αγορά υγραντήρα

Άβαταρ μέλους
CHURCHILL

Δημοσίευσηαπό CHURCHILL » Σάβ Οκτ 09, 2010 4:49 pm

αυτόν που λέει ο chris χωράει 150 πούρα γιατί είναι grande.
Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά
Leonidas

Δημοσίευσηαπό Leonidas » Σάβ Οκτ 09, 2010 5:00 pm

Δεν μου λες βρε αστέρα, με 8 εκατοστά παραπάνω στο φάρδος και 3 στο ύψος θα μπούν 75 παραπανήσια πούρα;

Μπικ στυλο χωρίς καπάκια θα βάλει μέσα;

Και επειδή και τα δυό έχουν περάσει απο τα χέρια μου, μάλλον ξέρω τι λέω. Αφού.
Άβαταρ μέλους
CHURCHILL

Δημοσίευσηαπό CHURCHILL » Σάβ Οκτ 09, 2010 5:47 pm

αν ηταν mini ομως :P
Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά
chris86

Δημοσίευσηαπό chris86 » Κυρ Οκτ 10, 2010 10:55 pm

Δεν είναι θέμα από ποιο βούνο κατέβηκα απλά πάντα ήμουν της άποψης να κινούμαι στην εγχώρια αγορά και να ενισχύω τα δικά μας μαγαζιά και όχι κάποια site του εξωτερικού που ούτε νοίκια έχουν να πληρώσουν, ούτε υπαλλήλους ούτε τίποτα. Τέλος αυτό.
Στο θέμα του υγραντήρα εν τέλει σίγουρα θα απευθυνθώ στον κο Παυλόπουλο. Το κατάστημά του κάπου στο Περιστέρι δεν είναι?
Και τελικά ο grande 150 τα χωράει??
Νίκος

Δημοσίευσηαπό Νίκος » Δευ Οκτ 11, 2010 9:54 am

Εχεις κάποια συγγένια με το Θεμη;
Άβαταρ μέλους
Pilot

Δημοσίευσηαπό Pilot » Δευ Οκτ 11, 2010 2:59 pm

Εγώ πάντως παραλαμβάνω αύριο, ως πρώτο υγραντήρα, τον chianti του Λεωνίδα Παυλόπουλου (ο "Author" εδώ στο forum). Έψαξα και κατέληξα να τον προτιμήσω αφού: είναι στην Ελλάδα (δηλαδή τυχόν προβλήματα επιλύονται γρήγορα), είναι γνώστης και ειλικρινής φίλος του πούρου με χρόνια παρουσίας, εγγυάται ότι ο συνδυασμός υγραντήρα-υγραντικών θα δουλεύει σωστά, και προσφέρει τιμή πολύ χαμηλότερη από άλλα e-shops.

Να διευκρινήσω ότι δεν έχω συμφέρον να "διαφημίσω" τον κ. Παυλόπουλο, αλλά καταθέτω ότι η, έως τώρα τηλεφωνική, γνωριμία μας μου ενέπνευσε εμπιστοσύνη.

Μαζί με λίγα παρελκόμενα, παρήγγειλα και μονά από τα παρακάτω πούρα - για τα οποία σκοπεύω να γράψω, κάποια στιγμή, τις εντυπώσεις μου ως πρωτάρης :-) (Ο υγραντήρας, με δική μου αίτηση, θα παραδωθεί "στρωμένος" για να τα καλύψει!)

Hoyo De Monterrey , Epicure Especials
    Bolivar Belicosos Finos
    Hoyo De Monterrey , Epicure No 1
    Hoyo De Monterrey , Petit Robusto
    Montecristo Open - Eagle
    Partagas serie P no.2
    Partagas Serie D No. 4
    Vegas Robaina Unicos
    Vegas Robaina , Famosos
Κώστας
Άβαταρ μέλους
General LEE

Δημοσίευσηαπό General LEE » Δευ Οκτ 11, 2010 3:03 pm

Ο chianti ειναι δοκιμασμενος και εξαιρετικος.
Οσο για τις επιλογες σου,βλεπω τα τσακισες τα Hoyo :lol:
Καλα καπνα !
Thank God war is such an awful thing or else we could get fond of it !
Άβαταρ μέλους
Pilot

Δημοσίευσηαπό Pilot » Δευ Οκτ 11, 2010 3:09 pm

Ευχαριστώ και αντεύχομαι. Με τα Hoyo, είπα να δω και αυτό το Petit :-)
Κώστας
pilot63

Δημοσίευσηαπό pilot63 » Δευ Οκτ 11, 2010 6:40 pm

Παιδιά Καλησπέρα. Είμαι καινούργιος στο Forum και λίγο τα μπέρδεψα με την αγορά υγραντήρα. Έχω καταλήξει σύμφωνα με τις γνώμες όλων σας στον Adorini Chianti medium. Θα ήθελα να ρωτήσω εκτός από ένα ψηφιακό υγρόμετρο τι άλλο θα πρέπει να πάρω? :roll:
Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Άβαταρ μέλους
Pilot

Δημοσίευσηαπό Pilot » Τρί Οκτ 12, 2010 8:58 pm

Απεσταγμένο νερό και διάλυμα με π.γλυκόλη. Βάζεις διάλυμα στα υγραντικά την πρώτη φορά και μετά χρησιμοποιείς νερό για κάποιους μήνες οπότε και ξαναβάζεις διάλυμα, κ.ο.κ. Αυτό, για τα μακρόστενα υγραντικά που ήρθαν με τον δικό μου chianti και έχουν το πράσινο σφουγγάρι. Αν πάρεις υγραντικά με ακρυλικό πολυμερές, τότε πρέπει να βάζεις πάντα μόνο νερό.

Εγώ πήρα επίσης θήκη, κόφτη, σπίρτα, και... πούρα :). Γενικά, στην αναζήτηση του φόρουμ υπάρχουν απαντήσεις, σχεδόν για όλα. Οι έμπειροι χρήστες εδώ, δικαιολογημένα, αποφεύγουν να επαναλαμβάνονται.

Μερικές φωτό από αυτά που παρέλαβα σήμερα. Το Joya De Nicaragua είναι δώρο. Να πω επίσης ότι το αναλογικό υγρόμετρο, μέχρι στιγμής, συμβαδίζει με το ψηφιακό!

Εικόνα Εικόνα Εικόνα Εικόνα
Κώστας
Άβαταρ μέλους
ChristosG

Δημοσίευσηαπό ChristosG » Τρί Οκτ 12, 2010 9:17 pm

Με τις υγείες σου Κώστα, καλοτάξιδος ο Chianti! Πραγματικά είναι σε εξαιρετική τιμή.
Άντε και ο επόμενος να μοιάζει με το δωμάτιο με τις μπύρες στη διαφήμηση της Heineken!
:D
Τον έχω βάλει κι εγώ στο μάτι εδώ και λίγο καιρό, άλλα δεν έχω προλάβει ακόμα να πεταχτώ ως το Περιστέρι, να γνωρίσω από κοντά τον κο Λεωνίδα. Είναι στα άμεσα "υπόψη" πάντως.

Τα μωρά και τα μάτια σου...!
Πόλεμος πάντων μὲν πατήρ ἐστι.
Άβαταρ μέλους
Pilot

Δημοσίευσηαπό Pilot » Τρί Οκτ 12, 2010 10:30 pm

Ευχαριστώ Χρήστο! Θα τα προσέξω τα μωρά :).

Βάζοντας τα λιγοστά πρώτα sticks μέσα, πήρα την "αίσθηση" για το πως γρήγορα φτάνεις να χρειάζεσαι υγραντήρα μεγαλύτερο από αυτόν που νόμιζες. Ευτυχώς που δεν πήρα κάτι μικρότερο :)
Κώστας
Άβαταρ μέλους
INS

Δημοσίευσηαπό INS » Τρί Οκτ 12, 2010 10:37 pm

μην στεναχωριεσαι!
ο κιαντι ειναι αψογος ως υγραντηρας χρησης.
ο υγραντηρας παλαιωσης ειναι αλλο ζητημα! μολις μπεις στο λουκι ξαναπηγαινε στον οικοδεσποτη να σε βολεψει. να θυμασαι ομως οτι ενας σχετικα μεγαλος (ας πουμε ενα μετρο υψος επι μισο μετρο πλατος) θελει πανω απο εξαμηνο μεχρι να σταθεροποιησει την υγρασια του και τελειως διαφορετικα υγραντικα! εγω εχω βαλει μεσα δυο σακουλακια περλες με 50/50 προπυλενογλυκολη και 2 μικρες οασεις.
Άβαταρ μέλους
Pilot

Δημοσίευσηαπό Pilot » Τρί Οκτ 12, 2010 11:14 pm

Έξι μήνες! Δεν θα το φανταζόμουν, αλλά αν το σκεφτείς είναι λογικό. Για το άμεσο μέλλον έχω καλυφθεί - θα συγκεντρωθώ στην απόλαυση :)

Τον οικοδεσπότη, Λεωνίδα, τον γνώρισα σήμερα από κοντά και επιβεβαίωσα τις εξαιρετικές εντυπώσεις!
Κώστας
Leonidas

Δημοσίευσηαπό Leonidas » Τετ Οκτ 13, 2010 8:18 am

Φίλτατε ιπτάμενε καλώς ήρθες και απο μένα.

Καλορίζικα τα καλλούδια και κυρίως καλοκάπνιστα.

Ορθώς μίλησε ο INS, μην ασχολείσαι με παλαίωση. Αυτά είναι για ψιλοφρικαριστούς. Ξέρω τι λέω :lol:

Τα πούρα είναι για να τα απολαμβάνεις και σου εύχομαι να κάνεις ακριβώς τούτο.

Για ότι απορίες σου γεννηθούν, εδώ είμαστε.

Ερώτηση. Οι κούπες απο πού είναι; Δεν διακρίνονται.

ΥΓ Μια συμβουλή. Μην πολυασχολείσαι με τα υγρόμετρα. Χρησιμοποίησέ τα σαν αλτίμετρα. Κάθοδο ή άνοδο ενδιαφέρεσαι να βλέπεις. Οχι ακριβές ύψος. Και να θυμάσαι ότι οι απότομες βουτιές, ζαλίζουν. Τα πούρα.

Επιστροφή σε “Αξεσουάρ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες