Λαδωμένο wrapper σε RyJ Mille Fleurs

Άβαταρ μέλους
maltakias
Επικοινωνία:

Δημοσίευσηαπό maltakias » Παρ Ιουν 05, 2009 2:42 pm

Το είπα με απόλυτα χαλαρή διάθεση πάντως
De omnibus dubitandum

http://maltakias.blogspot.com/
Άβαταρ μέλους
CHURCHILL

Δημοσίευσηαπό CHURCHILL » Παρ Ιουν 05, 2009 3:13 pm

Φίλε Θοδωρή θα μου επιτρέπεις βέβαια να σε λέω ΄΄φιλε΄΄ και αφού μου επιτρέπεις θα σε λέω teddy μιας και είσαι ο μικρότερος από όλους εδώ μέσα!!!
Έχεις καπνίσει ποτέ πούρο στους συμμαθητές σου μπροστά η σε μια κοπελίτσα που θα ήθελες να την ρίξεις?
Έχεις σκεφτεί ποτέ την αντίδραση τους?????
Φαντάσου να κάθετε το ΄΄προσωπο’’ απέναντι από εσένα στο καφέ με τις φίλες και να κάθεσαι εσύ από την άλλη με τους φίλους σου να πίνεις φραπέ να παίζεις τάβλι κ να κουνάς τα ζάρια με το ένα χέρι κ με το άλλο να κρατάς το partagas
:shock: :shock: Σαν να ακούω τα γέλια των κοριτσιών να σε κοιτανε κ να σε σχολιάζουν!!!!
Η μήπως δε σε ενδιαφέρει να πας την επόμενη μέρα στο σχολείο που θα το έχει μάθει μέχρι κ ο επιστάτης και θα δεις στον τοίχο του προαυλίου ένα γκράφιτι 3 μέτρα μια καρικατούρα με τη φάτσα σου να κραταει ένα πούρο :lol: :lol:
Ξέρουμε πολύ καλά πως σε αυτη την ηλικία τα παιδια γιατί για παιδί πρόκειται τι γιούχα μπορούν να σου κάνουν κ πως μπορούν να σου δημιουργήσουν τραύμα για μια απλή βλακεία
Δε σου λέω να μην καπνίζεις πούρα το αντίθετο φυσικά αλλά μην βγεις ποτέ έξω με παλούκι στο στόμα κ ιδικά με ανθρώπους της ηλικίας σου κ μάλιστα αν δεν καπνίζουν κ οι ίδιοι πούρα!!!!!!είμαι ο πιο κοντινός στην ηλικία σου εδώ μέσα αν αυτό σου λέει κάτι τότε διάβασε τα παραπάνω με προσοχή αν όχι προχώρα ακάθεκτος
Πάντα φιλικά!!!!!
Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά
Άβαταρ μέλους
INS

Δημοσίευσηαπό INS » Παρ Ιουν 05, 2009 3:17 pm

Μήπως πρέπει να χαλαρώσουμε λίγο;

νικο, ηλια, μια και μιλαμε για χαλαρωση, με εκεινα τα θαλασσινα τι γινεται; στο τελος θα τα φαμε με μακαροναδα στο mall :D
Νίκος

Δημοσίευσηαπό Νίκος » Παρ Ιουν 05, 2009 3:44 pm

Δε βλέπω φως, αλλά δεν έχω κανένα πρόβλημα με το mall και λέω να τον τιμήσουμε τον Βασίλη.

Εγώ μπορώ το μεθεπόμενο ΠΣΚ (το επόμενο όχι, ούτε και το 26-28/6), αλλά και μεσοβδόμαδα, δεν με χαλάει να πεταχτώ στο Αμαρούσιον.
Leonidas

Δημοσίευσηαπό Leonidas » Παρ Ιουν 05, 2009 4:05 pm

Αν κανονιστεί μεσοβδόμαδα επίσκεψη στον Βασίλη, με χαρά θα έρθω και φέρνω και ματσούκια :lol:
Το σ/κ 21/6 ενηλικιώνομαι(sic) και αισίως θα γράφει 53.
Στείλε messagio
Άβαταρ μέλους
INS

Δημοσίευσηαπό INS » Παρ Ιουν 05, 2009 5:00 pm

εκτος αθηνων 10-14, 17-21 και δεσμευμενος 22 και 25 (μη βαρατε ολοι μαζι!).
αλλά, μολις βρεθει ημερομηνια και δοσει το συνθημα ο βασιλης ειμαι μεσα. τι θα λεγατε, μολις κλεισει η ημερομηνια, να παραγγειλουμε ενα κουτι partagas salomones, για να συνοδευσουμε τις μακαροναδες;
Άβαταρ μέλους
Θοδωρής
Επικοινωνία:

Δημοσίευσηαπό Θοδωρής » Παρ Ιουν 05, 2009 6:46 pm

@Churchill:Και teddy να με λες δεν έχω κανένα πρόβλημα!
Εδώ κοτζάμ πρόεδρος των Η.Π.Α. και τον έλεγαν teddy(Roosevelt)
Έχω καπνίσει μπροστά σε φίλους πούρο και δεν μου είχαν πει κάτι...
Όσο για κοπέλα, αν δεν γουστάρει, πάμε γι'άλλα!
Σχολέιο αισίως σχεδόν τέλειωσα οπότε δεν υπάρχει θέμα για γκράφφιτι...
Η ζωή είναι ωραία αν έχεις ένα Cohiba στο στόμα σου και ένα ποτήρι Scotch στο χέρι σου...
hernesto

Δημοσίευσηαπό hernesto » Παρ Ιουν 05, 2009 7:30 pm

Churchill, ο 'Teddy' σε γείωσε εύκολα νομίζω με την ατάκα "Όσο για κοπέλα, αν δεν γουστάρει, πάμε γι'άλλα!"...

Αλλά φοβάμαι πως δεν καταλαβαίνεις εύκολα για να αντιληφθείς ακόμα κι αυτό! Συνεχίζεις να επιμένεις να προσπαθείς να δημιουργήσεις στο Θοδωρή άσχημες εντυπώσεις για την εικόνα του προς τα έξω καθορίζοντάς την με τα πρότυπα που έχεις στο δικό σου μυαλό το οποίο αποδεικνύεται εξόχως φοβικό απέναντι σε επιφανειακές και ρηχές κρίσεις! Του λες για κοπέλες και φίλους που θα γελάνε εμπρός ή πίσω από την πλάτη του, διαπόμπευση κι άλλα τέτοια... Τι τρομολάγνα λογική είναι αυτή;;; :evil:

Πόσο πιο απλά χρειάζεται να σου πω αυτό που σου έγραψα στο προηγούμενο post μου; Όποιος κρίνει συνολικά κάποιον άλλο σαν άνθρωπο από το αν καπνίζει πούρο, αν φορά σαγιονάρα με κουστούμι ή αν χτενίζεται-ξυρίζεται-βάφεται περίεργα τότε είναι για μένα ανάξιος λόγου και ουσίας γιατί δεν ενδιαφέρεται να γνωρίσει τον άλλον σαν άνθρωπο πραγματικά και βαθιά αλλά μόνο σαν εικόνα, σα μόστρα, σα βιτρίνα... Ο Albert Einstein είναι ιστορικά καταγεγραμμένο ότι είχε μόνο ένα κουστούμι και κανένα άλλο(αν και υπάρχει μια δόση ανακρίβειας σε αυτό που λέω). Φαντάζεσαι να τον έκρινες πριν γίνει διάσημος μόνο και μόνο από αυτό, χάνοντας έτσι την ευκαιρία να γνωρίσεις έναν εξαιρετικό άνθρωπο όπως ήταν εκείνος; Και πόσα άλλα παραδείγματα εξαιρετικών ανθρώπων μπορώ να σου δώσω με περίεργα στοιχεία εμφάνισης ή κοινωνικής εικόνας ...

Μία συμβουλή: σταμάτα να ντρέπεσαι για αυτό που είσαι! Αν γουστάρεις αγορίνα μου να βγάλεις το Lusi μες στο κέντρο του Μπουρναζίου, της Γλυφάδας ή όπου άλλου βγάλε το, βάλτου φωτιά και απόλαυσε ένα από τα καλύτερα δίωρα της ζωής και της γεύσης σου χωρίς κουτές ανησυχίες για το αν οι άλλοι σε κοιτάνε ή σε σχολιάζουνε - "σ'όποιον αρέσουμε, για τους άλλους δε θα μπορέσουμε"!

Σημαντική διευκρίνιση: μέχρι πριν το Θοδωρή ήμουν ο νεότερος της παρέας. 24 μόνο... :lol:

Keep puffing my friend Churchill right in the face of nobodies!.. You'll enjoy it more and they will back off... :wink:
Medium-thick gauge, soft to mild strength, sweet scents and taste... Oh yeah, that's me smoking my cigar, baby!
http://cigarlounge.gr
Άβαταρ μέλους
maltakias
Επικοινωνία:

Δημοσίευσηαπό maltakias » Παρ Ιουν 05, 2009 8:09 pm

hernesto έγραψε:Και πόσα άλλα παραδείγματα εξαιρετικών ανθρώπων μπορώ να σου δώσω με περίεργα στοιχεία εμφάνισης ή κοινωνικής εικόνας ...

Αμ ο άλλος ο ξεφτίλας ο Διογένης που έμενε σε πυθάρια....... :roll:
De omnibus dubitandum

Άβαταρ μέλους
Θοδωρής
Επικοινωνία:

Δημοσίευσηαπό Θοδωρής » Σάβ Ιουν 06, 2009 6:33 pm

hernesto έγραψε:Μία συμβουλή: σταμάτα να ντρέπεσαι για αυτό που είσαι! Αν γουστάρεις αγορίνα μου να βγάλεις το Lusi μες στο κέντρο του Μπουρναζίου, της Γλυφάδας ή όπου άλλου βγάλε το, βάλτου φωτιά και απόλαυσε ένα από τα καλύτερα δίωρα της ζωής και της γεύσης σου χωρίς κουτές ανησυχίες για το αν οι άλλοι σε κοιτάνε ή σε σχολιάζουνε - "σ'όποιον αρέσουμε, για τους άλλους δε θα μπορέσουμε"!

Lusi :?: :?: :?: :?:
Η ζωή είναι ωραία αν έχεις ένα Cohiba στο στόμα σου και ένα ποτήρι Scotch στο χέρι σου...
Άβαταρ μέλους
maltakias
Επικοινωνία:

Δημοσίευσηαπό maltakias » Σάβ Ιουν 06, 2009 6:36 pm

Αναφέρεται στα θηριώδη Partagas Lusitanias
De omnibus dubitandum

Άβαταρ μέλους
Θοδωρής
Επικοινωνία:

Δημοσίευσηαπό Θοδωρής » Σάβ Ιουν 06, 2009 6:41 pm

Αααααααααα :!:
Ευχαριστώ :D
RedRum

Δημοσίευσηαπό RedRum » Σάβ Ιουν 06, 2009 8:43 pm

Θηριωδη, αλλα πριν ενα μηνα καπνισα ενα Lusi με 12 χρονια παλαιωση και ηταν χαλαρα το καλυτερο πουρο που εχω καπνισει στη ζωη μου.
hernesto

Δημοσίευσηαπό hernesto » Σάβ Ιουν 06, 2009 9:01 pm

Καλύτερο κι από παλαιωμένο NC;? :lol: Τι μας λες τώρα βρε Ηλία;? Δε σε πιστεύω... :lol:
Medium-thick gauge, soft to mild strength, sweet scents and taste... Oh yeah, that's me smoking my cigar, baby!

http://cigarlounge.gr
RedRum

Δημοσίευσηαπό RedRum » Κυρ Ιουν 07, 2009 12:38 am

ελα βρε ξυπνιε!! :lol:

τα εχουμε πει, τα NCs εχουν ηδη αρκετα παλαιωμενα καπνα, οποτε ειναι λιγο βελτιωνονται περα απο 4-5 χρονια (εαν και δεν εχω καπνισει πολυ παλαιωμενα, μονο 1 Opus X με 4). Τα CCs εχουν καπνο για filler 2 χρονων και wrapper 3, οποτε επιδεχονται παλαιωσης περισσοτερο. Εχω πλεον εχω παψει να καπνιζω CCs με λιγοτερο απο 3 χρονια παλαιωση, ειναι σαν να ανοιγεις καλο Μπορντω του 2005 τωρα...

Επιστροφή σε “Αυθεντικότητα - ποιότητα - γεύση ...”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης