Partagas D No 4

Leonidas

Δημοσίευσηαπό Leonidas » Πέμ Μαρ 11, 2010 8:15 am

Νίκος έγραψε:καπνισε και κανενα. Τα wrapper μια χαρα φαινονται. Παραειναι καλα. Δομινικανα;

Μου αρέσει αυτό το κάπνισε ένα. Τι σου έχει κάνει ο άνθρωπος; :lol:

Στα σοβαρά πάντως με ανησυχεί που ο amazonios παριστάνει τη σφίγγα. Για σένα πιο πολύ. Ξέρεις γιατί...

General LEE έγραψε:...Δεν μπορω να παρω θεση στο θεμα μιας και η απαιτουμενη εμπειρια μου λειπει οποτε απλα βλεπω και μαθαινω.

...

p.s Θα μπορουσε να ειναι και Λεωνιδας αλλα με προλαβε στο copyright ο ..γνωστος προβοκατορας του αδερφου μου

Απαιτούμενη εμπειρία... Βρε πώς με μπέρδεψες :lol:
Σημείωση καλής θέλησης. Εδω μέσα υπάρχουν 2-3 εξαιρετικοί ψαράδες. Εχε το νού σου.

Συγκινητική η υποστήριξη για τον μικρό σου αδερφό. Θα κρίνεις ότι την χρειάζεται για να την επαναλαμβάνεις τόσο συχνά. Αν για προβοκάτορα αναφέρεσαι σε μένα, να σου πώ ότι πάλι βιάζεσαι. Το "Λεωνίδας" είναι πιασμένο απο τον author. Είμαστε συνονόματοι. Εχω καταλάβει ότι μαζεύεις πόντους και βοηθώ όσο μπορώ να πάρεις κι άλλους :lol:
Άβαταρ μέλους
General LEE

Δημοσίευσηαπό General LEE » Πέμ Μαρ 11, 2010 9:13 am

Αν ο αδερφος μου νοιωσει οτι κανω το "δικηγορο" του οπως λες,θα με κραξει πριν απο σενα.
Το αν λειτουργεις προβοκατορικα το ειδα προχτες στο thread που ανοιξα για την Κουβα.
Καλα κανεις και μου λες για τους ψαραδες γιατι ειμαι και ...χανακι!Anyway,thanks for the advise.Παντως ειλικρινα δεν θα μπορουσα σε καμια περιπτωση να δωσω τοσο εμπεριστατωμενες απαντησεις με τοσο τεχνικες λεπτομερειες γιατι ασχολουμαι με το ...σπορ σημαντικα λιγοτερο χρονο σε σχεση με καποιους απο εδω μεσα που εχουν επενδυσει πολυ χρονο και χρημα. :wink:
Αυτο με τους ποντους καποια στιγμη θα το καταλαβω,μου το'χεις ξανααναφερει και ... :? :?: αλλα ακομα οχι :idea:
Thank God war is such an awful thing or else we could get fond of it !
Άβαταρ μέλους
amazonios
Επικοινωνία:

Δημοσίευσηαπό amazonios » Πέμ Μαρ 11, 2010 9:55 am

Θα καπνισω το βραδυ ενα και θα σας πω......
Leonidas

Δημοσίευσηαπό Leonidas » Πέμ Μαρ 11, 2010 10:06 am

amazonios έγραψε:Θα καπνισω το βραδυ ενα και θα σας πω......

Μήπως να το άφηνες για αύριο. Σήμερα είναι γενική απεργία, τα νοσοκομεία δεν δουλεύουν :lol:
Άβαταρ μέλους
amazonios
Επικοινωνία:

Δημοσίευσηαπό amazonios » Πέμ Μαρ 11, 2010 10:06 am

χαχαχαχαχαχα
Νίκος

Δημοσίευσηαπό Νίκος » Πέμ Μαρ 11, 2010 11:31 am

Leonidas έγραψε:
Νίκος έγραψε:καπνισε και κανενα. Τα wrapper μια χαρα φαινονται. Παραειναι καλα. Δομινικανα;

Μου αρέσει αυτό το κάπνισε ένα. Τι σου έχει κάνει ο άνθρωπος; :lol:

Στα σοβαρά πάντως με ανησυχεί που ο amazonios παριστάνει τη σφίγγα. Για σένα πιο πολύ. Ξέρεις γιατί...

Οχι, δεν ξέρω. Για πες μου.
Νίκος

Δημοσίευσηαπό Νίκος » Πέμ Μαρ 11, 2010 11:54 am

Αμαζόνιε,

υπάρχει λόγος, που δεν μας τα λες όλα μαζί;
Τα πούρα ήταν έτσι ανακατα στο κουτί ή έγιναν μετά;
Εσκισες κανένα; Μπορεί βέβαια να ειναι και long filler.
triple cup υπάρχει;
Το βασικό είναι να δοκιμάσεις. Αν δεν είναι D4, θα το καταλάβεις, αρκεί να έχεις καπνίσει πρόσφατα αρκετά από δαύτα και από διαφορετικές χρονιές.
Αν όχι, στείλε ένα στον mr cool, που αποδεδειγμένα είναι ειδικός επί του θέματος.
Νίκος

Δημοσίευσηαπό Νίκος » Πέμ Μαρ 11, 2010 11:57 am

Σειρά σου στρατηγέ.

Τα ιδεώδη του λι ποιά ήταν; η διατήρηση των σκλάβων μήπως;
Άβαταρ μέλους
General LEE

Δημοσίευσηαπό General LEE » Πέμ Μαρ 11, 2010 12:06 pm

Νίκος έγραψε:Σειρά σου στρατηγέ.

Τα ιδεώδη του λι ποιά ήταν; η διατήρηση των σκλάβων μήπως;

Δεν φανταζομαι να περιμενεις σοβαρη απαντηση :shock: :shock:
Θα με κρεμασουν εδω μεσα
Α,τωρα καταλαβα παλιοπαιδο,παλι με πειραζεις...
Παιχνιδιαρικο :wink: :lol:
Thank God war is such an awful thing or else we could get fond of it !
Leonidas

Δημοσίευσηαπό Leonidas » Πέμ Μαρ 11, 2010 12:15 pm

Νίκος έγραψε:Αμαζόνιε,

triple cup υπάρχει;
Το βασικό είναι να δοκιμάσεις. Αν δεν είναι D4, θα το καταλάβεις, αρκεί να έχεις καπνίσει πρόσφατα αρκετά από δαύτα και από διαφορετικές χρονιές.
Αν όχι, στείλε ένα στον mr cool, που αποδεδειγμένα είναι ειδικός επί του θέματος.

Απεργία έχει σήμερα. Ασχετο.

Τι να δοκιμάσει βρε Νίκο; Αν η μπανάνα μοιάζει ή του θυμίζει parts; Μούφες είναι. Υποψιάζομαι ότι θα έχει λόγο να το παίζει σφίγγα. Μονο σε πμ ελπίζω. Εκτός κι αν μας την έχει στήσει επίτηδες για να μας βγάλει οφτοπικ απο τα μεταναστευτικά. Λές;

Επίσης 2 στα 2 τις τελευταίες μέρες. Εδώ. Αλλού ξέρω κιάλλα όχι πολλά αλλά 2-3 περιστατικά ακόμα. Οχι φοχίμπες. Ρε μπας και τα σκατζάρουν στην είσοδο στη χώρα οι τελοφόνες. Καλή δουλίτσα θάνε. Θα τα πουλάνε μετά φτηνώτερα.
Άβαταρ μέλους
amazonios
Επικοινωνία:

Δημοσίευσηαπό amazonios » Πέμ Μαρ 11, 2010 12:42 pm

Νίκος έγραψε:Αμαζόνιε,

triple cup υπάρχει;
.

Τα πουρα ειναι ανακατατωμενα διοτι τα εβγαλα ολα απο το κουτι ,οχι δεν εσκισα ,ισως το κανω.
triple cup ναι υπαρχει.
Δεν υπαρχει κανενας λογος που δεν σας τα λεω ολα μαζι οταν θα ειμαι 100% σιγουρος οτι ειναι μουφα τοτε θα σας πω .
Leonidas

Δημοσίευσηαπό Leonidas » Πέμ Μαρ 11, 2010 12:46 pm

amazonios έγραψε:Δεν υπαρχει κανενας λογος που δεν σας τα λεω ολα μαζι οταν θα ειμαι 100% σιγουρος οτι ειναι μουφα τοτε θα σας πω .

Δηλαδή τώρα πόσο είσαι, ας πούμε 5%; :lol:
Άβαταρ μέλους
amazonios
Επικοινωνία:

Δημοσίευσηαπό amazonios » Πέμ Μαρ 11, 2010 1:06 pm

που το καταλαβες? :lol:
Νίκος

Δημοσίευσηαπό Νίκος » Πέμ Μαρ 11, 2010 3:12 pm

Κανονικά, το θέμα έπρεπε να θεωρείται λήξαν. Με την επιφανειακή και πρόχειρη εξέταση του πράγματος. Οσο μπορούμε δηλαδή, εκ του μακρόθεν.

Αν είμαι αυτός που επιμένει, μαζι με τον κάτοχο όπως φαίνεται, είναι γιατί δεν είμαι σίγουρος οτι είναι μαϊμούδες.
Σωστότερα, με κάποια, μικρή όμως, επιφύλαξη λεω οτι είναι αυθεντικά.

Το κυριώτερο στοιχείο αμφιβολίας είναι το δαχτυλίδι. Τα υπόλοιπα, κουτί, habanos seal, είναι εντός ορίων και δυνατοτήτων Κούβας.
Οι σφραγίδες, η παλιά και από πάνω της η νέα με το ολόγραμμα φαίνονται αληθινές και είναι και μία συνηθισμένη πρακτική στο 2009, όπου συνυπάρχουν και οι δύο σφραγίδες.
Μου φαίνεται περίεργο, ο παραγωγός να μπήκε στη διαδικασία να κολήσει δύο σφραγίδες, τέλειες, για να προσομοιώσει μία συγκεκριμένη πρακτική, έχει φτιάξει ένα τέλειο κουτί, χρησιμοποιεί καλά wrapper, tripple cup και η γενική εμφάνιση των πούρων στις φωτογραφίες δεν έχει να ζηλέψει τίποτε απο αυθεντικά δ4. Απέμεινε μόνο φωτογραφία του ποδιού του πούρου, για να βλέπαμε και τον τρόπο του bunch.

Και μετά από όλον αυτόν τον μόχθο, κάνει και το τραγικότερο λάθος, που θα μπορούσε να κάνει, να βάλει δηλαδή άσχετο, ανύπαρκτο band. Να μπορεί πλέον και ο πιό άπειρος να υποψιαστεί ή να αμφιβάλει για την γνησιότητα.
Εγώ δεν το πιστεύω. Αν ήταν από το band θα άρχιζε την απομίμηση.

Το δαχτυλίδι έχει όλα τα σημάδια αυτού του δ5. Επαναλαμβάνομαι.
Τελείες δεν έχει το δ5, δηλ. δεν ακολουθεί το "serie D. No. 4." αλλά γράφει "serie D No5". Λείπουν πλέον οι τελείες, που αναφέρει ο φίλος.
Είναι πιό σκούρο, με μικρότερο φάρδος, μεγαλύτερη αντίθεση και λαμπερότερο χρυσό. Αυτά για το δ5.
Μήπως λοιπόν πρόκειται για νέο δαχτυλίδι; Ολη η ιστορία ζει και πεθαίνει με αυτό.

Επαναλαμβάνομαι νο 2. Τα ίδια έκαναν και με το Edmundo. Αλλαξαν δαχτυλίδι, το έκαναν γιαλιστερό, ανάγλυφο, καφέ προς το μωβ, ακριβή κωδικό χρώματος δεν μπορώ να μεταφέρω, πιό "πολύτιμο" δηλαδή και μετά ξαναγύρισαν στο φτηνιάρικο αρχικό δαχτυλίδι.
Εδωσαν λογαριασμό σε κανέναν, γι' αυτό;

Περιμένω λοιπόν τη λήξη της απεργίας, την εγχείρηση και το tasting.
Και μία ακομη ερώτηση φίλε Αμαζόνιε.
Στην όλη σοβσρότητα και επιφυλακτικότητα που χαρακτηρίζει τη στάση σου, ως προς το να αποφανθείς εσύ ο ίδιος υπερ του ενός ή του άλλου, θεωρώ δεδομένο, οτι τα μύρισες τα πούρα. Δεν μπορεί;
Και αν δεν μύριζαν, όπως μοναδικά μυρίζουν τα κουβανέζικα, αλλά κοπριά ή κάτι τέτοιο, θα μας το έλεγες. Δεν θα το έκρυβες, έτσι δεν είναι;
Άβαταρ μέλους
amazonios
Επικοινωνία:

Δημοσίευσηαπό amazonios » Πέμ Μαρ 11, 2010 3:54 pm

Ετσι ακριβως ειναι οπως τα λες Νικο ,το πουρο "μυριζει" οπως ενα φυσιολογικο partagas , οποτε κραταω ακομα μια επιφυλαξη στην ερωτηση του Νικου,δηλ.
"Μήπως λοιπόν πρόκειται για νέο δαχτυλίδι; Ολη η ιστορία ζει και πεθαίνει με αυτό."

Επιστροφή σε “Αυθεντικότητα - ποιότητα - γεύση ...”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης