HUMIDOR-ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ-ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ

RedRum

Δημοσίευσηαπό RedRum » Πέμ Μάιος 29, 2008 7:15 pm

ΖΗΛΕΥΩΩΩΩ!!!!

Ελπιζω να βρεθειτε, κανονιστε ομως να δημοσιοποιησετε την γνωση και κατα εδω στο φορουμ...
KARNABAKOS
Επικοινωνία:

Δημοσίευσηαπό KARNABAKOS » Πέμ Μάιος 29, 2008 11:14 pm

Σήμερα μπόρεσα να μπώ στό site δέν ξέρω τη πρόβλημα εχει...Λεωνιδα κάνε κάτι!
Τώρα γιά τη συναντηση..Επειδή εχω πλέον πρόβλημα χρόνου μέ τα δύο μαγαζιά..( humidors και τα πούρα πρόσφατα )αυτό πού θα πρότεινα ειναι κάπου πολύ κοντά μου σε κάποια ταβέρνα πο΄ειναι δίπλα απο μένα η στό μαγαζί μου.Φέρτε και τα humidors μαζι σας να τα δω και απο κοντά.Εαν πάλι δεν μπορούν κάποιοι τη συγκεκριμένη ημερομηνία τότε μπορούν να ερθουν οποτε θέλουν αρκεί να με ενημερώσουν.
Αυτη τη συνάντηση αποφάσισα να τη κάνω για οποιους θέλουν να λύσουν κάποια προβλήματα με το humidor τους πού τούς κάνει τη ζωη δύσκολη,και για τίποτα αλλο .....Οπότε μήν εχετε κανένα πρόβλημα η ενας η δέκα μαζευτούμε.

Σας χαιρετώ και σάς περιμένω από κοντά
hernesto

Δημοσίευσηαπό hernesto » Παρ Μάιος 30, 2008 7:56 am

Εμένα το μόνο που με 'χαλάει' με το να με 'φτιάχνει' είναι η ταβέρνα! Εδώ και εβδομάδες προσπαθώ να κάνω αποτοξίνωση... Πώς θα με δουν τα μωράκια στην παραλία;? Με μπυροκοιλιές;? :lol:

Τεσπα, όπως και να έχει πιστεύω ότι θα έρθω εφόσον υπάρχει τρόπος με ΜΜΜ να φτάσω ως εκεί ή αν κάποιος χριστιανός συμπάσχων κάνει το καλό να με πάρει στην πλάτη του... Κύριε Χρήστο θα σας τηλ για να μου δώσετε λεπτομέρειες της διαδρομής. Οπότε είστε ήδη +1.

Άλλος ; ? ; ? ; ?
Medium-thick gauge, soft to mild strength, sweet scents and taste... Oh yeah, that's me smoking my cigar, baby!
http://cigarlounge.gr
Επισκέπτης

Δημοσίευσηαπό Επισκέπτης » Παρ Μάιος 30, 2008 9:32 am

hernesto έγραψε:@ INS:
Το προξενειό δεν το ξεχνάω... Αλλά ξεκαθαρίσαμε - για προίκα ένας υγραντήρας πλήρως εξοπλισμένος με vintage σειρές! :lol: :lol: :lol:

Παναγιώτη μην γελάς πολύ. Ακόμη δεν ξεκαθάρισες αν τα ζητάς αυτά ή προτίθεσαι να τα δώσεις!!! Βλέπεις είναι θέμα θεώρησης των πραγμάτων.
hernesto

Δημοσίευσηαπό hernesto » Παρ Μάιος 30, 2008 11:32 am

Φυσικά και τα ζητάω! Πώς θα παρηγοριέμαι μια ζωή που θα έχω μια γυναίκα πάνω από το κεφάλι μου;? Τουλάχιστον να υπάρχει και κάτι να με απαλύνει από τον 'πόνο' του manager... :lol:

Εσείς αξιότιμε και τιτανοτεράστιε cpt Kouk θα μας τιμήσετε με την παρουσία σας στο 'σεμινάριο' του κ. Χρήστου;? Καβαλήστε τον 'γαΐδαρό' σας και κατηφορίστε. Όπως λέει και η προσφιλής μας ατάκα "Ένα Partaga Lusitania δρόμος είναι"...
Medium-thick gauge, soft to mild strength, sweet scents and taste... Oh yeah, that's me smoking my cigar, baby!

hernesto

Δημοσίευσηαπό hernesto » Δευ Ιουν 02, 2008 6:38 pm

Για να ζωντανέψω λίγο το θέμα...

Τι θα γίνει ρε παλικάρια;? Μόνος μου θα πάω στην άλλη άκρη της Αττικής;? Μόνο εγώ έχω απορίες και ερωτήματα;?;? Δε θα μου κάνει κανείς παρέα;?;? INS, Νίκος κανονίζουμε ραντεβουδάκι για να πάμε αντάμα;?

Άβαταρ μέλους
INS

Δημοσίευσηαπό INS » Δευ Ιουν 02, 2008 9:00 pm

ειπαμε, περιμενω (και προσδοκω) αδεια εξοδου απο το σπλαχνο μου (σιγα μην κατσει συντροφια του μπαμπα παρασκευιατικα)
hernesto

Δημοσίευσηαπό hernesto » Δευ Ιουν 02, 2008 9:12 pm

Πες της να έρθει μαζί σου να της γνωρίσεις το γαμπρό... Καπνός θα γίνει το κορίτσι μόλις το ακούσει αυτό! Εγγυημένα πράματα! ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ!!!!

Άβαταρ μέλους
INS

Δημοσίευσηαπό INS » Δευ Ιουν 02, 2008 9:47 pm

@ hernesto
εκει εσυ!
κοιτα τι κανουν μερικοι - μερικοι για τα πουρα τους :P
hernesto

Δημοσίευσηαπό hernesto » Δευ Ιουν 02, 2008 10:20 pm

Πάντως εγγυώμαι ότι η συνταγή λειτουργεί άψογα... Την εφήρμοσα επί ένα ολόκληρο καλοκαίρι σε μία σπαστική ξαδέρφη μου. Της έλεγα "θα'ναι εκεί κι εκείνος που σε γουστάρει". Μπουχός το Μαράκι με το που τελείωνα την φράση μου... :lol:

Νίκος

Δημοσίευσηαπό Νίκος » Τρί Ιουν 03, 2008 4:04 pm

hernesto έγραψε:Για να ζωντανέψω λίγο το θέμα...

Τι θα γίνει ρε παλικάρια;? Μόνος μου θα πάω στην άλλη άκρη της Αττικής;? Μόνο εγώ έχω απορίες και ερωτήματα;?;? Δε θα μου κάνει κανείς παρέα;?;? INS, Νίκος κανονίζουμε ραντεβουδάκι για να πάμε αντάμα;?

Επειδή δεν μπορώ να μείνω στεγνός όλο το βράδυ ( αν θυμάσαι, στο Πεντελικό είχα πιεί 3 Caol Ila) και ούτε "κάνει" να οδηγησω μετά 100 χλμ. πιωμένος, πρέπει να έρθει και ο manager μαζί.
Να 'ταν Κεφαλάρι, ούτε συζήτηση, Κηφισιώτισσα είναι καταγωγή, έχει και φίλες εκεί, να βρεθούνε. Στα Καλύβια, όμως δεν έρχεται. Ετσι είναι οι manager.
Το παλεύω όμως ...
hernesto

Δημοσίευσηαπό hernesto » Τρί Ιουν 03, 2008 5:44 pm

Γερά Νίκο... Συνέχισε το ψήσιμο... Και μην ξεχνάς: diamonds are a girl's best friend! :lol: :lol: :lol:

Σε τι μπελάδες σε βάζω για ένα σεμινάριο, ε;? ΧΑΧΑΧΑΧΑ!!!

Άβαταρ μέλους
Powerslave

Δημοσίευσηαπό Powerslave » Τρί Ιουν 03, 2008 8:05 pm

Mister Karnabakos το βλέπω το meeting για κατα Κούρκα μεριά...
Αν ο Σάρουμαν είχε τον Μάκη για βοηθό, θα είχε βρει τον Φρόντο σε μία ώρα...
hernesto

Δημοσίευσηαπό hernesto » Παρ Ιουν 06, 2008 10:34 am

Καλημέρες...

Σήμερα είναι το "σεμινάριο" από τον κ. Καρναμπάκο στα Καλύβια.

Παρόλα αυτά δε βλέπω ιδιαίτερες συμμετοχές από την υπόλοιπη παρέα εκτός του INS και του Νίκου (παρόλο που ο Νίκος τελικά έχει πιαστεί ανάμεσα σε κάτι κατάρτια και τελικά δε θα μπορέσει να ξεμπαρκάρει εγκαίρως για τη συνάντηση)...

Προσωπικά αν και έχω ήδη περάσει ένα απαίσιο πρωινό στο στυλ μεταφορές-μετακομίσεις, κατά 90% θα είμαι παρών...

Η συνάντηση για όσους δε γνωρίζουν θα γίνει στο μαγαζί του κ. Καρναμπάκου το οποίο βρίσκεται όπως μπαίνουμε στα Καλύβια, προσπερνάμε τα Δημαρχιακό Μέγαρο και περνώντας την πρώτη κυκλική πλατεία σα να συνεχίζουμε ευθεία (μπαίνουμε στο δρόμο που έχει ένα πρατήριο BP στη γωνία για να είμαι πιο λεπτομερής) και στα 50 μέτρα στο δρόμο αυτό το βρίσκουμε.

Για οποιεσδήποτε περαιτέρω λεπτομέρειες στείλτε μου pm για να σας στείλω απάντηση με το κιν του κ. Καρναμπάκου.

Άβαταρ μέλους
Powerslave

Δημοσίευσηαπό Powerslave » Σάβ Ιουν 07, 2008 4:37 pm

Συγνώμη αλλα πότε ανακοινώθηκε η ημερομηνία? Ή είμαι τόσο γκαβός και δεν βλέπω τπτ... Κρίμα που το έχασα, είμαι μόλις 10 λεπτά απο το μαγαζί! :(
Αν ο Σάρουμαν είχε τον Μάκη για βοηθό, θα είχε βρει τον Φρόντο σε μία ώρα...

Επιστροφή σε “Υγραντήρες - Υγραντές ...”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης