Τι κόφτη χρησιμοποιείτε και γιατί;

Είδος κόφτη που χρησιμοποιείτε

Single blade
4
6%
Double blade
44
68%
Guillotine
5
8%
Bullet
7
11%
V-shape
1
2%
Άλλο
4
6%

Σύνολο ψήφων: 65
Άβαταρ μέλους
xenia sifnaiou

Δημοσίευσηαπό xenia sifnaiou » Τετ Οκτ 03, 2007 12:07 pm

απο https://www.heartfeltindustries.com
ξέρεις κάτι σχετικά? έκανα το order μάλιστα χωρίς πιστωτική κάρτα, και μου ήρθε επιβεβαίωση παραγγελίας με χαμηλότερη τιμή απο αυτή που αναγραφόταν στο site....είμαι σε αναμονή για να σας πω νεότερα μόλις το έχω στα χέρια μου.
ξένια
too many cigars...too little time...
Νίκος

Δημοσίευσηαπό Νίκος » Τετ Οκτ 03, 2007 1:24 pm

Μπράβο Ξένια, βρήκες καταπληκτική τιμή, αν αναλογιστείς ότι από Γερμανία τον βρήκα στην φθηνώτερη τιμή 50€ + 15€ αποστολή και μέχρι 89€.
Για αυτό ήμουν ευχαριστημένος με τη τιμή του www.lightersdirect.com που μας ανέφερε ο Παναγιώτης λίγο πιό πάνω και μόλις ετοιμαζόμουν να παραγγείλω από εκεί.
Άβαταρ μέλους
xenia sifnaiou

Δημοσίευσηαπό xenia sifnaiou » Τετ Οκτ 03, 2007 4:55 pm

με 60 ευρουλάκια τί παίρνω? έναν αξιοπρεπέστατο και κοφτερότατο κόφτη (που νομίζω όμως οτι είναι single blade αλλά δεν μας πειράζει αν είναι κοφτερός, γιατί τα πούρα που καπνίζω εγώ δεν χρειάζονται κάτι παραπάνω λόγω διαμέτρου/μεγέθους κλπ) και έναν Blazer clear lighter πολύ σέξι και power απο οτι έχω δει και απο κοντά/απο ανθρώπους που τον έχουν ήδη δηλαδή, και απο κατάστημα που έκανα το πρώτο φλέρτ γι αυτόν τον αναπτήρα....
είμαι κεφάτη γιατί ψωνίζω απο του ιντερνετόπουλου !!!!!! κι απο την άλλη κρατάω μία πισινή, γιατί πριν τα δώ και τα πιάσω στα χέρια, δεν πιστεύω ΤΙΠΟΤΑ!!!!!!!! (με τόσα που έχω διαβάσει εδώ μέσα !)
χαιρετώ περιχαρής,
ξένια
Άβαταρ μέλους
Artist_
Επικοινωνία:

Δημοσίευσηαπό Artist_ » Τετ Οκτ 03, 2007 10:32 pm

xenia περιμένω και την δική σου εντύπωση για τον Palio γιατί θα την κάνω και εγώ την παραγγελία. :D
Αντώνης Γ.
salor

Δημοσίευσηαπό salor » Πέμ Οκτ 04, 2007 11:17 am

Καλημέρα σε όλους,

Ξένια νομίζω ότι δεν χρειάζεται να ανησυχείς για τόσο μικρά πραγματάκια. Από το heartfeltindusties.com έχω κάνει ως τώρα τρεις αγορές (με πιστωτική κάρτα) και έως τώρα δεν είχα κανένα πρόβλημα. Είναι πολύ τυπικοί στη συναλλαγή από την αρχή ως το τέλος. Μαζί με το mail επιβεβαίωσης σου στέλνουν κι ένα εκπτωτικό κωδικό για την επόμενη αγορά και τo τιμολόγιο σε pdf. Αν πρόσεξες επάνω στο τιμολόγιο αναγράφεται και track number οπότε μπορείς να δεις που βρίσκεται το πακέτο σου στο site του USPS. Και σε 3-4 εργάσιμες μέρες έχεις το πακετάκι σου στο σπίτι :wink:
wpleft

Δημοσίευσηαπό wpleft » Πέμ Οκτ 04, 2007 12:20 pm

δυο θεματακια

1) μετα την τοση διαφημηση αποφασισα να δοκιμασω κι εγω τον palioκοφτη

2)μου κοστισε μαγκες μου μαζι με τα μεταφορικα μολις 36.49 AUD (αστραλιαν νταλαρζ) δηλ σε ευρωνια καμμια 25αρια....αλλα ειναι ο απλος μαυρος ..neither carbon nor rosewood

on ebay που λενε και οι chumbawamba στο γνωστο(?) τραγουδακι που μας το αφιερωνω

Mr Kakoshka it just happened again.
(Sad So Sad)
They struck the museum like a hurricane.
(Sad So Sad)
Haul them on a coach and its dead and its gone.
(Sad So Sad)
From Babylon baby back to Babylon.
(Sad So Sad)

There's stuff you find along the way,
And stuff you leave behind.
And it all ends up as stuff that you can buy
On eBay (OooOooOooooOooooOoooo)

From Babylon back to Babylon

In all Baghdad there dusting off the antiques
(Sad So Sad)
Its the 14th Gurnika weve had this week
(Sad So Sad)
I got $25 for a Persian Vase
(Sad So Sad)
Hold the critique I think Im going large
(Sad So Sad)
That stuff inside your houses,
And that stuff behind your eyes.
Well it all ends up as stuff that you can buy
On eBay. (OooOooOooooOooooOoooo)

They're building a tower out of wrappers and cans.
(Sad So Sad)
Now we're speaking a language that we all understand.
(Sad So Sad)
T-T-T-T-T-T-Tongue tied and starry eyed.
(Sad So Sad)
Its the ancient history of old school times.
(Sad So Sad)
Theres stuff dressed up as truth,
And then theres stuff dressed up as lies,
And it all ends up as stuff that you can buy

αντε με υγεια να κοβουμε και να χαιρομαστε !
Άβαταρ μέλους
xenia sifnaiou

Δημοσίευσηαπό xenia sifnaiou » Πέμ Οκτ 04, 2007 12:46 pm

salor, δεν ανησυχώ καθόλου....άλλωστε όπως είπα δεν χρησιμοποίησα πιστωτική, απλά αν δεν το δώ στην πόρτα μου δεν λέω τίποτε παραπάνω - άσε που στο pdf που στέλνουν σαν αποδεικτικό συναλλαγής οι τιμές που αναγράφουν είναι χαμηλότερες απο αυτές που γράφουν όταν κάνεις ordering. Αύριο ή Δευτέρα λογικά θα έχω παραλαβές !
και θα κόβω, και θα ανάβω .....
πούρα χρειάζομαι τώρα, χου χου!
ξεν. :lol: :lol: :lol:
Νίκος

Δημοσίευσηαπό Νίκος » Πέμ Οκτ 04, 2007 1:03 pm

Κι εγώ τον παράγγειλα τον παλιοκόφτη τον απλό από το "site της Ξένιας".
Μαζί και δύο torch για μετατροπή των Zippo, σύνολο με αποστολή $66,66.
Πληρωμή με πιστωτική.
Αν τελικά είναι τοοόσο καλός θα πάρω κι άλλο(υς) μαζί με ένα μαραφέτι που πουλάει γιά να ξεβουλώνεις τα Rafael Gonzalez PE, τα οποία, ως ανάφερα ήδη στο σχετικό (άσχετο) θέμα "Por Laranaga), ξαναέφερε ο Gesto :lol: .
Author
Γενικός επόπτης

Δημοσίευσηαπό Author » Πέμ Οκτ 04, 2007 1:40 pm

Kύριοι (και κυρίες ) ,
Τι θα λέγατε για 50 ευρώ από το www.cigarworld.gr ???
Mάλλον θα είναι διαθέσιμοι από το Σάβατο 6 - 10 -2007 .
Επισκέπτης

Δημοσίευσηαπό Επισκέπτης » Πέμ Οκτ 04, 2007 7:53 pm

Νίκος έγραψε: Μαζί και δύο torch για μετατροπή των Zippo

Νίκο, προσοχή στην τοποθέτηση, να βάλεις λίγο λαδάκι ή να προσπαθήσεις να "ξεχειλώσεις" τον Zippo όταν βγάλεις το original ανταλλακτικό του και πριν βάλεις τον torch, γιατί εγώ που το προσπάθησα πριν κανά δυό χρόνια, έκανα αρκετούς μήνες να καταφέρω τα τραβήξω έξω το νέο ανταλλακτικό για να το ξαναγεμίσω. Σφίγγει σαν τον διάολο και δεν μπορούσα να το κουνήσω από την θέση του (ακόμη και με πένσα). Κατά τα άλλα είναι εξαιρετικό!

Προς όλους τους υπόλοιπους:

Αφού τους έφερε ο Λεωνίδας τους Palioκόφτες, γιατί ψαχνόσαστε ρε παιδιά?
Νίκος

Δημοσίευσηαπό Νίκος » Παρ Οκτ 05, 2007 8:55 am

Δημήτρη
σ’ ευχαριστώ, για τις συμβουλές σου :D και αν και τα αγόρασα «γουρούνι στο σακί», χαίρομαι προκαταβολικά, αφού λες οτι κατά τ΄ άλλα είναι εξαιρετικό. Εχω μία καλή συλλογή από Zippo, με σπάνια κομμάτια και με αρέσει να «χαίρομαι» τα πράγματα και όχι να τα φυλακίζω σε βιτρίνες, αλλά μιά και δεν ειμαστε βάρβαροι ν΄ανάβουμε τα πούρα με βενζινοκίνητους αναπτήρες, τους είχα παροπλίσει και αυτό μου τη βαρούσε πολύ.

Author,
δεν φέρνεις και τέτοια; Ολοι έχουμε ένα Zippo (τουλάχιστον) στο συρτάρι
Άβαταρ μέλους
xenia sifnaiou

Δημοσίευσηαπό xenia sifnaiou » Παρ Οκτ 05, 2007 9:38 pm

νίκο,
όταν λές για torch ανταλλακτικό για τον zippo μήπως εννοείς τον DUB Lighter που διαφημίζει σε κόκκινο και μαύρο? ήταν το μόνο κοντινό που μπορούσα να βρω σε αυτό που περιγράφεις...αλλά κι αυτό είναι out of stock (άδειασες όλο το stock τους?? :lol: :lol: )
[DUB Dale Earnhardt Sr Lighter]

αν όχι, θα χρειαστώ βοήθεια στην πλοήγηση!!! καλό βράδυ...πάω για νάνι...ξ
Άβαταρ μέλους
xenia sifnaiou

Δημοσίευσηαπό xenia sifnaiou » Κυρ Οκτ 07, 2007 2:20 am

το βρήκα και το ανταλλακτικό για το zippo ...
τώρα νομίζω πως ειμαι έτοιμη να τα παραλάβω όλα αυτά...και απλά περιμένω το πότε...και φυσικά γίνομαι ανυπόμονη...classic χαρακτηριστικό γυναικείο...κάνω και την αυτοκριτική μου γιατί ξέρω πως σε αυτό το αντροκρατούμενο forum όλοι σας θα κουνήσετε το κεφάλι και θα σκεφτείτε τον εκάστοτε manager και τα τσαλιμάκια που παίζουν μεταξύ σας ωστε εσείς να κάνετε ανενόχλητοι τις αγορές των πούρων σας, κι εκείνες το ίδιο με τα είδη της δικής τους αρεσκείας....εγώ πάντως έτσι όπως το πάω με τις αγορες αξεσουάρ και πούρων μου φάινεται οτι θα κυκλοφορώ με παρεώ και φουστανάκια παραλίας ως τον Δεκέμβριο....
καλό μας βράδυ...καλό ξημέρωμα μάλλον,
ξένια
Νίκος

Δημοσίευσηαπό Νίκος » Τρί Οκτ 09, 2007 2:31 pm

salor έγραψε:Καλημέρα σε όλους,

Ξένια νομίζω ότι δεν χρειάζεται να ανησυχείς για τόσο μικρά πραγματάκια. Από το heartfeltindusties.com έχω κάνει ως τώρα τρεις αγορές (με πιστωτική κάρτα) και έως τώρα δεν είχα κανένα πρόβλημα. Είναι πολύ τυπικοί στη συναλλαγή από την αρχή ως το τέλος. Μαζί με το mail επιβεβαίωσης σου στέλνουν κι ένα εκπτωτικό κωδικό για την επόμενη αγορά και τo τιμολόγιο σε pdf. Αν πρόσεξες επάνω στο τιμολόγιο αναγράφεται και track number οπότε μπορείς να δεις που βρίσκεται το πακέτο σου στο site του USPS. Και σε 3-4 εργάσιμες μέρες έχεις το πακετάκι σου στο σπίτι :wink:

Μου ΄ρθε το φακελλάκι από heartfeltindusties.com με τον palio σε 3 εργάσιμες!
Βάζουν όμως το τιμολόγιο έξω από τον φάκελλο και δεν ξέρω αν είναι καλό αυτό για κάποιον που κάνει πιό μεγάλη παραγγελία από τα $66,66 τα δικά μου. Πότε αρχίζει και δυσανασχετεί το τελωνείο ξέρει κανείς;

Χοντροκομένο πράμμα και άσχημος ο palio. Καρατόμησα ένα MC 4 για μεσημέρι και την δουλειά τη έκανε τέλεια.
Ο επόμενος θα είναι σε ανθρακόνημα.
Άβαταρ μέλους
xenia sifnaiou

Δημοσίευσηαπό xenia sifnaiou » Τρί Οκτ 09, 2007 6:50 pm

παρομοίως παρέλαβα palio και το αναπτηράκι το blazer με το διαφανές σώμα - ο palio κι εμένα μου φαίνεται χοντροκομμένος σε μέγεθος αλλά κόβει δαχτυλάκια ο άτιμος!!!! δείχνει καλός...όσο για το αναπτηράκι μου, σουπερ! και επιτέλους βλέπω και το βουτάνιο που έχει ή δεν έχει γιατί είμαι και λίγο ασχετούλα στα γεμίσματα!
τώρα περιμένω ακόμα το ανταλλακτικό για τον ζιπο και θα είμαι complet, και τελικά θα μου έρθει και λιγότερο απο 60 ευρουλάκια...... veery happy...very happy.....
kisses,
xenia

Επιστροφή σε “Αξεσουάρ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης