαση για τα maggies.
αυτο που με σωζει ειναι οτι ... μετα την ακροαση ειναι πιο απαιτητικη και απο μενα.
το κακο ειναι οτι το ξερει. γι' αυτο και μεχρι στιγμης αρνειται να τα ακουσει. :roll: :roll: :roll:
Επισκέπτης

Δημοσίευσηαπό Επισκέπτης » Πέμ Μάιος 15, 2008 10:44 am

INS έγραψε: αυτο που με σωζει ειναι οτι ... μετα την ακροαση ειναι πιο απαιτητικη και απο μενα. το κακο ειναι οτι το ξερει. γι' αυτο και μεχρι στιγμης αρνειται να τα ακουσει. :roll: :roll: :roll:

Τότε ακόμη καλύτερα, κάνε λίγο κράτει προσωρινά στα πούρα, δώσε κάτι παραπάνω και πάρε τους Μάγκες 3.6 αφού είναι για μια ζωή. Και με την ισοτιμία του USD ......... Εξάλλου κατεβαίνουν τόσο χαμηλά που δεν θα χρειαστείς και sub. Αλλά μάλλον δεν θα τους φτάνουν τα βαρελάκια, θα τα τα καταπιούν οι Maggies. :lol: :lol: :lol:
Αν χρειάζεσαι επιπλέον βοήθεια ρώτα και τον Skiper_D
wpleft

Δημοσίευσηαπό wpleft » Πέμ Μάιος 15, 2008 2:19 pm

powerslave ,

αγορασα τον ιδιο ακριβως (πριν δυο δυομιση χρονια νομιζω) μαζι με ενα hydrocase .

ο humidoro σαν εμπορος ειναι αψογος

ο υγραντηρας επισης ειναι πολυ αποτελεσματικος αλλα δε χωραει ουτε τα κουτια που λεει ουτε τα πουρα που λεει εκτος αν αναφερομαστε αποκλειστικα σε marevas και κατω και μονο αν αυτα ειναι σε dressbox

σαν Value 4 money ειναι πολυ καλη κινηση

τον λειτουργω τωρα με heartfelt beads 70% και ενα απλο παθητικο υγραντικο σωμα(αυτο που μου ειχε στειλει μαζι με τον υγραντηρα)
και παρολο που εχω δυο μηνες να ποτισω τα beads και το υγραντικο σωμα
η υγρασια δεν εχει πεσει ποτε κατω απο 68% και ξερω οτι μολις τα ποτισω θα παει ακριβως 70% και θα μεινει εκει για πολυ καιρο

το προβλημα ειναι οτι το μεγεθος δεν μου ειναι πια αρκετο(εχω ξεκινησει ομως διαδικασιες που οταν τελειωσουν και σας δειξω φωτο θα με ζηλεψετε στα σιγουρα ...χχεχε)

γι αυτο ομως δε φταιει ο υγραντηρας αλλα η συλλεκτικη μου φυση
(για να καταλαβετε εχω ηδη γεμισει ενα δωματιο με βιβλια , δισκους βινυλιου και κομικς και προχωρω προς το υπογειο που μαλλον δε θα καταφερς να το γεμισω οσο ζω και θ αφησω το γιο μου να αποτελειωσει το εργο μου lol)

προχωρα το αφοβα εκτος κι αν αποφασισεις να πας σε μεγαλυτερο ...οποτε
ριξε μια ματια στο εδω καταστημα και θα καταλαβεις .
Άβαταρ μέλους
Powerslave

Δημοσίευσηαπό Powerslave » Κυρ Μάιος 18, 2008 1:23 am

Φίλε μου wpleft μήπως έχεις διαθέσιμη κάποια φωτό με τον υγραντήρα σου γεμάτο με boxes? Έτσι για να πάρω μια ιδέα απο τη χωρητικότητα μιας και το πείραμα με το CAD δεν έπιασε...
Ευχαριστώ! :D [/list]
Αν ο Σάρουμαν είχε τον Μάκη για βοηθό, θα είχε βρει τον Φρόντο σε μία ώρα...
wpleft

Δημοσίευσηαπό wpleft » Δευ Μάιος 19, 2008 10:36 pm

χρησιμοποιω τα συρταρια , εκτος απο οτι εβγαλα τα δυο τελευταια για να βαλω αρχικα μεσα το hydrocase (τωρα πια το παροπλισα λογω των προβληματων λειτουργιας που οπως ειπα παρουσιασε στα δυο χρονια λειτουργιας)

θα προσπαθησω να ανεβασω μια φωτογραφια του humi

στο κατω μερος , οπως ελπιζω οτι θα δειτε αν τα καταφερω , εχω στιβαγμενα χυμα καμμια πενηνταρια εξηνταρια (τοσα εμειναν πια) upmann no2
wpleft

Δημοσίευσηαπό wpleft » Δευ Μάιος 19, 2008 10:41 pm

γιατι ομως δε ριχνεις μια ματια και στους συντηρητες κρασιων που υπεδειξαν καποιοι φιλοι σε παραδιπλανο θεμα ?

πιστευω οτι θα σε ικανοποιησουν περισσοτερο και απο χωρητικοτητα αλλα και απο θερμοκρασια το κυριωτερο (σ αυτους μονο η εμφανιση μπορει να σε χαλασει αλλα γλυτωνεις απο τον εφιαλτη της θερμοκρασιας)
Άβαταρ μέλους
Powerslave

Δημοσίευσηαπό Powerslave » Πέμ Μάιος 22, 2008 10:52 pm

Δεν θα ήθελα να καταφύγω στην λύση του winecooler...

Any updates with the photos my friend?
wpleft

Δημοσίευσηαπό wpleft » Παρ Μάιος 23, 2008 10:35 am

power να περιμενεις σιγουρα νεα μεσα στο σαββατοκυριακο

δε σε ξεχασα απλα δε προλαβαινω λογω δουλειας
Άβαταρ μέλους
Powerslave

Δημοσίευσηαπό Powerslave » Δευ Δεκ 22, 2008 5:04 pm

Τους χαιρετισμούς μου αγαπητοί φίλοι,

Μας θυμήθηκε και φέτος ο στρουμπουλός Άγιος με τα κόκκινα...

Εικόνα

Εικόνα

Φυσικά απο τον κατάστημα του αγαπητού Author, παρέα με το Oasis XL Plus!

Εύχομαι καλά χριστούγεννα και καλές γιορτές σε όλους! Με υγεία και αγάπη σε σας και τις οικογένειες σας!
Επισκέπτης

Δημοσίευσηαπό Επισκέπτης » Δευ Δεκ 22, 2008 9:05 pm

Powerslave έγραψε: Μας θυμήθηκε και φέτος ο στρουμπουλός Άγιος με τα κόκκινα...

Να υποθέσω ότι και εσύ ήσουν ...... ΚΑΛΟ ΠΑΙΔΙ φέτος!! :lol: :lol: :lol:
Άβαταρ μέλους
Powerslave

Δημοσίευσηαπό Powerslave » Τρί Δεκ 23, 2008 4:16 pm

Χαχαχα! Μάλλον σεβαστέ Captain! :D

Επιστροφή σε “Υγραντήρες - Υγραντές ...”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες