Σκάρτο κομμάτι μέσα σε κανονικό κουτί

m35

Σκάρτο κομμάτι μέσα σε κανονικό κουτί

Δημοσίευσηαπό m35 » Πέμ Μάιος 15, 2008 12:41 pm

Έχει τύχει σε κάποιον από εσάς μέσα σε ένα κουτί με αυθεντικά κομμάτια να βρεθεί κάποιο σκάρτο;
Μου έτυχε χθες σε ένα PSD4, το οποίο ήταν αρκετά χαλαρό (σαν να έλειπαν φύλλα) και η γεύση ενώ στην αρχή ήταν μια χαρά, στη συνέχεια δεν θα έλεγα ότι ήταν αξιόλογη, ιδιαίτερα από τη μέση και μετά (αγορασμένα από topcubans).
Δεν το κάπνισα όλο και στο τέλος το άνοιξα για να το δω και φάνηκε κανονικό με ολόκληρα φύλλα (που δεν έμοιαζαν με μπανανιάς). Πρέπει να πω ότι προβληματίστηκα, αλλά σκέφτομαι ότι ίσως ήταν "αστοχία υλικού". Δεν ξέρω. Εσείς τι λέτε;
Άβαταρ μέλους
INS

Δημοσίευσηαπό INS » Πέμ Μάιος 15, 2008 1:24 pm

παρε hoyos du roi να δεις τι θα πει πραγματικη "αστοχια υλικου" (προς την αντιθετη κατευθυνση: κακοστριμμενο, σκληραδες και εξογκωματα στην αφη, κακο τραβηγμα) και μαλιστα στα 2/3 του κουτιου, οχι ενα δειγμα και μας περασε :evil: :evil:
Νίκος

Δημοσίευσηαπό Νίκος » Πέμ Μάιος 15, 2008 5:48 pm

Συμβαίνουν αυτά, όσο πιό παλιά τόσο πιο συχνά.
Απ'ο το 2003 έχουν το μηχάνημα, που δοκιμάζει το τράβηγμα. Και το χρησιμοποιούν, υποτίθεται.

Αν είναι ένα μόνο, καλά είναι.
Οπως κι ο INS έχω κι εγώ HdM, Churchills όμως, του 2000, που είναι ολόκληρα κουτιά στουμπωμένα. :evil:
Άβαταρ μέλους
INS

Δημοσίευσηαπό INS » Πέμ Μάιος 15, 2008 9:04 pm

ευτυχως που οταν παρηγγειλα hdm churchills μου εστειλαν φρεσκιας εσοδειας!
Επισκέπτης

Re: Σκάρτο κομμάτι μέσα σε κανονικό κουτί

Δημοσίευσηαπό Επισκέπτης » Παρ Μάιος 16, 2008 5:16 pm

m35 έγραψε:Έχει τύχει σε κάποιον από εσάς μέσα σε ένα κουτί με αυθεντικά κομμάτια να βρεθεί κάποιο σκάρτο;
Μου έτυχε χθες σε ένα PSD4, το οποίο ήταν αρκετά χαλαρό (σαν να έλειπαν φύλλα) και η γεύση ενώ στην αρχή ήταν μια χαρά, στη συνέχεια δεν θα έλεγα ότι ήταν αξιόλογη, ιδιαίτερα από τη μέση και μετά (αγορασμένα από topcubans).
Δεν το κάπνισα όλο και στο τέλος το άνοιξα για να το δω και φάνηκε κανονικό με ολόκληρα φύλλα (που δεν έμοιαζαν με μπανανιάς). Πρέπει να πω ότι προβληματίστηκα, αλλά σκέφτομαι ότι ίσως ήταν "αστοχία υλικού". Δεν ξέρω. Εσείς τι λέτε;

Απο το συγκεκριμμενο online shop ειναι πολυ δυσκολο εως απιθανο να συμβαινει αυτό που λες (μπανανες).Η "κατασκευαστική αστοχία" ειναι η πλεον πιθανή αιτία.Ο τυπος ειναι official retailer της INTERTABAK "διανομεα" της LCDH για Ελβετια,οπως αλλωστε μπορεις να δεις και μονος σου.Απο προσωπικη πειρα σου λεω πως αν του "παραπονεθεις" με επιχειρήματα,στην επομενη παραγγελια θα σου αντικαταστήσει το "επιμαχο" κομμάτι.
m35

Re: Σκάρτο κομμάτι μέσα σε κανονικό κουτί

Δημοσίευσηαπό m35 » Σάβ Μάιος 17, 2008 5:03 am

anastgeo1 έγραψε:Απο το συγκεκριμμενο online shop ειναι πολυ δυσκολο εως απιθανο να συμβαινει αυτό που λες (μπανανες).Η "κατασκευαστική αστοχία" ειναι η πλεον πιθανή αιτία.Ο τυπος ειναι official retailer της INTERTABAK "διανομεα" της LCDH για Ελβετια,οπως αλλωστε μπορεις να δεις και μονος σου.Απο προσωπικη πειρα σου λεω πως αν του "παραπονεθεις" με επιχειρήματα,στην επομενη παραγγελια θα σου αντικαταστήσει το "επιμαχο" κομμάτι.

Ευχαριστώ πάρα πολύ για την εμπεριστατωμένη άποψή σου. Έχω και εγώ την ίδια γνώμη για τον συγκεκριμένο -μάλιστα τώρα παραγγέλνω άλλα 50.

;-)

ps: ας είναι καλά τα heartfelt beads που μου συστήσατε :-)

Επιστροφή σε “Αυθεντικότητα - ποιότητα - γεύση ...”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης