αγορά υγραντήρα

chris86

αγορά υγραντήρα

Δημοσίευσηαπό chris86 » Κυρ Οκτ 03, 2010 2:33 pm

Καλησπέρα σε όλους,

Είμαι νεούδι στον χώρο του πούρου, μέχρι τώρα κάπνιζα απλά βιομηχανοποιημένα περιπτέρου, αραιά και που και κανένα πούρο Αβάνας. Ότι αγόραζα το κάπνιζα την ίδια μέρα και αυτό γιατί ήταν 1-2 πούρα. Όταν αγόρασα κάποια στιγμή 4 πούρα και δεν τα κάπνισα και έμειναν στο συρτάρι μου, ξεράθηκαν, χάλασαν κτλπ. Επειδή πλέον καπνίζω μόνο τέτοια πούρα και δεν έχω την πολυτέλεια του χρόνου να πηγαίνω συνέχεια στο καπνοπωλείο και να τα αγοράζω ένα ένα θεωρώ την αγορά ενός υγραντήρα επιτακτική ανάγκη. Και για να μπω στο ζουμί θέλω να με συμβουλέψετε για έναν καλό υγραντήρα που θα χωράει 75-100 πούρα. Τι πρέπει να προσέξω στην αγορά του και πως θα τον κάνω να δουλεύει όσο πιο αυτοματοποιημένα γίνεται?

Ευχαριστώ πολύ
Άβαταρ μέλους
GEORGIOS

Δημοσίευσηαπό GEORGIOS » Κυρ Οκτ 03, 2010 2:47 pm

Φιλε χρηστο καλως ηρθες .
Στην συγκεκριμενη ενοτητα (αξεσουαρ) θα βρεις πολλα θεματα που αφορουν υγραντηρες με τις αποψεις των περισσοτερων απο εδω μεσα .
Κανε εναν κοπο και ριξε μια ματια και θα σου λυθουν ολες οι αποριες και για την αγορα και για το σεταρισμα και για την μετα διατηρηση των αγαπημενων σου πουρων.
chris86

Δημοσίευσηαπό chris86 » Κυρ Οκτ 03, 2010 2:56 pm

Τα έχω διαβάσει όλα αυτά τα post ή τα περισσότερα τουλάχιστον και σαν νέος έχω λιγάκι μπερδευτεί. Για να γίνω πιο συγκεκριμένος αυτό που ρωτάω είναι αν υπάρχει ένα συγκεκριμένο έιδος υγραντήρα ή μία μάρκα που να έιναι αξιόπιστος που να πρέπει να πάω να πάρω αυτόν ανεξαρτήτου τιμής, αν θέλω να μην παιδευτώ στο μέλλον για την διατήρηση των πούρων μου. Δηλαδή για φύλαξη 75-100 πούρων να πάω να δώσω 200Ε είναι πολλά λίγα? κάνω την δουλειά μου αλλά υπάρχουν και καλύτεροι?
hernesto

Δημοσίευσηαπό hernesto » Κυρ Οκτ 03, 2010 4:25 pm

Χρήστο καλώς όρισες κι από εμένα... Δεν υπάρχει ποτέ ένας "αρκετά μεγάλος υγραντήρας"! ΠΟΤΕ! Θα ξεκινήσεις σήμερα-αύριο με 100-200 πούρα και σε ένα χρόνο θα τρέχεις να αποκτήσεις cabinet. Μη γελιέσαι και μην προσπαθείς να βρεις εύκολη λύση σε αυτό το ερώτημα γιατί δυστυχώς ΔΕΝ υπάρχει...

Πήγαινε μια βόλτα από τα μαγαζιά του αξιαγάπητου φίλου που φιλοξενεί το forum μας και απλά δώσε του τη γκάμα του ποσού στην οποία θες να κινηθείς και αυτός θα σου προτείνει 2-3 ενδιαφέρουσες λύσεις. Τελικά δηλαδή όλα εκεί καταλήγουν! Στο πόσα είσαι διατεθιμένος να ξοδέψεις γιατί ευτυχώς ή δυστυχώς για 100 πούρα υπάρχουν υγραντήρες των 30? και υγραντήρες των 3000? και που και οι δύο κάτι έχουν να σε προσφέρουν για τα λεφτά τους...

Καλή απόφαση! ;)
Medium-thick gauge, soft to mild strength, sweet scents and taste... Oh yeah, that's me smoking my cigar, baby!
http://cigarlounge.gr
tdk63

Δημοσίευσηαπό tdk63 » Κυρ Οκτ 03, 2010 4:28 pm

@chris86
Και αυτό απαντήθηκε άν προσέξεις ή αν διαβάσεις προσεκτικά. Επίσης μπορείς να βρεις τον τρόπο για να ετοιμάσεις μια ψηφοφορία. Αρκετοί θα σε βοηθήσουν σε αυτό.
Άβαταρ μέλους
CHURCHILL

Δημοσίευσηαπό CHURCHILL » Κυρ Οκτ 03, 2010 8:02 pm

μια πολύ καλή αρχή είναι αυτή http://shop.cigar.gr/catalog/product_in ... ucts_id=82

-μάρκα super
-τιμή καλύτερη και από ιντερνετ
-χωρητικότητα έτσι όπως τον θες

καλώς ήρθες
Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά
zvrikos
Επικοινωνία:

Δημοσίευσηαπό zvrikos » Κυρ Οκτ 03, 2010 9:39 pm

Καλώς ήρθες..
Προς επίρρωση του λινκ του Churc, πράγματι είναι εξαιρετικός υγραντήρας, σε απίστευτη τιμή..
Χτύπα τον.. και εγώ απο εκεί τον πήρα..
zvrikos
Επικοινωνία:

Δημοσίευσηαπό zvrikos » Τρί Οκτ 05, 2010 8:16 pm

A!
Και επειδή δεν έχει καλό υγρόμετρο, πάρε και ένα ψηφιακό που το έχει και καλή τιμή..
Αυτό έκανα και ε΄γω.. και δεν το μετάνιωσα...
Πήρα και της Xikar το solution και είμαι κομπλε..
Άβαταρ μέλους
CHURCHILL

Δημοσίευσηαπό CHURCHILL » Τετ Οκτ 06, 2010 4:42 pm

chris δεν έχουμε νέα σου.......τι αποφάνθηκες τελικά :?:
Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά
chris86

Δημοσίευσηαπό chris86 » Παρ Οκτ 08, 2010 5:27 pm

παιδιά sorry έμπλεξα με δουλειές..
Δεν έχω προλάβει να αποφασίσω ακόμα αλλά βλέπω ότι οι adorini παίζουν πολύ. Καλό τον βλέπω αυτόν που μου προτείνατε αλλά μου αρέσει περισσότερο ένα τέτοιο στιλ http://www.e-men.gr/adorini-humidor-ven ... c_9-p_8146 . Πως τον βλέπετε? Όταν αναφέρει ότι είναι για 150 πούρα, τι μήκους πούρα? Γίνετε και τα 150 πούρα να είναι των 20εκ για παράδειγμα? Ηλεκτρονικό μετρητή πρέπει να πάρω οπωσδήποτε από ότι κατάλαβα, σωστά?
Άβαταρ μέλους
CHURCHILL

Δημοσίευσηαπό CHURCHILL » Παρ Οκτ 08, 2010 7:10 pm

140 γιουρος ;!!;
δε θα εισαι με τα καλα σου μου φαινεται.
Αν θες παντος κατι τετοιο κοιτα να το παρεις αποξω.
chris86

Δημοσίευσηαπό chris86 » Παρ Οκτ 08, 2010 10:56 pm

Πολλά είναι? Θελω να ναι κάτι καλό.. Δηλαδή μεσαία κατηγορία και άνω..
Και γιατί από εξωτερικό και όχι από είδη καπνιστού εδώ στην Ελλάδα?
Άβαταρ μέλους
INS

Δημοσίευσηαπό INS » Παρ Οκτ 08, 2010 11:29 pm

απλη αριθμητικη: δυο κιαντι απο τον οικοδεσποτη προς 160 ευρω ή μια βενετια απο τον άλλο προς 140 ευρω;

η ποιοτητα δεν διαφερει.
Άβαταρ μέλους
CHURCHILL

Δημοσίευσηαπό CHURCHILL » Σάβ Οκτ 09, 2010 4:07 pm

chris86 έγραψε:Πολλά είναι? Θελω να ναι κάτι καλό.. Δηλαδή μεσαία κατηγορία και άνω..

και ποιος σου είπε πως αν δώσεις κάτι παραπάνω θα πάρεις κάτι ανάλογο εδω Ελλάδα.
είσαι στη χώρα της ρεμούλας και της κοροϊδίας.
αν λοιπόν αισθάνεσαι εσύ καλύτερα με το παραπάνω δικό σου σκεπτικό βρες κάτι καλό και ακριβό από ελληνικά σαιτ και ψάξε βρες το ίδιο από το εξωτερικό.
θα το βρεις τουλάχιστον 30% κάτω.
Το καμπινεδάκι του όθωρα πάντος είναι καλή ευκαιρία.
δικιά σου η απόφαση

chris86 έγραψε:Και γιατί από εξωτερικό και όχι από είδη καπνιστού εδώ στην Ελλάδα?

συγγνώμη που θα ρωτήσω...... αλλά από ποιο βουνό κατέβηκες :evil:
Leonidas

Δημοσίευσηαπό Leonidas » Σάβ Οκτ 09, 2010 4:27 pm

Δεν ξέρω άν κάποιος είναι βουνίσιος ή πεδινός, εκείνο που ξέρω είναι ότι ο Venezia χωράει τίγγα 75 πούρα. Για να έχουν και λίγο αέρα να αναπνέουν 50 είναι το όριο.

Η τιμή που τον πουλά το site που παραπέμπεις είναι καλή. Δικιά σου είναι η τσέπη έτσι κι αλλιώς.

Σε κάθε περίπτωση, παπούτσι και υγραντήρα απο τον τόπο σου. Μίλα με τον κύριο Παυλόπουλο.

Επιστροφή σε “Αξεσουάρ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες